021-44124850

تحصیل در عمان

10 / 10
از 6 کاربر

هر چه زودتر برای شروع پروسه‌ی مهاجرت تحصیلی خود به کشور عمان اقدام نمایید

تحصیلات عالی در عمان در یکی از دانشگاه های این کشور انجام می شود. در حالی که سیستم دانشگاه نسبتاً جدید است، با افتتاح اولین دانشگاه در دهه 1980، ثابت کرده است که یک تجربه آموزشی قوی برای کسانی که در داخل کشور تحصیل می کنند ارائه می دهد.

تحصیل در عمان

تحصیل در عمان به دانشجویان این فرصت را می دهد که زندگی در یک فرهنگ پر رونق عرب را تجربه کنند. دانشجویان در عمان از آزادی مذهب و تجارت بیشتری نسبت به سایر کشورهای عربی برخوردار هستند که این امر بر جذابیت تحصیل در این کشور می افزاید. همچنین، بیشتر برنامه‌های تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می‌شوند، و حضور بسیاری از دانش‌آموزان بین‌المللی در مدرسه و درک آنچه تدریس می‌شود را آسان‌تر می‌کنند.از آنجایی که عمان یک کشور اسلامی است، تقویم دانشگاهی از تقویم اسلامی پیروی می کند و تعطیلات مهم اسلامی را تعطیل می کند. بسیاری از مدارس سال را به سه ماهه تقسیم می کنند که اولین آن در آگوست یا سپتامبر شروع می شود و تا دسامبر یا ژانویه ادامه دارد، پس از آن یک ترم که در اواخر فوریه شروع می شود و تا اواخر آوریل ادامه می یابد و یک ترم کوتاه از ژوئن شروع می شود و تا جولای ادامه می یابد.

 

مزایای تحصیل در عمان

• تحصیل به زبان انگلیسی بدون نیاز به یادگیری زبان عربی

• تحصیل در کشوری با سطح امنیت بالا

• امکان دریافت اقامت بعد از تکمیل تحصیل

•  تحصیل در کشوری کم‌جمعیت با رفاه بالا

• برخورداری از امکانات بالای آموزشی

هزینه تحصیل در عمان

هزینه تحصیل در عمان توسط ایالت تعیین نمی شود و به این ترتیب بسته به برنامه تحصیلی و دانشگاه انتخابی متفاوت خواهد بود. به عنوان مثال، هزینه سالانه برای مدرک لیسانس در یکی از کالج های عمان، 1800 OMR، علاوه بر 100 OMR سپرده احتیاطی است. در بیشتر موارد هزینه زندگی در عمان نسبت به سایر کشورهای خاورمیانه ارزان تر است.

 

شرایط تحصیل در عمان

از آنجایی که عمان دارای چندین دانشگاه است، فرصت های تحصیل برای دانشجویان بین المللی بسیار متنوع است. تمرکز قوی بر تجارت، فناوری و مهندسی در بسیاری از مدارس عمان یافت می شود. متقاضیان مدرک لیسانس باید قبل از درخواست، یک امتحان متوسطه عالی یا معادل را بگذرانند، و برخی از مدارس حداکثر سن را برای مهاجرانی که وارد برنامه های تمام وقت می شوند، دارند.

هر برنامه الزامات منحصر به فرد خود را دارد، از جمله آزمون و حداقل نمرات، برای دانشجویان بین المللی که وارد برنامه می شوند.پس از فارغ التحصیلی، دانشجویانی که در عمان تحصیل کرده اند به طور منحصر به فردی برای کار در کشورهای عربی یا مشاغلی که با کشورهای عربی کار می کنند آماده می شوند. ماهیت چشمگیر تجربه آموزش در عمان باعث می شود که دانش آموزان پس از فارغ التحصیلی با مشاغل عربی تعامل داشته باشند.

 

بهترین دانشگاه های عمان

در اینجا برخی از دانشگاه هایی که می توانید در عمان تحصیل کنید آورده شده است:

  • دانشگاه سلطان قابوس
  • کالج خاورمیانه
  • دانشگاه ملی علم و صنعت
  • دانشگاه آزاد عرب
  • دانشگاه صحار

 

مدرک زبان لازم برای تحصیل در عمان

اگر در یک برنامه تحصیلی در عمان شرکت می کنید، باید ثابت کنید که مهارت های زبانی شما به اندازه کافی خوب است تا در کلاس ها شرکت کنید و سخنرانی ها را درک کنید. این دوره ها همچنین شما را برای هر یک از آزمون های زبان انگلیسی مورد نیاز دانشگاه ها آماده می کند.برای تحصیل در عمان، باید مدرکی دال بر مهارت زبان انگلیسی خود ارائه دهید. برخی از گواهی های پذیرفته شده توسط دانشگاه های عمان ممکن است شامل موارد زیر باشد:

  • آکادمیک PTE
  • تافل iBT
  • آیلتس آکادمیک

 

زندگی دانشجویی در عمان

 مردم عمان تحصیلات خوبی دارند و از کیفیت زندگی خوبی برخوردار هستند.زمانی که برای تحصیل به عمان سفر می کنید، دانش آموزان مدت ها قبل از ورود به کشور باید برای ویزای دانشجویی اقدام کنند. ویزای دانشجویی به دانشجویان اجازه کار در این کشور را نمی دهد. البته شرایط تحصیل در عمان ایده آل است که میتوانید جهت مشاوره در مورد آن با ما در تماس باشید. این کشور دارای سیستم مراقبت های بهداشتی با کیفیت و مراقبت های بهداشتی رایگان برای شهروندان است، اما این مراقبت های بهداشتی رایگان شامل دانشجویان بین المللی نمی شود. در صورت نیاز، کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی در دسترس هستند.برای دانشجویانی که برای تحصیل به عمان سفر می کنند، یافتن مکان مناسب برای زندگی مهم است. یکی از مهمترین نکات این است که مطمئن شوید که خانه دارای تهویه مطبوع است که در آب و هوای گرم یک ضرورت است. جرم و جنایت یک مشکل نادر در عمان است، اما دانشجویان بین المللی باید راه خود را در شهر بیاموزند، به صورت گروهی سفر کنند و برای محافظت از ایمنی خود از حمل مقادیر زیادی پول نقد خودداری کنند.

 

عمان یکی از پرطرفدارترین کشورهای عربی از نظر ایرانیان میباشد. با برقراری ارتباط با موسسه راد مهاجر با خیال آسوده مهاجرت تحصیلی خود را شروع کنید

ارسال نظر و نظرات ثبت شده