تحصیل در قبرس شمالی

9 / 10
از 4 کاربر

قبرس شمالی مروارید پنهان دریای مدیترانه است. مناظر بکر و دل‌انگیز، فرهنگ صمیمی و دوستانه، مکان‌های عالی برای اقامت و هزینه‌های کمتر نسبت به بقیه کشورهای اروپایی و آمریکایی باعث شده تا زندگی و تحصیل در این کشور، به یک تجربه فراموش‌نشدنی تبدیل شود..کشور قبرس شمالی یکی از بهترین مقصد‌های مهاجرت برای دانشجویان ایرانی به شمار می‌آید.

از مزایایی که قبرس شمالی را به یک مقصد مناسب برای تحصیل تبدیل کرده است میتوان به این مورد اشاره کرد که شما برای تحصیل در قبرس شمالی به مدرک زبان نیازی ندارید، همچنین هزینه های تحصیل در قبرس شمالی به نسبت سایر کشور های اروپایی کمتر و مقرون به صرفه تر است. همچنین محدودیت سنی برای پذیرش دانشجویان در قبرس شمالی وجود ندارد. علاوه بر آن، دانشجویان می‌توانند پس از گذشت چند ترم از تحصیل شان در دانشگاه‌های قبرس برای شرکت در طرح مبادله دانشجو شرکت کرده و ادامه تحصیلات خود را در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی طی کنند.در ادامه این مطلب میپردازیم به شرایط تحصیل در قبرس شمالی مزیت های تحصیل در قبرس شمالی، همراه ما باشید.

تحصیل در قبرس شمالی 

تحصیل در قبرس شمالی

سیستم آموزشی قبرس شمالی طی چند سال گذشته به‌سرعت رشد کرده و برنامه‌های آموزشی استاندارد و متنوعی را ارائه می‌دهد. این موضوع باعث جذب بسیاری از دانشجویان بین‌المللی بخصوص غربی‌ها در مقاطع دانشگاهی در این کشور شده است. در قبرس شمالی هم مدارس دولتی هم مدارس خصوصی وجود دارند و همه آن‌ها از یک سیستم آموزشی استاندارد پیروی می‌کنند.البته تحصیل در مدارس دولتی قبرس شمالی به صورت رایگان است.

 

بهترین دانشگاه های قبرس شمالی

این کشور تمرکز زیادی بر آموزش عالی دارد و این آموزش توسط کالج معلمان، دانشگاه مدیترانه شرقی، دانشکده اقتصاد و مدیریت بازرگانی، دانشگاه آمریکایی گیرنه ، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه اروپایی لفکه، دانشگاه بین‌المللی آمریکایی و بقیه موسسات آموزش عالی این کشور ارائه می‌شود. قبرس شمالی دارای یک دانشگاه در رتبه‌بندی دانشگاه‌های جهانی رنکینگ تایمز است. بالاترین رتبه دانشگاه در قبرس شمالی، دانشگاه مدیترانه شرقی است که دارای رتبه ۸۰۱–۱۰۰۰ جهانی است.آموزش عالی در هر دو مؤسسات دولتی و خصوصی (در کل ۸ دانشگاه) انجام می‌شود. دانشگاه‌های خصوصی قبرس شمالی عبارت‌اند از: دانشگاه بین‌المللی قبرس، دانشگاه آمریکایی گیرنه، دانشگاه خاور نزدیک، دانشگاه راف دنکتاس، دانشگاه کارنیا و دانشگاه علوم قبرس. همچنین، دانشگاه‌های مدیترانه شرقی و اروپایی لفکه تنها دانشگاه‌های دولتی در قبرس شمالی هستند.  تحصیل دانشجوسان 18 سال به بالا در قبرس شمالی رایگان نیست اما اگر دانشجو معدل دیپلم بالای 14 در رشته های غیر پزشکی را دارا باشد 50 درصد تخفیف به دانشجو تعلق میگیرد.در قبرس شمالی 5 دانشگاه مورد تایید وزارت علوم ایران هستند اما تنها یکی از دانشگاه های قبرس شمالی مورد تایید وزارت بهداشت ایران هست. دانشگاه خاور نزدیک یا Near East University اخیرا به لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت اضافه شده است

 

هزینه تحصیل در قبرس شمالی

هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی به نسبت دیگر کشورهای اروپایی بسیار کمتر و مقرون به صرفه تر است. هزینه تحصیل در دانشگاه های قبرس شمالی سالیانه 2500 یورو است. همچنین هزینه های زندگی دانشجو در قبرس شمالی حدودا 400 دلار است که دانشجو با ان مبلغ میتواند زندگی معقولی داشته باشد.خوابگاه های دانشجویی در قبرس شمالی طبقه بندی شده اند که در گرید 3 این خوابگاه ها که به صورت 2 یا 3 نفره هستند سرویس بهداشتی و خدمات نظافت وجود دارد اما بدون غذا است که هزینه این خوابگاه سالیانه حدود 3500 یورو است.

 

مدرک زبان مورد نیاز برای تحصیل در قبرس شمالی

تحصیل در مقطع لیسانس در قبرس شمالی 99 درصد به زبان انگلیسی است اما شما برای دریافت پذیرش و مهاجرت به قبرس شمالی به مدرک زبان نیاز ندارید و میتوانید بعد از ورود به قبرس در دوره های زبان شرکت کنید که هزینه آن معمولا زیر 2500 یورو است.دانشجویان در قبرس شمالی اجازه کار 20 ساعت در هقته را دارند همچنین دانشجویان در قبرس شمالی دارای خدمات درمانی رایگان هستند.

 

مزایای تحصیل در قبرس شمالی

  • بیمه درمانی در مراکز دولتی به صورت رایگان است
  • همچنین هزینه درمان به صورت خصوصی به نسبت ایران کمتر است
  • تحصیل در قبرس شمالی بدون نیاز به مدرک زبان
  • هزینه تحصیل در قبرس شمالی به نسبت سایر کشور های اروپایی کمتر و مقرون به صرفه تر است
  • محدودیت سنی برای پذیرش دانشجویان وجود ندارد

 

در نهایت میتوان گفت قبرس شمالی میتواند مقصد مناسبی برای تحصیل شما باشد، با توجه به مزایا و شرایط موجود در قبرس شمالی شما میتوانید با اخذ پذیرش تحصیلی از دانشگاه های قبرس شمالی وارد این کشور شوید و تحصیلات خود را در این کشور ادامه دهید. در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر در خصوص تحصیل در قبرس شمالی و شرایط اقدام و اخذ پذیرش در دانشگاه های قبرس شمالی میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد در ارتباط باشید و مشاوره رایگان نیز دریافت کنید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :