021-44124850

مهاجرت رشته های مهندسی

10 / 10
از 1 کاربر

مهاجرت رشته های مهندسی

معمولا رشته های مهندسی در میان دانشجویان جزو محبوب ترین رشته ها هستند. استعداد و نبوغ فردی، آموزش مدون و صحیح، امکان کسب تجربیات عملی و کاربردی، از جمله مواردی هستند که یک دانش آموخته ی یک رشته ی مهندسی را واقعا مهندس میکند. از طرفی تحصیل در رشته های مهندسی و رسیدن به درجات علمی و عملی بالا در این رشته ها چندان کار ساده ای نیست. از این رو بسیاری از کشورهای سطح اول اروپایی و همچنین کانادا، استرالیا و آمریکا از نظر تامین نیروی کاری بومی در این رشته ها دچار مشکل بوده و قویا خواهان به کارگیری مهندسین در پروژه های خود از دیگر کشورها هستند.

مهاجرت رشته های مهندسی

چگونه ویزای کاری بگیریم؟

گرفتن ویزای کاری منوط به داشتن پیشنهاد شغلی (job offer) از یک کارفرما در کشور مقصد است. اما کارفرمای کشور مقصد برای برای ارئه ی پیشنهاد شغلی به افراد خارجی، ابتدا موظف است موقعیت شغلی مورد نظر را در کشور خود به مدت معین آگهی کرده و پس از حصول اطمینان از عدم کفایت متقاضیان، آن را در جغرافیا های اولویت بندی شده ی دیگر (مثلا اتحادیه اروپا و یا ...) آگهی کرده و در صورت نبود فرد مورد نظر میتواند پیشنهاد شغلی را به یک خارجی (بدون اولویت) ارائه دهد. بنابراین بعید به نظر میرسد که بتوان به سادگی پیشنهاد شغلی داشت مگر در موارد خاص.

ویزا های کاری برای رشته های مهندسی

با توجه به مطالب ذکر شده، بهترین راه برای دریافت ویزای کاری به عنوان یک مهندس، اقدام از طریق ویزاهای کاری تعیین شده توسط کشور مقصد است، ویزاهایی که مستقسما برای تامین نیرو از میان افراد خارجی طراحی شده اند.

انواع ویزاهای کاری

در حال حاضر دو نوع ویزای کاری، اولی skilled worker برای کانادا و استرالیا و دومی job seeker برای کشورهای اروپایی هستند که میتوان از این طرق برای اخذ ویزای کاری اقدام کرد.

در یک توضیح مختصر در رابطه با ویزای skilled worker میتوان گفت که، در این نوع ویزا، میزان تحصیلات، سن، سوابق کاری، سطح زبان انگلیسی و ... هرکدام امتیاز مخصوص به خود را دارند که در صورت رسیدن مجموع امتیازات فرد به حد نصاب متقاضی واجد شرایط است تا برای این ویزا اقدام کند. برای دریافت اطلاعات کامل تر میتوانید روی لینک ویزای skilled worker کلیک کنید.

در مورد ویزای جستجوی کار اروپا هم میتوان گفت که این یک ویزای موقت 6 ماهه برای ورود و جستجوی کار فرد متقاضی در کشور مقصد است. داشتن مدرک کارشناسی، حداقل 5 سال سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی تحصیلی و سن زیر 40 سال از جمله شرایط اخذ این نوع ویزاست. برای اطلاعات تکمیلی تر روی (job seeker) کلیک کنید.

تبدیل ویزای تحصیلی به ویزای کاری

یکی از روشهای عملی و مطمئن برای کاریابی در کشور های سطح اول اقدام از طریق یک ویزای تحصیلی موقت و سپس تبدیل آن به ویزای کاری است. به این معنی که فرد متقاضی (در صورت تاهل، یکی از زوجین) برای یک ویزای تحصیلی که میتواند یک دوره ی کارشناسی، کارشناسی ارشد و یا حتی یک دوره ی زبان انگلیسی باشد اقدام کرده و پس از دریافت ویزای تحصیلی و ورود به کشور مقصد میتواند در نتیجه ی حضور خود در آن کشور از پیشنهاد های کاری آن کشور بدون محدودیت استقبال کرده و ویزای تحصیلی را به ویزای کاری تبدیل کند. در بسیاری از کشورها ویزاهای کاری بعد از مدت 3 الی 5 سال به اقامت دائم آن کشور ختم خواهند شد و در صورت تاهل همراهان یعنی همسر و فرزند زیر 18 سال اجازه ورود خواهند داشت.

موقعیت شغلی برای رشته های مهندسی

در بسیاری از کشور های اروپایی اوضاع کسب و کار برای رشته های فنی و مهندسی مناسب است که در این راستا کشورهایی چون آلمان، سوئد، اتریش، انگلستان، بلژیک و ... را میتوان به صورت خاص نام برد. همچنین کشورهایی چون کانادا، آمریکا و استرالیا نیز شرایط کاری مساعدی دارند.

جهت دریافت اطلاعات بیشتر میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی ایشان بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :