تحصیل در ایتالیا

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای تحصیلی ایتالیا

ایتالیا کشوری است که در جنوب قاره ی اروپا واقع شده است ، پایتخت این کشور شهر رم و زبان اصلی مردم این کشور زبان ایتالیایی میباشد. کشور ایتالیا در حال حاضر بیش از 60 میلیون نفر جمعیت دارد و پنجمین کشور پر جمعیت اروپا محسوب می شود.

تحصیل در ایتالیا

ایتالیا از لحاظ علمی در بالاترین سطوح اروپا قرار دارد و از دلایل مهم تحصیل در این کشور شرایطی ست که دولت این کشور برای دانشجوها فراهم می کند. در برخی از موارد دانشگاه ها رایگان هستند و یا از طرف دولت بورسیه و کمک هزینه ی تحصیلی به افراد داده می شود تا بتوانند در این کشور تحصیل کنند.

.در سالیان اخیر بر اساس یک رویکرد بین المللی تعداد بسیار زیادی از رشته ها از مقطع کارشناسی تا دکتری به زبان انگلیسی ارائه می شوند. هزینه ی پایین تحصیل و امکان تحصیل به زبان انگلیسی باعث شده تا بسیاری از افراد به دنیال مهاجرت تحصیلی به این کشور باشند، بنابراین در این نوشتار قصد داریم به معرفی تعدادی از برتر این کشور و شرایط تحصیل در ایتالیا بپردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر ایتالیا

دانشگاه میلان

دانشگاه میلان یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های ایتالیا می باشد که در سال 1924 در شهر میلان ایتالیا تاسیس شده است.

در حال حاضر بیش از 65 هزار دانشجودر دانشگاه میلان در حال تحصیل هستند که از این تعداد حدود 8 هزار دانشجو، دانشجویان بین المللی از سراسر جهان هستند و این دانشگاه با بیش از 200 هزار پرسنل آموزشی یکی از بزرگترین دانشگاه های اروپاست.

همچنین دانشگاه میلان دارای بیش از 130 رشته در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و 92 دانشکده ی تحقیقاتی و پژوهشی است.

دانشکده های دانشکده میلان عبارتند از:

دانشکده دامپزشکی، دانشکده علوم کشاورزی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم ورزشی، دانشکده داروسازی، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده زبان شناسی

دانشگاه بولونیا

دانشگاه بولونیا یکی از معتبرترین و قدیمی ترین دانشگاه های ایتالیا می باشد و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1088 میلادی برمی گردد..

در حال حاضر بیش از 90 رشته در مقطع کارشناسی، بیش از 100 رشته در مقطع کارشناسی ارشد، و بیش از 40 رشته در مقطع دکترا در دانشگاه بولونیا ارائه می شود.

این دانشگاه در رشته ی  حقوق، جزء دانشگاه های برتر دنیاست و اشخاصی که علاقه مند به تحصیل در این رشته هستند، دانشگاه بولو نیا میتواند گزینه ی بسیار مناسبی باشد.

از دانشکده ها و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده اقتصاد، مدیریت و آمار، دانشکده حقوق، دانشکده ادبیات و زبان های خارجی، دانشکده پزشکی، دانشکده روانشناسی و آموزش و پروش.

شرایط تحصیل در ایتالیا

در ابتدا متقاضیان بایستی مدارک 12 ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشند و افرادی که خواهان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد هستند باید این را بدانند که زبان تحصیل در این مقطع زبان ایتالیایی و در برخی از رشته ها زبان انگلیسی می باشد، بنابراین دانشجویان بنا بر رشته ی انتخابی بایستی مدرک زبان مورد نیار را ارائه دهند.

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بایستی مدرک زبان آیلتس  با نمره ی حداقل 6.5 را ارائه دهند و و برای تحصیل در مقطع دکترا ارئه ی یک رزومه قوی تحصیلی لازم است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله است و هزینه ی تحصیل به طورمیانگین در دانشگاه های ایتالیا بین 2 تا 4 هزار یورو در سال می باشد که در قیاس با سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و هزینه ی تحصیل همانند دورهی کارشناسی بین 2 تا 4 هزار یورو در سال می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکترا یک دوره ی سه تا پنج ساله است و متقاضیانی که تمایل به اخذ بورسیه تحصیلی در این مقطع را دارند بایستی یک رزومه تحصیلی و شغلی قوی را ارائه دهند.

مزایا و معایب تحصیل در ایتالیا

مزایا

امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل برای دانشجویان وجود دارد

هزینه ی تحصیل در این مقطع نسبت به سایر کشورهای اروپایی بسیار مقرون به صرفه است

امکان اخذ بورسیه های تحصیلی بسیار مناسب برای دانشجویان وجود دارد

معایب

امکان یافتن فرصت شغلی مناسب تا حدودی دشوار است

دشواری یادگیری زبان ایتالیایی

مدارک اخذ ویزای تحصیلی ایتالیا

گذرنامه

ارائه گواهی عدم سوء پیشینه

ارائه بیمه نامه معتبر

ارائه تمکن مالی

نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در ایتالیا، ویزای ازدواج در ایتالیا، ویزای سرمایه گذاری در ایتالیا و همچنین ویزای توریستی ایتالیا از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی مهاجرت به کشور ایتالیا برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به ایتالیا و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :