تحصیل در اسپانیا

10 / 10
از 5 کاربر

ویزای تحصیلی اسپانیا

اسپانیا کشوری مستقل و از اعضای اتحادیه ی اروپا می باشد، پایتخت این کشور مادرید و زبان اصلی مردم این کشور زبان اسپانیایی می باشد.

تحصیل در اسپانیا

اسپانیا دارای تاریخی کهن و بسیار قدیمی است و پس از فرانسه دومین کشور بزرگ غرب اروپا محسوب میشود.

اسپانیا جمعیتی بالغ بر 45 میلیون نفر دارد و  این کشور تقریبا از هر سو به آب راه دارد و از غرب با اقیانوس اطلس هم مرز می باشد. کشورهای پرتغال، فرانسه، آندورا، مراکش و جبل الطارق همسایه های این کشور به شمار می روند.

سیستم آموزشی اسپانیا بسیار سازمان یافته است و این کشور سومین کشور محبوب در زمینه مطالعات بین المللی می باشد و هزینه های زندگی در اسپانیا به نسبت سایر کشور های اروپایی بسیار مقرون به صرفه است، در واقع هزینه زندگی در اسپانیا به طور متوسط در حدود 30 درصد کمتر از سایر کشورهای اروپایی می باشد.

با توجه به دلایل عنوان شده بسیاری از افراد در سراسر جهان مشتاق تحصیل در اسپانیا و مهاجرت تحصیلی هستند، از این رو در این نوشتار به توضیح شرایط تحصیل در اسپانیا و معرفی تعدادیاز دانشگاه های این کشور می پردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر اسپانیا

دانشگاه بارسلونا

دانشگاه بارسلونا یکی از دانشگاه ای برنتر اروپا و یکی از معتبرترین دانشگاه های اسپانیا می باشد. زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1450 میلادی برمی گردد.

در حال حاضر بیش از 60 هزار دانشجو از ملیت های مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از میزان حدود 10 هزار نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

این دانشگاه در رتبه 166 دانشگاه های برتر جهان قرار دارد و زبان تحصیل در مقطع کارشناسی در گروهی از رشته ها به زبان انگلیسی و در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی می باشد.

هزینه ی تحصیل در این دانشگاه نسبت به سایر کشورها بسیار مقرون به صرفه است به طوری که هزینه ی تحصیل در مقطع ارشد سالیانه چیزی در حدود 2 تا 3 هزار یورو است.

تعدادی از رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از:

حسابداری، هنر، اقتصاد، شیمی، مدیریت، تاریخ، مهندسی برق، ریاضیات، روزنامه نگاری، زبان شناسی و .... می باشند.

دانشگاه کامپلوتنس مادرید

دانشگاه کامپلوتنس به یکی از بزرگترین و بهترین دانشگاه های اروپا شهرت دارد و بیش از 70 رشته ی تحصیلی در مقاطع مختلف در این دانشگاه ارائه می شود.

این دانشگاه در رده بندی جهانی در رتبه ی 226 قرار دارد و در اروپا در جایگاه 99 قرار دارد. همچنین این دانشگاه در رشته ی دندانپزشکی جزء 50 دانشگاه برتر جهان است.

دانشگاه کامپلوتنس در حال حاضر دارای بیش از 86 هزار دانشجو در سراسر جهان است و در زمینه علوم سیاسی و روابط بین الملل نیز شهرت دارد.

این دانشگاه دارای 26 دانشکده می باشد که تعدادی از آنها عبارتند از:

دانشکده اقتصاد، دانشکده هنرهای زیبا، دانشکده داروسازی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده مدیریت بازرگانی، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده ریاضیات، دانشکده حقوق و دانشکده شیمی و....

شرایط تحصیل در اسپانیا

همانطور که کمی قبل اشاره شد سیستم آموزشی اسپانیا بسیار سازمان یافته است و همچنین هزینه ی تحصیل در این کشور نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است از این رو تعداد زیادی از افراد این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

در ابتدا متقاضیان بایستی مدارک 12 ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی باید این را بدانید که در صورتی که دانشگاه رشته ی مورد نظر را به زبان اصلی اصلی ارائه دهد متقاضی موظف است تا مدرک لازم در حد B2 را ارئه دهد و در صورتی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود داشته باشد ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل 6 الزامی است.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در بیشتر رشته ها امکان پذیر است بنابراین دانشجویان برای تحصیل در این مقطع بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 را ارائه دهند و برای تحصیل در مقطع دکترا ارئه ی یک رزومه قوی تحصیلی لازم است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله است و هزینه ی تحصیل بسته به رشته ی انتخابی از 2 تا 3000 یورو در سال متغیر است.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و هزینه ی تحصیل در این دوره به طور متوسط سالیانه چیزی در حدود 4 تا 6 هزار یورو می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا یک دوره ی سه تا پنج ساله است و تحصیل در این مقطه تقریبا رایگان است و دانشجو صرفا هزینه بیمه و خدمات دانشجویی را پرداخت می کنند.

مزایا و معایب تحصیل در اسپانیا

مزایا

پایین بودن هزینه تحصیل در دانشگاه های اسپانیا را میتوان به عنوان یکی از مزیت های تحصیل در این کشور عنوان کرد

هزینه تحصیل در مقطع دکترا در این کشور رایگان می باشد.

هزینه های زندگی در این کشور نسبت به بسیاری از کشورها کمتر می باشد

معایب

امکان یافتن فرصت شغلی مناسب برای دانشجویان تا حدودی دشوار است

امکان یادگیری زبان اسپانیایی برای تحصیل در مقطع کارشناسی و یا مشغول به کار شدن تا حدودی مشکل است

مدارک اخذ ویزای تحصیلی اسپانیا

گذرنامه

ترجمه کلیه مدارک تحصیلی

رزومه تحصیلی و شغلی

ارائه نامه تمکن مالی

ارائه مدرک زبان مورد نیاز

انگیزه نامه ی شخصی

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در اسپانیا ، ویزای ازدواج در اسپانیا ، ویزای توریستی اسپانیا از اطلاعات بیشتر در زمینه ی مهاجرت به کشور اسپانیا برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به اسپانیا و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :