تحصیل در سوئیس

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای تحصیلی سوئیس

در این مقاله قصد داریم بپردازیم به کشور سوئیس، شرایط تحصیل در سوئیس، معرفی دانشگاه های برتر سوئیس، مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در سوئیس، مدت زمان و هزینه های تحصیل در سوئیس، مزایا و معایب تحصیل در سوئیس و مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس و اطلاعاتی را در اختیار بگذاریم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

سوئیس کشوری واقع شده در بخش غربی اروپاست که با کشورهایی همچون فرانسه، آلمان، ایتالیا و اتریش هم مرز است.

تحصیل در سوئیس

سوئیس با جمعیتی بیش از 8 میلیون نفر یکی از ثروتمندترین کشورهای دنیاست و مردم این کشور به چهار زبان انگلیسی، آلمانی، ایتالیایی و رومانش صحبت می کنند.

سوئیس یکی از امن ترین کشورهای دنیا برای زندگی است و میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار کم است و اگر فردی به دنبال پیشروی در بازار کار است سوئیس می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد زیرا که میزان حقوق در این کشور گاها دو تا سه برابر کشورهای اروپایی دیگر در نقش های شغلی مشابه است.

همچنین سوئیس یک کشور مهاجر پذیر است و بالغ بر 23 درصد از ساکنان این کشور را مهاجران تشکیل می دهند به همین علت تعداد بسیار زیادی از افراد به دلیل امتیازات قابل توجه این کشور مایل به ادامه تحصیل و اخذ ویزای تحصیلی در این کشور می باشند(تحصیل در سوئیس) ، به همین دلیل در این نوشتاربه معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل در سوئیس می پردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر سوئیس

دانشگاه ژنو

دانشگاه ژنو در سال 1559 تاسیس شده است و این این دانشگاه دومین دانشگاه بزرگ سوئیس می باشد که در حال حاضر بیش از 16 هزار دانشجو از بیش از 100 ملیت مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل (تحصیل در سوئیس) هستند. همچنین حدود 40 درصد دانشجویان دانشگاه ژنو را دانشجویان خارجی تشکیل می دهند و شهریه ی این دانشگاه حدود 2000 دلار است.

دانشگاه ژنو سوئیس در بین 5 دانشگاه برتر سوئیس قرار دارد و تعداد بسیار زیادی از رشته های تحصیلی، در مقاطع مختلف در این دانشگاه ارائه می شود. دانشگاه ژنو دو بار در سال پذیرش دانشجویی را انجام می دهد: پذیرش متقاضیان برای ترم پاییز از سپتامبر شروع می شود و برای ترم بهار از اواسط سپتامبر امکان اقدام وجود دارد.

دانشگاه ژنو در مجموع دارای 9 دانشکده است، این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده حقوق، دانشکده روانشناسی، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده اقتصاد و مدریت، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده الهیات و دانشکده علوم

دانشگاه لوزان

دانشگاه لوزان یک از پیشرفته ترین و معتبرترین دانشگاه های سوئیس است که در سال 1537 در شهر لوزان سوئیس تاسیس شده است. دانشگاه لوزان در رشته ی پزشکی از سطح علمی بسیار بالایی برخوردار است و رتبه جهانی 96 را برای رشته ی پزشکی به خود اختصاص داده است.

در حال حاضربیش از 13 هزار دانشجو 2 هزار محقق در این دانشگاه مشغول به تحصیل و پژوهش هستند و تحصیل در مقاطع کارشناسی و کارشناسی در بسیاری از رشته ها امکان پذیر است. دانشگاه لوزان دارای هفت دانشکده است، این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده هنر، دانشکده زیست شناسی و پزشکی، دانشکده تجارت و اقتصاد، دانشکده علوم زمین شناسی و محیط زیست، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم سیاسی و الهیات

شرایط تحصیل در سوئیس

همانطور که کمی قبل اشاره شد یکی از دلایل مهم برای مهاجرت به سوئیس و تحصیل در سوئیس سیستم آموزشی قوی در این کشور می باشد که این موضوع بسیاری از مشتاقان تحصیل را همه ساله ترغیب به اقدام برای مهجرت تحصیلی و تحصیل در سوئیس  می کند.

دانشجویان برای پذیرش از دانشگاه های معتبر سوئیس در مقطع کارشناسی بایستی در ابتدا مدارک 12 ساله ی پایان دبیرستان یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه دهند و از آنجا که تعداد بسیار زیادی از رشته ها در این مقطع به زبان آلمانی و فرانسه ارائه می شوند دانشجویان بسته به دانشگاه انتخابی باید مدرک زبان B1 یا B2 را ارائه دهند.

در مقطع کارشناسی ارشد بسیاری از رشته ها به زبان انگلیسی در دانشگاه ها ارائه می شوند، به همین دلیل دانشجویان برای ادامه ی تحصیل در سوئیس در این مقطع در صورتی که امکان تحصیل به زبان انگلیسی وجود داشته باشد بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6.5 را ارائه دهند.

همانند سایر کشورها در صورتی که متقاضیان مشتاق به اخذ بورسیه ی تحصیلی در مقطع دکترا (تحصیل در سوئیس) باشند بایستسی رزومه ی قوی با نمره ی آیلتس 7، مقالات ISI، سابقه ی کار پژوهشی و .. را ارئه دهند، در غیر اینصورت تحصیل در سوئیس در این دوره هزینه دار خواهد بود.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در سوئیس در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در سوئیس در این مقطع بسته به دانشگاه و نوع رشته سالیانه از حدود 2 تا 3 هزار یورو شروع می شود.

مدت زمان تحصیل در سوئیس در  مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 1.5 ساله است و هزینه ی تحصیل در سوئیس در  این مقطع بسته به دانشگاه و نوع رشته سالیانه از 3 تا 4 هزار یورو شروع می شود.

مدت زمان تحصیل در سوئیس در مقطع دکترا یک دوره ی 3 تا 5 ساله است و هزینه ی تحصیل در  سوئیس در این مقطع حدود 2000 یورو در سال می باشد.

 

مزایا و معایب تحصیل در سوئیس

مزایا

کیفیت بالای زندگی

امنیت بالا در کشور سوئیس

اعتبار بالای مدارک تحصیلی ( تحصیل در سوئیس)

معایب

هزینه های زندگی در این کشور نسبت به سایر کشورها بالاتر است.

شانس تحصیل  در سوئیس به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی تقریبا ناممکن است.

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی سوئیس

گذرنامه

نامه پذیرش تحصیلی

ارائه مدرک زبان B1 یا B2 در صورت تحصیل به زبان فرانسه یا آلمانی

ارائه مدرک زبان آیلتس

نامه تمکن مالی

رزومه تحصیلی و شغلی

و....

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در سوئیس، ویزای ازدواج در سوئیس، ویزای سرمایه گذاری سوئیس و همچنین ویزای توریستی سوئیس ازاطلاعات جامع و کامل تری درباره ی مهاجرت به کشور سوئیس برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به سوئیس و تحصیل در سوئیس و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :