تحصیل در دانمارک

8 / 10
از 205 کاربر

ویزای تحصیلی دانمارک

سیستم آموزشی کشور دانمارک، شرایط تحصیل در دانمارک و اخذ ویزای تحصیلی دانمارک، مدت زمان و هزینه تحصیل در دانمارک، مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و دریافت ویزای تحصیلی دانمارک از جمله مواردی هستند که این مقاله به آن اشاره شده است.

دانمارک کوچکترین کشور در بین کشورهای حوزه ی اسکاندیناوی می باشد. جمعیت کشور دانمارک حدود پنج میلیون و هشتصد هزار نفر می باشد که حدود 20 درصد از این جمعیت ساکن پایتخت این کشور یعنی کپنهاگ می باشند.

تحصیل در دانمارک

کشور دانمارک دارای اقتصادی پایدار است و مردمان این کشور از نظر رفاه اجتماعی در بالاترین جایگاه قرار دارند و همچنین سیستم آموزشی (تحصیل در دانمارک) در سطح بسیار بالایی قرار دارد به طوری که بر اساس تحقیقات انجام شده در سالهای اخیر لقب شادترین مردم دنیا به دانمارکی ها اختصاص یافته است.

در حال حاضر کشور دانمارک به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی در رتبه ی پنجم دنیا قرار دارد و به همین علت تعداد بسیار زیادی از افراد تمایل به مهاجرت تحصیلی به این کشور دارند، به همین علت در این نوشتار قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور و همچنین شرایط تحصیل در دانمارک بپردازیم.(تحصیل در دانمارک)

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر دانمارک

دانشگاه کپنهاگ

دانشگاه کپنهاگ یکی از قدیمی ترین دانشگاه های دانمارک می باشد که در شهر کپنهاگ واقع شده است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1479 میلادی بر می گردد.(تحصیل در دانمارک)

تعداد دانشجویانی که در حال حاضر در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند بیبش از 40 هزار نفر می باشد که میزان دانشجویان بین المللی این دانشگاه حدود 4 هزار نفر می باشد. همچنین امکان تحصیل در دانمارک در  مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری در این دانشگاه وجود دارد و همچنین بیشتر دوره ها به زبان دانمارکی ارائه می شوند اما امکان تحصیل در دانمارک به زبان انگلیسی در تعداد زیادی از رشته ها نیز وجود دارد.

دانشگاه کپنهاگ دارای 6 دانشکده می باشد که این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده علوم انسانی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم پزشکی، دانشکده علوم پایه، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده الهیات

دانشگاه آرهوس

دانشگاه آرهوس دومین دانشگاه برتر دانمارک می باشد که در شهر آرهوس قرار دارد و در سال 1928 میلادی تاسیس شده است.(تحصیل در دانمارک) در حال حاضر بیش از 20 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که حدود بیست درصد از این جمعیت در مقطع کارشناسی و 70 درصد در مقطع کارشناسی ارشد و دکترا در حال ادامه تحصیل هستند.

دانشگاه آرهوس در بین 100 دانشگاه برتر دنیا قرار دارد و حدود 60 رشته ی تحصیلی در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد و تمامی رشته ها در مقطع دکترا به زبان انگلیسی ارائه می شود.

از دانشکده های دانشگاه آرهوس می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده مهندسی

دانشکده هنر

دانشکده علم و فناوری

دانشکده بهداشت و سلامت

دانشکده علوم اجتماعی

دانکده تجارت

شرایط تحصیل در دانمارک

همانطور که کمی قبل در متن اشاره شد دانمارک به دلیل کیفیت بالای سیستم آموزشی در رتبه ی پنجم دنیا قرار دارد و به همین علت تعداد بسیار زیادی از افراد تمایل به مهاجرت تحصیلی به این کشور دارند.(تحصیل در دانمارک)

همانند سایر کشورها برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی ارائه مداراک پایان تحصیلات متوسطه الزامی است و همچنین ذکر این نکته ضروری است که تحصیل در دانمارک در  این مقطع در اکثر رشته ها به زبان دانمارکی می باشد و به همین دلیل متقاضی تحصیل در مقطع کارشناسی بسیار کم است.(تحصیل در دانمارک)

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در  دانمارک در این مقطع سالیانه از حدود 6000 یورو شروع می شود.

مدت زمان تحصیل در دانمارک در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره 2 ساله است و هزینه تحصیل در دانمارک در  این مقطع سالیانه بین 8 تا 12 هزار یورو می باشد.

مدت زمان تحصیل در  دانمارک در مقطع دکترا یک دوره ی 3 ساله می باشد و متقاضیان برای اخذ بورس تحصیلی و تحصیل در دانمارک بایستی دارای یک رزومه ی قوی باشند.

مزایا و معایب تحصیل در دانمارک

مزایا

کیفیت بالای سیستم آموزشی کشور دانمارک و تحصیل در دانمارک

امکان انجام کار پاره وقت در حین تحصیل در دانمارک

امکان رفت و آمد به تمامی کشورهای اتحادیه اروپا با اخذ پاسپورت دانمارک

معایب

هزینه های زندگی در این کشور تا حدودی بالاست.

یادگیری زبان دانمارکی برای دانشجویان متقاضی تحصیل در دانمارک تا حدودی دشوار است.

 

مدارک لازم جهت  اخذ ویزای تحصیلی دانمارک

گذرنامه

مدارک مربوط به تمکن مالی

مدرک زبان

رزومه شغلی و تحصیلی

نامه پذیرش از دانشگاه

ارائه بیمه نامه معتبر

 

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در دانمارک، ویزای ازدواج دانمارک، ویزای سرمایه گذاری دانمارک و همچنین ویزای توریستی این کشور از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی مهاجرت به کشور دانمارک برخوردار شده و با دید بازتری نسبت به مهاجرت به این کشور اروپایی و تحصیل در دانمارک تصمیم حاصل نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی دانمارک و تحصیل در دانمارک شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :