تحصیل در بلژیک

9 / 10
از 2 کاربر

ویزای تحصیلی بلژیک

شرایط تحصیل در بلژیک، معرفی دانشگاه های برتر بلژیک،مدت زمان و هزینه تحصیل در بلژیک، مزایا و معایب تحصیل در بلژیک و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی بلژیک و دریافت پذیرش در بلژیک مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه این مقاله همراه ما باشید.

بلژیک کشوری واقع شده در غرب اروپا است و یکی از کشورهای اتحادیه ی اروپا می باشد. بلژیک از شمال با هلند از جنوب با فرانسه و از شرق با آلمان هم جوار است.

تحصیل در بلژیک

بلژیک کشوری ست که در آن مردم به سه زبان انگلیسی، فرانسوی و هلندی به طور گسترده ای صحبت می کنند و جمعیت این کشور در حدود یازده میلیون نفر می باشد.

بلژیک به دلیل کیفیت بالای زندگی شهری و همچنین وجود دانشگاه های معتبر و همچنین تحصیل  در بلژیک به صورت نیمه رایگان، همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان را به خود جذب می کند و دانشجویان خواهان مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند. به همین علت قصد داریم تا در این نوشتار به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور و شرایط تحصیل در بلژیک بپردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر بلژیک

دانشگاه دولتی گنت

دانشگاه گنت یکی از معتبرترین دانشگاه های اروپا می باشد که در رتبه بندی جهانی در میان130 دانشگاه برتر جهان قرار دارد و درکشور بلژیک از اعتبار بالایی برخوردار است.(تحصیل در بلژیک)

زمان تاسیس دانشگاه گنت به سال 1817 برمی گردد و بیش از 40 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند پردیس اصلی این دانشگاه در نزدیکی مرکز شهر واقع شده است و دانشجویانی که در این شهر زندگی می کنند می توانند از معماری زیبا، خیابان های منحصر به فرد، باشگاه و رستوران ها استفاده کنند.دانشگاه گنت دارای 11 دانشکده می باشد که این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده علوم سیاسی و اجتماعی، دانشکده هنر و فلسفه، دانشکده علوم دارویی, دانشکده حقوق, دانشکده مهندسی علوم زیستی، دانشکده روانشناسی، دانشکده علوم پزشکی، دانشکده مهندسی و معماری، دانشکده اقتصاد، دانشکده دامپزشکی، دانشکده علوم

دانشگاه وریج بروکسل

دانشگاه وریج بروکسل در شهر بروکسل قرار دارد و در رتبه بندی جهانی در جایگاه 182 دانشگاه های جهان قرار دارد. دانشگاه وریج بروکسل در سال 1970 تاسیس شده است و از از جمله پردیس های این دانشگاه می توان به پردیس فنی مهندسی، پردیس پزشکی و پردیس علوم اجتماعی اشاره کرد.(تحصیل در بلژیک)

بیش از بیست درصد جمعیت این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند و همچین دانشگاه وریج طیف گسترده ای از رشته ها را به زبان انگلیسی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه می دهد. تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده حقوق، دانشکده علوم مهندسی، دانشکده فلسفه و هنر، دانشکده علوم اقتصاد، دانشکده پزشکی و دارو

شرایط تحصیل در بلژیک

از آنجا که کشور بلژیک ازجهت استانداردهای زندگی در رتبه ی بالایی قرار دارد و همچنین تحصیل در این کشور به صورت نیمه رایگان و بسیار مقرون به صرفه است و دانشگاه های این کشور از رنکینگ علمی بالایی برخوردارند بسیاری از مهاجرین و دانشجویان این کشور را گزینه ی بسیار خوبی برای مهاجرت تحصیلی می دانند.(تحصیل در بلژیک)

از شرایط تحصیل در بلژیک این نکته است که متقاضیان بایستی مدارک 12 ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشند و در صورتی که رشته ی مورد نظر شخص متقاضی به زبان اصلی کشور ارائه شود دانشجو بایستی مدرک زبان مربوطه را حاقل در سطح b2 ارائه دهد. و در صورتی که رشته ی مورد نظر به زبان انگلیسی ارائه شود، ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل 6 الزامی است.

در مقطع کارشناسی ارشد بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی در دانشگاه ها ارائه می شوند، به همین دلیل دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در بلژیک در این مقطع بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6.5 را ارائه دهند.

در صورتی که متقاضیان مشتاق به اخذ بورسیه ی تحصیلی و تحصیل در بلژیک در مقطع دکترا باشند بایستسی رزومه ی قوی با نمره ی آیلتس 7، مقالات ISI، سابقه ی کار پژوهشی و .. را ارئه دهند، در غیر اینصورت تحصیل در این دوره هزینه دار خواهد بود.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی بلژیک

مدت زمان تحصیل در بلژیک در  مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله هست و همانطور که کمی قبل اشاره شد تحصیل در بلژیک در  دانشگاه های این کشور نیمه رایگان است و دانشجو با توجه به دانشگاه محل تحصیل هزینه ای در حدود 1500 یورو پرداخت می کند.

مدت زمان تحصیل در بلزیک در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و همانند دوره ی کارشناسی تحصیل در بلژیک در این مقطع نیز نیمه رایگان است و هزینه ی تحصیل در بلژیک در این دوره به صورت میانگین بین 2 تا 2500 یورو است.

مدت زمان تحصیل در بلژیک در مقطع دکترا یک دوره ی سه تا پنج ساله است و در صورتی که دانشجو موفق به اخذ بورسیه ی تحصیلی در زمان تحصیل در بلژیک شود می تواند حقوق ماهانه ای به مبلغ 2000 یورو دریافت کند.

 

مزایا و معایب تحصیل در بلژیک

مزایا

اعتبار جهانی دانشگاه های بلژیک و تحصیل در بلزیک.

امکان تحصیل در بلژیک به زبان انگلیسی و همچنین امکان یادگیری زبان های فرانسه، هلندی و آلمانی.

امکان کار به صورت به صورت نیمه وقت در حین تحصیل در بلژیک.

معایب

برای تحصیل در بلژیک در گروهی از رشته ها مانند پزشکی دانشجویان بایستی در آزمون ورودی شرکت کنند.

امکان یافتن فرصت شغلی مناسب  در زمان تحصیل در بلژیک تا حدودی زمان بر و دشوار است.

مدارک لازم جهت  اخذ ویزای تحصیلی بلژیک

ارائه پاسپورت

ارائه گواهی پزشکی

نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی

نامه تمکن مالی

مدرک آیلتس

رزومه شغلی و تحصیلی

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به بلژیک و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور  و تحصیل در بلژیک می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :