تحصیل در اتریش

10 / 10
از 11 کاربر

ویزای تحصیلی اتریش

تحصیل در اتریش، اخذ ویزای تحصیلی کشور اتریش، شرایط و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی اتریش و پذیرش در دانشگاه های اتریش، معرفی تعدادی از دانشگاه های اتریش و تحصیل در اتریش و دانشگاه های آن ، شرایط تحصیل در اتریش و اخذ ویزا همگی مواردی هستند که در این مقاله به آهنا اشاره شده است پس در ادامه یی مطلب همراه ما باشید.

کشور اتریش یکی از کشورهای اروپای مرکزی است که در همسایگی کشورهای ایتالیا، آلمان، اسلوواکی، مجارستان، سوئیس، جمهوری چک و اسلوونی می باشد.

تحصیل در اتریش

این کشور با مساحتی در حدود 84000 کیلومتر مربع جمعیتی بالغ بر 80 میلیون نفر دارد که حدود 20 درصد کل این جمعیت در شهر وین ساکن هستند.

زبان رسمی در کشور اتریش آلمانی است و از شهرهای مهم این کشور می توان به اینسبورگ، ولس، زالتسبورگ و ... اشاره کرد.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر اتریش

دانشگاه اینسبورگ

این دانشگاه در شهر اینسبورگ در غرب اتریش قرار دارد و یکی از بزرگترین موسسات آموزشی و پژوهشی در قلب اتریش است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1699 برمی گردد.

این دانشگاه در حال حاضر دارای بیش از 28 هزار دانشجو و 4500 کارمند و اعضای هیات علمی است و امکانات بسیار خوبی برای تحقیق و تدریس در یک محیط بسیار دیدنی ارائه میدهد.(تحصیل در اتریش)

در کل می توان گفت که دانشگاه اینسبورگ نقش برجسته ای به عنوان یک موسسه آموزشی و تحقیقاتی در نظام آموزش عالی اروپا ایفا می کند و در بسیاری از زمینه های تحقیقاتی دارای شهرتی برجسته است و بسیاری از اکتشافات پیشرفته علمی در این موسسه صورت گرفته است.

 تعدادی از دانشکده های ای دانشگاه عبارتند از:

دانشکده اقتصاد و آمار، دانشکده زیست شناسی، دانشکده معماری، دانشکده حقوق، دانشکده روانشناسی، دانشکده علوم مهندسی، دانشکده جامعه شناسی و ....

دانشگاه ملی وین

دانشگاه وین یکی از بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه های اروپاست که بیشتر رشته های تحصیلی در مقاطع مختلف در این دانشگاه (تحصیل در اتریش) ارائه می شود و این دانشگاه در رتبه ی 153 دانشگاه های جهان قرار دارد.

 دانشگاه وین طیف بسیار گسترده ای از دوره های آموزشی را رائه می دهد و تحصیل در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی و در تعداد کمی از رشته ها به زبان انگلیسی می باشد ولی در مقطع کارشناسی ارشد تعداد رشته های ارائه شده به زبان انگلیسی بسیار بیشتر می باشد.

دانشگاه ملی وین دارای بیش از 9 هزار کارمند و 15 دانشکده است که تعدادی از این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده الهیات، دانشکده روانشناسی، دانشکده ریاضیات، دانشکده فیزیک، دانشکده شیمی، دانشکده علوم کامپیوتر، دانشکده تجارت، اقتصاد و آمار، دانشکده علوم اجتماعی و ...

از نکات حائز اهمیت دیگر برای دانشجویان این است که خوابگاه های بسیار زیادی در اطراف این دانشگاه به منظور اقامت دانشجویان وجود دارد و همچنین دانشجویان با توجه به مقطع تحصیلی خود اجازه ی کار نیمه وقت در حین تحصیل را نیز دارند.

شرایط تحصیل در اتریش

از آنجا که تحصیل در دانشگاه های اتریش (تحصیل در اتریش) به صورت رایگان و یا نیمه رایگان امکان پذیر است بسیاری از افراد اتریش را برای مهاجرت تحصیلی انتخاب می کنند. از شرایط تحصیل در اتریش این نکته است که متقاضیان بایستی مدارک 12 ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشند و در صورت نداشتن مدرک پیش دانشگاهی می توانند یک دوره ی یک ساله کالج را به زبان آلمانی بگذرانند تا بتوانند به دانشگاه های این کشور وارد شوند و این مساله برای متقاضیان هزینه بر خواهد بود.

به طور معمول همانند سایر کشورها ادامه تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی به زبان اصلی کشور امکان پذیر است بنابراین متقاضیان برای پذیرش در مقطع کارشناسی بایستی مدرک زبان آلمانی در سطح b2 را ارائه دهند، همچنین ارائه مدرک آیلتس 6.5 برای متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد الزامی است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در اتریش در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله هست و همانطور که کمی قبل اشاره شد تحصیل در اتریش  در دانشگاه های این کشور رایگان است و متقاضیان در هر ترم برای ثبت نام صرفا هزینه ای درحدود 300 تا 700 یورو پرداخت می کنند.

مدت زمان تحصیل در اتریش در  مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و همانند دوره ی کارشناسی تحصیل در اتریش در این مقطع نیز رایگان است و دانشجویان صرفا هزینه ای در حدود 700 یورو بابت ثبت نام در دانشگاه پرداخت می کنند.

مدت زمان تحصیل در  اتریش در مقطع دکترا یک دوره ی سه تا پنج ساله است و می توان گفت هزینه ی تحصیل در این دوره رایگان اسن و دانشجویان در هر ترم هزینه ای در حدود 500 یورو به دانشگاه پرداخت می کنند.

مزایا و معایب تحصیل در اتریش

مزایا

امکان یادگیری زبان آلمانی قبل از ورود به دانشگاه

امکان تحصیل در اتریش در دانشگاه های مطرح و بین المللی با بالاترین استانداردهای آموزشی دراتریش امکان تحصیل رایگان در تمامی مقاطع تحصیلی

امکان انجام کار پاره وقت در حین تحصیل

معایب

هزینه ی زندگی در اتریش بین 900 تا 1200 یورو است که نسبتا بالا می باشد

دانستن زبان آلمانی برای ادامه ی تحصیل در اتریش و زندگی در این کشور  لازم است

مدارک اخذ ویزای تحصیلی اتریش

گذرنامه

نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلیش

نامه تمکن مالی

مدرک آیلتس

مدرک زبان آلمانی در صورت نیاز

رزومه ی شغلی و تحصیلی

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در اتریش، ویزای ازدواج در اتریش یا ویزای توریستی کشور اتریش یا ویزای سرمایه گذاری این کشور با دید بازتری درباره ی مهاجرت به کشور اتریش تصمیم گیری نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به اتریش ( تحصیل در اتریش)و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :