تحصیل در کانادا

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای تحصیلی کانادا

کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است. مساحت کلی این کشور 9،215،430 کیلومتر مربع است و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از جنوب و شمال غرب با ایالت متحده ی آمریکا همسایه است.

تحصیل در کانادا

این کشور بیش از 35 میلیون نفر جمعیت دارد و 98 درصد جمعیت این کشور به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی صحبت می کنند.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر کانادا

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یک دانشگاه دولتی واقع شده در شهر مونترال کبک می باشد که زمان تاسیس آن به سال 1821 میلادی برمی گردد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا به حساب می آید.

این دانشگاه بیش از 300 رشته ی مختلف را ارئه می دهد و دانشجویان این دانشگاه از بیش از 150 کشور دنیا گرد هم جمع شده اند.

دانشگاه مک گیل دارای 10 دانشکده با بیش از 40000 دانشجو می باشد که در مقاطع مختلف تحصیلی همراه با اخذ ویزای تحصیلی مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه در رتبه بندی وزارت علوم ایران جزء دانشگاه های برتر و ممتاز در دنیا می باشد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو هفدهمین دانشگاه برتر در دنیا شناخته شده است و یکی از برترین دانشگاه های آموزشی و تحقیقاتی در جهان محسوب میشود. زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1827 میلادی برمی گردد و تقریبا در تمامی رشته های تحصیلی دانشجو می پذیرد.

در حال حاضر بیش از 70000 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده  پزشکی، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده مدیریت، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده دندانپزشکی و ...

شرایط تحصیل در کانادا

هزینه زندگی و هزینه ی تحصیل دانشجویان بین المللی به طور کلی کمتر از سایر کشورها مانند ایالات متحده و انگلستان است به همین دلیل و همچنین استانداردهای بالای تحصیل کانادا یکی از محبوبترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان در سراسر جهان است.

از شرایط ورود و پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات می باشد و از آنجا که تحصیل در اکثر دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است ارائه مدرک زبان آیلتس نیز از الزامات می باشد.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی متقاضی می بایست مدرک پایان دوره ی 12 ساله ی تحصیل با حداقل معدل 14 را ارائه دهد و همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس 6 الزامی است.

برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد ارئه ی مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و همچنین ارائه ی مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی می باشد.

برای تحصیل در مقطع دکترا متقاضی می بایست دارای یک رزومه ی قوی از جمله مقالات ISI، سابقه ی کار پژوهشی و تالیف و کتاب باشد و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 7 الزامی است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 14 تا 18 هزار دلار در سال است.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در بیشتر رشته ها یک دوره ی دو ساله است و هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 12 تا 25 هزار دلار در سال است.

مدت زمان تحصیل در دوره ی دکترا یک دوره ی 4 تا 6 ساله است و هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 10 تا 20 هزار دلار در سال می باشد.

مزایا و معایب تحصیل در کانادا

مزایا:

اعتبار علمی و کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی کانادا

هزینه ی تحصیل در کانادا نسبت به آمریکا و استرالیا کمتر است

امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل

اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه های کانادا در سراسر دنیا

معایب:

قوانین تحصیلی اقامتی این کشور مرتبا در حال تغییر است

شرایط آب و هوایی سرد و خشک در این کشور

قوانین مهاجرت به این کشور تا حدودی سخت گیرانه است

مدارک اخذ ویزای تحصیلی کانادا

گذرنامه

نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی

نامه تمکن مالی

مدرک آیلتس یا تافل

رزومه ی شغلی و تحصیلی

فرم های تکمیل شده ویزای دانشجویی

رسید شهریه

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در کانادا، ویزای ازدواج در کانادا، ویزای سرمایه گذاری کانادا و همچنین ویزای توریستی کانادا از اطلاعات جامع و کاملتری در زمینه ی مهاجرت به این کشور برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهارجرت به کشور فرانسه تصمیم حاصل فرمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به کانادا و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :