سرمایه گذاری در اتریش

9 / 10
از 7 کاربر

سرمایه گذاری و اخذ اقامت اتریش با موسسه راد مهاجر (شرایط + مشاوره رایگان اخذ ویزای اتریش در سال 2024 + هزینه‌ها)

همانطور که میدانید یکی از راه های اخذ اقامت کشور اتریش سرمایه گذاری و ثبت شرکت در این کشور می باشد. بنابراین شخص متقاضی می تواند از طریق سرمایه گذاری در این کشور نسبت به اخذ تابعیت خود در کشور اتریش اقدام کرده و پاسپورت این کشور را دریافت نمایند.

 

ویزای سرمایه گذاری اتریش

 

از مزایای اخذ پاسپورت کشور اتریش می توان به امکان سفر به تمامی کشور های اتحادیه ی اروپا وهمچنین کشور های کانادا، آمریکا و همچنین بریتانیا اشاره کرد.

یکی از روش های اخذ اقامت کشور اتریش از طریق سرمایه گذاری در اتریش خرید ملک در این کشور می باشد که در ادامه به توضیح آن می پردازیم.

 

اخذ اقامت اتریش از طریق خرید ملک

یکی از روش های سرمایه گذاری در اتریش  اخذ اقامت این کشور خرید انواع مختلف ملک و زمین های تجاری، کارخانه، رستوران و یا فروشگاه می باشد.

اما نکته ی مهم در زمینه ی خرید ملک در کشور اتریش این است که خرید ملک در این کشور منجر به اخذ اقامت این کشور نمی شود و یکسری روال های قانونی باید طی شود.

لازم به ذکر است که در زمن خرید ملک در کشور اتریش مسائل حقوقی و قانونی پیچید شده و این امر سبب گمراهی افراد متقاضی شده و روند انجام پروسه را سخت تر مینماید، بنابراین توصیه  می شود که افراد متقاضی برای پیش برد روند خرید ملک خود با یک فتر ثبت و یا وکیل امور مهاجرت مشورت نمایند.

درخواست های خرید ملک در کشور اتریش در صورتی تایید می شود که معاملات انجام شده در راستای منافع ملیو اقتصادی کشور اتریش باشد و هیچ اثر منفی ای بر اقتصاد این کشور در حوزه های مختلف نداشته باشد.

برای خرید ملک شخص متقاضی باید به اداره ی مربوطه مراجعه کرده و آنها شخص را در جزئیات روند کار و تمامی اطلاعات مربوطه به استان های مختلف قرار می دهند.

ملکی که شخص متقاضی، هدف خرید آن ر دارد باید یکسری امکانات و ویژگی هایی را به صورت کلی دارا باشد. از جمله ی این ویژگی ها میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

  • آب
  • گاز
  • برق
  • گرمایش
  • تلفن
  • فاضلاب

 

سرمایه گذاری در اتریش از طریق ثبت شرکت

بسیاری از کشورها در دنیا برای ارتقای سطح اقتصادی کشور خود اقدام به جذب سرمایه گذارها از کشور های مختلف جهان مینماند، کشور اتریش نیز یکی ازاین کشورها می باشد که در سالهای اخیر این سیاست رادرپیش گرفته تا از این طریق به اقتصاد کشور خود کمک شایانی انجام دهد.

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در اتریش و دریافت اقامت این کشور سرمایه گذاری در اتریش به واسطه ی ثبت یک در شرکت در کشور اتریش می باشد.

شرکت با مسولیت محدود و شرکت سهامی از متداول ترین انواع شرکت های ثبت شده در این کشور می باشد.

اکثر سرمایه گذاران خارجی شرکت های خود را در قالب شرکت های با مسولیت های محدود احداث مینمایند که حداقل سرمایه برای ثبت اینگونه شرکت ها در کشور اتریش    35000 یورو می باشد که حداقل می باید 17500 یوروی آن قبل از ثبت پرداخت شود. لازم به ذکر است که این مبلغ بعد از ثبت شرکت قابل برداشت می باشد.

نوع دیگری از شرکت در کشور اتریش می باشد که شرکت سهامی نام دارد. حداقل سرمایه برای ثبت ای شرکت 70 هزار یورو می باشد که حداقل 25 درصد آن باید قبل از ثبت شرکت پرداخت شود. به صورت کلی ثبت شرکت با مسولیت محدود سخت تر و پیچیده تر می باشد.

هنگامیکه افراد در کشور اتریش اقدام به سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت می نمایند، دولت اتریش یکسری امتیازات خاص برای شخص در نظر میگیرد که برخی از این امتیازات به شرح زیر است:

  • کاهش نرخ مالیات از 34 درصد به 25 درصد
  • معافیت از مشارکت های بین المللی
  • انعطاف پذیری قوانین شرکت ها
  • امکان دسترسی به تخفیف ها  قوانین مالیاتی

 

سرمایه گذاری در اتریش به روش خرید سهام 

از دیگر روش های اخذ اقامت کشور اتریش از طریق ویزای سرمایه گذاری در اتریش میتوان به خرید اوراق قرضه ی دولتی و یا سهام در این کشور اشاره کرد.

سرمایه گذاری در اتریش شامل 2 روش می شود:

حالت اول: سرمایه گذاری در اتریش همراه با بازگشت سرمایه

حالت دوم: سرمایه گذاری در اتریش بدون بازگشت سرمایه

در حالت اول شخص مبلغی را که از سوی دولت کشور اتریش تعیین می شود را در این کشور سرمایه گذاری می کند و این مبلغ تعیین شده بعد از مدت مشخص مثلا 5 سال بدون هیچ سودی به شخص برگردانده می شود و شخص میتواند بعد از 5 سال اقامت دائم کشور اتریش را اخذ نمایند.

در حالت دوم مبلغ سرمایه گذاری شده در کشور اتریش (سرمایه گذاری در اتریش)  از سوی شخص متقاضی ویزای سرمایه گذاری اتریش، به شخص بازگردانده نمیشود و توسط دولت اتریش اخذ شده و پس از گذشت 5 سال به شخص متقاضی اقامت دائم کشور اتریش داده می شود.

 جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه اخذ ویزای سرمایه گذاری در اتریش، شرایط اخذ ویزای سرمایه گذاری در اتریش، مدارک لازم برای اخذ ویزای سرمایه گذاری در اتریش می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :