معرفی شهر تورنتو

10 / 10
از 1 کاربر
بازگشت به لیست مقالات » | ﺳﻪشنبه 6 مهر 1400 در ساعت 13 : 16 دقیقه | نظرات کاربران ( 0 )

معرفی شهر تورنتو

 

همانطور که می دانید کانادا کشوری فوق العاده با کیفیت برای زندگی است که هر ساله پذیرای گردشگران و مهاجران بسیار زیادی می باشد. شهر تورنتو به عنوان یکی از چند ملیتی ترین شهرهای دنیا شناخته می شود به طوری که بیش از نیمی جمعیت ساکن در تورنتو را مهاجرین تشکیل داده اند. فرصت های شغلی مناسب، وجود دانشگاه های برتر و مطرح در این شهر، طبیعت نفس گیر و خیره کننده این شهر باعث شده تا بسیاری از افرادی پس از مهاجرت به این کشور این شهر را برای سکونت انتخاب کنند و در این شهر امن آینده ی خود را بسازند.

شهر  تورنتو پرجمعیت ترین شهر کانادا ، شهری چندفرهنگی و مرکز مالی و تجاری این کشور است. موقعیت آن در ساحل شمال غربی دریاچه انتاریو ، که بخشی از مرز بین کانادا و ایالات متحده را تشکیل می دهد می باشد، و دسترسی آن به حمل و نقل اقیانوس اطلس از طریق خیابان سنت لارنس و از طریق دریاچه های بزرگ به مراکز عمده صنعتی ایالات متحده امکان تبدیل تورنتو را به یک مرکز تجاری مهم بین المللی داده است. علاوه بر این ، این شهر در حاشیه برخی از بهترین زمین های کشاورزی در کانادا قرار دارد ، با آب و هوای مناسب برای رشد طیف وسیعی از محصولات ، در نتیجه تورنتو را به یک مرکز حمل و نقل ، توزیع و تولید تبدیل می کند.

از همه مهمتر ، موقعیت مرکزی آن ، همراه با انبوهی از سیاستهای سیاسی که به نفع تجارت بین المللی است ، این شهر را با بیشترین روابط اقتصادی و نفوذ از ایالات متحده قرار می دهد. از نیمه دوم قرن 20 این شهر به طرز خارق العاده ای رشد کرده است و از یک شهر استانی نسبتاً آرام به یک کلانشهر پر جنب و جوش ، پر رونق تبدیل شده است. 

 

شهر تورنتو

ذوب شدن یخ از دوران گذشته یخبندان، چشم انداز منطقه تورنتو را به شدت تغییر داد. تقریباً 11000 سال پیش یک توده آب بسیار بزرگ (حدود 40 متر بالاتر) از دریاچه امروزی انتاریو وجود داشت ، یک دریاچه یخچالی که به آن دریاچه Iroquois گفته می شود. با باز شدن رودخانه سنت لارنس ، آب دریاچه عقب رفت و بیش از 300 فوت (90 متر) زیر سطح فعلی افت کرد. با گذشت زمان ، سطح آب به وضعیت فعلی افزایش یافت و یک خط ساحلی باتلاقی اما یک بندر طبیعی زیبا را به جا گذاشت. منابع سرزمین اطراف نیز برای توسعه تورنتو مهم بود. خاکهای رسوبی غنی جنوب انتاریو زمینهای زراعی بسیار خوبی را تأمین می کرد و صخره باستانی سپر کانادایی در شمال نه تنها منبع ثروت معدنی ارزشمندی بود بلکه از جنگلهای صنوبر و کاج نیز برخوردار بود. ویژگی فیزیکی دیگر موقعیت تورنتو در دهانه رودخانه هامبر است ، رودخانه ای که مسیر تجاری شمال به دریاچه سیمکو و میانبر را به خلیج جورجیا در دریاچه هورون تسهیل می کند.

 

شرایط اقلیمی تورنتو

تورنتو آب و هوای قاره ای دارد که با نزدیکی دریاچه های بزرگ به میزان قابل توجهی اصلاح می شود. دمای متوسط هوا در ​​ژانویه حدد 4- درجه سانتیگراد می باشد اما وزش باد در این شهر می تواند این دما را بطور قابل توجهی کاهش دهد. در تابستان ، متوسط ​​دمای جولای در کمترین حد 70 درجه فارنهایت (حدود 22.2 درجه سانتی گراد) است. وزش بادهای غربی غالب و دریاچه های بزرگ نیز بر میزان بارندگی تأثیر می گذارد که نسبتاً در تمام طول سال است و سالانه حدود 33 اینچ (834 میلی متر) است. در زمستان ، این بارش به صورت برف و در کل بیش از 4 فوت (131 سانتی متر) است. 

 

مردم تورنتو

رشد و شکل گیری جمعیتی تورنتو تحت تأثیر بسیاری از رویدادهای سیاسی و اقتصادی بود که کل استان انتاریو را تحت تأثیر قرار داد. پس از انقلاب آمریکا ، به دلیل هجوم پروتستان های انگلیسی زبان (و تعدادی از اولین ملل) که از زندگی در انگلیس در آمریکای شمالی استفاده کردند ، از انتاریو به عنوان مردمان وفادار یاد می شد. مهاجرت با سرعت بیشتری از طریق بهبود حمل و نقل که تورنتو را به عنوان یک مرکز حمل و نقل و صنعتی مهم نشان می داد، آغاز شد. پس از جنگ جهانی دوم ، تورنتو آهنربایی برای هزاران مهاجر جدید بود ، بسیاری از آنها در دهه های 1950 و 60 از اروپا می آمدند. قوانین مهاجرت در دهه 1970 انعطاف پذیرتر شده بود ، بنابراین در را برای سیل تازه واردان ، به ویژه آسیای جنوبی و چینی باز می کرد. 

 

اقتصاد تورنتو

کانادا و جهان طی 20 سال از اواسط دهه 1870 تا اواسط دهه 1890 دوره های قابل توجهی از رکود اقتصادی را تجربه کرده اند. بسیاری از کشورها برای محافظت از مشاغل تولیدی از سیاست های حمایت گرایانه استفاده کردند و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نبود. سیاست ملی سال 1879 تعرفه های بالایی را برای محصولات مصرفی وارداتی وضع کرد. مزیت تورنتو (و سایر مراکز تولیدی) این بود که کانادایی ها مجبور به خرید کالاهای ساخت داخل شدند. این امر از عبور محصولات ایالات متحده از مرز جلوگیری می کند اما نه از شرکت های آمریکایی. این سیاست به شرکت های ایالات متحده (و انگلیس) اجازه داد تا کارخانه های شعبه خود را در کانادا ایجاد کنند. تورنتو ، با روابط کاملاً ثابت و نزدیک بودن به کمربند تولیدی ایالات متحده ، از این سیاست بسیار بهره مند شد زیرا بسیاری از شرکت های آمریکایی کارخانه هایی در این شهر تأسیس کردند. سیاست ملی همچنین ساخت راه آهن را برای اتصال غرب کانادا به تورنتو و مونترال ارتقا داد. راه آهن Temiskaming و North Railway به نام راه آهن نورتلند انتاریو ، با حمایت مالی کارآفرینان تورنتو و دولت استانی در اوایل دهه 1900 ، به تورنتو اجازه داد تا به مواد معدنی و جنگل های شمال انتاریو و با خطوط انشعاب ، شمال کبک ضربه بزند. باز هم ، تورنتو به مرکز اصلی تأمین و خدمات جوامع شمالی تبدیل شد. جنگ جهانی اول منجر به ساخت مهمات و سایر تجهیزات جنگی و افزایش اشتغال ، اغلب با کارگران زن شد. یک بندر طبیعی ، پیوند به مونترال و حتی روابط مستحکم تر با ایالات متحده ، و با داشتن یک سرزمین داخلی سرشار از منابع ، برخی از مزایای اقتصادی برجسته را به تورنتو می دهد. در دهه 1970 ، جهانی شدن لطمه ای به صنایع تولیدی ، به ویژه صنایع پرمشغله مانند پوشاک ، کفش و منسوجات وارد کرد. این صنایع به مناطق ارزان قیمت کار در جهان منتقل شدند. توافق تجارت آزاد کانادا FTA  در سال 1989 و پس از آن توافق نامه تجارت آزاد آمریکای شمالی NAFTA  در سال 1993 به مرگ بسیاری از بنگاه های تولیدی افزود. این توافق نامه ها تجارت و سرمایه گذاری را تسهیل می کرد ، اما کارخانه های شعبه ایالات متحده دیگر نیازی به استقرار در کانادا نداشتند و بسیاری از کارخانه های تورنتو تعطیل شدند در حالی که سایر شرکت های تولیدی در تورنتو تخصص بیشتری پیدا کردند (به عنوان مثال ، الکترونیک). این شهر به عنوان مرکز پرجمعیت ترین استان کانادا دارای اقتصادی متنوع است. انتاریو بیش از نیمی از کالاهای تولیدی کانادا و بیشتر صادرات تولیدی آن را تولید می کند. این کشور دارای منابع عظیمی از مواد اولیه معدنی ، چوب ، آب و محصولات کشاورزی است. 

 

امور مالی و سایر خدمات در تورنتو

تورنتو به عنوان یک مرکز مالی با دفتر مرکزی چندین بانک و یک بورس اوراق بهادار سهام با سرمایه گذاری در بسیاری از معادن فلزی که در کانادا به طور کلی و به ویژه در سپر کانادا در شمال افتتاح می شود ، اهمیت پیدا کرد. تا دهه 1980 مشاغل تولیدی در تورنتو تخصصی تر شدند (به عنوان مثال الکترونیک) ، و تغییر اصلی کار در خدمت بود زیرا تورنتو به یک مرکز بزرگ مالی ، اداری ، املاک و مستغلات ، بیمه ، آموزشی ، عمده فروشی ، خرده فروشی و گردشگری تبدیل شد. بورس اوراق بهادار تورنتو TSE  در سال 2002 بخشی از یک شرکت تجاری عمومی ، TSX Group ، شرکت مستقر در تورنتو شد. 

 

سیستم حمل و نقل در تورنتو

هجوم مردم و همچنین حومه نشینی هر دو نیاز به حمل و نقل عمومی را که سابقه طولانی در این شهر دارد افزایش داد. از اوایل سال 1849 یک سرویس سواری با اسب برقرار بود اما در سال 1861 ماشین ترابری اسب سوار جایگزین شد. خطوط ریلی گسترش یافت و ماشین های خیابانی تا دهه 1890 برق گرفتند. سیستم خطوط واگن بری به دلیل ترکیبی از خطوط خصوصی و دولتی تا زمان تحکیم همه خطوط توسط این شهر در سال 1921 ، ناهماهنگ بود. در سال 1938 ماشین های خیابانی نمادین "Red Rocket" معرفی شدند که برخی از آنها تا سال 1995 مورد استفاده قرار می گرفتند. در سال 1979 نسل بعدی اتومبیل های خیابانی "Red Rocket" این بار وسایل نقلیه ریلی سبک کانادایی شروع به کار کردند. در سال 1988 جای آنها با وسایل نقلیه ریلی سبک ALRV  جایگزین شد که در اوایل قرن بیست و یکم 11 مسیر و 85 مایل (85 کیلومتر) مسیر را طی می کردند. با گذشت زمان ، اتوبوس ها به همراه واگن برقی به سیستم ترانزیت اضافه شدند. اگرچه یک تغییر عمده ، ایجاد سیستم مترو در اوایل دهه 1950 بود. با ایجاد سطح دولت متروپولیتن در سال 1953 ایجاد کمیسیون حمل و نقل تورنتو (TTC) برای تأمین حمل و نقل عمومی برای کل منطقه ایجاد شد. خطوط و پسوندهای جدید مترو به سیستم اضافه شدند ، اگرچه بسیاری از آنها به دلیل کمبود بودجه به تأخیر افتادند. از دیگر تغییرات سیستم ترانزیت ، حذف تدریجی چرخ دستی ها بود. برای تسهیل در تردد مسافران برای گسترش خطی جمعیت در امتداد دریاچه انتاریو ، سرویس قطار "GO" در سال 1967 با استفاده از ریل های باری موجود توسعه داده شد. تورنتو در بسیاری از جاده های خود با چالش های ازدحام جاده روبرو است ، اما این ناراحتی به نفع گزینه های حمل و نقل عمومی است و این شهر را و قابل زیست تر می کند. تورنتو میزبان دو فرودگاه است. هر دو در سال 1938 تاسیس شده اند و هر یک از آنها چندین باند و ترمینال و همچنین تغییر نام را انجام داده اند. فرودگاه بین المللی تورنتو در 20 مایلی (30 کیلومتری) غرب شهر ، در جامعه مالتون واقع شده است و به همین دلیل فرودگاه مالتون نامیده می شد تا اینکه در سال 1960 به عنوان فرودگاه بین المللی تورنتو تعیین شد و بعداً در سال 1984 ، فرودگاه بین المللی تورنتو پیرسون ، به نام نخست وزیر لستر بی پیرسون نام گذاری شد. 

 

اداره و جامعه دولت تورونتو

در طول 50 سال از 1834 تا 1883 ، مرزهای شهر تقریباً تغییر نکردند. جمعیت به سرعت افزایش یافت ، از 86000 نفر در سال 1881 به بیش از 500،000 نفر تا سال 1921 ، و همین طور سطح شهر نیز افزایش یافت. با شروع سال 1883 با الحاق یوركویل ، 28 جامعه مجاور دیگر تا سال 1914 به نقشه تورنتو اضافه شدند ، تا سال 1900 مساحت شهر را دو برابر و تا سال 1914 آن را مجدد دو برابر كردند. در سال 1930 منطقه شهری شامل شهر مرکزی ، چهار شهر (لیساید ، میمیکو ، نیو تورنتو و وستون) ، سه دهکده (فارست هیل ، لانگ شعبه و سوانسی) و پنج شهر (اتوبیکوک ، یورک شرقی ، یورک شمالی ، اسکاربورو) بود. رکود بزرگ دهه 1930 منجر به ورشکستگی بسیاری از جوامع حومه اطراف تورنتو و شکست توسعه زیرساخت های شهرداری شد. جنگ جهانی دوم اشتغال را افزایش داد و چشم انداز جدیدی از تورنتو در برنامه مشاوره تورنتو بزرگ 1943 ارائه شد که شامل کمربندهای پارک و حفظ ساحل دریاچه بود. افزایش سریع جمعیت پس از جنگ جهانی دوم بر بار شهرداری افزود و بسیاری از راه حل ها مورد بررسی قرار گرفت. در سال 1953 ، هیئت شهرداری انتاریو برای 13 شهرداری ایجاد یک دولت فدرال را پیشنهاد کرد که در آمریکای شمالی منحصر به فرد باشد. تصویب قانون شهرداری متروپولیتن تورنتو باعث ایجاد شرکت متروپولیتن تورنتو شد و یک شورای 25 نفره متروپولیتن تورنتو برای اولین بار در تاریخ 1 ژانویه 1954 تشکیل جلسه داد. یکی از اولین وظایف شورا یافتن راه ها و روش های رسیدگی به مشکلات عمده جامعه و دولت بود. در سال 1967 شرکت متروپولیتن تورنتو دوباره سازمان یافت. 13 شهرداری به 6 كاهش یافت و شورا به 33 عضو افزایش یافت. قوانین بعدی این گزینه را به بخشها داد تا نام خود را به شهر تغییر دهند. شورا به طور قابل توجهی مسئولیتهای خود را در خدمات اجتماعی گسترش داد و به عنوان مثال خدمات نوسازی شهری ، دفع زباله و خدمات آمبولانس و کتابخانه را اضافه کرد. در سال های 1975 و 1980 این شورا مجدداً بر حجم آن افزوده شد و از جمله مواردی مانند كنترل توسعه شهرها و مسكن سالمندان به حوزه قضایی خود افزود. در سال 1997 ، قانونگذار انتاریو رأی داد كه شش شهرداری را در یك "كلان شهر" واحد قرار دهد ، تغییری كه از اول ژانویه 1998 اعمال شد. یک شهردار و 44 مشاور شهر را اداره می کردند ، که در آن زمان به شش شورای جامعه تشکیل شد و سپس به 44 بخش تجزیه شد و هر یک شورایاری را انتخاب کردند. در سال 2003 شش شورای جامعه به چهار شورا ، هر کدام با 10 تا 12 بخش ، سازماندهی مجدد شدند. در سال 2018 قرار بود تعداد بخش ها به 47 مورد افزایش یابد ، اما با آغاز مبارزات انتخاباتی شهرداری ، یک دولت استانی تازه انتخاب شده تصمیم جنجالی را برای کاهش تعداد بخش ها به 25 بخش ، که مربوط به انتخابات فدرال و استانی (مناطق) است ، گرفت. 

 

سیستم درمان و سلامت در تورنتو

تورنتو با افزایش جمعیت خود به نسبت سایر نقاط جهان با نگرانی های بهداشتی زیادی روبرو بود و اولین افسر بهداشت خود را در سال 1883 برای مقابله با بیماری های عفونی (به عنوان مثال آبله) و افزایش دانش عمومی در مورد بهداشت و سایر فعالیت های پیشگیری از بیماری منصوب کرد. تورنتو ، مانند بسیاری دیگر از شهرهای صنعتی ، با مشکل تهیه مسکن برای فقیرانی که در شرایط فقیرنشین با کیفیت پایین در حال زندگی هستند و از تغذیه نامناسب نیز رنج می بردند مواجه است.

در شهر تورنتو جمع آوری زباله در دهه 1830 آغاز شد ، سیستم آب عمومی در دهه 1870 برقرار بود (اما برای همه سرویس نمی داد) و خطوط اصلی فاضلاب تا سال 1900 نصب شده بود. با این حال ، فاضلاب همراه با مواد زائد صنعتی از بسیاری از صنایع موجود در ساحل و آب آشامیدنی به دریاچه انتاریو ریخته شد. تصفیه خانه های فاضلاب و تصفیه آب در اوایل دهه 1900 با پیشرفت های زیادی در طول زمان برقرار بودند. در روزهای اولیه بیمارستان ها عمدتا برای مراقبت از افراد مبتلا به بیماری های عفونی که نیاز به قرنطینه داشتند ساخته شده است. بیمارستان عمومی تورنتو (که در سال 1913 تکمیل شد) ریشه خود را به بیمارستان عمومی شهر یورک می رساند ، که در سال 1829 افتتاح شد. مراقبت های بهداشتی تکمیلی برای شهروندان تورنتو در اوایل دهه 1900 بر عهده پرستاران بهداشت عمومی بود. امروز تورنتو دارای بیمارستانها و تجهیزات بهداشتی پیشرفته و همراه با تحقیقات دانشگاه در زمینه بهداشت است. امکانات بهداشتی از کلینیک ها و بعد از آن تا خدمات اورژانس در بیمارستان ها و مراکز بهداشتی محلی است که بیماران می توانند به پزشک مراجعه کنند. در واقع یک برنامه 24 ساعته 7 روز در هفته Telehealth به هر کسی اجازه می دهد تا با یک پرستار واجد شرایط صحبت کند ، وی می تواند افراد را به مرکز مناسب هدایت کند یا روش های درمانی را پیشنهاد دهد. خدمات بهداشتی در تورنتو منعکس کننده آرایش چند فرهنگی شهر است و اطلاعات پزشکی را به بیش از دو زبان ارائه می دهد. 

 

آموزش در تورنتو

گزینه های تحصیل در تورنتو نشان دهنده تنوع جمعیت آن است و از این رو طیف گسترده ای از گزینه ها را بین سیستم های دولتی و خصوصی و همچنین بین مدارس انگلیسی و فرانسوی زبان ارائه می دهد. سیستم عمومی رایگان است و دانش آموزان مهد کودک را از چهار سالگی شروع می کنند. دانش آموزان دبیرستان از بین برنامه های تحصیلات عمومی که منجر به گزینه های کالج یا آموزشگاه می شود ، یکی را انتخاب می کنند و تحصیلات پیشرفته منجر به ورود به دانشگاه می شود. در سطح متوسطه سه دانشگاه وجود دارند:دانشگاه تورنتو (1827) ، دانشگاه یورک (1959) و دانشگاه رایرسون (2002 ؛ پیش از این موسسه فناوری رایرسون [تأسیس 1948] و سپس موسسه پلی تکنیک رایرسون [1963-64].

دانشگاه تورنتو یکی از برترین دانشگاه های کانادا است و به دلیل تحقیقات خود در سطح جهانی مطرح است.این دانشگاه بزرگترین دانشگاه در کشور  با سه پردیس و حدود 90،000 دانشجو است. همچنین سه دانشکده هنرهای کاربردی و فناوری ، دانشکده هنر و طراحی انتاریو و بسیاری از کالج های خصوصی وجود دارد که اغلب دارای برنامه های تخصصی هستند.  

 

زندگی فرهنگی در تورنتو

شهر تورنتو یک مرکز مهم فرهنگی است. ارکستر سمفونیک تورنتو و سایر گروه های موسیقی اجرا کننده در این شهر شهرت بین المللی دارند. چهار تئاتر بزرگ وجود دارد ، همراه با بسیاری از تئاترها و شرکت های تئاتر کوچکتر ، از جمله تئاتر کارخانه ، که بزرگترین تولید کننده نمایشنامه های کانادایی است نیز در این شهر وجود دارند. گالری هنری انتاریو و موزه سلطنتی انتاریو مجموعه های بسیار خوبی دارند و تعداد زیادی گالری خصوصی در آن موجود است.

از دیگر جاذبه ها می توان به مرکز علمی انتاریو ، با نمایشگاه های خیالی خیابانی ، و اونتاریو پلاس ، مجموعه ای بزرگ از امکانات تفریحی در جزایر ساخته بشر اشاره کرد که برای نمایشگاه دائمی ملی کانادا توسعه یافته است.

بسیاری از تأثیرگذارترین و مهمترین نویسندگان کانادایی در قرنهای 20 و 21 از ساکنان این شهر بوده اند ، از جمله شاعر پرات ، منتقد ادبی نورثروپ فرای ، رمان نویس و نمایشنامه نویس رابرتسون دیویس ، نظریه پرداز ارتباطات مارشال مک لوهان ، شاعر و رمان نویس مارگارت اتوود و روهینتون میستی. تورنتو علاوه بر اینکه مرکز صنایع تلویزیونی و سینمایی کانادا است ، تعدادی از کارگردان برجسته سینما (دیوید کروننبرگ ، نورمن جودیسون ، اتم اگویان) و بازیگران (از ستاره فیلم های صامت ماری پیکفورد گرفته تا کریستوفر پلامر ، جان کندی) و جیم کری) ، که بسیاری از آنها بزرگترین موفقیت خود را در کار در هالیوود یافتند از این شهر هستند.

در دهه 1960 ، یورکویل محل قهوه خانه ها و کلوپ هایی بود که محل برگزاری مهمترین اجراها برای، ترانه سرایان، خواننده کانادایی نیل یانگ ، جونی میچل و گوردون لایت فوت بود. 

علاوه بر موارد عنوان شده تورنتو خانه تالار مشاهیر هاکی است. در شهر تورنتو یک فصل زمستانی پربار از انجام انواع فعالیت های فرهنگی  همانند برگزاری کنسرت ها، رقص باله،تئاترو... وجود دارد و بسیاری از گروه های قومی جشنواره های سنتی ، رویدادهای سرگرمی و فعالیت های اجتماعی را ترتیب می دهند. در سال 1967 شرکت متروپولیتن تورنتو مسئولیت نمایشگاه ملی کانادا را به عهده گرفت که مشهورترین نمایشگاه سالانه جهان است که اولین بار در سال 1879 به عنوان نمایشگاه صنعتی تورنتو راه اندازی شد. نمایشگاه های کشاورزی ، حیوانات و گل ها ، برنامه های نمایشی و موسیقی ، یک نمایشگاه هوایی بین المللی و یک نمایشگاه مناسب در اواخر تابستان هر ساله میلیون ها بازدید کننده را به خود جذب می کند. از ساختمانهای دائمی برای نمایش های تجاری و سایر رویدادهای خاص بین فصول استفاده می شود. این مقام همچنین به صاحبان زمین های روستایی کمک و مشاوره فنی ارائه می دهد. تورنتو یکی از معدود شهرهای بزرگ آمریکای شمالی است که دارای پارک هایی است که امکان کمپینگ در محدوده شهر را دارند. تورنتو مهمترین مرکز گردشگری منطقه ای است که دریاچه های مسکوکا ، مناطق مرتفع هالیبرتون و خلیج جورجیا ، مناطق با شکوه دریاچه و جنگل را با امکانات شکار ، ماهیگیری و کمپینگ در اختیار افراد قرار می دهد. در تورنتو کمپینگ ، کوهنوردی ، قایق سواری و ماهیگیری از محبوب ترین انواع تفریحات در فضای باز در تابستان و اسکی ، هاکی روی یخ و پیچش یا حلقه زنی در زمستان است. 

 

22 جاذبه گردشگری با بالاترین امتیاز در تورنتو

 

1.برج CN

برج مشهور تورنتو ، برج CN یک برج 553 متری ، یکی از جاذبه های دیدنی شهر است و این نماد کانادایی که بالاتر از مرکز شهر قرار دارد تقریباً از همه جای شهر قابل مشاهده است. برج CN که بین سالهای 1972 و 1976 ساخته شد ، زمانی بلندترین سازه مستقل در جهان بود ، اما مدتهاست که از آن پیشی گرفته است. بالاترین منطقه دید در برج CN مربوط به Sky Pod با 447 متر بالاتر از شهر است ، با چشم اندازهایی که در روزهای روشن تا آبشارهای نیاگارا و ایالت نیویورک گسترش می یابد. برای رسیدن به اینجا نیاز به دو آسانسور است. برای کسانی که به دنبال کمی ماجراجویی بیشتر هستندEdge Walk  وجود دارد به این صورت که این شامل پیاده روی بدون دست در یک تاقچه به عرض 1.5 متر در اطراف لبه خارجی غلاف اصلی و در ارتفاع 365 متری است. شرکت کنندگان به یک مهار ایمنی و طناب متصل می شوند. در ارتفاع 351 متری رستوران گردان 360 درجه واقع شده است که دارای غذاهای عالی و برخی از بهترین منظره ها از یک میز در هرجای تورنتو است. 

 

2. موزه سلطنتی انتاریو

موزه سلطنتی انتاریو ، معروف به ROM ، یکی از موزه های برتر کانادا است که دارای شهرت بین المللی برای برتری است. این مجموعه مجموعه ای برجسته را در خود جای داده است که تاریخ طبیعی ، هنر و فرهنگ را از دوره های مختلف از سراسر جهان پوشش می دهد. همچنین با برپایی نمایشگاه هایی از سراسر جهان بسیار مشهور است. 

 

3. آکواریوم ریپلی کانادا

یکی از جدیدترین جاذبه های تورنتو آکواریوم ریپلی در نزدیکی پایه برج CN است. این تأسیسات خارق العاده همه نوع زندگی دریایی را به نمایش می گذارد و یکی از محبوب ترین تفریحاتی است که در خانواده های تورنتو انجام می شود. چشمگیرترین ویژگی این  محل، تونل بزرگ زیر آب با پیاده رو متحرک است. وقتی کوسه ها از کنار هم رد می شوند و ماهی های اره ای روی سقف تونل بالا می آیند، می توانید دنیای اقیانوس را در اطراف خود ببینید. این یک تجربه کاملاً آرام و دلنشین برای همه سنین است.

 

4. گالری هنری انتاریو AGO

گالری هنری مشهور انتاریو (AGO) یکی از بزرگترین موزه های آمریکای شمالی است. این مجموعه شامل بیش از 95000 قطعه اثر از سراسر جهان ، از شاهکارهای اروپایی گرفته تا هنر معاصر است ، اما همچنین مجموعه ای چشمگیر از هنر کانادا را شامل می شود ، از جمله مجموعه گسترده ای از آثار گروه هفت.همچنین مجموعه ای از نمایشگاه های موقت در طول سال در این محل برپا می شود. AGO یک ساختمان منحصر به فرد ، با ترکیبی از معماری قدیمی و مدرن ، در ضلع غربی مرکز شهر را به خود اختصاص داده است. 

 

5. سفر یک روزه به آبشارهای نیاگارا

یک سفر سریع یک روزه از تورنتو به آبشارهای نیاگارا ارزش بسیار زیادی را دارد. اگر نمی خواهید خودتان رانندگی کنید ، تور تورنتو به آبشارهای نیاگارا راهی آسان برای دیدن این سقوط است. تورها همچنین در برخی از مکانهای مهم منطقه از جمله Whirlpool Rapids  و شهر کوچک زیبا نیاگارا بر روی دریاچه متوقف می شوند. یک قطار Go Train  نیز در تابستان ، از اواخر ژوئن تا ابتدای ماه سپتامبر ، و همچنین آخر هفته شکرگذاری در ماه اکتبر از ایستگاه اتحادیه به ایستگاه نیاگارا می رود. آخر هفته ها حتی می توانید از دوچرخه سواری در امتداد پارک نیاگارا لذت ببرید.

 

6.منطقه سرگرمی برای صرف شام و تماشای شو

منطقه سرگرمی در تورنتو مساحت زیادی از مرکز شهر را شامل می شود و بسیاری از جاذبه های دیدنی شهر را شامل می شود ، مانند برج CN ، Scotiabank Arena ، Rogers Center و بسیاری از موزه ها. همچنین این محل به دلیل ارائه وعده های غذایی خارق العاده و از همه مهمتر نمایش و شو معروف است. بیشترین اقدامات در اطراف خیابان کینگ ، بین خیابان اسپادینا و خیابان دانشگاه انجام می شود. در واقع این محل برای دیدن نمایش های مهم تئاتر از جمله موزیکال ، کنسرت و سایر هنرهای نمایشی است. برخی از برجسته ترین مکانهای این منطقه تالار روی تامسون ، محل ارکستر سمفونیک تورنتو ، و تئاتر سلطنتی الکساندرا است که میزبان جدیدترین برنامه های موزیکال است. 

 

7. بازدید از باغ وحش تورنتو

باغ وحش تورنتو دارای مجموعه ای برجسته و متنوع است که تقریباً 5000 حیوان دارد. برخی از موارد مورد علاقه افراد شامل اسب های آبی ، شیر ، ببر ، زرافه ، پنگوئن ، اورانگوتان و بسیاری دیگر است. باغ وحش به بخشهای مختلفی تقسیم شده است ، هر بخش نشان دهنده یک منطقه عمده از کره زمین است. برخی از موارد مهم دیگر در باغ وحش تورنتو شامل جنگل بارانی Gorilla است. این باغ وحش در رودخانه روژ در حدود 40 کیلومتری شمال شرقی مرکز شهر واقع شده است.

 

8. تور کازا لوما

Casa Loma که محوطه ای بسیار زیباست ، بنایی خارق العاده است که تا حدی یادآور یک قلعه قرون وسطایی است. این محل در اصل در سال 1914 برای هنری پلات ، یک میلیونر کانادایی عجیب و غریب ساخته شد که در میان اولین کسانی بود که توانایی پول سازی آبشارهای نیاگارا را شناخت و بهره برداری کرد. این خانه با نزدیک به 100 اتاق ،اکنون به یک موزه تبدیل شده است. بازدیدکنندگان می توانند نگاهی به گذشته و دوره زیبایی و شکوه اروپایی بیندازند. 

 

9. بازار سنت لارنس

بازار سنت لارنس کالاهای مختلفی را به فروش می رساند که محصولات غذایی ، گل و اقلام خاص را شامل می شود. تالار سنت لارنس در سال 1850 در تورنتو ساخته شد و به عنوان مکان اجتماعات عمومی و محل برگزاری کنسرت فعالیت می کرد. این سالن در سال 1967 مرمت شد اما جذابیت قدیمی خود را حفظ کرده است. این ساختمان فضای منحصر به فردی را برای بازار فراهم می کند و گاهی اوقات برای فیلمبرداری در فیلم و تلویزیون نیز مورد استفاده قرار می گیرد. این ساختمان که در جلوی برجهای مرکز شهر تورنتو قاب گرفته است ، نمادی از شهر است.

 

10. تالار شهر و میدان ناتان فیلیپس

میدان بزرگ ناتان فیلیپس با مجسمه برنزی خود ، ساخته هنری مور ، تالار جدید هنوز هم بسیار تحسین شده است. این بنا توسط معمار با استعداد فنلاندی ویلجو رول طراحی و در سال 1965 ساخته شده است. تالار شهر متشکل از دو بلوک بلند مرتبه قوسی است که به ترتیب 20 و 27 طبقه ساخته هستند. در میدان روبروی تالار شهر حوضچه ای ساخته شده توسط انسان قرار دارد که در زمستان به یک پیست اسکیت محبوب تبدیل می شود. این منطقه زیبا برای بازدید در دسامبر است ، به ویژه در شب ، هنگامی که برای تعطیلات کریسمس تزئین شده است.

 

11.مرکز خرید ایتون

مرکز خرید بزرگ ایتون در انتهای شمالی ناحیه تجاری مرکزی واقع شده است. این مجموعه خرید فوق مدرن با ایستگاه مترو خود ، در چندین بلوک گسترش یافته و به طور مداوم در حال بازسازی و بزرگ شدن است. این مرگز دارای تعداد بسیار زیادی فروشگاه های بزرگ ، فروشگاه های خاص ، بوتیک ها ، رستوران ها ، کافه تریا ها و بارها می باشد.

 

12. میدان یونگ دونداس

این فضای عمومی با نور نئون بعد از میدان تایمز نیویورک طراحی شده و یک مکان تجمع محبوب برای تورنتونی ها است. این منطقه با طراحی فضای نشینمن، چشمه های رقص و یک صحنه که در آن تابستان کنسرت برگزار می شود ، کامل است. میدان Yonge Dundas در هنگام عصر که علائم چشمک زن نئون زنده می شوند و فضای شور و نشاطی در آن ایجاد می شود بهترین زکان برای بازدید را دارد. خیابان های اطراف مملو از رستوران است که در بسیاری از آنها پاسیو وجود دارد. این میدان از طریق سیستم مترو تورنتو قابل دسترسی است ، یا می توانید در پارکینگ بزرگ زیرزمینی مستقیم در زیر میدان پارک کنید.

 

13. بازار کنزینگتون

کنزینگتون مارکت، منطقه ای از تورنتو است که حالتی بوهمی و چند فرهنگی دارد. در یک روز معمولی تابستان ، بوی عود از طریق هوا پخش می شود، موسیقی از یک نوازنده کنار خیابان شنیده می شود و خرده فروشان بی شماری که عمدتا در خانه های آجری و دو طبقه قدیمی کار می کنند ، کالاهای خود را در مناطق مشخص چمنزارها یا پیاده روها نصب می کنند. مغازه هایی که بسیاری از آنها نقاشی های دیواری و خیابان های رنگارنگ را به نمایش می گذارند ، از پتو تبتی گرفته تا جواهرات ، کیف پول و لباس های متنوع به فروش می رسانند و حتی تعداد کمی مغازه پنیر فروشی وجود دارد.

 

14. جشنواره بین المللی فیلم تورنتو TIFF

یکی از نکات قابل توجه در تقویم رویدادهای سالانه تورنتو ، جشنواره بین المللی فیلم تورنتو است. این جشنواره مشهور جهان که هر ساله در اوایل سپتامبر برگزار می شود ، مشهورترین نام های فیلم را به خود جلب می کند.

 

15. Distillery District

Distillery District تورنتو یک منطقه تاریخی بازسازی شده است که به یک منطقه تفریحی و خرید مرسوم تبدیل شده است. بوتیک های جذاب ، گالری ها ، استودیوهای هنرمندان و رستوران ها ساختمانهای قدیمی را پر کرده اند. این مکان جالب برای آمدن در طول روز یا عصر و هر زمان از سال است. رویدادهای سرگرمی متنوعی در اینجا برگزار می شود ، اما یکی از مشهورترین آنها بازار سالانه کریسمس تورنتو است. غرفه های چوبی که برای کریسمس تزئین شده اند ، هدایای بی نظیری را می فروشند. یک درخت بزرگ کریسمس در یک میدان باز قرار دارد. و مکانهای دنج در فضای باز ، اغلب با کاناپه و گودال های آتش نشانی بزرگ برای جمع آوری در اطراف برپا شده است. رستوران ها با وجود لامپ های گرمایی و پتوهای مخصوص ، با وجود سرما ، سرو غذادر فضای باز ارائه می دهند. شکلات داغ در این زمان از سال همیشه به راحتی در دسترس است.

 

16. موزه Aga Khan Museum

موزه آقاخان یکی از بهترین موسساتی است که به هنرهای اسلامی در آمریکای شمالی اختصاص داده شده است. این ساختمان در یک محیط مدرن و پر نور با محیطی زیبا و آرام و متشکل از استخرهای بزرگ قرار دارد. مجموعه دائمی برای اولین بار در دهه 1950 توسط شاهزاده فقید صددرالدین آقاخان و شاهزاده خانم کاترین آقاخان آغاز شد. در این مجموعه موارد جالب توجهی از جمله دست نوشته ها ، سرامیک ها و منسوجات را مشاهده خواهید کرد که قطعات آنها مربوط به قرن نهم تا قرن نوزدهم است. این اقلام در سراسر منطقه جغرافیایی گسترده ای از چین تا اسپانیا تهیه شده اند. 

 

17. پارک های پارک

های پارک یک فضای سبز عظیم با باغ های سبد آویز ، مسیرهای طبیعی ، حوضچه های طبیعی و جویبارها است. مالکیت 165 هکتاری این کشور که در اصل متعلق به هواردز بود ، در سال 1873 به شهر تورنتو سپرده شد. این عمل با این شرط صورت گرفت که پارک باید برای استفاده رایگان ، منافع و لذت شهروندان تورنتو باقی بماند.در داخل این پارک همچنین باغ وحشی وجود دارد که محل زندگی تعدادی از حیواناتاز جمله: گاومیش،گوزن شمالی، لاما و ... می باشد.

از دیگر کارها و مناطق دیدنی پارک می توان به استخرهای شنا، زمین های بازی ، مناطق پیک نیک و تور قطارهای دیدنی اشاره کرد. این محوطه همچنین شامل باغ های بازسازی شده قرن نوزدهم ، خانه مربیان و آرامگاه هواردز است. به مدت یک هفته یا 10 روز در بهار ، درختان گیلاس ساکورا شکوفا می شوند و خبر از شروع هوای گرم می دهند و همیشه جمعیت زیادی را به خود جلب می کند. 

 

18. بازدید از جزایر تورنتو

سفر با کشتی از ترمینال کوئین کوای به جزایر تورنتو ، حدود یک کیلومتر از ساحل ، مقدمه یک گردش کاملاً لذت بخش است. پیاده روی های لذت بخش در این جزایر و همچنین فرصت قایقرانی، شنا و سایر فعالیت های فضای باز وجود دارد. در تابستان ، جزایر تورنتو محل برگزاری بسیاری از مسابقات در فضای باز است و در هوای مناسب ، چشم انداز خیره کننده ای از افق تورنتو وجود دارد. شهربازی Centerville در جزیره سنتر ، یکی از جزایر تورنتو واقع شده است و انواع وسایل بازی های کودکان را در خود جای داده است.

 

19. مرکز علوم انتاریو

مرکز علمی انتاریو یک جاذبه خانوادگی است و نمایشگاههای جالب بسیاری برای سرگرمی کودکان دارد. این بنای مدرن که توسط معمار ویرتوز ریموند موریاما طراحی شده است در سال 1969 تکمیل شد. بازدیدکنندگان از این مرکز با آخرین تحولات فناوری ، ارتباطات از راه دور ، اپتیک ، زیست شناسی ، فیزیک ، سفر به فضا و هواشناسی و موارد دیگر روبرو می شوند که همگی به نوعی برای بازدیدکنندکان جذابیت دارد.

 

20. تالار مشاهیر هاکی

برای طرفداران هاکی ، سفر به تالار مشاهیر هاکی در مرکز شهر تورنتو یک ضرورت است. این مکان برای یادگیری در مورد بزرگان هاکی در همه زمان ها است: بازیکنان ، تیم ها و بازی ها. همچنین فرصتی برای دیدن جام استنلی ، همراه با مجموعه ای از یادگاری های مهم فراهم می کند و یک نمایشگر تعاملی به شما امکان می دهد مهارت های هاکی خود را بسنجید.

 

21. کوچه گرافیتی

این کوچه طولانی در تورنتو برای کانادایی هایی که سریال کمدی تلویزیونی طولانی مدت ، Rick Mercer Report را تماشا کرده اند ، آشنا به نظر می رسد. حتی اگر هرگز این نمایش را ندیده باشید، این یک منطقه باورنکردنی است که به نظر می رسد برای همیشه ادامه دارد و افراد بسیاری مشتاق بازدید از این محل هستند. گردشگران عاشق آمدن به اینجا هستند، در کنار درها و پنجره های نقاشی شده عکس می گیرند و شب و روز سلفی می گیرند. کوچه گرافیتی به موازات خیابان کوئینز غرب و خیابان ریچموند غربی از خیابان اسپادینا تا خیابان پورتلند حرکت می کند. 

 

22. مرکز راجرز

بلافاصله در مجاورت برج CN مرکز راجرز واقع شده است ، یک میدان ورزشی گنبدی شکل عظیم است. طراحی منحصر به فرد شامل سقف جمع شونده است که به صورت کشویی به عقب باز می شود و امکان باز شدن آن در هوای مناسب را فراهم می کند. این ابر سازه در سال 1989 تکمیل شد و می تواند ده ها هزار تماشاگر را در خود جای دهد و همچنین به عنوان مکانی برای سایر رویدادهای مهم از جمله کنسرت استفاده می شود. این مرکز همچنین تورهای یک ساعته راهنما با نگاهی به پشت صحنه امکانات را ارائه می دهد. 

 

در انتهای این مطلب چناچنچه علاقه مند به دریافت اطلاعات بیشتر درباره مهاجرت به کانادا هستید می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :
دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا

دانشگاه های کانادا تحصیل در کانادا با اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا و اخذ ویزای نحصیلی کشور کاناد ...
دانشگاه آمستردام هلند

دانشگاه آمستردام هلند

  دانشگاه آمستردام هلند تحصیل در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند میتواند یکی از گزین ...
معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ

معرفی دانشگاه لودویگ ماکسیمیلیان مونیخ  تحصیل در آلمان و دریافت ویزای تحصیلی همواره با توجه به ...
دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو فنلاند

دانشگاه آلتو فنلاند دانشگاه آلتو فنلاند دانشگاهی است که در اسپو فنلاند واقع شده است.این دانشگاه از ...
دانشگاه صنعتی دلفت هلند

دانشگاه صنعتی دلفت هلند

دانشگاه صنعتی دلفت هلند یکی از مقاصد محبوب برای تحصیل و کار میباشد و سالانه افراد بسیاری از کشورهای ...
دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه

دانشگاه PSL فرانسه دانشگاه پی اس ال یک دانشگاه دولتی ست که در سال 2010 در پاریس تاسیس شد و محیطی بس ...
معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille

معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille

معرفی شهر مارسی فرانسه Marseille  در این سلسله نوشتار قصد داریم تعدادی از شهرهای فرانسه را معر ...
دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان ایتالیا

دانشگاه میلان دانشگاه میلان که به زبان عامیانه با نام Statale شناخته می شود ،یک موسسه آموزش عالی در ...
دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین

دانشگاه آزاد برلین مهاجرت به آلمان همواره یکی از گزینه های مناسب برای علاقه مندان به تحصیل و کار در ...
مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی

مهاجرت به آفریقای جنوبی منطقه آفریقای جنوبی هجوم نسبتاً زیادی از مهاجران به آفریقای جنوبی را تجربه ...
معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes)

معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes)

معرفی شهر نانت فرانسه (Nantes) در این سلسله از مقاله ها در مورد شهرهای فرانسه اطلاعاتی را ارائه میک ...
دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید

دانشگاه مستقل مادرید دانشگاه خودمختار مادرید که معمولاً به سادگی شناخته می شود ، یک دانشگاه دولتی د ...
مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس

مهاجرت به بلاروس مهاجرت به کشور بلاروس برای پیدا کردن کار در بلاروس و یا تحصیل در دانشگاه های بلارو ...
بورس های تحصیلی ژاپن

بورس های تحصیلی ژاپن

بورس های تحصیلی ژاپن تحصیل در دانشگاه های ژاپن به خصوص در سال های اخیر دانشجویان بسیاری را از سراسر ...
معرفی شهر کپنهاگ

معرفی شهر کپنهاگ

معرفی شهر کپنهاگ در اوایل قرن 10 دهکده کوچکی در محل شهر فعلی وجود داشته است. در سال 1167 اسقف Absal ...
درباره انتاریو

درباره انتاریو

درباره انتاریو انتاریو ، دومین استان بزرگ کانادا از نظر وسعت ، پس از کبک می باشد. این منطقه نوار سر ...
درباره ایتالیا و مهاجرت به آن

درباره ایتالیا و مهاجرت به آن

درباره ایتالیا و مهاجرت به آن ایتالیا با داشتن تاریخچه جذاب، فرهنگ غنی و غذاهای دلپذیر یکی از پرباز ...
دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت هلند دانشگاه ماستریخت یک دانشگاه تحقیقاتی عمومی در ماستریخت ، هلند است. این دانشگا ...
درباره شهر مالمو سوئد

درباره شهر مالمو سوئد

درباره مالمو شهر مالمو یکی از شهرهای مهم کشور سوئد می باشد. در سال 1272 به عنوان یک بندر مستحکم در ...
دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام

دانشگاه اراسموس روتردام تحصیل در دانشگاه های هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند میتواند یکی از گزینه های ...
بورس های تحصیلی کشور کانادا

بورس های تحصیلی کشور کانادا

بورس های تحصیلی کشور کانادا دانشجویان بسیاری هر ساله برای تحصیل در دانشگاه های کانادا و با اخذ پذیر ...