تحصیل در مالزی

9 / 10
از 1 کاربر

ویزای تحصیلی مالزی

در این مقاله قصد داریم بپردازیم به کشور مالزی و تحصیل در مالزی و اطلاعاتی را در اختیار شما قراردهیم. از جمله مواردی که قصد داریم درباره ی آنها توضیهاتی بدهیم به این ترتیب است: تحصیل در مالزی، شرایط تحصیل در مالزی، معرفی دانشگاه های برتر مالزی، ندت زمان و هزینه تحصیل در مالزی، مدارک لازم جهت اخذ پذیرش و تحصیل در مالزی و مزایا و معایب تحصیل در مالزی و همچنین مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مالزی.

مالزی کشوری واقع شده در جنوب آسیاست که از شمال با تایلند، از جنوب با سنگاپور و از غرب با اندونزی همسایه است و مساحتی در حدود 330 هزار کیلومترمربع دارد. پایتخت این کشور کوالالامپور به سرزمین لبخند معروف است و مردمان ساکن در مالزی بسیار مهمان نواز، خون گرم و صمیمی هستند.

تحصیل در مالزی

 مالزی در حال حاضر حدود 30 میلیون نفر جمعیت دارد و زبان رسمی مردم این کشور مالایا است ولی زبان انگلیسی به صورت گسترده در این کشور صحبت می شود و تعدادی زیادی از کالج های زبان در این کشور وجود دارند که بسیاری از افراد به همین دلیل به مالزی سفر کرده و مدرک زبان خود را از این کشور می گیرند.(تحصیل در مالزی) 

مالزی یکی از کشوهای ثروتمند آسیایی است که از ثبات سیاسی و اقتصادی خوبی برخوردار است و پایتخت این کشور کوالالامپور جزء پایتخت های مهم جهان می باشد.

سیستم آموزشی مالزی شرایط بسیار مناسبی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم کرده است و افراد با شرایط سنی مختلف می توانند برای اقامت تحصیلی مالزی اقدام کنند. بیشتر دانشگاه های مالزی در رشته های مختلف از جمله مدیریت، مهندسی و پزشکی مورد تایید هستند و دانشگاه های این کشور در رنکینگ جهانی جایگاه قابل قبولی دارند.(تحصیل در مالزی) 

به همین علت تعداد زیادی از افراد تمایل مهاجرت تحصیلی به مالزی و تحصیل در مالزی را دارند و ما هم در این نوشتار قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر این کشور و شرایط تحصیل در مالزی بپردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر مالزی

دانشگاه مالایا مالزی

دانشگاه مالایا مالزی در سال 1957 در شهر کوالالامپور تاسیس شده است و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های مالزی می باشد.

در حال حاضر بیش از 25000دانشجو از بیش از 80 کشور مختلف در این دانشگاه در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله لیسانس, فوق لیسانس و دکترا مشغول به تحصیل در مالزی هستند .

دانشگاه مالایا در رتبه بندی جهانی در بین 200 دانشگاه برتر دنیا قرار داشته است و تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده علوم کامپیوتر و فناوری

دانشکده حسابداری و بازرگانی

دانشکده پزشکی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده حقوق

دانشکده علوم اجتماعی

دانشکده اقتصاد و مدیریت

دانشگاه ملی مالزی

زمان تاسیس دانشگاه ملی مالزی به سال 1970 بر می گردد و این دانشگاه یکی از 5 دانشگاه تحقیقاتی در مالزی محسوب می شود. در دانشگاه ملی مالزی بیش از 20 هزار دانشجو در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا مشغول به تحصیل در  مالزی هستند.

تعدادی از دانشکده های دانشگاه مالزی عبارتند از:

دانشکده اقتصاد و مدیریت

دانشکده پزشکی

دانشکده دندانپزشکی

دانشکده حقوق

دانشکده فناوری اطلاعات

شرایط تحصیل در مالزی

همانطور که کمی قبل اشاره شد سیستم آموزشی مالزی(تحصیل در مالزی) شرایط بسیار مناسبی را برای متقاضیان تحصیل در این کشور فراهم کرده است و به همین علت تعداد زیادی از افراد علاقه مند هستند تا در این کشور به ادامه ی تحصیل بپردازند و به دنبال مهاجرت تحصیلی و تحصیل در مالزی  هستند.

برای تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارائه مداراک پایان تحصیلات متوسطه الزامی است و از آنجا که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در بسیاری از رشته ها وجود دارد دانشجویان بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6 را ارائه دهند. در صورتی که متقاضیان مدرک زبان را نداشته باشند می توانند دوره های زبان را در این کشور بگذرانند که این دوره ها هزینه بر خواهند بود.

تحصیل در مالزی در مقطع کارشناسی ارشد در تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بایستی مدرک زبان آیلتس  با نمره ی حداقل 6.5 را ارائه دهند و و برای تحصیل در مالزی در مقطع دکترا ارئه ی یک رزومه قوی تحصیلی لازم است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مالزی در  مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در  مالزی در این مقطع سالیانه چیزی در حدود 12 هزار دلار در سال است.

مدت زمان تحصیل در  مالزی در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و هزینه تحصیل در مالزی در  این دوره حدود 9 هزار دلار در سال می باشد.

مزایا و معایب تحصیل در مالزی

مزایا

هزینه تحصیل در مالزی  و زندگی در مالزی نسبت به سایر کشورها مناسب تر و مقرون به صرفه است.

امکان اخذ پذیرش و ویزای تحصیلی بدون مدرک زبان وجود دارد.

امکان و اجازه کار نیمه وقت در حین تحصیل در مالزی

امکان تحصیل در مالزی در  دانشگاه های معتبر مالزی

معایب

کیفیت زندگی در این کشور متوسط است.

میزان حقوق و دستمزد در این کشور پایین است.

 

مدارک  لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی مالزی

گذرنامه

اخذ نامه پذیرش از دانشگاه

ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات

رزومه تحصیلی و شغلی

مدرک زبان آیلتس

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در مالزی، ویزای ازدواج در مالزی، ویزای سرمایه گذاری مالزی و همچنین ویزای توریستی مالزی از اطلاعات جامع و کاملتری در زمینه ی مهاجرت به کشور مالزی و تحصیل در مالزی برخوردار شوید. 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی مالزی و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور  و تحصیل در مالزی می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :