معرفی شهر برلین

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 6 مهر 1400 در ساعت 12 : 42 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معرفی برلین


شهر برلین پایتخت آلمان در شمال شرقی این کشور قرار گرفته است و بزرگترین و پرجمعیت ترین شهر آلمان می باشد. این شهر پذیرای تعداد بسیار زیادی از مهاجرین بوده است و تعداد بسیار زیادی از جاذبه های توریستی، موزه ها و دانشگاه های برتر در این شهر وجود دارد. همه ساله تعداد بسیار زیادی از افراد به دلیل رشد اقتصادی بسیار خوب و پایین بودن هزینه های زندگی در این شهر به نسبت سایر شهر های آلمان تمایل دارند تا پس از ورود به آلمان در این شهر ساکن شوند.
شکوه سابق برلین در سال 1945 پایان یافت ، اما این شهر از تخریب جنگ جهانی دوم جان سالم به در برد، دوباره ساخته شد و رشد اقتصادی و فرهنگی شگفت انگیزی را تجربه کرد. تقسیم آلمان پس از جنگ ، برلین را کاملاً در قلمرو جمهوری دموکراتیک آلمان (GDR یا آلمان شرقی) قرار داد. انزوای برلین غربی بعداً با سد بتونی که در سال 1961 برپا شد و به دیوار برلین معروف شد ، تقویت شد. سقوط رژیم کمونیستی آلمان شرقی و باز شدن دیوار همراه در اواخر سال 1989 به طور غیر منتظره ای احتمال احیای مجدد برلین به عنوان کل پایتخت آلمان را افزایش داد که این تحولات بازگشت شهر به موقعیت برجسته تاریخی خود را در فرهنگ و تجارت اروپا نوید می داد.

 

شهر برلین

برلین در حدود 112 مایل (180 کیلومتری) جنوب دریای بالتیک ، 118 مایل (190 کیلومتری) شمال مرز چک و آلمان ، 110 مایلی (177 کیلومتری) شرق مرز داخلی سابق آلمان و 55 مایل (89 کیلومتری غرب لهستان ) واقع شده است. میانگین ارتفاع برلین 115 فوت (35 متر) از سطح دریا است. بلندترین نقطه نزدیک مرکز برلین قله Kreuzberg است ، تپه ای که 218 فوت (66 متر) از سطح دریا ارتفاع دارد. با اندازه تقریبی 23 مایل (37 کیلومتر) از شمال به جنوب و 28 مایل (45 کیلومتر) از شرق به غرب ، برلین بزرگترین شهر آلمان است.

"کوه شیطان ، یکی از چندین تپه ساخته شده از آوارهای ناشی از بمب گذاری در جنگ جهانی دوم در برلین ، تا 380 فوت (116 متر) ارتفاع دارد و به یک منطقه ورزشی زمستانی برای اسکی و سورتمه سواری تبدیل شده است.
شرایط اقلیمی برلین
میانگین دمای سالانه شهر حدود 48 درجه فارنهایت (9 درجه سانتیگراد) است و میانگین دما از 30 درجه فارنهایت (-1 درجه سانتیگراد) در زمستان تا 65 درجه فارنهایت (18 درجه سانتیگراد) در تابستان می باشد و میزان بارش به طور میانگین 22 اینچ (568 میلی متر) است.

 

طرح شهر برلین

شهرهای دوقلوی اصلی برلین و کالن از اوایل قرن سیزدهم به بعد ، در جزیره ای از رودخانه Spree محل Kölln و بخش کوچکی از زمین در ساحل شمالی رودخانه رو به جزیره (محل برلین) توسعه یافتند. برلین در حالی که هنوز یک شهر کوچک بود ، از اواخر قرن پانزدهم به بعد به پایتخت شاهزادگان انتخاباتی براندنبورگ تبدیل شد. از اواخر قرن 17 و اوایل قرن 18 ، زمانی که انتخاب کنندگان براندنبورگ به چهره های قدرتمندی در صحنه سیاسی اروپا تبدیل شدند ، شهر گسترش یافت و به شکل باروک درآمد و قلعه های جدیدی مانند کاخ شارلوتنبورگ ساخته شد. محله مرکزی گسترش یافت و با خیابانهای وسیع ، میادین زیبا و ساختمانهای بزرگ و سنگی تزئین شد. در اواخر قرن نوزدهم حومه شهر در اطراف این شریان ها و خیابان های فرعی آنها توسعه یافت. جایی که تخریب ها در طول جنگ جهانی دوم گسترده بود ، ساخت وسازهای وسیعی از ساختمانهای مدرن آپارتمانی و اداری صورت گرفت که یکی از معروف ترین آنها محله هانزا است که توسط معماران مشهور ساخته شده است.
اگرچه فقط یک پارک بزرگ در نزدیکی مرکز شهر Tiergarten وجود دارد ،اما برلین همیشه یک شهر شگفت آور سبز بوده است ، با درختان باشکوه و جلوه بلوک های آپارتمانی سنگی طرح بسیاری از خیابان ها را زیباتر می کند.
تا پیش از "انقلاب مسالمت آمیز" سال 1989 ، مشهورترین ویژگی توپوگرافی شهر دیوار برلین بود که توسط دولت کمونیست آلمان شرقی در سال 1961 برای جلوگیری از حرکت آزادانه بین برلین شرقی و برلین غربی ساخته شد. مرز بین برلین شرقی و غربی و مرز بین برلین غربی و آلمان شرقی ، به طول 103 مایل (166 کیلومتر) ، تا سال 1989 توسط حلقه ای محکم از موانع ، که بیشتر شامل دال های بتونی پیش ساخته بود ، بسته شده بود. تقسیم بندی سیاسی و فیزیکی برلین تأثیر عمیق و گسترده ای در برنامه ریزی شهری داشت. در سراسر شهر تلاش برای آمیختن زندگی مدرن با سنتی مشهود است. مرکز شهر دارای نماد معماری خاص خود و کلیسای یادبود جنگ کلیسای سنت نیکلاس است که قدمت آن در حدود 1200 است. تنها پوسته آجر قرمز قدیمی ترین ساختمان برلین پس از حمله بمب گذاری در طول جنگ جهانی دوم باقی مانده است ، اما مرمت آن در سال 1987 ، 750 مین سالگرد تأسیس برلین به پایان رسید. یک برج تلویزیونی 1،197 فوت (365 متری) که توسط دولت کمونیست برپا شده بر مرکز برلین تسلط دارد. این برج که در سال 1969 به مناسبت بیستمین سالگرد تأسیس آلمان شرقی به اتمام رسیده ، فرماندهی آسمان برلین را دارد و در مجاورت الکساندر پلاتز قرار دارد. این ساختمان که در سال 1976 به عنوان صندلی جدید پارلمان آلمان شرقی افتتاح شد ، محل کاخ سابق پادشاهان را اشغال کرد. برچیدن کاخ جمهوری از سال 2006 آغاز شد و دو سال بعد به پایان رسید. بیشتر موزه های شهر ساختمانهای نئوکلاسیک هستند که توسط کارل فردریش شینکل و شاگردانش طراحی شده اند.

 

مردم برلین

اگرچه دو قسمت شهر یعنی برلین غربی و شرقی توسط دیوار تقسیم شده امااز نظر مساحت تقریباً برابر بود و تعداد جمعیت برلین شرقی کمتر از دو سوم برلین غربی بود. از آنجا که میانگین سنی برلینهای غربی از سایر قسمت های آلمان بیشتر بود ، برلین غربی مهاجرت کارگران جوان آلمان غربی و خارجی را تشویق می کند. با پایان تقسیم بندی ها ، الگوهای جدید رشد جمعیت به سرعت ظهور کرد و برخی از مردم غرب به دنبال مسکن ارزان تر در شرق بودند و ارزش املاک و اجاره بها در سطح شهر افزایش یافت.

بسیاری از شرکتهای بین المللی به دنبال مکانی در برلین بودند. در اوایل دهه 1990 بیش از 300000 غیر آلمانی ، "کارگر مهمان" و پناهنده ، ساکنان دائمی شهر شدند.
منطقه کروزبرگ دارای بزرگترین جامعه ترک در اروپا است و در بیشتر تاریخ خود ، برلین دارای جمعیتی چند ملیتی بوده است. از زمان فروپاشی کمونیسم ، این شهر مهاجران ، از جمله تعداد قابل توجهی از یهودیان ، را از کشورهای مختلف اروپای شرقی و اتحاد جماهیر شوروی سابق جذب کرده است.

 

اقتصاد در شهر برلین

تا حدود زیادی ، فعالیتهای اقتصادی سنتی ، که در اثر جنگ جهانی دوم بسیار کاهش یافته ، در سراسر برلین بزرگ احیا شده اند. اینها شامل تولید منسوجات ، فلزات ، پوشاک ، ظروف چینی و چینی ، دوچرخه و ماشین آلات است. الکترونیک به یک صنعت اصلی پس از جنگ تبدیل شد. تولید مواد غذایی ، مواد شیمیایی ، سیگار و شیرینی سازی همچنان ادامه دارد. برلین بزرگترین شهر صنعتی آلمان و مرکز عمده تجارت و توسعه فناوری است. بسیاری از شرکتها امکانات موجود در شهر را حفظ می کنند.

 

سیستم حمل و نقل در برلین

سیستم های حمل و نقل سریع مدرن از قرن نوزدهم وجود داشته اند. ساخت Stadt یا سیستم راه آهن در سال 1871 آغاز شد و ساخت مترو در سال 1897 آغاز شد. در جنگ جهانی دوم این شهر دارای یکی از بهترین سیستم های حمل و نقل سریع در اروپا بود. پس از نصب دیوار ، اتوبوس به اصلی ترین وسیله حمل و نقل تبدیل شد ، اگرچه سرویس تراموا در برخی از مناطق شرقی ادامه داشت. پس از اتحاد ، خدمات قطار به سرعت افزایش یافت و دوباره برلین را به شهرهای بزرگ آلمان و اروپا متصل کرد.
ترافیک هوایی از سال 1945 به ویژه در برلین غربی در سال 1948 ، در زمان محاصره شوروی در بخشهای غربی ، نقش مهمی داشته است. Tempelhof ، میدان اصلی هواپیما ، در دهه 1970 نقش سنتی خود را به عنوان مرکز ترافیک هوایی برلین از دست داد. اتحادیه آلمان مجدداً الگوی ترافیک هوایی مسافری و تجاری برلین را اصلاح کرد. فرودگاه های برلین تگل و برلین شونفلد همچنان در حال فعالیت بودند ، اما در اواخر دهه 1990 گسترش شونفلد آغاز شد و هدف آن در نهایت تبدیل شدن آن به تنها فرودگاه تجاری در این شهر بود. پس از عقب نشینی ها و تأخیرهای متعدد ، فرودگاه توسعه یافته ، معروف به فرودگاه برلین براندنبورگ ، در سال 2020 افتتاح شد و اندکی پس از آن برلین تگل تعطیل شد. Bundesautobahn در برلین بخشی از شبکه بزرگراه ملی است که قبل از جنگ جهانی دوم افتتاح شد و همچنین اتوبان جدید اتصال برلین و هامبورگ توسط آلمان غربی را تأمین کرد. از سال 1990 ، هر دو سیستم اتوبان و سیستم های ریلی به منظور خدمت به عملکردهای شهری و پایتخت برلین گسترش یافته اند.

 

اداره و شرایط اجتماعی دولت در برلین

برلین دارای یک دولت مرکزی و 12 دولت منطقه ای است که دارای یک رئیس ارشد فرماندار ، یا یک شهردار ، یک دولت با 16 عضو ، و یک مجمع شهری یا پارلمان در سطح مرکزی ،شهردارهای منطقه(ایالت) ، شوراهای منطقه، و مجامع منطقه ای در سطح محلی می باشد. این شهر دارای دادگاه های محلی و ایالتی مختلف از جمله دادگاه قانون اساسی است. قانون اساسی برلین غربی سابق ، که در سال 1990 اصلاح شد ، به عنوان قانون اساسی انتقالی ایالت برلین بود تا سال 1995 ، كه همه پرسی قانون اساسی اصلاح شده تصویب شد. اولین انتخابات برلین از سال 1948 در سال 1990 برگزار شد. در سال 2001 ، کلاوس واوریت ، شهردار برلین شد و سپس SPD ائتلافی را با حزب سوسیالیسم دموکراتیک ، جانشین حزب کمونیست اتحاد سوسیالیست ، که دولت آلمان شرقی را در حین تقسیم کنترل می کرد ، ایجاد کرد. در سال 1999 ، بر اساس معاهده وحدت و مصوبه بوندستاگ (پارلمان فدرال) در سال 1991 ، برلین مجدداً به عنوان پایتخت کشور تأسیس شد و در سال 2000 نیز مقر پارلمان و بیشتر وزارتخانه های فدرال شد. چند موسسه فدرال و اروپایی مانند کمیسیون ضد انحصاری فدرال ، اداره محیط زیست فدرال ، دفتر بهداشت فدرال و دفاتر آموزش حرفه ای فدرال و اروپا ، پیش از اتحاد مجدد در برلین مستقر بودند. از سال 1949 تا 1990 برلین شرقی پایتخت GDR و یکی از 15 منطقه آلمان شرقی بود ، در حالی که برلین غربی یازدهمین ایالت آلمان غربی بود.

 

سیستم درمان برلین

بیمه درمانی گسترده در سراسر شهر برلین در دسترس است. برلین بزرگترین مرکز فعالیت پزشکی آلمان را تشکیل می دهد و یک سیستم جامع از بیمارستانهای دولتی و خصوصی دارد ، از جمله Charité معروف (که به عنوان یک بیمارستان سلطنتی در سال 1710 تاسیس شد) ، که رابرت کوچ ، رودولف ویرچوو ، و ارنست زاوربوخ را از بهترین دانشمندان خود ذکر می کند ، و دو کلینیک استگلیتز و رودولف ویرچو ، كه مراكز آموزشي عمده سه دانشكده پزشكي بزرگ در برلين هستند.

 

سیستم آموزشی در برلین

برلین به طور سنتی در آموزش آلمان نقش اصلی را ایفا می کند. آموزش متوسطه مبتنی بر یک سیستم سه مرحله ای از مدارس جداگانه است که بر اساس توانایی فراد متفاوت است. یک سیستم واحد مدارس جامع (کلاس های 7 تا 10) ، دبیرستان های عالی (کلاس های 11 تا 13) و یا به صورت انواع مختلف مدارس یا کالج های حرفه ای تمام وقت و نیمه وقت می باشد. سیستم آموزش عالی این شهر از حدود 20 دانشگاه و کالج دولتی و خصوصی شامل دانشگاه هومبولت ، دانشگاه آزاد و دانشگاه فنی با بیش از 140،000 دانشجو تشکیل شده است. دانشگاه هومبولت تا سال 1933 مشهورترین موسسه آموزش عالی آلمان بود اما به دلیل تسلط و برتری کمونیست دانشگاهیان ناسازگار در 1948 برلین شرقی را ترک کردند و بعداً در همان سال FU را با حمایت قابل توجه آمریکایی تاسیس کردند. از ابتدای تأسیس ، FU و به ویژه دپارتمان علوم سیاسی آن ، بزرگترین بخش فعالان سیاسی از سراسر کشور را به خود جلب کرد. در سال 1967 جبهه جدیدی ظهور کرد که ستیزه جویی آن به خیابانها منتقل شد و منجر به درگیری شدید با پلیس شد. این شورش دانشجویان آلمان، در سال 1968 آغاز شد و در اوایل دهه 1970 اصلاحات کاملی در آموزش عالی ایجاد کرد. در برلین شرقی ، نه دانشجویان و نه استادان HU نقش مهمی در گروه های اصلاحات دهه 1980 یا تظاهرات پاییز 1989 نداشتند. مشکلات مربوط به وحدت در سیستم آموزشی آشکار است. اما می توان آنها را راحت تر از سایر کشورهای "جدید" اداره کرد ، زیرا ادغام شرق و غرب در همان کشور اتفاق افتاده است.
چندین بایگانی و کتابخانه قابل توجه در شهر برلین فعالیت می کنند. از اواخر قرن نوزدهم ، برلین مرکز اصلی علوم و تحقیقات آلمان است.
در سال 1910 انجمن ترویج علوم ویلهلم (در سال 1948 به انجمن ماکس پلانک تغییر نام یافت) تأسیس شد وآلبرت انیشتین و ماکس پلانک از جمله نخستین دانشمندان بین المللی آن بودند.
موسسات پس از جنگ شناخته شده بین المللی عبارتند از: موسسه علوم برای مطالعات پیشرفته ، یا Wissenschaftskolleg ، هشت موسسه و مراکز ماکس پلانک ، از جمله مراکز ژنتیک مولکولی و تحقیقات آموزش ، موسسه تحقیقات هسته ای هان میتن ، موسسه فدرال تحقیقات و آزمایش مواد ، بنیاد توسعه بین المللی آلمان ، مرکز علوم ، چهار انستیتوی انجمن فراونهافر ، کمیسیون تاریخی و موسسه مطالعات انسانی آسپن.
از سال 1991 موسسات مهم تحقیقاتی جدیدی از آکادمی علوم بزرگ و بسیار متمرکز مشتق شده اند، از جمله مرکز پزشکی مولکولی مکس دلبرک و مرکز تحقیق و توسعه در برلین آدلرشوف. در سال 1991 دولت های براندنبرگ و برلین تصمیم گرفتند آکادمی علوم پروس سابق را به عنوان اولین نهاد مشترک برلین براندنبورگ بازپس بگیرند.

 

زندگی فرهنگی مردم در برلین

هنگامی که برلین یک مرکز استانی بود ، به ندرت به عنوان یک آهنربا فرهنگی با شهرهایی مانند لندن و پاریس رقابت می کرد و به دلیل منطقه گرایی در زندگی آلمان ، به ندرت افراد با استعداد را مانند سایر پایتخت های ملی در انحصار خود در می آورد. با این حال ، از قرن هجدهم ، سهم فرهنگی آن متمایز شد و سهم برلینی ها در معماری ، هنرها و علوم قابل توجه بوده است. تا سال 1750 اپرای ایالتی پروس در Unter den Linden در میان بهترین خانه های اپرا در اروپا رتبه بندی شد و پیوند شهر با برتری موسیقی کاملاً ثابت شد. گرچه برلین هرگز به عنوان مرکزی برای آهنگسازان آلمانی رقیب وین نبود ، اما با این وجود آهنگسازانی مانند فلیکس مندلسون و پاول هندیمیت جایگاه خود را حفظ کردند. علیرغم ننگ نازیسم ، تخریب جنگ و تفرقه ، برلین توانست اعتبار خود را به عنوان مرکز زندگی فرهنگی بین المللی بازسازی کند. در واقع ، تقسیم شهر به دو نیمه بسیاری از موسسات و فعالیت های فرهنگی آن را دو برابر کرد. علاوه بر این ، برلین غربی منزوی ، خود را در درجه اول به عنوان مکانی از علم ، فرهنگ و آموزش معرفی کرد. در نتیجه ، برلین امروز از نظر تعداد و تنوع موسسات فرهنگی بی نظیر است. از بهترین نویسندگان قرن 19 مرتبط با برلین می توان به تئودور فونتانه اشاره کرد که برای روزنامه های شهر Kreuzzeitung و Vossische Zeitung نوشت و رمان واقع گرایانه آلمانی را کامل کرد. در برلین شکوفا شدند نمایشنامه نویس هاینریش فون کلیست و E.T.A بودند. هافمن که بیشتر به خاطر داستان های کوتاه خارق العاده اش شهرت دارد. از قرن 18 دولت پروس مجموعه ای از معماران برجسته را در کنار خود داشت. در میان آنها آندریاس شلوتر بود که سبک باروک آلمانی متاخر را آغاز کرد. گئورگ ونزلاوس فون نوبلسدورف ، كه كاخ سانسوسی را در پوتسدام درست در خارج از برلین برای فردریک بزرگ بنا كرد. و کارل فردریش شینکل ، که به مرکز برلین عظمت خاص نئوکلاسیک خود را بخشید. نقاشان دربار ، آنتوان پسنه و آدولف منزل و مجسمه ساز کریستین دانیل راوچ ، و دیگران ، در برلین زندگی می کردند. از زمان تاسیس دانشگاه فردریک ویلیام در سال 1809 ، برلین به یکی از مراکز برجسته زندگی آلمان تبدیل شد. این شهر زمانی به عنوان مرکزی برای انتشارات آلمان به رقابت با لایپزیگ می پرداخت ، اما اختلاف ناشران آن تقریباً با بمب گذاری در زمان جنگ از بین رفت. در قرن نوزدهم برلین مرکز انتشار روزنامه های آلمان نیز بود و هنوز هم روزنامه های روزانه بیشتری نسبت به اکثر شهرهای بزرگ دارند. امروز دوباره بیش از 200 انتشارات در برلین وجود دارد. نقش برلین به عنوان یک شهر با تعداد زیادی اسطوره و نماد ، نه در سالهای شکوه شاهنشاهی بلکه در دوره پس از آن ، دوره جمهوری آشفته ویمار در دهه 1920 ، زمانی که برلین شهرت فوق العاده ای کسب کرد ، به اوج خود رسید.همچنین تئاترها ، کلوپ ها ، کاباره ها و دیگر شرکت های تفریحی که باعث شهرت برلین در دهه 1920 شد ، تا دوره پس از جنگ نیز ادامه داشت.
برخی از ضررهای ناشی از حکومت 12 ساله نازی هرگز به طور کامل قابل بازیابی نیست ، به ویژه سهم فرهنگی یهودیان. اما امروز برلین مجدداً بزرگترین جامعه یهودی در آلمان و تعداد قابل توجهی از موسسات یهودی را در اختیار دارد و در سال 2005 بنای یادبود قربانیان یهودی هولوکاست در این شهر به پایان رسید.
سالن اپرای جدید (دویچه اوپر برلین) در سال 1961 در برلین غربی افتتاح شد و به سرعت جایگاه خود را به عنوان یکی از خانه های اپرای برجسته جهان غرب تثبیت کرد. سالن اپرا در برلین شرقی ، ویران شده در جنگ جهانی دوم ، در سال 1951 بازسازی شد. اینجا خانه دویچه استاتاتسوپر (اپرای ملی آلمان) است. مهمترین ارکستر فیلارمونیک برلین که در سال 1882 تاسیس شد که از مهمترین گروههای موسیقی برجسته است. در نیمه دوم قرن بیستم با هدایت رهبر ارکستر ویلهلم فورتوانگلر و هربرت فون کاراجان به اوج جدیدی رسید.
در اوایل قرن 20 برلین به مرکز تولید فیلم آلمان تبدیل شد. از دهه 1960 احیا قابل توجه فیلم سازی در برلین غربی آغاز شد. جشنواره فیلم برلین ، که در سال 1951 تاسیس شد  یکی از مهمترین جشنواره های جهانی شد.
برلین به دلیل وجود بسیاری از موزه های عالی خود مشهور است. از آنجا که سایت های موزه قبل از جنگ و بخشهایی از مجموعه های قدیمی در مناطقی از برلین شرقی واقع شده بودند ، یک مجموعه موزه جدید و باشکوه که در مجموع موزه های داهلم نامیده می شود ، در منطقه دهلم ساخته شد. مجمع فرهنگی برلین با گالری ملی جدید و موزه هنرها و صنایع دستی،دیگر موسسات پس از جنگ موزه بروک ، موزه برلین ، موزه حمل و نقل و فناوری و موزه یهودیان برلین از دیگر مجموعه های فرهنگی برلین هستند.

 

21 جاذبه گردشگری دارای بالاترین امتیاز در برلین

1. دروازه براندنبورگ

مشهورترین بنای تاریخی برلین دروازه براندنبورگ است که زمانی نمادی از یک ملت تقسیم شده و اکنون نمادی از وحدت و صلح است. این دروازه نئوکلاسیک توسط شاه فردریک ویلهلم دوم در سال 1788 سفارش داده شد و طراحی آن با الهام از Propylaea در آکروپولیس آتن انجام شد.
این بنای ماسه سنگ 26 متر طول دارد و در طول جنگ سرد ، موقعیت فیزیکی و نمادین آن به عنوان دروازه مسدود شده در امتداد دیوار برلین ، آن را به مکانی مکرر برای تظاهرات مردم برلین غربی تبدیل کرد.

 

2. The Rebuilt Reichstag

این مکان در اصل در سال 1894 تکمیل شد جایی که کاخ نئو-رنسانس به عنوان خانه رژیم شاهنشاهی امپراتوری آلمان وجود داشت تا اینکه در سال 1933 سوزانده شد و پس از اتحاد مجدد آلمان ، در آن زمان در طول مدت 10 سال بازسازی شد و سرانجام در سال 1999 به خانه پارلمان آلمان تبدیل شد. نکته برجسته این بازسازی باشکوه ، گنبد جایگزین کوپل است که از شیشه ساخته شده و منظره فوق العاده ای از شهر اطراف را به ویژه در شب ارائه می دهد.

 

3. جزیره موزه

جزیره Spree که بین رود Spree و Kupfergraben در یک کانال 400 متری قرار دارد ، بیشتر به عنوان جزیره موزه Museumsinsel ، میراث جهانی یونسکو شناخته می شود. در اینجا ، شما بسیاری از قدیمی ترین و مهمترین موزه های شهر را پیدا خواهید کرد ، از جمله موزه قدیمی (موزه آلتس) ، که در سال 1830 برای نگهداری از جواهرات تاج و سایر گنجینه های سلطنتی ساخته شده است. موزه جدید (موزه Neues)، که در طول جنگ جهانی دوم ویران شد ، بازسازی و در سال 2009 دوباره به عنوان خانه مجموعه های گسترده ای از موزه مصر ، مجموعه پاپیروس و مجموعه آثار باستانی کلاسیک باز شد. گالری ملی قدیمی Alte Nationalgalerie که در سال 1876 افتتاح شد ، مجسمه ها و نقاشی های نئوکلاسیک مربوط به 1848-1815 و همچنین قطعات امپرسیونیست و مدرنیست اولیه را به نمایش می گذارد. موزه Bode مجموعه ای از هنرهای بیزانس و همچنین یک مجموعه مجسمه بزرگ را در خود جای داده است که از قرون وسطی تا اواخر دهه 1700 را در بر می گیرد.

 

4. بنای یادبود دیوار برلین

دیوار برلین در سال 1961 برپا شد، زمانی که آلمان شرقی برای جلوگیری از فرار شهروندان به آلمان غربی ، نیمی از شهر را پلمپ کرد. از نکات جالب توجه در این بازدید می توان به موزه مرکز پناهندگان Marienfelde ، با نمایشگاه های مربوط به یک و نیم میلیون نفری که به عنوان پناهنده از برلین گذشتند ، اشاره کرد. بنای یادبود گونتر لیتفین ، یک برج دیده بانی سابق که اکنون به عنوان یک یادبود تاسیس شده است ، که ادای احترام به اولین غیرنظامی کشته شده در تلاش برای عبور از شرق به غرب است.

 

5. موزه تاریخی آلمان

موزه تاریخی آلمان (موزه Deutsches Historisches یا DHM ) که به مناسبت هفتاد و پنجمین سالگرد برلین تأسیس شده است ، برای افرادی که می خواهند اطلاعات بیشتری در مورد تاریخ فوق العاده غنی شهر کسب کنند ،ضروری است. این جاذبه پربازدید متشکل از تعدادی سالن نمایشگاهی تاریخی است که مملو از نمایشگرهای جذاب آثار مربوط به دوره ها و حوادث مختلف از زمان تأسیس کشور تا سقوط دیوار برلین و همچنین یک سینما و یک کتابخانه تحقیقاتی است. که برای عموم آزاد است. از دیگر موارد برجسته این مکان نمایشگاه های مربوط به پزشکی ، مد ، مذهب ، چاپ ، هنر و عکاسی است. علاقه مندان به ارتش همچنین با مجموعه گسترده ای از زره پوش ها ، اسلحه ها و لباس های رسمی موزه روبرو می شوند.

 

6. برج تلویزیونی برلین

برج 368 متری (برج تلویزیونی برلین) با وجود برگزار کردن جشن 50 سالگی خود در سال 2020 ، هیچ یک از جذابیت های خود را برای بازدید کنندگان از این شهر از دست نداده است. از زمان افتتاح در سال 1970 ، سومین سازه بلند و مستقل اروپا بیش از 60 میلیون بازدید کننده را به خود جلب کرده است ، بیشتر آنها برای بازدید مناظر چشمگیر پایتخت آلمان به این محل جذب شده اند.
این بنای اصلی که در اصل به نشانه قدرت کمونیسم ساخته شده است (در منطقه برلین شرقی سابق واقع شده است) ، می تواند به عنوان نمادی از اتحاد مجدد شهر در دهه 1980 شناخته شود.

 

7. موزه بازرسی چارلی

این جاذبه گردشگری جذاب که به عنوان شناخته شده ترین نقطه عبور بین برلین شرقی و غربی شناخته می شود ، دارای نمایشگرها و مصنوعات بی شماری است که تاریخ حقوق بشر را ردیابی می کنند ، همراه با نمایشگاه هایی که به طور خاص با تاریخ دیوار برلین و ایست بازرسی چارلی کار می کنند. همچنین نمایشگاه جنگ سرد BlackBox در فضای باز که در آن بخشهایی از دیوار برلین و ایستگاههای اطلاعاتی مربوط به آن نمایش داده می شود ، در این مکان مورد توجه است.

 

8. کاخ و پارک شارلوتنبورگ

قدیمی ترین و بزرگترین املاک پروس برلین ، کاخ شارلوتنبورگ در اواخر قرن هفدهم برای دهه ها محل اصلی زندگی سلطنتی آلمان بود. این کاخ عظیم که به زیبایی ترمیم شده است دارای ویژگی های خارق العاده ای است ، از جمله گنبد مرکزی عظیم 50 متری ، دکوراسیون مجلل باروک و روکوکو واتاق های بزرگ و باغ بزرگی که از باغ های ورسای الهام گرفته شده است. نکته جالب توجه در برنامه تور این ملک ، بازدید از قسمت جدید آن است که دارای آپارتمان های دولتی و سالن های ضیافت است.
این محل در سال 1746 ساخته شده است و بازدیدکنندگان می توانند از شکوه و عظمت شاهان و منتخبان پروس ، از اتاق خواب فردریک اول و نقاشی های زیبا ، به اتاق غذاخوری دولتی و گالری طلای 42 متری رفته و نگاهی اجمالی به شکوه و عظمت این مکان داشته باشند.
همچنین در کاخ قدیمی کابینت پرسلن قرار دارد ، اتاقی اختصاص یافته به یک مجموعه بزرگ ظروف چینی و نمایشگاه های ویژه ، از جمله جواهرات تاج و سایر وسایل سلطنتی.از دیگر نکات جالب توجه می توان به پارک قصر اشاره کرد که مربوط به سال 1697 است و محل استقرار غرفه جدیدی است که در سال 1788 به سبک ویلای ناپلی ساخته شده است و چایخانه بلور با مجموعه ظریف ظروف برلین. پیشنهاد می شود حتماً از آرامگاه با مقبره های سلطنتی و همچنین حیاط بزرگ با مجسمه های بزرگ منتخب فردریک ویلیام از براندنبورگ دیدن کنید. همچنین یکی از مهمترین کارهایی که می توان در زمستان در برلین انجام داد بازدید از بازار کریسمس کاخ شارلوتنبورگ است که در این نمایشگاه بیش از 250 فروشنده و صنعتگر کالاهای فصلی را به نمایش می گذارند.

 

9. Gendarmenmarkt

Gendarmenmarkt، یکی از بزرگترین میادین برلین تحت سلطه سه ساختمان برجسته تاریخی است: کنزرتهاوس، کلیسای جامع فرانسهو کلیسای جامع آلمان. این میدان جذاب قرن هفدهم اکنون یکی از مهمترین جاذبه های گردشگری برلین است که هر ساله میزبان رویدادهای عمومی متعددی از جمله کنسرت های کلاسیک در پله های تئاتر Konzerthaus در تابستان است ، در حالی که هر دسامبر این میدان به بازار معروف کریسمس شهر تبدیل می شود. Konzerthaus ، ساخته شده در سال 1821 ، برای اجراهای درجه یک کنزرتهاوسورچستر برلین ، یکی از محبوب ترین ارکسترهای سمفونیک کشور و به خاطر شکوه معماری اش مشهور است. در جلوی ساختمان مجسمه ای از فریدریش شیلر شاعر آلمانی وجود دارد که توسط چهار چهره زن احاطه شده است که عناصر هنری شعر غزل ، نمایش ، تاریخ و فلسفه را نشان می دهد. کلیساهای جامع به خاطر گنبدهایشان نامگذاری شده اند و در واقع کلیسا نیستند و کلیسای جامع فرانسه موزه Huguenot است و کلیسای جامع آلمان تاریخ پارلمان آلمان را به نمایش می گذارد. الکساندر پلاتز یکی دیگر از میدان های معروف در برلین ، مرکز زندگی برلین شرقی بود و اکنون ساعت جهانی ساعت World Time Clock ، یک مکان ملاقات محبوب است. در نزدیکی آن برج تلویزیون ملقب بهTelespargel با چشم انداز پانوراما از شهر قرار دارد.

 

10. موزه یهودیان برلین

نمای خارجی و برجسته روی موزه یهود برلین که توسط معمار دانیل لیبسکیند طراحی شده است ، آن را به یکی از برجسته ترین بناهای تاریخی برلین تبدیل می کند. این مکان در سال 2001 تأسیس شد ، و در داخل بازدید کنندگان طیف گسترده ای از آثار تاریخی و مجموعه های اهدایی را پیدا می کنند که تاریخ طولانی و مبارزه آلمانی های یهودی ، از قرون وسطی تا امروز را نشان می دهد. این نمایشگاه ها شامل آثار هنری ، اشیا مذهبی و 24000 عکس است که حفظ و بازیابی شده است. این موزه همچنین یک کتابخانه و بایگانی گسترده در آکادمی موزه یهودیان برلین دارد ، جایی که برنامه های آموزشی مکرر در آن وجود دارد. گالری های موزه شامل بخشهایی است که به حنوکا ، یهودی ستیزی ، درگیری در خاورمیانه ، تاریخ و فرهنگ اورشلیم اختصاص یافته است.

 

11. موزه فناوری آلمان

این موزه برای نمایش و تجلیل از قدرت صنعتی و تکنولوژیکی آلمان در سال 1983 تأسیس شد. اشیا جالب بسیاری برای دیدن در این موزه محبوب وجود دارد ، از جمله استفاده از نمایشگرهای مربوط به انقلاب صنعتی ، دستیابی به یک کارگاه بازسازی شده و همچنین وسایل نقلیه ای که در کنار پیشرفت تکنولوژی تکامل یافته اند. وسایل نقلیه و هواپیماهای زیادی به نمایش گذاشته شده است ، از جمله تعدادی موتور بخار حفظ شده که قدمت آنها به سال 1843 باز می گردد. از دیگر نکات جالب توجه می توان به سوار شدن در قطار قدیمی 1930 از موزه به انبار لوکوموتیو اشاره کرد.

 

12. یادبود یهودیان مقتول اروپا

بنای یادبود یهودیان مقتول اروپا که به آن بنام یادبود هولوکاست نیز معروف است یکی دیگر از بناهای برجسته برلین است که گردشگران را از سراسر جهان جذب می کند .این مجموعه از 2711 تخته بتنی که در ضلع شرقی Tiergarten نشسته است ، 19000 متر مربع زمین ناهموار را پوشش می دهد. در زیر بنای یادبود گسترده یک مرکز اطلاعاتی قرار دارد که نامه ها ، دفتر خاطرات و عکس های قربانیان هولوکاست را در خود جای داده است.

 

13. Grosser Tiergarten و ستون پیروزی

به معنای واقعی کلمه "باغ حیوانات" ، برلین Grosser Tiergarten مدتهاست که یکی از جاذبه های مهم گردشگری است و در اصل یک ذخیره گاه شکار سلطنتی بود که در آن گوزن ، خوک وحشی و سایر شکارها نگهداری می شد و در سال 1700 به یک پارک عمومی تبدیل شد. Tiergarten که با انبوهی از درختان و بوته ها و وسعت چمنزارها و گلها پوشانده شده است ، 210 هکتار زمین را پوشانده و مکان مورد علاقه برای استراحت ، پیاده روی و قایقرانی است. این پارک همچنین دارای مجسمه ها و بناهای تاریخی متعددی است ، از جمله مجسمه ملکه لوئیز 1880 ، که او مراقبت از سربازان زخمی را در طول جنگ انجام می داد و بنای یادبودی از فردریک ویلهلم سوم در سال 1849 ، با نقوش برجسته منعکس کننده صلح طلبی پادشاه. مشهورترین بنای یادبود این مکان ستون عظیم پیروزی است ، سازه ای به طول 70 متر که با مجسمه طلای ویکتوریا به ارتفاع هشت متر طراحی شده است. این مجسمه که توسط اهالی منطقه به عنوان Lizzy طلایی لقب گرفته است ، در سال 1873 تکمیل شد. ارزش آن را دارد که از 285 پله به بالای این بنای با شکوه برای دیدن مناظر Tiergarten بروید.

 

14. موزه پرگامون

پرگامون ، پربازدیدترین جاذبه های جزیره موزه ، همچنین یکی از برترین مقاصد دیدنی برلین است. این مکان سه گالری اصلی را در خود جای داده است که هر یک بال یک ساختمان عظیم را شامل می شود ، از جمله موزه خاورمیانه ، موزه هنر اسلامی و مجموعه آثار باستانی. مصنوعاتی که در طول جنگ جهانی دوم به سختی از آسیب نجات یافتند ، توسط باستان شناسان آلمانی در طول قرن های 19 و 20 از سفرهای خود به مصر ، خاورمیانه و آسیا جمع آوری شد. در ابتدا معجزه های معماری ، از جمله نماهای تزئین شده و دروازه ها بودند، برخی از مشهورترین قطعات موزه عبارتند از دروازه ایشتر بابل ، دروازه بازار رومی مایلتوس و نمای مشاتا.

 

15. انجمن همبولد

یکی از محبوب ترین جاذبه های جزیره موزه ، مکانی است که در حال حاضر فرصت های بسیار خوبی برای گشت و گذار دارد ، تالار گفتگوی هومبولت که اخیراً افتتاح شده است. این شاهکار برجسته در سال 2019 تأسیس شده است و د دو مجموعه برجسته موزه برلین یعنی موزه مردم نگاری و موزه هنر آسیا در این محل قرار دارند. اکنون بازدیدکنندگان می توانند به راحتی بزرگترین مجموعه گنجینه های غیر اروپایی آلمان ، از جمله تعداد بیش از 400000 مصنوعات از سراسر جهان را در این محل بیابند. از موارد برجسته دیگر در این محل می توان به نمایش هنرهای باستانی از آسیا ، همراه با مجموعه های قابل توجهی اشاره کرد که به طور خاص بر چین تمرکز دارند. این مرکز علاوه بر سالن های نمایش ، دارای دو رستوران و یک فروشگاه است.

 

16. کلیسای جامع برلین

کلیسای جامع برلین که در جزیره موزه و در مجاورت Lustgarten واقع شده است ، به لطف گنبد 75 متری خود یکی از برجسته ترین بناها است. این بنا به سبک باروک جدید ساخته شده است ، بزرگترین کلیسای برلین است و به سه بخش اصلی تقسیم می شود: کلیسای یادبود ، کلیسای تعمید و ازدواج و کلیسای پریش. این کلیسا پس از ده ها سال کار سخت برای ترمیم خسارت های جنگ ، به شکوه سابق خود برگشته است و از برجسته ترین آثار آن می توان به پلکان شاهنشاهی ، تزئین شده با قرنیزهای برنز و 13 تابلوی نقاشی تمپر توسط آلبرت هرتل نقاش منظره برلین در سال 1905 اشاره کرد.

 

17. توپوگرافی ترور

توپوگرافی ترور که به موزه گشتاپو نیز معروف است ، ساختمانهایی را که روزگاری دفاتر مرکزی و زندان پلیس مخفی ایالتی و مقرهای عملیات گشتاپو در طول جنگ جهانی دوم بودند اشغال می کند. نمایشگاه اصلی با تمرکز بر پلیس در زمان حکومت نازی ها ، جنایات وحشتناک انجام شده را برجسته می کند و به بازدید کنندگان احساس وحشت دائمی که زندگی روزمره اروپاییان تحت کنترل آنها بود ، می دهد. این نمایشگاه ها شامل اسناد ، عکس ها ، صوت و فیلم هستند و موضوعات مختلفی از جمله آزار و اذیت و نابودی ، کشورهای اشغال شده و دوران پس از جنگ را بررسی می کنند. همچنین از بازدید کنندگان دعوت می شود تا در محوطه های تاریخی ، که شامل بقایای دیوار برلین است بازدید کنند.

 

18.باغ جانورشناسی برلین

باغ حیوانات برلین قدیمی ترین باغ وحش آلمان است و با استقبال 3.5 میلیون مهمان هر ساله یکی از محبوب ترین جاذبه های برلین است. این باغ وحش در سال 1844 تأسیس شد و پس از جنگ جهانی دوم به طور کامل بازسازی شد ، به دلیل بسیاری از برنامه های موفق تولید مثل ، شهرت زیادی کسب کرده است و به دلیل تهیه زیستگاه های معتبر برای حیوانات مشهور است. این باغ وحش نزدیک به 20 هزار حیوان کوچک و بزرگ از گرگهای قطب شمال تا گورخر را در خود جای داده است. حیوانات مشهور شامل یک جفت پاندای غول پیکر ، دو گونه زرافه و گله ای از پنگوئن های کوچک آفریقایی هستند. باغ های جانورشناسی شامل بزرگترین مرغداری اروپا و همچنین آکواریوم برلین است که می توانید بیش از 9000 موجود را در 250 مخزن خود نظیر کوسه ها، ماهی های گرمسیری ، خزندگان و حشرات تماشا کنید. یکی دیگر از باغ وحش های مورد علاقه Tierpark Berlin است که حدود 7،250 حیوان از 840 گونه مختلف در آن زندگی می کنند.

 

19. باغ گیاه شناسی برلین و دهلم و موزه گیاه شناسی

در اصل باغ گیاهان کاخ سلطنتی ، باغ گیاه شناسی برلین و داهلم و موزه گیاه شناسی در سال 1679 به دستور گرند ساخته شد. این باغ با مساحت 126 هکتار ، یکی از بزرگترین باغ های گیاهان جهان است که بیش از 20 هزار گونه گیاه در آن زندگی می کند و گیاهان نه تنها اروپا بلکه گیاهان محیط های گرمسیری و نیمه گرمسیری در این محل وجود دارند. همچنین باغهایی از گیاهان دارویی و یک حوض بزرگ وجود دارد که قطب اصلی بیوتوپ را برای گیاهان دریایی و باتلاقی تشکیل می دهد. اگر می توانید ، سعی کنید در کریسمس ، یا در جریان رویداد سالانه "شب گیاه شناسی" که یکی از عاشقانه ترین کارها در برلین است ، از این مکان بازدید کنید.

 

20. موزه DDR

یکی از جاذبه های جدید برلین ، موزه DDR در سال 2006 افتتاح شد و نگاهی هوشیارانه به زندگی در برلین شرقی تحت حاکمیت کمونیست ها ارائه می دهد. این جاذبه محبوب که در منطقه دولتی قدیمی برلین شرقی واقع شده است ، دارای نمایشگاه های مختلف عملی و تعاملی مربوط به زمینه های مختلف زندگی مانند نظارت ،شرایط زندگی روزمره و همچنین یک برج ماکت است. حتما در زمان بازدید از این محل شبیه ساز Trabant را امتحان کنید که تجربه واقعی رانندگی در امتداد دیوار برلین را در یک خودروی کلاسیک آلمان شرقی فراهم می کند. مجموعه بزرگی از آثار معتبر این دوره زمانی نیز به نمایش گذاشته شده است.

 

21. محله نیکولای

محله نیکولای برلین در قلب شهر قدیمی قرار دارد و در آن جا بسیاری از قدیمی ترین و محبوب ترین جاذبه های آن و همچنین کارهای جالب زیادی را می توان انجام داد که فراتر از جاذبه های گردشگری معمول است. این محله دوستانه برای عابران پیاده به خاطر وجود ساختمانهای کوچک زیادی که در امتداد خیابانهای باریک و پر از گوشه و کنار ، رستوران ها ، کافه ها و مغازه ها ، و همچنین کارگاه های صنایع دستی برای فروش معروف است.

 

در انتها پیشنهاد می شود چنانچه قصد مهاجرت به آلمان و سکونت در شهر برلین را دارید برای دریافت اطلاعات بیشتر در این زمینه با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا تحصیل در کانادا با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای نحصیلی کشور کاناد ...
دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام هلند

  دانشگاه آمستردام هلند تحصیل در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند میتواند یکی از گزین ...
معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ  تحصیل در آلمان و دریافت ویزای تحصیلی همواره با توجه به ...
دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو فنلاند دانشگاه آلتو فنلاند دانشگاهی است که در اسپو فنلاند واقع شده است.این دانشگاه از ...
دانشگاه صنعتی دلفت هلند

دانشگاه صنعتی دلفت هلند

دانشگاه صنعتی دلفت هلند یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل و کار میباشد و سالانه افراد بسیاری از کشورهای ...
دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه دانشگاه پی اس ال یک دانشگاه دولتی ست که در سال 2010 در پاریس تاسیس شد و محیطی بس ...
معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille

معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille

معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille  در این سلسله نوشتار قصد داریم تعدادی از شهرهای فرانسه را معر ...
دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان دانشگاه میلان که به زبان عامیانه با نام Statale شناخته می شود ،یک موسسه آموزش عالی در ...
دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین مهاجرت به آلمان همواره یکی از گزینه های مناسب برای علاقه مندان به تحصیل و کار در ...
مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی منطقه آفریقای جنوبی هجوم نسبتاً زیادی از مهاجران به آفریقای جنوبی را تجربه ...
معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes)

معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes)

معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes) در این سلسله از مقاله ها در مورد شهرهای فرانسه اطلاعاتی را ارائه میک ...
دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید دانشگاه خودمختار مادرید که معمولاً به سادگی شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی د ...
مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس مهاجرت به کشور بلاروس برای پیدا کردن کار در بلاروس و یا تحصیل در دانشگاه های بلارو ...
بورس های تحصیلی ژاپن

بورس های تحصیلی ژاپن

بورس های تحصیلی ژاپن تحصیل در دانشگاه های ژاپن به خصوص در سال های اخیر دانشجویان بسیاری را از سراسر ...
معرفی شهر کپنهاگ

معرفی شهر کپنهاگ

معرفی شهر کپنهاگ در اوایل قرن 10 دهکده کوچکی در محل شهر فعلی وجود داشته است. در سال 1167 اسقف Absal ...
درباره انتاریو

درباره انتاریو

درباره انتاریو انتاریو ، دومین استان بزرگ کانادا از نظر وسعت ، پس از کبک می باشد. این منطقه نوار سر ...
درباره ایتالیا و مهاجرت به آن

درباره ایتالیا و مهاجرت به آن

درباره ایتالیا و مهاجرت به آن ایتالیا با داشتن تاریخچه جذاب، فرهنگ غنی و غذاهای دلپذیر یکی از پرباز ...
دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت هلند دانشگاه ماستریخت یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در ماستریخت ، هلند است. این دانشگا ...
درباره شهر مالمو سوئد

درباره شهر مالمو سوئد

درباره مالمو شهر مالمو یکی از شهرهای مهم کشور سوئد می باشد. در سال 1272 به عنوان یک بندر مستحکم در ...
دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام تحصیل در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند میتواند یکی از گزینه های ...
بورس های تحصیلی کشور کانادا

بورس های تحصیلی کشور کانادا

بورس های تحصیلی کشور کانادا دانشجویان بسیاری هر ساله برای تحصیل در دانشگاه های کانادا و با اخذ پذیر ...