تحصیل در آمریکا

10 / 10
از 1 کاربر

حال ویزای تحصیلی آمریکا

ایالت آمریکا با مساحتی بیش از 9 میلیون متر مربع از شمال باکانادا، از جنوب با مکزیک، ا ز شرق با اقیانوس اطلس و از غرب با اقیانوس آرام دارای مرز می باشد.

از نظر جمعیت آمریکا با جمعیتی در حدود 300 میلیون نفر سومین کشور پر جمعیت دنیا و چهارمین کشور پهناور در جهان است.

تحصیل در آمریکا

از نظر اقتصادی آمریکا دارای سیستمی بسیار بزرگ و پیشرفته است و بزرگترین اقتصاد در میان کشورهای جهان را داراست.

نظام آموزشی کشور آمریکا با کیفیت بسیار بالای آموزشی همه ساله تعداد بسیار زیادی از افراد را در سراسر جهان به خود جذب می کند و به همین علت ویزای تحصیلی در آمریکا یکی از پر متقاضی ترین نوع ویزا ها می باشد.

از انواع راه های مهاجرتی می توان به مهاجرت کاری، مهاجرت از طریق سرمایه گذاری، مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج و مهاجرت تحصیلی اشاره کرد که در این نوشتار قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور و شرایط تحصیل در آمریکا بپردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر آمریکا

دانشگاه هاروارد

زمان تاسیس دانشگاه هاروارد به سال 1636در شهر کمبریج ایالت ماساچوست بر می گردد. این دانشگاه یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های پزشکی در دنیاست.

در حال حاضر بیش از 20 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و بیش از 40 رشته در مقطع کارشناسی، 130 رشته در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از 30 رشته در مقاطع تحصیلی بالاتر ارائه می شود.

معرفی تعدادی از دانشکده های دانشگاه  هاروارد:

دانشکده حقوق

دانشکده مدیریت دولتی

دانشکده پزشکی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده طراحی

دانشکده الهیات

همچنین از جمله افراد معروفی که دراین دانشگاه تحصیل کرده اند می توان به:

مارک زاکربرگ، باراک اوباما، بیل گیتس، جرج بوش و ... اشاره کرد.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های انگلیسی زبان در دنیاست که تحصیل در این دانشگاه آرزوی تعداد بسیار زیادی از افراد در سراسر دنیا می باشد.

دانشگاه آکسفورد جزء 10 دانشگاه برتر دنیا می باشد که از 38 دانشکده تشکیل شده است که بیش از 20 هزار نفر دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و از این تعداد حدود 7 هزار نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه آکسفورد در 4 بخش: علوم پزشکی، علوم اجتماعی، علوم انسانی و ریاضی و فیزیک فعالیت دارد و از جمله رشته های ارائه شده در دانشگاه آکسفورد در این 4 گروه می توان به موارد زیر اشاره کرد:

اقتصاد و مدیریت

ریاضیات

پزشکی

شیمی

موسیقی

زبان

مهندسی

فلسفه

شرایط تحصیل در آمریکا

همانطور که اشاره کردیم تحصیل در دانشگاه های آمریکا به دلایل زیادی از جمله امکانات آموزشی بالا، نظام آموزشی دقیق و پیشرفته و آینده شغلی تضمین شده رویای بسیاری از افراد در سراسر دنیاست و به همین علت مهاجرت تحصیلی به این کشور انتخاب بسیاری از افراد می باشد.

مانند سایر کشورها برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارائه مداراک پایان تحصیلات متوسطه 12 ساله الزامی است و برای تحصیل در مقطع کارشناسی دانشجویان باید مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6 را ارائه دهند.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6.5 الزامی است و برای پذیرش در مقطع دکترا ارائه ی یک رزومه قوی از جمله معدل بالای 16، ارائه مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ی 7 و سوابق پژوهشی و ... مورد نیاز است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی سالیانه چیزی در حدود 14 تا 20 هزار دلار می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره حدودا سه ساله است و هزینه ی تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد سالیانه بین 15 تا 22 هزار دلار می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا یک دوره ی 3 تا 5 ساله است و هزینه ی تحصیل در این مقطع همانند دوره ی ارشد 15 تا 22 هزار دلار در سال است.

مزایا و معایب تحصیل در آمریکا

مزایا

امکان تحصیل در کشوری با بهترین سیستم های تحصیلی در دنیا

امکان دریافت مدارک معتبر دانشگاه های این کشور

امکان یافتن فرصت های شغلی بسیار مناسب

امکان انجام کار پاره وقت در حین تحصیل

معایب

فرآیند پذیرش از دانشگاه های این کشور تا حدودی دشوار است

هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی بالاست

شرایط سختگیرانه برای گرفتن ویزا

مدارک اخذ ویزای تحصیلی آمریکا

گذرنامه

مدارک مربوط به تمکن مالی

مدرک زبان

رزومه شغلی و تحصیلی

نامه پذیرش از دانشگاه

ارائه بیمه نامه معتبر

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به بخش های ویزای ازدواج در امریکا، ویزای سرمایه گذاری آمریکا و یا همچنین ویزای توریستی آمریکا از اطلاعات کامل و جامع درباره ی کشور آمریکا و نحوه ی مهاجرت به این کشور  برخوردار شده و با دید بازتری نسبت به مهاجرت تصمیم گیری نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی آمریکاو شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :