دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و تمکن مالی

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | دوشنبه 27 ارديبهشت 1400 در ساعت 13 : 49 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و تمکن مالی

یک از روشهای دریافت اقامت در فرانسه از طریق تمکن مالی و همچنین خرید ملک میباشد. در واقع خرید ملک تضمینی برای دریافت اقامت از طریق تمکن مالی میباشد.

فرانسه یکی از کشورهای اروپایی میباشد که به پایتختی شهرپاریس (PARIS) می باشد. کشور فرانسه با کشورهای آلمان، ایتالیا، بلژیک، لوکزامبورگ، اسپانیا همسایه میباشد و دومین کشور قاره اروپا از نظر مساحت میباشد. همچنین فرانسه از پرجمعیت ترین کشورهای اروپایی به شمار میرود. البته همان طور که میدانید کشور فرانسه کشور بسیار گسترده ای میباشد و گذشته از سرزمین اصلی فرانسه که در قاره اروپا واقع شده است سرزمین های دیگری نیز به متعلق به فرانسه میباشد مانند گویان فرانسه و یا جزیره هایی که در اقیانوس اطلس، آرام و ... وجود دارد. برای اطلاعات بیشتر از بخش بندی کشور فرانسه میتوانید به لینک زیر مراجعه نمایید و در مورد بخش بندی کشور فرانسه و سرزمینهای و خاکهای کشور فرانسه که در نقاط مختلف جهان وجود دارد اطلاعاتی را به دست آورید.

بخش بندی کشور فرانسه

 زبان رسمی این کشور فرانسوی میباشد. از دیر باز فرانسه مهد علم و هنر و ادبیات هست. قدیمی ترین دانشگاه های اروپا در کشور فرانسه میباشند، همچنین سالنهای نمایش و موزه های متعددی در کشور فرانسه وجود دارد که بر این مطلب صحه میگذارد به عنوان مثال از موزه لوور میتوان نام برد که به جرات میتوان گفت که از برترین موزه های جهان میباشد.

 آب و هوای فرانسه نیز در بین کشورهای اروپایی بسیار مطلوب میباشد، این کشور دارای تابستانهای خنک و زمستانهای نه چندان سرد میباشد، و میتوان اظهار کرد که کشور فرانسه کشوری است که هر چهار فصل را دارد. در صورتیکه مایل هستید در مورد آب و هوای کشورفرانسه اطلاعات بیشتری داشته باشید میتوانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید و در مورد آب و هوای قسمتهای مختلف و مناطق مختلف فرانسه اطلاعات بیشتری کسب نمایید.

آب و هوای کشور فرانسه

همچنین فرانسه و به خصوص شهر پاریس (PARIS) از نظر گردشگری و توریستی در سال 2018 با بالاترین میزان گردشگر به عنوان توریستی ترین منطقه جهان شناخته شده است که این یکی از منابع درآمدی فرانسه میباشد. در کل میتوان گفت که از منابع اقتصادی فرانسه باید از صنعت توریسم بسیار یاد کنیم، همچنین نباید غافل شد که کشور فرانسه سومین کشور تولی کننده در اروپا میباشد و همچنین کشوری است که در بخش خدمات مانند خدمات بانکی و ... بسیار فعالانه در سطح اروپا و دنیا فعالیت میکند. چنانچه مایل هستید در مورد اقتصاد کشور فرانسه اطلاعات بیشتری داشته باشید میتوانید به لینک زیر مراجعه بفرمایید و در مورد اقتصاد کشور فرانسه اطلاعات بیشتری به دست آورید.

اقتصاد کشور فرانسه

 افراد بسیار زیادی قصد مهاجرت به فرانسه را دارند. از روشهایی که برای مهاجرت به فرانسه وجود دارد میتوان به مهاجرت به فرانسه از طریق تحصیل، مهاجرت به فرانسه از طریق ازدواج، مهاجرت به فرانسه از طریق کار و ... اشاره کرد. یکی دیگر از روشهای مهاجرت به فرانسه مهاجرت از طریق تمکن مالی و خرید ملک در فرانسه میباشد.

در این نوشتار قصد داریم که در مورد مهاجرت به فرانسه از طریق تمکن مالی و خرید ملک توضیحاتی را ارائه نماییم.

خرید ملک در فرانسه و اقامت گرفتن از طریق ارائه تمکن مالی یکی از روشهایی میباشد که برای دریافت اقامت فرانسه به شمار میرود. در ابتدا باید بدانیم که منظور از اخذ اقامت به روش تمکن مالی چیست؟ در پاسخ باید بگوییم که در بعضی کشورها این امکان وجود دارد که شخص متقاضی دریافت اقامت با ارائه و ثابت کردن این موضوع که میتواند هزینه های اقامتی خود را در طول سال در فرانسه تامین نماید میتواند اقامت یک ساله فرانسه دریافت نماید. در واقع خرید ملک هم روشی برای ثابت کردن این موضوع میباشد که متقاضیان میتوانند تمکن مالی خود را در فرانسه به اثبات برسانند. در این صورت اقامت شخص به مدت 5 سال و به صورت سالیانه در فرانسه تمدید میشود و پس از آن به شخص اقامت ده ساله فرانسه داده میشود که در واقع به نوعی اقامت دائم فرانسه تلقی میشود.

برای ارائه تمکن مالی جهت ارجاع به سفارت فرانسه مدارکی مانند مدارک هویتی، مدارک مالی و مدارکی هم دال بر درآمد شخص در ایران ضروری میباشد. بدیهی هست که مدارک به توجه به شرایط اشخاص میتواند متفاوت باشد، شرایط شخص مانند شغل، تحصیلات، نوع و میزان درآمد میتواند در آماده سازی مدارک جهت ارائه به سفارت فرانسه تفاوتهایی را ایجاد نماید. به صورت کلی باید بگوییم که مدارک مربوط به املاک و سندهای ملکی شخص و همچنین مدارک مربوط به منابع درآمدی شخص باید به سفارت فرانسه ارائه شود.

گذشته از بحث ارائه تمکن مالی به سفارت فرانسه مهمترین موضوع این است که علاقه مندی خود را برای اقامت در کشور فرانسه نشان دهیم و مسئولین بررسی ویزا را قانع نماییم که میخواهیم در کشور فرانسه اقامت داشته باشیم تا بتوانیم برای دریافت اقامت یک ساله فرانسه اقدام نماییم و پرونده با موفقیت انجام پذیرد، به همین دلیل مسئله خرید ملک در خاک فرانسه به میان می آید، زیرا شخصی که قصد اقامت در کشوری را دارد اولین مسئله اقامتگاه فرد میباشد که با خرید ملک این مشکل رفع میشود و به نوعی فرد ثابت مینماید که واقعا قصد اقامت در خاک فرانسه را دارد و همین مسئله باعث میشود که مسئول ارائه ویزا را قانع نماید تا بتواند اقامت یک ساله خود را دریافت نماید.

 

خرید ملک در فرانسه

بدیهی است زمانی که از خرید ملک در یک کشور صحبت میکنیم مسائل زیاد و نکات بیشماری وجود دارد که باید به آنها توجه نماییم. همین طور در مورد خرید ملک در فرانسه نیز این مسائل وجود دارد. در ادامه به صورت بسیار خلاصه به مواردی اشاره کرده و سپس هر کدام از موارد را در بحث خرید ملک در فرانسه توضیح میدهیم.

 • از مواردی که باید در برنامه خرید ملک در فرانسه به آنها توجه نماییم این است که :
 • ملک در کدام منطقه و یا کدام شهر فرانسه باید خریداری شود؟
 • حداقل میزان سرمایه لازم برای خرید ملک در فرانسه به چه میزانی میباشد؟
 • حداقل متراژ مورد نیاز برای خرید ملک در فرانسه به چه میزان است؟
 • آیا ملک خریداری شده در فرانسه قابل واگذاری میباشد؟
 • آیا ملک خریداری شده در فرانسه با گذشت زمان ارزش افزوده پیدا میکند؟
 • آیا ملک خریداری شده در فرانسه را میتوان اجاره داد و در این صورت میزان اجاره بها به چه میزان میباشد؟
 • آیا اجاره ملک خریداری شده در فرانسه به اقامت شخص آسیب میرساند؟
 • کدام قسمت از فرانسه و یا کدامین شهر برای خرید ملک در فرانسه مناسب تر میباشد؟
 • هزینه های دولتی و غیر دولتی برای خرید ملک در فرانسه به چه میزان میباشد؟
 • انتقال پول برای خرید ملک در فرانسه به چه صورت انجام میشود؟
 • انتقال پول برای خرید ملک در فرانسه به چه حسابی انجام میپذیرد؟

در ادامه مطلب قصد داریم که در مورد تعدادی از سوالات بالا در مورد خرید ملک در فرانسه توضیحاتی ارائه نماییم.

 • ملک در کدام منطقه و یا کدام شهر فرانسه باید خریداری شود؟

برای جواب این سوال باید گفته شود که شخص متقاضی خرید ملک و مسکن در کشور فرانسه میتواند در هر نقطه از سرزمین فرانسه اقدام به خرید ملک نماید و برای شخص جایی از پیش تعیین شده وجود ندارد. البته میزان هزینه ای که برای خریداری ملک صرف میشود در مکانی که ملک خریداری میشود بسیار موثر میباشد. بسیاری از افراد مایل هستند که ملک خریداری شده در نزدیکی مرزهای این کشور باشد و یا در مناطق توریستی و ساحل های زیبای فرانسه باشد.

 • حداقل میزان سرمایه لازم برای خرید ملک در فرانسه به چه میزانی میباشد؟

اولین نکته ای که باید به آن توجه شود این است که هنگامی که در مورد خرید ملک در فرانسه صحبت میکنیم به چه مبالغ پولی نیاز میباشد. باید گفته شود که حداقل میزان سرمایه برای خرید ملک در فرانسه به میزان هفتاد هزار یورو میباشد. پس در واقع ما به این سوال که حداقل میزان سرمایه لازم برای خرید ملک در فرانسه به چه میزانی میباشد؟ جواب دادیم که حداقل میزان سرمایه برای خرید ملک در فرانسه هفتاد هزار یورو میباشد. البته وقتی صحبت از 70 هزار یورو هست منظورمان خرید ملک در مرکز شهر پاریس(PARIS) نیست که طبیعتا برای خرید ملک در شهر پاریس ((PARIS به هزینه بیش از این مقدار نیاز میباشد. در مقاله ای متفاوت به وضعیت مسکن در شهر پاریس (PARIS) پرداخته شده است، که میتوانید با مراجعه به لینک زیر در مورد وضعیت مسکن در شهر پاریس (PARIS) اطلاعاتی را کسب نمایید.

 

وضعیت مسکن در شهر پاریس (PARIS)

در نظر داشته باشید که خرید ملک و آپاتمان در شهرهای دیگر فرانسه و دریافت اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه نسبت به شهرپاریس (PARIS) از هزینه های کمتری برخوردار میباشد. در شهرهای مانند مارسی، لیون، تولوز، نیس، نانت هزینه خرید ملک و آپارتمان به نسبت پاریس PARIS)) پایین تر میباشد. چنانچه قصد دارید در مورد هر کدام از شهرهای گفته شده اطلاعات کسب نمایید میتوانید به لینک های زیر مراجعه نمایید.

معرفی شهر مارسی فرانسه

معرفی شهر تولوز فرانسه

معرفی شهر لیون فرانسه

معرفی شهر نیس فرانسه

معرفی شهر نانت فرانسه

 

 • حداقل متراژ مورد نیاز برای خرید ملک در فرانسه به چه میزان است؟

در هنگام خرید ملک در فرانسه باید به این نکته توجه نماییم که برای خرید ملک در فرانسه بدین صورت که تبدیل به اقامت شود و از این طریق بتوان اقامت فرانسه را اخذ نمود، در متراژ ملک خریداری شده حتما باید حداقل هایی رعایت گردد. بدین صورت که خانواده ای که چندین نفر مییباشند به ازای نفر اصلی 14 متر مربع و به ازای هر کدام از افراد خانواده 9 متر مربع باید مساحت را در نظر  بگیریم. به عنوان مثال برای یک خانواده چهار نفره ملک و آپارتمان خریداری شده در فرانسه میبایست حداقل 41 متر مربع فضا داشته باشد.

 • آیا ملک خریداری شده در فرانسه قابل واگذاری میباشد؟

در جواب این سوال باید گفته شود که ملکی که در فرانسه خریداری میشود به اختیار صاحب آپارتمان یا ملک میتواند به غیر واگذار گردد که البته باید در نظر بگیریم در این صورت باید هزینه های دولتی در هنگام انتقال سند کسر خواهد گردید. هزینه های دولتی که در هنگام انتقال سند ملکی در فرانسه باید پرداخت شود حدود هشت درصد مبلغ اصلی ملک میباشد. پس ملک خریداری شده در فرانسه و یا آپارتمان خریداری شده در فرانسه قابل انتقال و فروش و تعویض میباشد و از این نظر هیچ مشکلی متوجه خریداران و متقاضیان خرید ملک و آپارتمان در فرانسه نمیباشد.

 • آیا ملک خریداری شده در فرانسه را میتوان اجاره داد و در این صورت میزان اجاره بها به چه میزان میباشد؟

قابل ذکر است که هر ملک و آپارتمانی در فرانسه قابلیت قرارداد اجاره را دارد و میتواند حداقل 500 یورو به صورت ماهیانه اجاره بهای ملک باشد که این مبلغ البته به نوع آپارتمان و ملک بستگی دارد و لیکن 500 یورو اجاره ماهیانه مربوط به ملکی میباشد که با حداقل 70 هزار یورو خریداری میشود. و لیکن موضوع مهمی که در این رابطه وجود دارد این است که اگر متقاضیان خرید ملک بخواهند اقامت دریافت نمایند در اجاره دادن ملک باید نکاتی را در نظر بگیرند که توضیح این مسئله شاید خارج از حوصله این نوشتار باشد. برای مشاوره بیشتر در این زمینه میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان در این زمینه و کلا در مورد خرید ملک و آپارتمان در فرانسه و اخذ اقامت فرانسه اطلاعات کسب نمایید.

 • کدام قسمت از فرانسه و یا کدامین شهر برای خرید ملک در فرانسه مناسب تر میباشد؟

برای جواب دادن به این سوال در کل مواردی مانند سلیقه شخص، هدف از خرید ملک در فرانسه، میزان هزینه ای که برای خرید ملک در نظر گرفته میشود و ... توجه نماییم. ولی در حالت کلی باید گفته شود که برای خرید ملک و آپارتمان در فرانسه به خصوص اگر شخص قصد انعقاد قرارداد اجاره و دریافت اجاره بها از آپارتمان خود دارد بهتر است در یک منطقه توریستی و یا در یک شهر دانشجویی باشد که افراد زیادی مایل به اجاره آپارتمان میباشند.

 • هزینه های دولتی و غیر دولتی برای خرید ملک در فرانسه به چه میزان میباشد؟

 در هنگام خرید ملک و یا آپارتمان و همینطور در هنگام جابجا کردن ملک ( منظور تعویض ملک یعنی فروختن و خریدن آپارتمان و ملک دیگری میباشد.) شخص میبایستی هزینه های دولتی را پرداخت نماید. مقدار هزینه های دولتی معمولا 8 درصد ارزش واقعی ملک میباشد که باید به حسابهای دولتی پرداخت گردد و همچنین علاوه بر هزینه های دولتی هزینه های آژانس های مسکن را نیز باید در نظر گرفت.

توضیحات بیشتر در مورد چگونگی و شرایط خرید ملک و آپارتمان در فرانسه خارج از حوصله این نوشتار میباشد. در حالت کلی باید گفته شود که خرید ملک در هر کشوری و خرید ملک و آپارتمان در فرانسه دارای مزایا و معایبی میباشد که مزایا و معایب خرید ملک در فرانسه از نظر نویسنده در لینک زیر توضیح داده شده است.

مزایا و معایب خرید ملک و آپارتمان در فرانسه و دریافت اقامت از طریق تمکن مالی در فرانسه

 متقاضیانی که قصد دارند برای خرید ملک و خرید آپارتمان در فرانسه اقدام نمایند و از طریق تمکن مالی و خرید ملک اقامت فرانسه را دریافت نمایند میتوانند با مشاورین موسسه بین المللی راد در تماس باشند و مشاوره دریافت نمایند.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
معرفی شهر مونیخ

معرفی شهر مونیخ

درباره شهر مونیخ   اگر شما هم تا به امروز به این موضوع فکر کرده اید که بهترین شهر ها برای مها ...
معرفی شهر برلین

معرفی شهر برلین

معرفی برلین شهر برلین پایتخت آلمان در شمال شرقی این کشور قرار گرفته است و بزرگترین و پرجمعیت ترین ش ...
معرفی شهر وین

معرفی شهر وین

معرفی شهر وین وین به دلیل موقعیت مرکزی آن در اروپا مقصد بسیار محبوبی برای مهاجرین است و این شهر به ...
معرفی شهر تورنتو

معرفی شهر تورنتو

معرفی شهر تورنتو همانطور که می دانید کانادا کشوری فوق العاده با کیفیت برای زندگی است که هر ساله پذی ...
معرفی شهر فلورانس

معرفی شهر فلورانس

معرفی فلورانس فلورانس یک از شهر های تاریخی ایتالیا می باشد و این شهر که در فاصله 235  کیلومتری ...
معرفی شهر ملبورن

معرفی شهر ملبورن

معرفی شهر ملبورن افراد در زمان انتخاب مقصد نهایی خود برای مهاجرت به دنبال انتخاب کشور و شهری هستند ...
معرفی شهر مونترال

معرفی شهر مونترال

معرفی شهر مونترال مونترال دومین شهر پرجمعیت کانادا و کلان شهر اصلی استان کبک است. مونترال شهری است ...
معرفی شهر لوکزامبورگ

معرفی شهر لوکزامبورگ

معرفی شهر لوکزامبورگ از سالیان پیش تا به امروز تعداد بسیار زیادی از افراد به دنبال مهاجرت به دیگر ک ...
معرفی شهر آمستردام

معرفی شهر آمستردام

معرفی شهر آمستردام اگر خواهان مهاجرت هستید باید آگاه باشید که پیش از اقدام بهتر است علاوه بر انجام ...
مهاجرت به اکوادور

مهاجرت به اکوادور

مهاجرت به اکوادور راه های مختلفی برای مهاجرت به کشور اکوادور وجود دارد که در این مطلب قصد داریم به ...
مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی

مهاجرت به اسلوونی مهاجرت به کشور اسلوونی از راه های مختلفی امکان پذیر است که امکان اخذ اقامت اروپا ...
نحوه نوشتن توصیه نامه

نحوه نوشتن توصیه نامه

نحوه نوشتن توصیه نامه یا همان  Recommendation letter برای دانشگاه یکی از مدارکی که معمولا در پ ...
آزمون آیلتس

آزمون آیلتس

آزمون آیلتس آزمون آیلتس یک آزمون شناخته شده بین المللی است که در بسیاری از روش های مهاجرت به کشورها ...
آزمون PTE

آزمون PTE

آزمون PTE آزمون PTE یکی از آزمون های بین المللی زبان است که برای تحصیل در دانشگاه های خارجی و مهاجر ...
دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و تمکن مالی

دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و تمکن مالی

دریافت اقامت فرانسه از طریق خرید ملک و تمکن مالی یک از روشهای دریافت اقامت در فرانسه از طریق تمکن م ...
معرفی دانشگاههای پاریس

معرفی دانشگاههای پاریس

معرفی دانشگاههای پاریس شهر پاریس پایتخت کشور فرانسه میباشد . کشور فرانسه یکی از کشورهای اروپایی است ...
معرفی دانشگاه تولوز فرانسه University of Toulouse

معرفی دانشگاه تولوز فرانسه University of Toulouse

معرفی دانشگاه تولوز فرانسه University of Toulose دانشگاه تولوز فرانسه یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ...
معرفی شهر تولوز فرانسه Toulouse

معرفی شهر تولوز فرانسه Toulouse

معرفی شهر تولوز فرانسه Toulouse در این سلسله نوشتار قصد داریم که در مورد شهرهای مهم و بزرگ فرانسه ا ...
بخش بندی فرانسه

بخش بندی فرانسه

بخش بندی فرانسه فرانسه یکی از کشورهای اروپایی میباشد که تقریبا در مرکز اروپا و در همسایگی آلمان، لو ...
معرفی شهر پاریس فرانسه

معرفی شهر پاریس فرانسه

معرفی شهر پاریس فرانسه در این نوشتار قصد داریم در مورد شهر پاریس کشور فرانسه اطلاعاتی را ارائه نمای ...
اقتصاد کشور فرانسه

اقتصاد کشور فرانسه

اقتصاد کشور فرانسه در این نوشتار قصد داریم در مورد اقتصاد کشور فرانسه مطالبی را عنوان کنیم. همان طو ...