تحصیل در استرالیا

4 / 10
از 214 کاربر

ویزای تحصیلی استرالیا

معرفی کشور استرالیا،معرفی دانشگاه های کشور استرالیا، تحصیل در استرالیا و اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، شرایط تحصیل در استرالیا، مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی استرالیا، اخذ پذیرش تحصیلی در استرالیا، مدت زمان و هزینه تحصیل در کشور استرالیا مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

استرالیا ششمین کشور بزرگ جهان پس از روسیه، کانادا، چین، ایالت متحده و برزیل است. مساحت این کشور 7/6 میلیون کیلیومتر مربع است و جمعیت این کشور در حدود 25 میلیون نفر است و زبان اصلی این کشور نیز انگلیسی می باشد. استرالیا در سطح جهان به عنوان یکی از متنوع ترین ملت ها و مهاجر پذیر شناخته می شود و تقریبا یک چهارم افرادی که در استرالیا زندگی می کنند در کشورهای دیگر متولد شده اند.

تحصیل در استرالیا

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا

دانشگاه ملی استرالیا دارای یک پیشینه ی قوی در انجام تحقیقات ملی و بین المللی است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1946 برمی گردد. در حال حاضر بیش از 17 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل ( تحصیل در استرالیا) هستند که 30 درصد از این تعداد را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

دانشگاه ملی استرالیا دارای 9 کتابخانه ی اصلی با بیش از دو میلیون کتاب است و امکانات رفاهی بسیار بالایی دارد. در حال حاضر بیش از 12 هزار دانشجو در این دانشگاه با اخذ ویزای تحصیلی مشغول به تحصیل در استرالیا هستند که دانشجویان بین المللی این دانشگاه از بیش از 100 کشور مختلف هستند.

از رشته هایی که در این دانشگاه تدریس می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

علوم ریاضیات، ادبیات، حقوق، زمین شناسی، پزشکی، شیمی، تاریخ، فیزیک، موسیقی، علوم سیاسی و....

شهریه تحصیل نیز در این دانشگاه با توجه به مقطع و رشته ی تحصیلی متغیر است اما به طور میانگین هزینه ی تحصیل در استرالیا از سالی 30 هزار دلار شروع می شود.

 

دانشگاه ملبورن

ملبورن دومین شهر پرجمعیت استرالیا و یکی از زیباترین شهرهای دنیاست که در رتبه بندی اکومونیست به عنوان یکی از بهترین های شهرهای دنیا برای زندگی معرفی شده است. زمان تاسیس دانشگاه ملبورن به سال 1853 برمی گردد و این دانشگاه یکی از معتبرترین دانشگاه های این است.

دانشکده های دانشگاه ملبورن عبارتند از:

دانشکده بازرگانی و اقتصاد، دانشکده معماری، دانشکده هنرهای زیبا، داشکده ی پزشکی و علوم بهداشت، دانشکده حقوق، دانشکده مهندسی، دانشکده آموزش و پرورش، دانشکده علوم کشاورزی و دامپزشکی، دانشکده موسیقی و دانشکده علوم

هزینه تحصیل در استرالیا در دانشگاه ملبورن به نسبت مقطع و حوزه ی تحصیل متغیر است اما میزان شهریه برای دانشجویان بین المللی به طور متوسط از سالی 30 هزار دلار شروع می شود.

شرایط تحصیل در استرالیا

به دلیل امکان تحصیل  در استرالیا به زبان انگلیسی و همچنین وجود سیستم آموزشی با کیفیت همه ساله تعداد زیادی از افراد در سراسر جهان مشتاق به تحصیل در این کشور( تحصیل در استرالیا) هستند.

در صورتی که  سن متقاضی تحصیل زیر 16 سال باشد امکان همراهی یکی از والدین نیز وجود دارد. از موارد الزامی برای ادامه ی تحصیل در دانشگاه های استرالیا(تحصیل در استرالیا) ارائه ی مدرک 12 ساله ی دبیرستان و همچنین ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6.5 می باشد.

برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی متقاضی می بایست مدرک پایان دوره ی 12 ساله ی تحصیل با حداقل معدل 14 را ارائه دهد و همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس 6 الزامی است.

برای تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی ارشد ارئه ی مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و همچنین ارائه ی مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی می باشد.

برای تحصیل در استرالیا در مقطع دکترا متقاضی می بایست دارای یک رزومه ی قوی از جمله مقالات ISI، سابقه ی کار پژوهشی و تالیف و کتاب باشد و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 7 الزامی است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در استرالیا در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه تحصیل  در استرالیا با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در استرالیا در این مقطع بین 15 تا 30 هزار دلار در سال است.

مدت زمان تحصیل در استرالیا درمقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی دو ساله است و هزینه تحصیل(تحصیل در استرالیا) با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 22 تا 50 هزار دلار در سال است.

مدت زمان تحصیل در استرالیا در  دوره ی دکترا یک دوره ی 3 تا 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در استرالیا در  این مقطع بین 18 تا 30 هزار دلار در سال می باشد.

مزایا و معایب تحصیل در استرالیا

مزایا

امکان تحصیل(تحصیل در استرالیا) در کشوری با سیستم آموزشی بسیار پیشرفته

امکان تحصیل (تحصیل در استرالیا)  به زبان انگلیسی در تمامی مقاطع تحصیلی و در رشته های مختلف

امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل (تحصیل در استرالیا) برای دانشجویان وجود دارد

معایب

قوانین مهاجرتی و تحصیلی این کشور در حال تغییر است و در سال های اخیر شرایط رو به سخت تر شدن حرکت می کند

امکان دریافت بورسیه و کمک هزینه مالی برای مقاطع پایین تر از دکترا امکان پذیر نیست

مدارک اخذ ویزای تحصیلی استرالیا

برای تحصیل در کشور استرالیا به ویزای تحصیلی استرالیا احتیاج دارید و برای دریافت ویزای تحصیلی استرالیا نیاز به ارائه یکسری مدارک است که در زیر به آنها اشاره شده است:

گذرنامه

نامه پذیرش تحصیلی

اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات

مدرک آیلتس یا تافل

رزومه ی شغلی و تحصیلی

فرم های تکمیل شده ویزای دانشجویی

نامه تمکن مالی

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در استرالیا ، ویزای ازدواج در استرالیا ، ویزای توریستی استرالیا از اطلاعات بیشتر در زمینه ی مهاجرت به کشور استرالیا بهره مند شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به استرالیا(تحصیل در استرالیا) و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید. 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :