تحصیل در انگلستان

10 / 10
از 9 کاربر

ویزای تحصیلی انگلستان

کشور انگلستان توسط دریای شمال از شرق و کانال انگلیس از جنوب از قاره ی اروپا جدا شده است. انگلستان از شمال با اسکاتلند و از غرب با ولز هم مرز است. انگلستان در حال حاضر بیش از 50 میلیون نفر جمعیت دارد و یکی از بزرگترین کشورهای جهان است که نقش اصلی و مرکزی در سیاست و اقتصاد جهانی ایفا می کند.

تحصیل در انگلستان

کیفیت سیستم آموزشی انگلستان به عنوان بهترین سیستم شناخته شده است و بسیاری از کشورها دوست دارند از نظام آموزشی بریتانیا پیروی کنند و همچنین دولت انگلستان هر ساله از دانشجویان بین المللی با اخذ ویزای تحصیلی به منظور ادامه تحصیل استقبال می کند.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاه کمبریج

دانشگاه کمبریج سومین دانشگاه قدیمی در جهان است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1231 بر می گردد دانشگاه کمبریج دارای بیش از 18 هزار دانشجو و 9 هزار کارمند است و حدود 31 کالج دارد که قدمت بعضی از آنها به قرن سیزده برمی گردد.  همچنین این دانشگاه به دلیل برتری در مبحث ریاضیات بسیار شناخته شده است و بسیاری از معروف ترین دانشمندان بریتانیا در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

دانشگاه کمبریج در شهر شهر کمبریج در جنوب لندن قرار دارد و به عنوان یکی از برتریم و معتبرترین دانشگاه های بریتانیا شناخته شده است.

. تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

الهیات، مهندسی، حقوق، روانپزشکی، موسیقی، اقتصاد، مدیریت و بازرگانی، زبان انگلیسی، مهندسی، زیست شناسی و ....

هزینه ی تحصیل دانشگاه کمبریج نیز به نسبت مقطع تحصیلی و رشته ی شخص متغیر است و حدود شهریه تحصیل در دانشگاه کمبریج بین 20 تا 30 هزار پوند می باشد.

دانشگاه آکسفورد

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان است و استانداردهای ورودی این دانشگاه بسیار بالا و شرایط پذیرش نیز بسیار رقابتی است

بیش از 11 میلیون جلد کتاب در کتابخانه این دانشگاه وجود دارد و در واقع دانشگاه آکسفورد مالک بزرگترین کتابخانه در سراسر بریتانیا می باشد.

دانشگاه آکسفورد دارای 38 دانشکده است و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود عبارتند از:

شیمی، فلسفه، پزشکی، حقوق، زبان، ریاضیات، اقتصاد و مدیریت، موسیقی، مهندسی، باستان شناسی، الهیات و ...

در خصوص هزینه ی تحصیل همچنین باید به این نکته اشاره کرد که بسته به مقطع و نوع رشته ی تحصیلی هزینه ها از 25 تا 35 هزار پوند در سال متغیر است.

شرایط تحصیل در انگلستان

انگلستان یکی از مقاصد محبوب دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در خارج کشور است دوره ی GCSE: در صورتی که شخص زیر 17 سال سن داشته باشد و بخواهد برای تحصیل پزشکی در انگلستان اقدام کند باید این دوره را در ابتدا بگذارند. بعد از گذارندن این دوره و شرکت در آزمونها ی کتبی و شفاهی در صورت کسب نمرات لازم دانش آموز وارد دوره ی A-Level خواهد شد ( اگر شخص بالای 18 سال باشد و مدرک دیپلم را در کشور خود گرفته باشد می تواند بدون شرکت در دوره ی GSCE وارد دوره ی A-Level شود ).

دوره ی A-Level: همان طور که در بالاذکر شد در صورتی که شخص دارای مدرک دیپلم باشد می تواند به طور مستقیم وارد این دوره شود. دوره ی A-Level سطح پیشرفته ایست که که توسط موسسات آموزسی ارائه می شود و در صورتی که دانش آموز بتواند نمرات بالایی را در این دوره کسب کند می تواند در بهترین دانشگاه های این کشور در رشته ی پزشکی مشغول به تحصیل شود.

دوره ی Foundation : این دوره تقریبا یک ساله است و دوره ی کم هزینه تریست که دانش آموز در صورت گذراندن این دوره می تواند در اکثر رشته ها مشغول به تحصیل شود.

لازم به ذکر است که  اگر سن متقاضی زیر 18 سال باشد احتیاجی به ارئه مدرک آیلتس نیست و در صورتی که سن شخص بالای 18 سال باشد بایستی مدرک آیلتس حداقل 5 را ارائه دهد.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بر خلاف سایر کشورها یک دوره ی3 ساله است است و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل 6 الزامی است و هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 10 تا 15 هزار پوند است.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز در انگلستان یک دوره ی یک تا یک و نیم سال است و و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل 6.5 الزامی است و هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 12 تا 20 هزار پوند است.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری نیز در انگلستان یک دوره ی سه ساله است و ارائه ی مدرک زبان آیلتس 7 برای این مقطع لازم است همچنین هزینه ی تحصیل برای این مقطع بالای 20 هزار پوند می باشد.

مزایا و معایب تحصیل در انگلیس

مزایا

فرصت های ارائه شده بسیار مناسب توسط سیستم آموزش بریتانیا

هزینه ی تحصیل در این کشور نسبت به آمریکا و استرالیا تا حدودی پایین تر است

امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل

دانشگاه های شناخته شده ی بین المللی

معایب

هزینه ی زندگی در انگلستان نسبتا بالاست

مشکل کاریابی و مشکل رسیدن به اقامت دائم

مدارک اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

نامه تمکن مالی

مدرک آیلتس یا تافل

رزومه ی شغلی و تحصیلی

گذرنامه

نامه پذیرش تحصیلی

اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات

لازم به توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در انگلستان ، ویزای ازدواج در انگلستان ، ویزای توریستی انگلستان از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی مهاجرت به انگلستان بهره مند شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به انگلستان و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :