021-44124850

ویزای کاری

9 / 10
از 30 کاربر

اخذ ویزای کاری تمامی کشورها( راهنمای جامع ویزای کار + شرایط و مدارک مورد نیاز برای گرفتن ویزای کار ویژه سال 2024 میلادی )

طبیعتاً، یکی از بهترین انواع ویزاها برای مهاجرت به خارج از کشور اخذ ویزای کاری کشور مورد نظر است. چرا که، با گرفتن ویزای کار یک کشور و داشتن شغل و کسب و کار در کشور مقصد هم درآمد مالی  برای جبران مخارج زندگی در کشور مقصد را برای فرد و همراهانش فراهم خواهد کرد و هم کار کردن در یک کشور خارجی برای مهاجران به منزله ورود به یک دوره اقامتی بلندمدت است، که در بسیاری از موارد به اخذ اقامت دائم و یا گرفتن پاسپورت کشور مقصد منتهی میشود.

ویزای کاری

شرایط دریافت پیشنهاد کاری از خارج از کشور

به قول حضرت حافظ " ولی، افتاد مشکل ها" . شروع این پاراگرف به این معنی است که، دریافت پیشنهاد کاری از کشورهای خارجی خصوصاً کشورهای اروپایی، کانادا، استرالیا، و امریکا امری است که در ظاهر ساده به نظر میرسد ولی در واقع شاید بتوان گفت که، به جز موارد خاص امکان پذیر نخواهد بود.

دریافت پیشنهاد کاری از یک کارفرما در یک کشور خارجی به این معنی است که، کارفرما باید فرصت شغلی خالی خود را به مدت مشخصی ( معمولاً سه ماه) در کشور خود به آگهی بگذارد و اثبات نماید شخصی، مناسب این شغل پیدا نشده است؛ و سپس این فرصت شغلی را در اتحادیه اروپا آگهی نموده و بار دیگر اثبات کند که کسی در این حوزه مناسب شغل موردنظر نیست و بسته به قوانین هر کشور بعد از این مرحله ممکن است نیاز به آگهی کردن شغل مورد نظر در قاره های دیگر به ترتیت اولویت باشد؛ و این به این معنی است که حتی اگر از دوستان و نزدیکان فرد متقاضی در یک کشور خارجی فرصت شغلی را حتی به صورت سفارشی برای شما در نظر گرفته باشد، گذارندن پروسه ذکر شده کار را برای دریافت مستقیم پیشنهاد کاری سخت خواهد کرد.

شرایط اخذ ویزای کاری از خارج از کشور

با توجه به توضیحات فوق، اخذ ویزای کاری از طریق دریافت پیشنهاد شغلی مستقیم به جز در موارد خاص امری مشکل است؛ بنابراین، راه های پیش رو برای دریافت ویزای کاری، 1- اقدام از طریق ویزاهای کاری مشخص شده که مخصوص جذب نیرو از خارج از یک کشور است و 2- اقدام از راه های غیر مستقیم برای ورود به کشور مقصد و سپس پیگیری ویزای کاری است.

ویزای کاری بلوکارت، ویزای کاری skilled worker و ...

منظور از راه اول، اقدام از طریق ویزاهای کاری مشخص مانند بلوکارت اتحادیه اروپا، ویزای کاری skilled worker برای کانادا و استرالیا، ویزای Authorization  برای پزشکان و دندانپزشکان برای دانمارک و مواردی از این دست میباشد که معمولاً برای رشته های غیر پزشکی حداقل مدرک کارشناسی و دارا بودن سابقه کار مرتبط با آن و داشتن مدرک زبان مورد نیاز است.

تبدیل ویزای تحصیلی و ... به ویزای کاری

منظور از راه دوم و اقدام غیر مستقیم، ورود به کشور مقصد از راه های دیگر مانند اخذ ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج، ویزای الحاق به خانواده و.. . است که فرد متقاضی پس از ورود به کشور مقصد، تمامی فرصت های شغلی که تا پیش از این قابل واگذاری به ایشان از خارج از کشور نبود، در حال حاضر قابل دسترسی میباشند، بنابراین فرد میتواند با تبدیل ویزای خود به ویزای کاری در راستای اخذ اقامت دائم آن کشور قدم بردارد. توجه بنمائید که ویزای توریستی قابل تبدیل به هیچ ویزای دیگری نمیباشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در خصوص نحوه اخذ ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری، ویزای ازدواج و دیگر راه های مهاجرت با مشاورین ما در مؤسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان ما بهره ببرید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :