معرفی شهر ملبورن

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 6 مهر 1400 در ساعت 11 : 8 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معرفی شهر ملبورن

 

افراد در زمان انتخاب مقصد نهایی خود برای مهاجرت به دنبال انتخاب کشور و شهری هستند که به طور کلی سطح رفاه اجتماعی، نظام آموزشی، شرایط اقتصادی و عواملی اینچنینی در بهترین شرایط باشد و بتوانند پس از مهاجرت با یافتن فرصت شغلی مناسب آینده ای روشن برای خود و خانواده بسازند.

ملبورن به دلیل سطح بالای کیفیت زندگی از بهترین و برترین شهر های دنیا برای مهاجرت و زندگی بوده و در لیست بهترین شهر های دنیا در جایگاه دوم قرار دارد.

ملبورن پایتخت ایالت ویکتوریا، اولین پایتخت کشور استرالیا قبل از کانبرا است و این شهر مرکزی حدود 136،000 نفر را در خود جای داده و هسته اصلی یک کلانشهر بزرگ در جنوب غربی جهان با بیش از 1،000،000 نفر جمعیت است. شهر ملبورن پارک های بسیار زیبایی دارد و شخصی که به جزئیات معماری و تاریخ علاقه دارد می تواند چیزهای متنوع و جذابی را پیدا کند.

منطقه شهر ملبورن ، 14 مایل مربع (36 کیلومتر مربع) است.

جغرافیای فیزیکی شهر ملبورن ملبورن در انتهای شمالی خلیج بندر فیلیپ ، 30 مایل دریایی (55 کیلومتر) از ورودی باریک خلیج واقع شده است. منطقه شرقی این شهر، شامل تختخواب های موج دار و تشریح شده از ماسه سنگ ها ، شیل ها و کنگلومراهایی است که در دوره های سیلورین و دونین (حدود 445 تا 360 میلیون سال پیش) ریخته شده است. خاک های ضخیم منطقه شرقی ، همراه با میزان بارندگی سالانه بیشتر ،

پوشش بسیار متراکم تری از درختان را نسبت به دشت های بازالت پشتیبانی می کند.

 

اقلیم ملبورن

ملبورن به آب و هوای غیر قابل پیش بینی و طیف وسیع آب و هوا شهرت دارد و میزان بارندگی سالانه 26 اینچ (660 میلی متر) به طور میانگین می باشد و اکتبر معمولاً مرطوب ترین ماه و ژانویه خشک ترین ماه در این شهر است.

حداکثر دمای متوسط ​​روزانه از 55 درجه فارنهایت (13 درجه سانتیگراد) در جولای تا 79 درجه فارنهایت (26 درجه سانتیگراد) در ژانویه متغیر است.

 

طرح شهر ملبورن

منطقه اولیه و اصلی در ملبورن ، که امروزه قلب مالی ، قانونی ، اداری و کلیسایی آن را تشکیل می دهد ، به صورت مستطیل طراحی و شکل داده شده و تغییری نکرده است.

در این منطقه ایستگاه های بزرگ راه آهن حومه ای و بین ایالتی ، خانه های پارلمان ویکتوریا ، کلیساهای جامع آنگلیکان و کاتولیک رومی ، اماکن هنری و تفریحی ، موزه ها ، دادگاه های حقوقی ، کتابخانه دولتی و بسیاری از موسسات مالی از جمله بورس سهام ملبورن و دفتر مرکزی بانکهای بزرگ قرار دارند. مرکز اصلی این منطقه دو مقصد اصلی، خیابان های بورک و سوانستون ، که به مراکز خرید برای عابرین پیاده تبدیل شده اند می باشد. بیشتر ساختمانهای شهر مدرن هستند ، اما تالار شهر ، دادگاه های حقوقی و ساختمان نمایشگاه نمونه های عالی معماری رسمی قرن نوزدهم را در این شهر ارائه می دهند. خانه های ردیفی ، اغلب ایوان هایی که با توری های آهنی تزئین شده اند ، از ویژگی های مشترک در حومه شهر نزدیک به مرکز شهر بوده و در مناطقی از کارلتون و ملبورن جنوبی برخی از این تراس های سنتی حفظ شده است.

 

مردم و الگوهای مهاجرت در ملبورن

در اولین سرشماری رسمی ملبورن ، در سال 1836 ، تعداد جمعیت 177 نفر به ثبت رسید که از این تعداد 35 نفر زن بودند. در دهه 1850 طغیان طلا در مناطق مجاور ویکتوریا اولین دوره اصلی مهاجرت به این شهر را در پی داشت و تازه واردان عمدتاً از سایر مستعمرات استرالیا و انگلیس می آمدند.

در دهه 1920 ملبورن به خانه بیش از نیمی از ساکنان ویکتوریا تبدیل شده بود و با پایان جنگ جهانی دوم به جمعیتی بالغ بر 1.000.000 نفر رسید و این روند در طول قرن 20 ادامه داشت. تا سال 2000 ، منطقه شهری ملبورن تقریباً سه چهارم جمعیت ویکتوریا را تشکیل می داد.

دومین موج بزرگ مهاجرت در دهه 1950 رخ داد ، زمانی که دولت استرالیا برای تأمین کارگران صنایع در حال توسعه استرالیا ، یک سیاست عمدی برای تشویق مهاجرت از اروپا را دنبال کرد و دولت به مهاجران کمک کرد تا در استرالیا ساکن شوند ، در صورت لزوم انگلیسی یاد بگیرند و کار پیدا کنند.

در ابتدا مهاجران عمدتاً از کشورهای بالتیک و اروپای شرقی جذب می شدند ، بسیاری از این افراد پناهنده جنگ بودند و سپس تعداد بیشتری از مهاجران از پادشاهی انگلستان و ایرلند بودند. موافقت نامه های مهاجرت با دولت های هلند ، مالت ، آلمان غربی ، ایتالیا ، یونان و اتریش به امضا رسید و این موافقت نامه ها بذر شخصیت چند فرهنگی فعلی ملبورن را کاشت. ایتالیایی ها ، یونانی ها و یوگسلاوی ها بیشترین تعداد مهاجران غیر انگلیسی زبان را تشکیل دادند و در اواسط دهه 1970 یک پنجم مردم این شهر مرتباً به زبانی غیر از انگلیسی صحبت می کردند.

همچنین مهاجرت از جنوب شرقی آسیا ، به ویژه پناهندگان ویتنام و کامبوج ، در اوایل دهه 1980 افزایش یافت.

 

ساکنان حومه شهر ملبورن

در دهه 1940 ، حدود 90 درصد ساکنان ملبورن در فاصله 16 مایلی 16 کیلومتری منطقه تجاری مرکزی زندگی می کردند. این رقم در دهه 1980 با رشد متناسب مناطق خارج از حومه شهر به کمتر از 50 درصد کاهش یافت. در سال 1966 جمعیت منطقه ملبورن بیش از دو میلیون نفر بود و محدوده شهر به سرعت به سمت شرق هدایت می شد. مهاجران جنوب اروپا ابتدا در حومه صنعتی قدیمی این شهر متمرکز شدند ، جایی که آنها اجاره بهای کمتر و فرصت های شغلی بیشتر در این نزدیکی می یافتند. در این مناطق از مهاجران توسط انجمن هایی که تأسیس شده بود پشتیبانی می شد. در اواسط دهه 1990 جمعیت منطقه از مرز سه میلیون نفر گذشته بود و با این حال ، در پایان قرن بیستم ، روند حرکت به حومه شهر شروع به عکس شدن کرد. شهر مركزی به طور فزاینده ای مسكونی شد ، زیرا بسیاری از ساختمانهای قدیمی به عنوان مسكن بازسازی و دوباره مورد استفاده قرار گرفتند. در کل حومه ملبورن ترکیبی کاملاً یکنواخت از طبقات و مشاغل اجتماعی را نشان می دهد ، اگرچه برخی از بخشهای غربی را می توان به عنوان مناطق طبقه کارگر معرفی کرد.

 

اقتصاد،صنعت و تجارت در ملبورن

اینکه ملبورن بر زندگی اقتصادی ویکتوریا تسلط دارد جای تعجب نیست چرا که این شهر قسمت عمده ای از جمعیت این ایالت را شامل می شود.مرکز مالی ویکتوریا و مقر دولت ویکتوریا مرکز شبکه ارتباطی است که ایالت را به بقیه استرالیا و جهان متصل می کند. هسته اصلی شهر بیشترین میزان اشتغال را ارائه می دهد ، اما اشتغال در حومه شهر با سرعت بیشتری رشد می کند. قسمت مرکزی شهر عمدتا دارای فعالیت های خدماتی مانند بانکداری ، بیمه ، خرده فروشی ، سرگرمی ، اسکان عمومی و حمل و نقل ریلی است.

در دهه 1990 پروژه جاه طلبانه ای برای توسعه داکلندز ، مکانی 500 هکتاری تأسیسات صنعتی و بندری ، به یک مجتمع چند منظوره با مشاغل دارای فن آوری بالا ، پارک ها و فضاهای عمومی ، رستوران ها ، پارک تفریحی و ساختمانهای آپارتمانی و سایر مسکن ها آغاز شد و انتظار می رفت داکلندز برای حدود 15000 تا 20،000 نفر به محل کار تبدیل شود. مهمترین صنایع ملبورن از نظر تعداد افراد شاغل ، پردازش فلزات از جمله ساخت تجهیزات حمل و نقل و مهندسی است. سایر صنایع عمده شامل تولید پارچه و لباس، فرآوری مواد غذایی؛ کاغذ سازی و چاپ، ساخت مواد شیمیایی ، مبلمان و مصالح ساختمانی می باشد.

ملبورن همچنین یکی از رهبران استرالیا در زمینه تولید رایانه است و به عنوان مرکزی برای پزشکی و بیوتکنولوژی در حال توسعه است.

بندر ملبورن منطقه ای از زمین حفر شده در دهانه رودخانه یارا ، جنوب غربی ناحیه تجاری مرکزی را اشغال می کند و این بزرگترین بندر حمل بار عمومی است و عمده محصولات موجود در این بندر برای جابه جایی، نفت خام و فرآورده های نفتی ، مواد شیمیایی و آهن و فولاد است.

از دهه 1960 ، مراکز خرید بزرگ منطقه ای در سراسر حومه ملبورن ظهور کردند و قسمت مرکزی شهر عملکرد خرده فروشی غالب خود را از دست داد. با این وجود ، فروشگاه های بزرگ و مغازه های شیک هنوز هم توجه بسیاری به ساکنان و بازدید کنندگان می کنند.

 

سیستم حمل و نقل در ملبورن

ملبورن توسط یک سیستم حمل و نقل عمومی یکپارچه از قطارهای برقی ، اتوبوس ها و تراموا به خوبی سرویس دهی می شود.

همچنین شبکه ای از بزرگراه های ملی، ملبورن را به ایالات مجاور متصل می کند و سیستم آزادراه ها در دهه 1990 به شدت ارتقا یافت ، از جمله ایجاد جاده کمربندی غربی به عنوان یک مسیر عبور. پروژه City Link به منظور سهولت در تردد در ترافیک ، به سه آزادراه بزرگ با پل ، تونل ها ، مسیرهای بزرگراهی و تبادلگاه ها پیوست و در حال حاضر یک حلقه ریلی زیرزمینی در خدمت منطقه تجاری مرکزی است و فرودگاه بین المللی و داخلی ملبورن در Tullamarine ، در 14 مایلی (23 کیلومتری) شمال غربی مرکز شهر واقع شده است.

 

دولت و شرایط اجتماعی ملبورن

دولت ایالت ویکتوریا مسئولیت نهایی در مورد تصمیمات مهم برنامه ریزی ملبورن و ارائه خدمات اصلی بهداشتی ، آموزشی و حمل و نقل را بر عهده دارد و دولت محلی در بخش آماری ملبورن توسط بیش از 30 نهاد تأمین می شود.

مشاورن این نهادها با رای گیری انتخاب می شوند و کمک هزینه دریافت می کنند و به طور کلی نماینده شهر هستند.

شوراها دستورالعمل های محلی را تصویب می کنند و تعدادی از خدمات مرتبط با مقررات ساختمان ، رفاه جامعه ، جمع آوری زباله ها و پارکینگ وسایل نقلیه را کنترل می کنند. 

 

سیستم بهداشت و آموزش در ملبورن

از سال 1846 که سیستم بیمارستان های دولتی رایگان آغاز به کار کرده است ، به گونه ای رشد کرده است که شامل امکانات ویژه بی شماری است که با بیماری های خاص یا دسته ای از بیماران و همچنین بیمارستان های عمومی سروکار دارند و علاوه بر این ، بسیاری از بیمارستان های خصوصی نیز در این شهر وجود دارد.

دانشگاه ملبورن ، یکی از قدیمی ترین دانشگاه های استرالیا ، در سال 1853 تأسیس شد (اگرچه اولین دانشجویان در سال 1855 پذیرفته شدند). دانشگاه های موناش و لا تروب در دهه 1960 تاسیس شدند و دانشگاه دیکین که در سال 1974 تاسیس شد که از بهترین دانشگاه های ملبورن هستند و ملبورن همچنین دارای کالج های آموزش پیشرفته است که مدارک یا دیپلم را در موضوعات مختلف فنی و دانشگاهی ارائه می دهد.

 

هنر در ملبورن

زندگی فرهنگی غنی ملبورن در طی سالهای 1968 تا 1984 ، زمانی که مرکز هنرهای ویکتوریا در ساحل جنوبی رودخانه یارا نزدیک به مرکز شهر ایجاد شد ، بسیار افزایش یافت.

گالری ملی ویکتوریا ، سالن کنسرت ملبورن و چندین سالن تئاتر از دیگر امکانات هنری در ملبورن می باشند. گالری ملی ویکتوریا در اصل در سال 1861 افتتاح شد و در سال 1968 به مکان فعلی خود در مرکز هنر منتقل شد.

این گالری چندین مجموعه برجسته را شامل می شود ، از جمله مهمترین آنها ، هنر استرالیا از دوره استعمار تا دوران مدرن است و هنر اروپا ، با آثار قرن 18 به ویژه به خوبی نمایش داده شده است همچنین تعدادی از هنرهای تزئینی.

سالن کنسرت ملبورن 2600 صندلی دارد. حامیان آن نه تنها از درخشش فنی مهندسی صوتی بلکه از تزئینات عالی سالن در رنگ های حاصل از سنگ های قیمتی و معدن قدردانی می کنند ، که به نظر می رسد سالن از دامنه تپه تراشیده شده است. فضاهای نمایشی این مرکز هنری شامل تئاتر دولتی ، نمایشنامه ، استودیوی جورج فیرفکس و جعبه سیاه است که امکاناتی را برای اپرا ، باله ، تئاتر موزیکال ، درام ، استندآپ کمدی ، کاباره و انواع موسیقی فراهم می کند. 

همه ساله تعداد بسیار زیادی از هنرمندان بین المللی به اجرای موسیقی اپرا ، باله و کنسرت در این فضا می پردازند. برای مثال ارکستر سمفونیک ملبورن در سال 1949 تشکیل شد و در تورهای آمریکای شمالی ، ژاپن و نیوزیلند و همچنین شهرهای بزرگ استرالیا گشت و گذار داشته است. 

 

تفریح در شهر ملبورن

پلاک خودرو در ویکتوریا دارای شناسه "ایالت ویکتوریا گاردن" است. ملبورن به عنوان پایتخت یک ایالت ،متشکل از پارک های عمومی بسیاری است البته این فضاها در اواسط قرن نوزدهم کنار گذاشته شدند ، در زمانی که بسیاری از رهبران مدنی در شهرهای دیگر به جای کیفیت زندگی به فکر توسعه تجاری بودند.

معروف ترین پارک ملبورن باغ های گیاه شناسی سلطنتی RBGاست. این منطقه با مساحت 89 هکتار در سال 1846 تاسیس شد و امروز شامل دریاچه ها ، چمنزارها و هزاران درخت و درختچه نامی است.

هرباریوم ملی وابسته به ویکتوریا ، که مجموعه ای از 120000 نمونه گیاه فشرده را در خود جای داده است ، توسط محققان در سطح بین المللی شناخته شده و مورد استفاده قرار می گیرد. RBG همچنین دارای تاسیسات جداگانه 200 هکتاری در کرنبورن ، حدود 30 مایلی (48 کیلومتری) جنوب شرقی ملبورن مرکزی است. 

ملبورن صدها زمین ورزشی ، زمین تنیس ، استخرهای شنا و زمین های گلف برای شرکت کنندگان فعال ورزش دارد. ملبورن میزبان بازیهای المپیک تابستانی 1956 بود و امکانات ورزشی جدید ، از جمله یک استادیوم بزرگ تنیس در نزدیکی زمین کریکت ملبورن ، از زمان بازی های المپیک اضافه شده است. همچنین قایقرانی و ماهیگیری در خلیج بندر فیلیپ و گشت و گذار در سواحل اقیانوس نیز محبوب هستند و پیست های اسکی زمستانی در اطراف کوه Buller نیز به راحتی قابل دسترسی هستند.

 

تاریخچه ملبورن

خلیج بندر فیلیپ در سال 1802 توسط اروپاییان کشف شد ، زمانی که ستوان جان موری و ناخدا متیو فلیندرز ظرف چند ماه از یکدیگر از خلیج بازدید کردند. این منطقه سپس بخشی از مستعمره نیو ساوت ولز بود ، و فرماندار مستعمره ، فیلیپ گیدلی کینگ ، به نقشه بردار ، چارلز گریمز ، دستور داد سواحل خلیج را بررسی کند تا مکان هایی را برای اسکان در آینده مشخص کند. در سال 1803 گریمز و حزب او رود یارا را کشف کردند و مسیر پایین آن را طی کردند. برخلاف برخی از اعضای حزب ، گریمز علاقه زیادی به رودخانه یارا به عنوان یک شهرک بالقوه نداشت.

سپس در همان سال ناخدا دیوید کالینز با تعداد زیادی سرباز و محکوم به آنجا رسید و در نزدیکی سورنتو ، درست در ورودی خلیج ساحل شرقی مستقر شد. در عرض چند ماه ، او تصمیم گرفت که مکان نامناسب است و گروه خود را به تاسمانی منتقل کرد.

ملبورن از سایر پایتخت های ایالتی استرالیا از این جهت متمایز است که به طور غیررسمی توسط بنگاه های اقتصادی خاص تأسیس شده است.

ملبورن در سال 1842 به یک شهرک و در سال 1847 به یک شهر تبدیل شد ، اما اولین موج اصلی رشد در اوایل دهه 1850 پس از کشف طلا در نزدیکی Bendigo و Ballarat بود. طی سه سال جمعیت ملبورن چهار برابر شد و به 80،000 نفر رسید.

 

رشد شهر ملبورن

ملبورن موقعیت مرکزی خود را در داخل ویکتوریا و تأسیسات بندری خود را برای جذب بیشتر تجارت منطقه سرمایه گذاری کرد. 

بین سالهای 1856 و 1873 خط راه آهن به Geelong ، Ballarat ، Bendigo ، Echuca و Wodonga ساخته شد و در سال 1883 ارتباط با سیستم ریلی New South Wales در آلبوری برقرار شد.

در طول دهه 1870 تولید تحت حمایت از تعرفه بالا شکوفا شد و پیشرفت در بیشتر حوزه ها تا سال 1889 ادامه داشت ، زمانی که یک بحران مالی و سقوط بسیاری از شرکت ها اعتماد عمومی را کاهش داد. ملبورن دهه بعد شاهد یک رکود اقتصادی شدید بود که با اعتصاب دریایی و از کار افتادن تعدادی از بانک ها آغاز شد و با هفت سال خشکسالی از سال 1895 تا 1902 به اتمام رسید.

در واقع در دهه قبل از سال 1891 جمعیت ملبورن 200،000 نفر افزایش یافته بود و در دهه بعد فقط 6000 نفر افزایش یافت.

در سال های اولیه قرن بیستم ، شرایط استرالیا و ملبورن به تدریج دوباره احیا شد و استرالیا به یک کشور مشترک المنافع تبدیل شد و ملبورن تا سال 1927 که کانبرا تأسیس شد ، به عنوان پایتخت فدرال این کشور فعالیت می کرد.جنگ های جهانی اول و دوم رشد تولید را تشویق می کند و پس از سال 1945 مهاجران اروپایی به تعداد قابل توجهی وارد می شوند.

پس از سال 1971 با کاهش مهاجرت ، و رشد اوضاع اقتصادی از دهه 1970 و اوایل دهه 80 ، میزان رشد ملبورن کاهش یافت با این وجود ، در این دوره از رشد آهسته جمعیت ، تعدادی از تغییرات عمده رخ داده است.

با جایگزینی ساختمان های قدیمی با ساختارهای اداری چند طبقه و هتل ها ، نمای داخلی شهر دگرگون شد و سیستم جاده های شریانی به طرز چشمگیری بهبود یافته است.چندین منطقه مهم اقتصادی در حومه شهر ظهور کرد و از اهمیت خرده فروشی و صنعتی مرکز شهر کاسته است و و زندگی فرهنگی این شهر با تکمیل مرکز هنرهای ویکتوریا بطور بی اندازه ای زنده شد.

 

17 جاذبه گردشگری دارای بالاترین امتیاز در ملبورن

ملبورن شهری پر جنب و جوش ، زیبا و چند فرهنگی ، دومین کلانشهر بزرگ استرالیا اغلب در بالای لیست بهترین شهرها برای زندگی در جهان است. این شهر با درهم آمیختن راهروهای پنهان ، تفرجگاههای پر از درخت و ساختمانهای بزرگ ویکتوریایی، حس کاملاً اروپایی دارد.

 

در این قسمت میخواهیم به معرفی 17 جاذبه گردشگری در ملبورن بپردازیم:

 

1. میدان فدراسیون

وقتی میدان فدراسیون در سال 2002 برای بزرگداشت 100 مین سال فدراسیون افتتاح شد ، ملبورنی ها را تقسیم کرد و افراد به دو دسته تقسیم شدند کسانی بودند که آن را دوست داشتند و آنهایی که از آن متنفر بودند. در هر صورت ، این مکان به بخشی جدایی ناپذیر از شهر تبدیل شده و مکانی عالی برای شروع گردش در گردشگران است.

این مکان واقع در مقابل ایستگاه خیابان فلیندرز ، مرکز اصلی حمل و نقل عمومی ، طراحی فوق العاده مدرن ساختمان در فضاهای باز و بسته در تضاد با معماری ویکتوریایی اطراف است.

 

2.باغ گیاه شناسی سلطنتی

در قلب پارک های سبز واقع در جنوب رودخانه یارا ، حدود دو کیلومتر دورتر از CBD ، باغ گیاه شناسی سلطنتی از بهترین نوع در جهان  واقع شده است.

این باغ ها در سال 1846 تاسیس شده اند و شامل دو مکان هستند: ملبورن و کرانبورن. 

باغ های ملبورن 38 هکتار با بیش از 8500 گونه گیاهی بسیاری از نمونه های نادر را شامل می شود. بازدید از باغ ها یکی از بهترین کارهای رایگان در ملبورن است.

در تابستان ، اجرای تئاتر زنده قسمت برجسته بازدید از باغ است و یک سینمای مهتاب زیر ستاره ها برپا می شود. این مکان همچنین یک مکان محبوب برای یک پیک نیک در کنار دریاچه است.

 

3. زمین کریکت ملبورن و موزه ملی ورزش

ملبورن پایتخت ورزشی استرالیا است ، بنابراین جای تعجب نیست که یک استادیوم ورزشی در میان جاذبه های مهم گردشگری این شهر قرار دارد.

MCG 100000 نفر ظرفیت دارد و سابقه آن به سال 1853 میلادی بر میگردد و یکی از بزرگترین استادیوم های جهان محسوب می شود. تورهای روزانه 75 دقیقه ای بازدیدکنندگان را به یک سفر خاطره انگیز از لحظات مهم تاریخ ورزشی می برد و موزه ورزش ملی ، از جمله گالری ورزش استرالیا و موزه المپیک را در خود جای داده است.

درست مقابل MCG ، پارک ملبورن ، محل مسابقات تنیس آزاد استرالیا ، قرار دارد که هر ژانویه مسابقات در آن برگزار می شود و همچنین بسیاری از کنسرت ها در طول سال در اینجا برگزار می شود.

 

4 .Southbank و مرکز هنرهای ملبورن

در ساحل رودخانه یارا ، با کمی پیاده روی از ایستگاه خیابان فلیندرز ، این منطقه مملو از جاذبه های فرهنگی است. تفرجگاه Southbank با کافه های داخلی / روباز ، رستوران ها و سرگرمی های زنده پر شده است.

هر یکشنبه یک بازار عالی هنر و صنایع دستی برگزار می شود و در این سال بسیاری از جشنواره ها را نیز در این منطقه برگزار می کنند. مرکز هنر که به راحتی توسط شاخه های آن قابل تشخیص است ، مجموعه ای از تئاترها و فضاها را شامل می شود ، از جمله تئاتر دولتی ، تئاتر نمایشی و هامر هال ، فضای برتر اجرای ارکستر سمفونیک ملبورن و..

 

5. گالری ملی ویکتوریا

گالری ملی ویکتوریا ، قدیمی ترین گالری هنری عمومی در استرالیا ، بیش از 70،000 اثر هنری را در دو مکان شهر نگهداری می کند. این مجموعه بین المللی در ساختمان جاده سنت کیلدا نگهداری می شود که در ابتدا در سال 1968 افتتاح شد و در سال 2003 به طور گسترده بازسازی شد.

این ساختمان برای The Great Hall مشهور است ، جایی که بازدید کنندگان تشویق می شوند روی زمین دراز بکشند و به سقف شیشه رنگی رنگارنگ نگاه کنند.

مجموعه گسترده استرالیایی در گالری ایان پاتر در میدان فدراسیون برگزار می شود که شامل تاریخ هنر استرالیا از آثار بومی تا مدرسه هایدلبرگ و رسانه های ترکیبی معاصر است.

 

6. برج یورکا

برج یوركا 91 طبقه بالاتر از زمین و در قلب Southbank واقع شده است. تاج طلای آسمان خراش و پنجره های روکش طلا به مضمون افزوده و هنگامی که خورشید بالای ساختمان را می گیرد به معنای واقعی کلمه درخشش می یابد.

Skydeck ، در طبقه 88 ، بالاترین دید عمومی را در هر ساختمانی در نیمکره جنوبی دارد.

 

7.Arcades and Laneways

پرسه زدن در هزارتوی لاین ها و کوچه پس کوچه ها در اطراف خیابان های فلیندرز ، کالینز و بورک ، ملبورن را در بهترین حالت زیبا و جالب نشان می دهد.

Arcade با شکوه در خیابان کالینز واقع شده است. این نماد ملبورن به سال 1892 برمی گردد و تنها فروشگاه اصلی است که امروزه در بازار وجود دارد. چندین شرکت تورهای پیاده روی را در مسیرها و کوچه های این مکان اجرا می کنند.

 

8 موزه ملبورن و ساختمان نمایشگاه سلطنتی

با یک مسیر کوتاه از CBD ، موزه ملبورن توسط باغ های زیبا و پارک احاطه شده است. این موزه مدرن ساخته شده به صورت هدفمند مجموعه متنوعی را به تصویر می کشد که جامعه و فرهنگها را به تصویر می کشد. از نکات برجسته این مرکز فرهنگی بومی ، فعالیتهای عملی است که برای تحریک و تعامل جوانان طراحی شده است. در مجاورت موزه ملبورن ، ساختمان استادانه نمایشگاه سلطنتی واقع شده است.

این ساختمان در سال 1880 برای میزبانی نمایشگاه بین المللی ملبورن ساخته شد و همچنین اولین پارلمان مشترک المنافع استرالیا را در سال 1901 برگزار کرد. تورهای منظمی برای بازدید از این مکان در دسترس است و این ساختمان هنوز برای نمایشگاه ها و رویدادهای خاص استفاده می شود.

 

9. تور دوگردی تراموا در شهر

تراموا قسمت مهمی از سیستم حمل و نقل عمومی ملبورن است و راهی آسان و رایگان برای دیدن گردشگران ارائه می دهد.

بسیاری از بناهای بزرگ تاریخی ، از جمله پارلمان مجلس ، ساختمان خزانه داری قدیمی ، تئاتر پرنسس  و هتل ویندزور با عبور تراموا مشاهده می شوند.

تراموا هر 12 دقیقه کار می کند و برای تکمیل دور کامل حدود 50 دقیقه مسیر آن طول می کشد.

 

10. باغ وحش ملبورن

اگرچه باغ وحش 22 هکتاری ملبورن به سال 1862 برمی گردد ، گونه های جانوری بسیار متنوع از بهترین امکانات مدرن در محوطه های مدرن این باغ برخوردار هستند. باغ وحش ملبورن با  وجود بسیاری از حیوانت وحشی در برخی از محوطه ها ، یک تجربه سرگرم کننده را به دوستداران حیوانات ارائه می دهد.

 

11. کلبه کاپیتان کوک ، باغ های فیتزروی

کلبه کاپیتان کوک از خانه بومی کاپیتان جیمز کوک در یورکشایر انگلیس به ملبورن آورده شده و در باغ های فیتزروی بنا شده است.

همچنین در باغ های زیبای فیتزروی هنرستان  هنری با شکوه سبک اسپانیایی قرار دارد که همیشه با یک نمایشگر پر جنب و جوش از گل پر شده است.

 

12. گشت و گذار رودخانه یارا

سفر دریایی با قایق در رودخانه یارا نه تنها روشی مناسب برای دیدن مناظر است ، بلکه بینشی از تاریخ رودخانه یارا را می توان در آن دید.

بسیاری از شرکتهای سفر دریایی را می توان در Southbank یافت و گشت و گذار دریایی یک روش آرامش بخش و سرگرم کننده است که گردشگران برای بازدید محیط اطراف می توانند از آن استفاده کنند. اگر وقت کافی ندارید ، سفر یک ساعته River Gardens Melbourne Sightseeing Cruise به شما یک تور آرامش بخش را در جاهای دیدنی برتر شهر ، مانند باغ گیاه شناسی رویال ، زمین کریکت ملبورن و مرکز ملی تنیس ارائه می دهد.

 

13. Shrine of Remembrance

این مکان مقدس با شکوه در باغهای Kings Domain واقع شده است و پس از جنگ جهانی اول به منظور بزرگداشت ویکتوریایی های درگیر در جنگ بزرگ ، چه در خارج از کشور و چه در داخل کشور ساخته شده است.

 

14. داک لند

داکلندز جدیدترین محوطه تفریحی کنار آب ملبورن است. این دهکده پر از کافه ها ، رستوران ها ، جاذبه های گردشگری و پارک ها است.

 

15. بازار کوئین ویکتوریا

این نماد تاریخی که مکانی محبوب در بین مردم محلی و گردشگران است ، از سال 1878 در مرکز خرید محصولات تازه قرار دارد.

غرفه های بازار علاوه بر تالارهای باشکوه غذا ، پنج روز در هفته ، از لباس ، هنر و اسباب بازی گرفته تا سوغاتی های منحصر به فرد را که سخت پیدا می شود ، می فروشند.

 

16. مجلس پارلمان

بازدید از این مجموعه برای عموم مردم آزاد است ، حتی هنگامی که پارلمان جلسه دارد ، مجلس پارلمان یکی از بهترین اسرار گردشگری ملبورن است.

این بنا و فضای داخلی آن با برگ های طلا ، لوسترها و یک کف موزاییکی عالی تزئین شده است. تورهای رایگان و آموزنده از روزهای دوشنبه تا جمعه در روزهایی که مجلس جلسه ندارد برگزار می شود.

 

17. موزه مهاجرت

موزه مهاجرت که یکی از جالب ترین موزه های موجود در دنیاست در ساختمان قدیمی گمرک شهر ملبورن واقع شده ، داستان های واقعی از مردم از سراسر جهان را روایت می کند که اکنون ملبورن را خانه خود می نامند. مجموعه تعاملی و جذاب است و نمایشگاه های ویژه به جذابیت موزه می افزاید.

 

بر اساس رتبه بندی دانشگاه های QS World ، در اینجا هفت دانشگاه برتر ملبورن را معرفی ی کنیم:

دانشگاه ملبورن

بالاترین رتبه دانشگاه های ملبورن و دومین دانشگاه قدیمی استرالیا ، دانشگاه ملبورن در حومه پارکویل این شهر واقع شده است و در رده سی و یکم جهان قرار دارد. این مدرسه 160 امین سال خود را می گذراند و در حال حاضر بیش از 38000 دانش آموز در آن ثبت نام می کنند.

این دانشگاه دارای بسیاری از کافه ها ، مغازه ها و اماکن ورزشی و همچنین اتصالات حمل و نقل خوب است. این دانشگاه عضو گروه معتبر هشت ، اتحادیه از دانشگاه های تحقیقاتی برجسته استرالیا است.

 

دانشگاه موناش

دانشگاه موناشش که فقط 55 سال سن دارد ، یک م موسسه تحقیقاتی نسبتاً جوان با جامعه دانشجویی گسترده ای با 63000 دانشجو است. این دانشگاه در رتبه 69 جهان قرار دارد و دارای شش پردیس در سراسر ایالت ویکتوریا و دو دانشگاه دیگر در سطح بین المللی است. شعار این مدرسه Ancora imparo ، ترجمه شده به عنوان "من هنوز در حال یادگیری هستم" ، بیانگر وقف آن به نوآوری و توسعه مداوم است. پردیس اصلی آن همسایه دانشگاه ملبورن در پارکویل است و محل دانشکده داروسازی ویکتوریا است که در دهه 1990 با دانشگاه موناش ادغام شد و منجر به رتبه بندی این دانشکده در 10 دانشگاه برتر جهان در زمینه داروسازی و داروشناسی شد.

 

دانشگاه RMIT

دانشگاه RMIT که در ابتدا در سال 1887 به عنوان کالج مردان ملبورن کار می کرد ، تمرکز زیادی بر طراحی و فناوری دارد و در جهان 291 است. پردیس اصلی آن در بخش شمالی مرکز شهر در لبه منطقه تجاری مرکزی است.

این مدرسه افتخار می کند که یکی از معدود دانشگاه های ملبورن است که بسیار مرکزی است و این واقعیت که در درون خود محصور نیست ، اما بخشی اصلی از قطب فرهنگی شهر را تشکیل می دهد. دانشگاه RMIT بیش از 57،000 دانشجو در پایگاه استرالیایی خود دارد.

 

دانشگاه دیاکین

گرچه دانشگاه دیاکین در درجه اول در شهر همسایه جیلونگ و حومه بوروود درست در خارج از ملبورن واقع شده است ، اما شهرت وی کاملاً مشهور است. هم اکنون این مدرسه تقریباً 44000 نفر جمعیت در سراسر سه پردیس خود دارد و دارای رتبه 380 در جهان است. پردیس Geelong با امکانات مدرن و فضاهای باز در خلیج کوریو واقع شده است.

 

دانشگاه لا تروب

دانشگاه La Trobe که در سال 1964 تاسیس شد ، دارای شش پردیس در سراسر ایالت ویکتوریا است.

پردیس اصلی آن در حومه شهر بوندورا واقع شده است که در 16 کیلومتری شمال مرکز شهر ملبورن است. این مدرسه دارای دو موزه هنر و همچنین یک پارک مجسمه سازی در شهر ملبورن است.

این دانشگاه با قابل توجه ترین دستاوردهای رتبه بندی در رشته های هنر و علوم انسانی ، در رتبه 390 قرار دارد. دانشگاه لا تروب تقریباً 35000 دانشجو در حال تحصیل دارد و همچنین دانشجویان کارشناسی ارشد بازرگانی را در قلب منطقه تجاری مرکزی ملبورن آموزش می دهد.

 

دانشگاه صنعتی سوینبرن

دانشگاه فنی سوینبرن در حومه هاوتورن واقع شده است ، حدود 7 کیلومتر خارج از مرکز شهر.

این موسسه با رتبه 481-490 در جهان ، یک مرکز تحقیقاتی عمومی متمرکز بر فناوری است و بیش از 60،000 دانشجو را در سراسر شش دانشگاه خود پوشش می دهد. 

 

دانشگاه ویکتوریا

دانشگاه ویکتوریا با رتبه 701 در جهان آخرین دانشگاه در لیست دانشگاه های ملبورن است.

دانشگاه ویکتوریا از نظر طیف گسترده ای از سطح تدریس ، از دوره های کوتاه مدت و دوره های کارآموزی تا مقاطع تحصیلات تکمیلی ، چیزهای زیادی برای ارائه دارد و بیش از 50،000 دانشجو در دانشگاه ویکتوریا ثبت نام کرده اند .

 

استرالیا یکی از مهاجرپذیرترین کشورهای دنیا مقصد بسیاری از افراد از سراسر دنیا بوده است و همه ساله تعداد بسیار زیادی از افراد به دنبال مهاجرت به این کشور به منظور ادامه تحصیل در دانشگاه های برتر این کشور و یا یافتن یک فرصت شغلی مناسب برای ساختن آینده ای روشن هستند و همانطور که در ابتدا عنوان شد شهر ملبورن در لیست بهترین شهر های دنیا به لحاظ رفاه اجتماعی و استانداردهای بالای زندگی قرار دارد . بنابراین اگر شما هم قصد مهاجرت به استرالیا را دارید می توانید برای آشنایی هر چه بیشتر با انواع راه های مهاجرت به این کشور از جمله مهاجرت تحصیلی، مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج و مهاجرت از طریق اخذ ویزای سرمایه گذاری و همچنین آشنایی هر چه بیشتر با شرایط و هزینه های زندگی درشهر ملبورن استرالیا با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا تحصیل در کانادا با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای نحصیلی کشور کاناد ...
دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام هلند

  دانشگاه آمستردام هلند تحصیل در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند میتواند یکی از گزین ...
معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ  تحصیل در آلمان و دریافت ویزای تحصیلی همواره با توجه به ...
دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو فنلاند دانشگاه آلتو فنلاند دانشگاهی است که در اسپو فنلاند واقع شده است.این دانشگاه از ...
دانشگاه صنعتی دلفت هلند

دانشگاه صنعتی دلفت هلند

دانشگاه صنعتی دلفت هلند یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل و کار میباشد و سالانه افراد بسیاری از کشورهای ...
دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه دانشگاه پی اس ال یک دانشگاه دولتی ست که در سال 2010 در پاریس تاسیس شد و محیطی بس ...
معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille

معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille

معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille  در این سلسله نوشتار قصد داریم تعدادی از شهرهای فرانسه را معر ...
دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان دانشگاه میلان که به زبان عامیانه با نام Statale شناخته می شود ،یک موسسه آموزش عالی در ...
دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین مهاجرت به آلمان همواره یکی از گزینه های مناسب برای علاقه مندان به تحصیل و کار در ...
مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی منطقه آفریقای جنوبی هجوم نسبتاً زیادی از مهاجران به آفریقای جنوبی را تجربه ...
معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes)

معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes)

معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes) در این سلسله از مقاله ها در مورد شهرهای فرانسه اطلاعاتی را ارائه میک ...
دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید دانشگاه خودمختار مادرید که معمولاً به سادگی شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی د ...
مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس مهاجرت به کشور بلاروس برای پیدا کردن کار در بلاروس و یا تحصیل در دانشگاه های بلارو ...
بورس های تحصیلی ژاپن

بورس های تحصیلی ژاپن

بورس های تحصیلی ژاپن تحصیل در دانشگاه های ژاپن به خصوص در سال های اخیر دانشجویان بسیاری را از سراسر ...
معرفی شهر کپنهاگ

معرفی شهر کپنهاگ

معرفی شهر کپنهاگ در اوایل قرن 10 دهکده کوچکی در محل شهر فعلی وجود داشته است. در سال 1167 اسقف Absal ...
درباره انتاریو

درباره انتاریو

درباره انتاریو انتاریو ، دومین استان بزرگ کانادا از نظر وسعت ، پس از کبک می باشد. این منطقه نوار سر ...
درباره ایتالیا و مهاجرت به آن

درباره ایتالیا و مهاجرت به آن

درباره ایتالیا و مهاجرت به آن ایتالیا با داشتن تاریخچه جذاب، فرهنگ غنی و غذاهای دلپذیر یکی از پرباز ...
دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت هلند دانشگاه ماستریخت یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در ماستریخت ، هلند است. این دانشگا ...
درباره شهر مالمو سوئد

درباره شهر مالمو سوئد

درباره مالمو شهر مالمو یکی از شهرهای مهم کشور سوئد می باشد. در سال 1272 به عنوان یک بندر مستحکم در ...
دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام تحصیل در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند میتواند یکی از گزینه های ...
بورس های تحصیلی کشور کانادا

بورس های تحصیلی کشور کانادا

بورس های تحصیلی کشور کانادا دانشجویان بسیاری هر ساله برای تحصیل در دانشگاه های کانادا و با اخذ پذیر ...