تحصیل در سوئد

10 / 10
از 7 کاربر

ویزای تحصیلی سوئد

سوئد کشوری بسیار زیبا در شمال اروپاست که بیش از 9 میلیون نفر جمعیت دارد که از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

تحصیل در سوئد

کشور سوئد از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است و یک کشور بسیار مهاجر پذیر است، به همین دلیل بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

زبان رسمی این کشور سوئدی ست اما اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند و اکثر رشته ها و دوره های تحصیلی در دانشگاه های این کشور که برای دانشجویان بین المللی با اخذ ویزای تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر سوئد

دانشگاه لوند

دانشگاه لوند یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های سوئد می باشد و در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد.

زمان تاسیسی دانشگاه لوند به سال 1666 بر می گردد و در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو از سراسر دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

تعدادی از دانشکده های دانشگاه لوند عبارتند از:

دانشکده ی علوم طبیعی، دانشکده ی علوم انسانی، دانشکده ی علوم اجتماعی، دانشکده ی حقوق، دانشکده ی داروسازی، دانشکده ی فلسفه، دانشکده مهندسی و دانشکده ی مدیریت.

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم یکی از دانشگاه های دولتی سوئد است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1877 بر می گردد. دانشگاه استکهلم چهارمین دانشگاه قدیمی سوئد و از دانشگاه های برتر جهان می باشد و در حال حاضر بیش از 30000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشکده های دنشگاه استکهلم عبارتند از:

دانشکده حقوق، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم طبیعی

شرایط تحصیل در سوئد

کشور سوئد به علت سیستم آموزشی با کیفیت و نرخ بیکاری بسیار پایین مقصد بسیاری از مهاجرین می باشد و یکی از دلایل و راه های ورود به این کشور اخذ ویزای تحصیلی است.

افرادی که متقاضی تحصیل در این کشور هستند بایستی در مرحله اول برای پذیرش، مدارک مربوط به پایان تحصیلات متوسطه یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه دهند و از آنجا که سوئد یکی از معدود کشور های غیر انگلیسی زبان است که بسیاری از رشته ها را در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می دهد متقاضیان می بایست مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ی 6 را برای دوره کارشناسی و 6.5 برای دوره ی کارشناسی ارشد را ارئه دهند.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله هست و هزینه ی تحصیل در این دوره بسته به رشته ی تحصیلی بین 8 تا 10 هزار یورو در سال می باشد.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و هزینه ی تحصیل در این دوره بسته به رشته ی تحصیلی بین 10 تا 12 هزار یورو است.

مدت زمان تحصیل در دوره ی دکترا یک دوره ی 3 تا 5 ساله است و هزینه تحصیل در این مقطع رایگان است اما ذکر این نکته ضروری است که امکان پذیرش برای این مقطع از خارج از کشور به راحتی امکان پذیر نیست.

مزایا و معایب تحصیل در سوئد

مزایا

امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل

امکان تحصیل به زبان انگلیسی در تعداد بسیار زیادی از رشته ها

امکان تحصیل در دانشگاه هایی با رتبه ی بالای علمی

تحصیل رایگان برای فرزندان

معایب

هزینه ی زندگی و تحصیل  در این کشور تا حدودی بالاست

شرایط آب و هوایی در مناطق شمالی این کشور برای بسیاری از افراد خوشایند نیست

مدارک اخذ ویزای تحصیلی سوئد

گذرنامه

نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلیش

نامه تمکن مالی

مدرک آیلتس

مدرک زبان آلمانی در صورت نیاز

رزومه ی شغلی و تحصیلی

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در سوئد، ویزای ازدواج در سوئد، ویزای سرمایه گذاری سوئد و همچنین ویزای توریستی سوئد از اطلاعات جامع و کاملتری در زمینه ی مهاجرت به سوئد برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به سوئد و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :