تحصیل در آلمان

3 / 10
از 70 کاربر

ویزای تحصیلی آلمان

کشور آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان،تحصیل در مقاطع مختلف در آلمان، اخذ ویزای تحصیلی آلمان و مدار لازم جهت دریافت ویزای تحصیلی آلمان، مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در آلمان، معرفی تعدادی از دانشگاه های کشور آلمان همگی مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلب همراه باشید.

آلمان در مرکز قاره ی اروپا قرار دارد و همسایگان مرزی این کشور در شمال دانمارک، در جنوب فرانسه، اتریش و سوئیس، در غرب بلژیک و هلند و در شرق لهستان و جمهوری چک هستند.

تحصیل در آلمان

آلمان درحال حاضر بیش از 80 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان اصلی این کشور زبان آلمانی است. یکی از دلایل مهم انتخاب آلمان به عنوان مقصدی برای تحصیل این است که (تحصیل در آلمان) این کشور از اکتبر 2014 هزینه ای بابت تحصیل دریافت نمی کند و جزء کشورهای با تحصیلات رایگان است.( تحصیل در آلمان رایگان است) همچنین شخص با ویزای دانشجویی آلمان امکان سفر به تمامی مناطق اتحادیه اروپا را دارد.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر آلمان

دانشگاه هایدلبرگ

دانشگاه هایلدربرگ یکی از قویتیرین دانشگاه های تحقیقاتی آلمان و همچنین یکی از قدیمی ترین دانشگاه های این کشور است که متقاضیان تحصیل در آلمان آن را انتخاب میکنند و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1386 میلادی برمی گردد.

در حال حاضر بیش 30 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و این دانشگاه با ارائه یک محیط علمی و چالش برانگیز فرصت های بسیار خوبی را برای دانشجویان فراهم کرده است که تفکرات خلاقانه و تجربیات خلاقانه خود را ارائه دهند.

دانشگاه هایدلبرگ دارای 12 دانشکده است که تعدادی از آنها عبارتند از:

دانشکده پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده الهیات، دانشکده فلسفه، دانشکده علوم زیستی، دانشکده ریاضی و علوم پایه و ...

دانشگاه فنی مونیخ

دانشگاه فنی مونیخ یکی از دانشگاه های ممتاز و برتر در آلمان است و در رتبه بندی بین المللی در بین بهترین دانشگاه های اروپا قرار دارد.

زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1868 برمی گردد و در حال حاضر بیش از 40 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستندکه حدود 8 هزار نفر از این جمعیت را دانشجویان بین المللی تشکیل داده اند.

تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده علوم پزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده مدیریت، دانشکده ی مهندسی برق و کامپیوتر، دانشکده معماری، دانشکده شیمی و ....

همچنین از نکات حائز اهمیت  این است که دانشگاه فنی مونیخ بین همه ی دانشگاه های آلمان بالاترین نرخ استخدام فارغ التحصیلان را دارد.

شرایط تحصیل در آلمان

یکی از راه های ورود به آلمان مهاجرت تحصیلی و تحصیل در آلمان می باشد و یکی از شرایط تحصیل در آلمان این نکته است که متقاضیان بایستی مدارک 12 ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشند و در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانند یک دوره ی یک ساله کالج را به زبان آلمانی بگذرانند تا بتوانند به دانشگاه های این کشور وارد شوند و این مساله برای متقاضیان هزینه بر خواهد بود. همچنین برای گرفتن پذیرش از دانشگاه  های آلمان در مقطع کارشناسی متقاضی بایستی قبولی آزمون سراسری را داشته باشد.

در مورد ارائه مدرک زبان نیز برای تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی همانند سایر کشور ها اکثر رشته ها در این مقطع به زبان اصلی می باشد و دانشجویان بایستی مدرک زبان B2 را داشته باشند و برای تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6.5 الزامی است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در  آلمان در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله هست و همانطور که کمی قبل اشاره شد تحصیل در دانشگاه های این کشور رایگان است و متقاضیان در هر ترم برای ثبت نام صرفا هزینه ای درحدود 300 یورو پرداخت می کند.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و همانند دوره ی کارشناسی تحصیل در آلمان در این مقطع نیز رایگان است و دانشجویان صرفا هزینه ای در حدود 500 یورو بایت ثبت نام در دانشگاه پرداخت می کنند.

مدت زمان تحصیل در آلمان در مقطع دکترا یک دوره ی سه تا پنج ساله است و هزینه ی تحصیل در آلمان در  این دوره در تمامی دانشگاه ها رایگان است.

مزایا و معایب تحصیل در آلمان

مزایا

امکان کار به صورت نیمه وقت برای دانشجو در حین تحصیل  در آلمان وجود دارد که این مساله تا حدی هزینه ی زندگی دانشجو را پوشش خواهد داد.

دانشجویانی که در آلمان تحصیل (تحصیل درآلمان) می کنند امکان این را دارند که به تمامی کشور های عضو شینگن با ویزای دانشجویی سفر کنند.

رایگان بودن هزینه ی تحصیل در آلمان

معایب

دشواری یادگیری زبان آلمان

سیستم نمره دهی و آزمون ها در این کشور تا حدودی پیچیده و مشکل است

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آلمان

برای تحصیل در آلمان به ویزای تحصیلی نیاز است که شما برای دریافت ویای تحصیلی آلمان میبایست مدارکی را ارائه دهید که در زیر به آنها اشاره شده است.

گذرنامه

نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی

نامه تمکن مالی

مدرک آیلتس

مدرک زبان آلمانی در صورت نیاز

رزومه ی شغلی و تحصیلی

فرم های تکمیل شده ویزای دانشجویی

 

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در آلمان ، ویزای ازدواج در آلمان ، ویزای توریستی آلمان از اطلاعات جامع و کامل در باره ی انواع مخلف ویزای کشور آلمان بهره مند شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به آلمان (تحصیل در آلمان) و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور و تحصیل در آلمان می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :