تحصیل در فرانسه

9 / 10
از 7 کاربر

ویزای تحصیلی فرانسه

در این مقاله قصد داریم توضیحاتی در خصوص کشور فرانسه و تحصیل در فرانسه، شرایط تحصیل در فرانسه و مدارک  لازم جهت پذیرش در فرانسه در مقاطع مختلف تحصیلی و مدت زمان و هزینه های تحصیل در فرانسه، مزایا و معایب تحصیل در فرانسه، مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فرانسه و معرفی چند دانشگاه برتر فرانسه بدهیم و اطلاعاتی را در اختیار شما بگذاریم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

فرانسه کشوری واقع شده در اروپای غربی است و جمعیتی  در حدود 65 میلیون نفر دارد، پایتخت این کشور پاریس و زبان رسمی این کشور فرانسوی است.

تحصیل در فرانسه

فرانسه با کشورهایی همچون بلژیک، آلمان، سوئیس، ایتالیا و اسپانیا دارای مرز زمینی مشترک است و در بین اعضای اتحادیه ی اروپا بزرگترین کشور از نظر مساحت است.

پاریس دومین شهر محبوب برای تحصیل در فرانسه در  بین دانشجویان خارجی است. این افراد میتوانند با اخذ ویزای تحصیلی این کشور به تحصیل در این کشور (تحصیل در فرانسه) بپردازند. سیستم آموزشی این کشور از کیفیت بالایی برخوردار است و نظام آموزشی فرانسه نیز جزء کارآمدترین و متنوع ترین نظام های آموزشی به شمار می آید.

معرفی تعدادی از دانشگاه های فرانسه

دانشگاه پیر و ماری کوری فرانسه

دانشگاه پیر و ماری و کوری یک دانشگاه دولتی است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1971 برمی گردد و یکی از برترین دانشگاه های فرانسه می باشد.(تحصیل در فرانسه)

این دانشگاه دارای 120 واحد تحقیقاتی است و در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه در حال تحصیل هستند که از میزان 20 درصد را دانشجویان بین المللی از سراسر جهان تشکیل می دهند. دانشگاه پیر و ماری کوری از هشت دانشکده تشکیل شده است این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده ریاضیات، دانشکده فیزیک, دانشکده شیمی، دانشکده پزشکی،دانشکده علوم زیستی، دانشکده زمین شناسی، دانشکده تنوع زیستی

دانشگاه اکو نرمال سوپریور فرانسه

دانشگاه اکونرمال سوپریور فرانسه از دانشگاه های برتر فرانسه است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1794 بر می گردد و حدود 30 درصد از دانشجویان این دانشگاه را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.(تحصیل در فرانسه)

این دانشگاه یک دانشگاه کوچک است، اما پروسه ی پذیرش در آن بسیار رقابتی است و اغلب دانشجویان باید برای ورود به این دانشگاه ابتدا یک آزمون ورودی بدهند و در مرحله بعد در مصاحبه ی دانشگاه شرکت کنند. تعدادی از رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شوند عبارتند از:

اقتصاد و تجارت، حقوق، علوم انسانی، فیزیک، مهندسی مکانیک، مهندسی هوافضا، مهندسی شیمی، فلسفه و الهیات، علوم کامپیوتر، ریاضیات و آمار و...

شرایط تحصیل در فرانسه

یکی از راه های ورود به فرانسه مهاجرت تحصیلی میباشد (تحصیل در فرانسه) و یکی از دلایلی که باعث می شود بسیاری از افراد فرانسه را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند این است که تحصیل در  فرانسه در تمامی مقاطع یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رایگان است و دانشگاه صرفا برای ثبت نام هزینه ای در حدود 400 یورو را از دانشجویان دریافت می کند.

برای پذیرش در مقطع کارشناسی ارائه مدرک مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی لازم است همچنین تسلط داشتن به زبان فرانسوی در گرفتن پذیرش از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در فرانسه در  مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در فرانسه در  مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله است و همانطور که کمی قبل اشاره شد هزینه ی تحصیل در  این کشور رایگان است ( تحصیل در فرانسه) و دانشجویان سالیانه  صرفا هزینه ای در حدود 200 یورو و برای گروهی از رشته ها که دروس عملی دارند در حدود 600 یورو پرداخت می کنند.

مدت زمان تحصیل در فرانسه در  مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و همانند دوره ی کارشناسی تحصیل در فرانسه در  این مقطع نیز رایگان است و دانشجویان صرفا هزینه ای در حدود 260 یورو برای ثبت نام در دانشگاه پرداخت می کنند که با توجه به رشته ی تحصیلی این هزینه تا حدودی متغیر است.

مدت زمان تحصیل در فرانسه در مقطع دکترا یک دوره ی چهار ساله است و میانگین شهریه تحصیلی در این مقطع سالیانه در حدود 400 یورو می باشد.

مزایا و معایب تحصیل در فرانسه

مزایا

امکان تحصیل در فرانسه به صورت  رایگان در این کشور وجود دارد.

امکان کار کردن به صورت پاره وقت در حین تحصیل در فرانسه  برای دانشجویان وجود دارد.

امکان اخذ بورسیه ی تحصیلی و تحصیل در فرانسه برای دانشجویان بین المللی

امکان تحصیل در فرانسه در  دانشگاه های مورد تایید و معتبر.

معایب

امکان یافتن فرصت شغلی مناسب تا حدودی دشوار است.

یادگیری زبان فرانسه برای متقاضیان تحصیل در فرانسه  دشوار است.

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی

گذرنامه

نامه پذیرش تحصیلی

اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات

مدرک آیلتس یا تافل

رزومه ی شغلی و تحصیلی

فرم های تکمیل شده ویزای دانشجویی

نامه تمکن مالی

شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در فرانسه، ویزای ازدواج در فرانسه، ویزای سرمایه گذاری فرانسه و همچنین ویزای توریستی فرانسه از اطلاعات جامع و کامل تری در زمینه ی مهاجرت به این کشور و تحصیل در فرانسه  برخوردار شده و با دید بازتری در زمینه ی مهاجرت به این کشور تصمیم بگیرید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به فرانسه و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور و تحصیل در فرانسه می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :