ویزای توریستی اسپانیا

9 / 10
از 17 کاربر

ویزای توریستی اسپانیا

معرفی کشور اسپانیا

کشور اسپانیا با نام رسمی spain ، کشوری است نام کشوری است که در جنوب غربی قاره ی اروپا واقع شده است.

ویزای توریستی اسپانیا

کلمه ی اسپانیا به معنی سرزمین مخفی یا دورافتاده است و این نام گذاری به دلیل جدا بودن اسپانیا از دیگر کشور های اروپایی بوده است.

پایتخت کشور اسپانیا، شهر زیبای مادرید است. شهر مادرید در حالی که به سنت ها و تاریخ خود بسیار پایبند بوده است اما در عین حال به شهری بین المللی که از اقسا نقاط دنیا مهاجر پذیرفته است تبدیل شده است. از دیگر شهر های مهم کشور اسپانیا می توان به مالاگا، والنسیا، بارسلونا، سویا و بیلبائو اشاره کرد.

اکثریت مردم کشور اسپانیا به زبان اسپانیولی کاستیلین صحبت می کنند و دین 97 درصد مردم این کشور مسیحیت می باشد.

حدود 350 میلیون نفر در دنیا به زبان اسپانیولی صحبت می کنند و بر طبق این آمار زبان اسپانیولی از نظر داشتن بیشترین سخنگو در رتبه ی سوم در بین کشور های جهان را داراست.

واحد پول رسمی کشور اسپانیا یورو می باشد.

کشور اسپانیا از اعضای اتحادیه ی اروپا و عضو پیمان شینگن نیز می باشد.

کشور اسپانیا بزرگترین تولید کننده ی روغن زیتون در بین تمامی کشور های جهان می باشد و این امر سبب شده تا کشور اسپانیا نهمین کشور اقتصادی در جهان و پنجمین قدرت اقتصادی در اروپا باشد.

کشور اسپانیا به دلیل داشتن جاذبه های توریستی و گردشگری بسیار زیاد  و همچنین میزبانی سومین مرکز بزرگ میراث جهانی یونسکو سبب شده تا هر ساله تعداد بسیار زیادی از گردشگران با اخذ ویزای توریستی این کشور به آن سفر کرده و از این جاذبه ها بهره مند شوند.

شرایط اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا

همانطور که میدانید ویزا یتوریستی کشور اسپانیا یک ویزای کوتاه مدت است که به افراد این امکان را می دهد تا در مدت تعیین شده به کشور اسپانیا سفر کرده و در آن اقامت داشته باشند.

هدف از اخذ ویزای توریستی برای افراد مختلف متفاوت است. بعضی از افراد ویزای توریستی را با هدف برگزاری سمینار ها و کنفرانس های مختلف، برگزاری جلسات کاری و یا شرکت در فستیوال های گوناگونی که در کشور اسپانیا برگزار می شوند اخذ می نمایند.

برخی دیگر این ویزای را با هدف بهره مندی از جاذبه های توریستی کشور اسپانیا و با اهداف گردشگری اخذ مینمایند.

لازم به توجه است که هزینه ی اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا برای افراد بزرگسال 60 یورو و برای کودکان بین 6 تا 12 سال این هزینه 35 یورو می باشد، بنابراین این هزینه که برای بررسی مدارک می باشد و به هیچ عنوان و تحت هیچ شرایطی به شخص متقاضی عودت داده نمی شود.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا

  • اصل و ترجمه ی شناسنامه
  • اصل پاسپوت دارای اعتبار
  • 2 قطعه عکس به فرمت مورد نظر ذکر شده
  • ارائه ی بلیط رفت و برگشت
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی گواهی اشتغال به تحصیل در صورت دانشجو بودن
  • ارائه ی گواهی اشتغال به کار در صورت شاغل بودن
  • بیمه ی مسافرتی
  • ارائه ی دعوتنامه در صورت وجود اقوام و آشنایان در کشور اسپانیا

چگونگی اخذ وقت سفارت کشور اسپانیا

اولین مرحله برای اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا، اخذ وقت از سفارت این کشور در تهران می باشد. بدین منظور شخص متقاضی ابتدا باید با مراجعه به سایت سفارت اسپانیا فرم آنلاین مبتنی بر درخواست ویزای توریستی را پر کرده و تا دریافت پاسخ از سمت سفارت اسپانیا منتظر مانده و به جمع آوری مدارک مورد نیاز ویزا بپردازند.

در صورت تایید شدن درخواست، ایمیلی با محتوای تایم های خالی سفارت به شخص متقاضی ارسال می شود و او میتواند زمان وقت سفارت خود را از بین تایم های خالی انتخاب و رزرو کند.

لازم به ذکر است که پروسه ی دریافت ویزای توریستی کشور اسپانیا بین 2هفته تا 1 ماه متغیر است بنابراین فرد متقاضی باید زمان درخواست خود را به گونه ای تنظیم کند که با زمان سفر خود تداخل نداشته باشد.

همانطور که میدانید کامل بودن مدارک یکی از نکات مهم در زمینه ی گرفتن ویزای توریستی کشور اسپانیا می باشد و در صورت ناقص بودن مدارک آفیسر ویزا به راحتی می تواند با در خواست ویزای توریستی شخص متقاضی مخالفت کرده و او را ریجکت کند.

لازم به ذکر است که کشور اسپانیا عضو پیمان شینگن می باشد، بنابراین افراد می توانند با اخذ ویزای توریستی کشور اسپانیا علاوه بر سفر به این کشور در مدت ویزای خود به دیگر کشور های حوزه ی شینگن نیز سفر کند، اما نکته ی مهم این است که شخص باید ابتدا به کشور اسپانیا به عنوان مقصد اول سفر کرده و سپس از آنجا به دیگر کشور های شینگن سفر کند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی اسپانیا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :