تحصیل در نروژ

9 / 10
از 1 کاربر

ویزای تحصیلی نروژ

تحصیل در نروز و شرایط تحصیل در نروژ ، مدارک و شرایط اخذ ویزای تحصیلی و دریافت پذیرش در نروژ همچنین مزایا و معایب تحصیل در نروز و .. مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

نروژ به دلیل استانداردهای زندگی عالی و شرایط کاری مناسب و همچنین داشتن دانشگاه های معتبر مقصد انتخابی بسیاری از دانشجویان در سراسر جهان است. (تحصیل در نروژ) در واقع نروژ یکی از کشورهای اتحادیه اروپا و جزو کشورهای اسکاندیناوی می باشد و بالغ بر پنج مییون نفر جمعیت دارد.

تحصیل در نروژ

سیستم آموزشی نروژ با سطح بالای امکانات آموزشی همراه است و همچنین رایگان بودن تحصیل در این کشور باعث شده همه ساله تعداد بسیار زیادی از افراد از ملیت های مختلف خواستار ادامه تحصیل در مقاطع  مختلف تحصیلی در این کشور باشند.(تحصیل در نروژ) 

معرفی تعدادی از دانشگاه های نروژ

دانشگاه اسلو

زمان تاسیس دانشگاه دولتی اسلو به سال 1811 میلادی برمی گردد و در حال حاضر بیش از 25 هزار دانشجو ر این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند دانشگاه اسلو از سطح بسار بالای آموزشی برخوردار است،(تحصیل در نروژ)  این دانشگاه در بین دانشگاه های نروژ رتبه اول و در رتبه بندی جهانی در رتبه 113 قرار دارد. از جمله رشته های پر طرفدار دانشگاه اسلو می توان به: ریاضیات, علوم طبیعی,  علوم اجتماعی, داروسازی, دندانپزشکی و حقوق اشاره کرد.

از نکات حائز اهمیت این است که مقطع کارشناسی در این دانشگاه فقط به زبان نروژی است ولی در مقطع ارشد تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود.

دانشگاه برگن

دانشگاه برگن واقع در شهر برگن نروژ است و فعالیت علمی خود را در 1825 آغاز کرده است و در حال بیش از 1200 کارمند در این دانشگاه مشغول به کار هستند.

دانشگاه برگن در مقطع کارشناسی هیچ درسی را به زبان انگلیسی ارائه نمی دهد و متقاضیان تحصیل در مقطع کارشناسی  می بایستی به زبان نروژی تسلط داشته باشند.(تحصیل در نروژ) 

دانشگاه برگن یکی از هشت دانشگاه برتر در نروژ است و در تمامی مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا دانشجو می پذیرد.

دانشگاه واقع در شهر برگن نروژ است و فعالیت علمی خود را در 1825 آغاز کرده است و در حال بیش از 1200 کارمند در این دانشگاه مشغول به کار هستند. دانشگاه برگن دارای 6 دانشکده می باشد که این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده روانشناسی، دانشکده پزشکی و دندانپزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده علوم انسانی، دانشکده ریاضی و علوم طبیعی

شرایط تحصیل در نروژ

یکی از راه های ورود به نروژ  مهاجرت تحصیلی میباشد (تحصیل در نروژ) و یکی از دلایلی که باعث می شود بسیاری از افراد نروژ را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کنند این است که تحصیل در نروژ در تمامی مقاطع یعنی کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری رایگان است و دانشگاه صرفا برای ثبت نام هزینه ای در حدود 600 کرون را از دانشجویان دریافت می کند.

برای اخذ پذیرش از دانشگاه های نروژ و تحصیل در نروژ  ارائه مدرک دیپلم 12 ساله الزامی است و تحصیل در نروژ در مقطع کارشناسی در کشور نروژ فقط به زبان اصلی امکان پذیر است و متقاضیان بایستی مدرک زبان نروژی در حد b2 را ارائه دهند.

برای تحصیل در نروز در  مقطع کارشناسی ارشد تحصیل به زبان نروژی و انگلیسی امکان پذیر است و در صورتی که دانشجو قصد تحصیل در نروز  به زبان انگلیسی را داشته باشد ارائه مدرک آیلتس 6.5 و دارا بودن معدل بالای 16 از الزامات می باشد.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در نروز در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله است و همانطور که کمی قبل اشاره شد هزینه ی تحصیل در نروژ رایگان است و دانشجو یک هزینه ی جزیی بین 300 تا 600 کرون را بابت ثبت نام پرداخت می کند.

مدت زمان تحصیل درنروژ در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و همانند دوره ی کارشناسی تحصیل در نروژ در  این مقطع نیز رایگان است و دانشجویان صرفا هزینه ای در حدود 600 کرون برای ثبت نام در دانشگاه پرداخت می کنند.

مدت زمان تحصیل در نروژ در مقطع دکترا یک دوره ی 3 ساله است و در صورتی که دانشجو موفق به اخذ بورس تحصیلی در این دوره شود می تواند حقوقی بابت تحصیل در نروژ در این دوره نیز دریافت کند.

مزایا و معایب تحصیل در نروژ

مزایا

امکان تحصیل در نروژ به صورت  رایگان  با سطح رفاه اجتماعی بالا

امکان کار به صورت نیمه وقت در حین تحصیل در نروژ

معتبر بودن تمامی دانشگاه های نروژ از نظر وزارت علوم

معایب

یکی از عیوب انتخاب نروژ به عنوان مقصد مهاجرتی و تحصیل  شرایط آب و هوایی نسبتا سرد در این کشور است.

تحصیل در نروژ در  مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی امکان پذیر نیست و یادگیری زبان نروژی  در هنگام تحصیل در نروژ دشوار است.

هزینه زندگی در این کشور تا حدودی بالا می باشد.

مدارک لازم جهت  اخذ ویزای تحصیلی نروژ

نامه پذیرش

گذرنامه

مدرک آیلتس

نامه تمکن مالی

رزومه ی شغلی و تحصیلی

لازم به توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در نروژ، ویزای ازدواج در نروژ، ویزای سرمایه گذاری در نروژ و همچنین ویزای توریستی نروژ از ازطلاعات جامع و کامل تری در زمینه ی تحصیل در نروژ و کشور نروژ بهرمند شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به نروژ و تحصیل در نروژ و  شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :