ویزای توریستی بلژیک

9 / 10
از 2 کاربر

راهنمای جامع اخذ ویزای بلژیک سال 2024 (مدارک+مراحل+شرایط+مشاوره اخذ ویزای توریستی بلژیک)

بلژیک کشوری در غرب قاره‌ی اروپا و عضو منطقه شینگن است. برای سفر به این کشور نیازمند است ویزای شینگن دریافت کنید و از طریق این ویزا میتوانید به عنوان یک گردشگر به این کشور سفر کنید. بلژیک کشوری کوچکی است که حدودا 11.5 میلیون نفر جمعیت دارد که این افراد اغلب به زبان های هلندی(داچ)، فرانسوی و آلمانی صحبت می کنند.

ویزای توریستی بلژیک

جالب توجه است که اغلب جمعیت کشور بلژیک در شهر های بزرگ آن مانند بروکسل، لیژ، خنت و همچنین اوستنده ساکن هستند.

شهر زیبای بروکسل پایتخت کشور بلژیک می باشد.

دین اصلی این کشور مسیحیت کاتولیک است که حدودا 58 درصد مردم کشور بلژیک پیرو این دین هستند.

مسلمانان، اعضای کلیسای ارتدکس و پروتستان باقی افراد دین دار کشور بلژیک را تشکیل می دهند.

کشور زیبای بلژیک دارای آب و هوای معتدل اقیانوسی می باشد و لازم به ذکر است که این کشور بیشترین بازدید را در فصل های بهار و تابستان به خود اختصاص داده است.

گردشگری یکی از پولساز ترین صنایع این کشور محسوب می شود. دسترسی به این کشور از سایر کشور های اروپایی، بلژیک را به یکی از مهمترین مقاصد گردشگری تبدیل کرده است. هر ساله تعداد بسیار زیادی از افراد از سراسر دنیا از طریق اخذ ویزای توریستی کشور بلژیک به این کشور زیبا سفر کرده و از جاذبه های توریستی این کشور زیبا بهره مند می شوند.

از جذابیت های گردشگری این کشور میتوان به میدان مرکزی و تجاری شهر بروکسل، برج سیتادل شهر دینان، مجموعه ی تاریخی بناهای کوچک در شهر بروکسل و براگ و کلیساهای جامع سن مایکل و سن گودال شهر بروکسل اشاره کرد.

 

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور بلژیک

اولین قدم برای افراد متقاضی جهت اخذ ویزای توریستی کشور بلژیک رزرو وقت سفارت است. شخص متقاضی میتواند با مراجعه به سایت سفارت بلژیک در تهران و پر کردن فرم مربوط به ویزای توریستی بلژیک به صورت آنلاین و رزور روز مورد نظر، وقت سفارت را برای خود تعیین و در روز مربوطه همراه با تمامی مدارک مورد نیاز خود به سفارت بلژیک در تهران مراجعه نمایند.

یکی از نکات بسیار مهم در تکمیل فرم مربوط به ویزای توریستی بلژیک راستگویی و صراحت و پرهیز از هرگونه دروغ سهوی و یا عمدی است. اگر آفیسر سفارت به قسمتی از مدارک یا سخنان افراد متقاضی شک کند و یا تناقضی بین صحبت های آنها ببیند، بدون هیچ شک و تردیدی درخواست وی مبتنی بر ویزای توریستی کشور بلژیک ریجکت خواهد شد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور بلژیک

  • اصل و کپی شناسنامه
  • ترجمه ی شناسنامه
  • اصل پاسپورت دارای اعتبار
  • 2 قطعه عکس جدید به فرمت مورد نیاز
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت هواپیما
  • بیمه نامه ی مسافرتی
  • تکمیل فرم درخواست ویزای توریستی کشور بلژیک
  • ارائه ی سند ملکی، خونه، زمین، ماشین
  • ارائه ی دعوت نامه در صورت وجود اقوام درجه یک در کشور بلژیک

 

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور بلژیک

همانطور که در مطالب فوق ذکر شد، جهت اخذ وقت سفارت کشور بلژیک ابتدا باید فرم مربوطه را در سایت سفارت تکمیل کرده و برای اخذ وقت سفارت درخواست خود را ثبت نمایید. پس از آنکه درخواست وی از طرف سفارت تایید شد شخص متقاضی میتواند روز مورد نظر خود را با توجه به روز های خالی سفارت بلژیک در تهران تعیین کند و در روز تعیین شده همراه با تمامی مدارک خود به سفارت مراجعه کند.

لازم به ذکر از که به منظور سهولت در کار و همچنین کاهش ریسک های مرتبط با ترافیک کاری سفارت توصیه می شود که شخص متقاضی حداقل 2 ماه قبل از تاریخ سفر برای اخذ ویزای توریستی خود اقدام نمایند.

لازم به ذکر است که افراد میتوانند با ویزای توریستی کشور بلژیک به تمامی کشور های حوزه ی شینگن سفر کنند، ولی نکته ی بسیار مهم در این زمینه این است که اول از همه شخص باید وارد کشور بلژیک شود و از آنجا به کشور های دیگر سفر کند و حتما تا قبل از اتمام  اعتبار ویزای توریستی خود به کشور بلژیک بازگردند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی بلژیک می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :