تحصیل در هلند

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای تحصیلی هلند

هلند کشوری محبوب برای دانشجویان و علاقه مندان به تحصیل است. در مقاله قصد داریم بپردازیم به ویزای تحصیلی هلند، شرایط  تحصیل در هلند و اخذ ویزای تحصیلی هلند، مزایا و معایب تحصیل در هلند، مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی هلند، مدت زمان و هزینه تحصیل در مقاطع مختلف تصیلی در هلند و .. و اطلاعاتی را در اختیار شما قرار بدهیم.

در ادامه مطلب همراه ما باشید.

هلند کشوری که واقع شده در شمال اروپای غربی است و از کشورهای حوزه ی شینگن می باشد. کشور هلند جمعیتی بیش از شانزده میلیون نفر دارد و زبان رسمی مردم این کشور زبان هلندی است.

تحصیل در هلند

کشور هلند جز کشورهای توسعه یافته و ثروتمند جهان است که به دلیل شهرهای دانشجویی با کیفیت معروف است و با کشورهای آلمان و بلژیک  همسایه است.(تحصیل در هلند)

هلند یکی از امن ترین کشورهای جهان است و بر اساس شاخص جهانی صلح در سال 2018 این کشور جز 10 کشور خوشحال دنیا می باشد. در حال حاضر تعداد قابل توجهی از دانشجویان بین المللی از بیش از 160 کشور مختلف در این کشور مشغول به تحصیل در هلند  هستند و یکی از راه های ورود به این کشور مهاجرت تحصیلی است (تحصیل در هلند)به همین دلیل به معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل در این کشور می پردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر هلند

دانشگاه آمستردام

دانشگاه آمستردام یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های هلند است که در رتبه ی 55 جهانی و 15 اروپا قرار دارد.(تحصیل در هلند) زمان تاسیس دانشگاه آمستردام به سال 1632 برمی گردد و این دانشگاه سومین دانشگاه قدیمی در هلند است.

در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود 3 هزار نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند که از بیش از 100 کشور مختلف هستند.

دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده اقتصاد و بازرگانی، دانشکده حقوق، دانشکده پزشکی، دانشکده دندانپزشکی، دانشکده علوم، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم اجتماعی و رفتاری

دانشگاه ماستریخت هلند

دانشگاه ماستریخت یکی از دانشگاه های دولتی هلند و یکی از معتبرترین دانشگاه های این کشور است. دانشگاه ماستریخت در سال 1976 تاسیس شده است و در حال حاضر بیش از 15 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این میزان بیش از 40 درصد را دانشجویان خارجی، از ملیت های مختلف تشکیل داده اند.(تحصیل در هلند) دانشگاه ماستریخت دارای 6 دانشکده می باشد که این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده حقوق، دانشکده تجارت و اقتصاد، دانشکده روانشناسی، دانشکده هنر و علوم اجتماعی، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم اجتماعی

شرایط تحصیل در هلند

همانطور که کمی اشاره شد کشور هلند به عنوان یکی از کشورهای حوزه ی شینگن و دارا بودن دانشگاه های معتبر با سطح علمی بالا انتخاب بسیاری از دانشجویان برای تحصیل در سراسر دنیا می باشد.(تحصیل در هلند)

از شرایط تحصیل در هلند در  مقطع کارشناسی ارائه مدرک 12 ساله تحصیلی با معدل بالای 12 است و با توجه به این که اکثر رشته های تحصیلی در مقطع کارشناسی به زبان اصلی ارائه می شوند، ارائه مدرک زبان آلمانی در سطح b2 الزامی است و در صورتی که دانشجو بتواند در دانشگاهی به زبان انگلیسی پذیرش بگیرد ارائه مدرک آیلتس با حداقل نمره 6 الزامی است.

برای تحصیل در هلند درمقطع کارشناسی ارشد از آنجا که تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شوند ارائه مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 الزامی است.

برای تحصیل در هلند در مقطع دکتری ارائه یک رزومه قوی و داشتن مدرک زبان با نمره حداقل 7 لازم می باشد.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در هلند در  این دوره سالیانه بین 8 تا 10 هزار یورو می باشد.

مدت زمان تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و هزینه تحصیل در هلند در این دوره به طور میانگین سالیانه چیزی در حدود 11 تا 15 هزار یورو است.

مدت زمان تحصیل در هلند در مقطع دکتری یک دوره ی 4 یا 5 است و در صورتی که دانشجو با یک رزومه ی موفق به اخذ بورسیه گردد به صورت ماهیانه حقوقی در حدود 2 هزار یورو دریافت می کند.

مزایا و معایب تحصیل در هلند

مزایا

امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل در هلند 

امکان تحصیل  در هلند به زبان انگلیسی در بسیاری از دانشگاه ها وجود دارد.

دانشگاه های هلند مورد تایید وزارت علوم هستند و کیفیت آموزشی بسیار بالایی دارند.

هزینه ی تحصیل در هلند  در قیاس با کشورهای انگلیسی زبان بسیار به صرفه تر است.

معایب

هزینه زندگی برای دانشجویان تا حدودی بالا می باشد.

برای تحصیل در هلند در مقطع کارشناسی دانستن زبان اصلی تا حدودی دشوار است.

مدارک اخذ ویزای تحصیلی هلند

گذرنامه

نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی

نامه تمکن مالی

مدرک آیلتس

رزومه ی شغلی و تحصیلی

شناسنامه

تاییدیه پرداخت هزینه های اقامت

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به هلند و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور  و همچنین تحصیل در هلند می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :