021-44124850

مهاجرت از طریق دوره های زبان انگلیسی

10 / 10
از 1 کاربر

مهاجرت از طریق دوره های زبان انگلیسی

اقدام جهت ثبت نام در دوره های زبان انگلیسی یک کشور میتواند مقاصد متفاوتی را در بر داشته باشد، همانطور که کشورهای مختلف نیز این دوره ها را با مقاصد گوناگونی ارائه میدهند. بعضی از کشورها دوره های زبان انگلیسی را مخصوص دانشجویانی طراحی کرده اند که قصد ادامه تحصیل در آن کشور را دارند و باید به سطح مشخصی از مهارت زبان انگلیسی ارتقا یابند.

مهارت از طریق دوره های زبان انگلیسی

بعضی از کشورهای دیگر دوره های زبان را برای یادگیری عموم مردم و معمولا برای آمادگی شرکت در امتحاناتی چون آیلتس و تافل ارائه میدهند. شاید بتوان لیست بلند بالایی از دوره های زبان در کشورهای مختلف ارائه داد اما متقاضیان برای ورود به کشور مقصد و گذراندن دوره نیاز به ویزا یا همان اجازه ورود دارند که با در نظر گرفتن این موضوع این لیست بلند به 4 کشور تقلیل پیدا میکند. کشورهایی که علاوه بر دوره ی زبان، ویزا نیز ارائه میکنند. چهار کشور انگلستان، مالزی، آفریقای جنوبی و سوئد.

دوره های زبان انگلیسی در انگلستان

این دوره برای افراد بالای 18 سال عموما در راستای ارتقا سطح زبان انگلیسی دانشجویان بین المللی است که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه های انگلستان را دارند. البته محدودیت سنی متقاضیان، طول دوره و رشته ی تحصیلی دانشگاهی متقاضیان، ساپورت مالی ایشان و ... از جمله عواملی ست که به صورت سختگیرانه برای ارائه ویزا در نظر گرفته میشود. البته دوره هایی هم مخصوص دانش آموزان زیر 18 سال برگزار میگردد که با سختگیری های کمتری برای اخذ ویزا همراه است. لازم به ذکر است که به والدین ویزای همراه داده نمیشود.

هزیته تحصیل در دوره های زبان انگلیسی در انگلستان با توجه به تنوع زیاد در نوع کلاس های ارائه شده بسیار متفاوت است اما میتوان هزینه گذراندن یک دوره ی 6 ماهه زبان انگلیسی در انگلستان را چیزی در حدود 2500 تا 3500 پوند در نظر گرفت.

دوره های زبان انگلیسی در سوئد

دوره ی زبان انگلیسی در سوئد یک دوره ی شش ماهه با هزینه ای در حدود 45 هزار کرون سوئد است. هدف اصلی از برگزاری این دوره در دانشگاه ها، آماده کردن دانشجویان بین المللی برای ورود به دانشگاه است. البته حتی کسانی که قصد ادامه تحصیل در سوئد را هم ندارند میتوانند در این دوره ثبت نام کنند. بنابراین حتی میتوان از این دوره ها به عنوان بهانه ورود به سوئد و تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری نیز استفاده کرد. بیشتر افراد از کلیه مقاطع تحصیلی و بدون مدرک زبان مجاز بودند در این دوره ها ثبت نام کنند ولی در حال حاضر متقاضیان باید حداقل دارای مدرک کارشناسی و مدرک زبان آیلتس 5.5 باشند. ویزای ارائه شده برای این دوره برای خود فرد و همراهان او (همسر و فرزند زیر 18 سال)  صادر خواهد شد.

دوره های زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی

دوره های زبان انگلیسی عموما در شهرهای کیپ تاون و ژوهانسبورگ آفریقای جنوبی برگزار میشود که به صورت به هم پیوسته و مدام هر ماه شروع میشوند. متقاضیان بدون پیش شرط میتوانند در این دوره ها شرکت کنند. دوره ها مدت زمان های متفاوت از 1 ماهه، 3ماهه، 6ماهه و بالاتر را دارند که بسته به سطح توانایی و درخواست متقاضیان، طول مدت دوره تعیین میشود. به طور مثال میتوان هزینه ی یک دوره ی 6ماهه ی تحصیل زبان انگلیسی به اضافه ی پکیج اقامتی را چیزی در حدود 12 تا 15 هزار دلار تخمین زد.

دوره های زبان انگلیسی در مالزی

در کشور مالزی نیز متقاضیان دوره های زبان انگلیسی بدون پیش شرط میتوانند برای شرکت در این دوره ها ثبت نام کنند. معمولا کالج ها و دوره های مختلف در این کشور توسط نهادهایی چون بریتیش کانسیل مورد تایید هستند و افراد را برای دستیابی به مدارک زبانی همچون آیلتس و تافل یاری میکنند. هزینه ی یک دوره ی 4 ماهه زبان انگلیسی در مالزی مبلغی در حدود 2000 تا 2500 دلار است که البته باید هزینه ی زندگی را به این مبلغ اضافه کرد.

در صورت تمایل به دریافت اطلاعات کامل تر در رابطه با دوره های زبان انگلیسی در کشورهای مختلف میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ایشان بهره ببرید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده