ویزای توریستی کانادا

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای توریستی کانادا

معرفی کشور کانادا

کانادا کشوری است که در شمال قاره ی آمریکا واقع شده است که از نظر وسعت دومین کشور بزرگ جهان محسوب می شود.

ویزای توریستی کانادا

 مرز کانادا با ایالات متحده بلند ترین مرز زمینی به حساب می آید.

قسمت وسیعی از کشور کانادا به دلیل سرمای زیاد هوا و نزدیکی به قطب شمال خالی از سکنه می باشد.

به صورت کلی آب و هوای کشور کانادا سرد و قطبی می باشد ولی قسمت های جنوبی این کشور مانند شهر ونکوور دارای آب و هوای معتدل می باشد.

اتاوا پایتخت کشور کانادا می باشد و از مهمترین و پرجمعیت ترین  شهرهای این کشور می توان به تورنتو، مونترآل و همچنین ونکوور اشاره کرد.

بر طبق آخرین آمار های ثبت شده کانادا حدودا 36 میلیون نفر جمعیت دارد.

زبان فرانسوی به همراه زبان انگلیسی، 2 زبان رسمی مردم کشور کانادا می باشد، که البته اغلب افراد فرانسوی زبان در استان کبک کانادا ساکن هستند.

حدود 80 درصد افراد ساکن در کشور کانادا پیرو دین مسیحیت هستند و دین اسلام بعد از افراد بی دین در جایگاه سوم در این کشور قرار دارد.

نزدیکی کشور کانادا به کشور آمریکا از لحاظ جغرافیایی سبب شده تا روابط اقتصادی بین این 2 کشور گسترده باشد به گونه ای که این 2 کشور بزرگترین روابط اقتصادی در جهان را بیشتر از هر 2 کشور دیگری دارند.

یکی از نکات جالب درباره ی کشور کانادا این است که ملکه ی الیزابت دوم، ملکه ی کانادا نیز هست و قوانین با امضای او خاصیت اجرایی پیدا می کنند.

شرایط ویزای توریستی کانادا

همانطور که میدانید ویزای توریستی کانادا یک ویزای کوتاه مدت است که به شخص متقاضی این امکان را می دهد که در مدت معلوم تعیین شده به این کشور سفر کرده و در آن اقامت داشته باشند.

افراد با اهداف مختلفی اقدام به اخذ ویزای توریستی کانادا می نمایند. از جمله ی این اهداف می توان به برگزاری سمینارهای مختلف، شرکت در جلسات کاری، شرکت در فستیوال های گوناگون، سفر و گردشگری،دیدار اقوام ساکن در کانادا و همچنین شرکت در همایش ها و یا نمایشگاه ها اشاره کرد.

ویزای توریستی کانادا با نام (visitor visa)  ویزایی است که برای افراد متقاضی ویزای توریستی کانادا  با هدف سفر و گردشگری اخذ می شود.

در حال حاظر ویزای توریستی کانادا به صورت ویزای مولتی (Canada multiple visa) که با نام ویزای 5 ساله ی کانادا نیز نام برده می شود، صادر می شود.

ویزای مولتی کانادا این امکان را به شخص متقاضی می دهد که تا زمان اعتبار ویزای خود در هر زمانی بدون محدودیت از کانادا خارج شده و دوباره وارد خاک کانادا شود. لازم به ذکر است که شخص می تواند هر بار به مدت 6 ماه در این کشور اقامت داشته باشد. بعد از گذشت 6 ماه شخص می تواند حتی به مدت چند ساعت از کانادا خارج شده و دوباره به آنجا بازگردد تا اقامت وی به مدت 6 ماه بعدی تمدید شود.

در حال حاظر به دلیل بسته بودن سفارت کانادا در ایران، میتوان گفت که بهترین روش برای اخذ ویزای کانادا ثبت نام آنلاین می باشد.

اولین گام برای ثبت نام آنلاین ویزای کانادا، ایجاد یک حساب کاربری در سایت سفارت کانادا می باشد. بعد از ایجاد حساب کاربری شخص متقاضی باید درخواست خود را ثبت و هزینه ی ثبت نام را به صورت آنلاین پرداخت نمایند. پس از طی این مراحل یک شماره ی پیگیری به وی داده می شود که میتواند از طریق آن روند انجام کار خود را پیگیری نماید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای توریستی کانادا

مدارک لازم برای اخذ ویزای کانادا بر طبق نوع ویزای درخواستی متفاوت است.

بخشی از مدارک لازم ویزای توریستی کانادا به شرح زیر است.

  • اصل و ترجمه ی شناسنامه
  • اصل پاسپورت با حداقل 6 ماه اعتبار
  • 2 قطعه عکس
  • تکمیل فرم درخواست ویزا
  • ارائه ی رزرواسیون هتل
  • ارائه ی بلیط رغت و برگشت
  • نامه ی تمکن مالی
  • ارائه ی پرینت گردش حساب 3 ماهه

چگونگی اخذ وقت سفارت کانادا

افراد متقاضی ویزای توریستی کانادا می توانند به جز روش اینترنتی از طریق مراجعه ی حضوری به یکی از شعب vfs global  بدون تعیین وقت اقدام به اخذ ویزای توریستی نمایند.

پروسه ی انجام این کار به این صورت است که شخص متقاضی با مراجعه به یکی از شعب وی اف اس گلوبال در خارج از ایران مدارک مورد نیاز و همچنین ترجمه ی مدارک را به صورت حضوری تحویل داده و فرم های مربوطه را تکمیل و انگشت نگاری را  انجام می دهند.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی  (vfs global) میتوانید به مقاله ی موجود در سایت در این زمینه ی مراجعه نمایید.

لازم به ذکر است که تنها راه ارتباط بین شخص متقاضی ویزا ایمیل شخص خواهد بود.

برای پیگیری جواب ویزای توریستی کانادا در روش ثبت نام آنلاین، شخص متقاضی می تواند با مراجعه به حساب کاربری خود در سایت رسمی سفارت کانادا با درج شماره ی پیگیری  میتوانند از روند انجام کار خود مطلع شوند.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای توریستی کانادا می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :