021-44124850

ویزای ازدواج در سوئد

9 / 10
از 4 کاربر

موسسه راد مهاجر پروسه اخذ ویزای ازدواج سوئد شما در سال 2024 را به بهترین شکل ممکن انجام خواهد داد (مشاوره رایگان)

چه راهی جذاب‌تر از مهاجرت از طریق دریافت ویزای ازدواج؟ اگر با فردی آشنا شدید که اقامت و تابعیت سوئد یا هر کشور دیگری را دارد شما میتوانید از طریق آن شخص برای اخذ ویزا اقدام کنید

 

ویزای ازدواج سوئد

 

ویزای ازدواج به این معنی می باشد که متقاضیان از طریق ازدواج با یک فرد که دارای اقامت کشور مقصد می باشد و یا ازدواج با شهروند آن کشور انجام گردد، که این نوع ویزا در برخی از کشورها به دو دسته ی ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم می شود که هر دو دارای شرایطی نسبتا مشابه هستند.

در سال های گذشته تعداد زیادی از افراد از طریق ازدواج های صوری و غیر واقعی خود را به کشور مقصد می رساندند و از این راه اقامت این کشور را اخذ می کردند اما در حال حاضر اخذ ویزای ازدواج بر خلاف گذشته تا حد زیادی دشوار است چرا که متقاضیان بایستی مدارک مستدلی را جهت قانع کردن به سفارت ارائه دهند.

طبق قانون کشور سوئد هر فردی همسر یک شهروند سوئدی شود می تواند اقامت و تابعیت کشور سوئد را اخذ کند. در واقع ویزای ازدواج، همزی یا سامبو ویزایی است که از طریق ازدواج با یک فرد سوئدی قابل دریافت است و برای دریافت این نوع از ویزا می توان از داخل یا خارج از سوئد اقدام کرد.

بنابراین در ادامه قصد داریم به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشور سوئد بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج سوئد

یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به سوئد ویزای ازدواج و نامزدی سوئد است و این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که با یک تبعه ی سوئد و یا شخصی که اقامت دائم سوئد را دارد ازدواج کند.

برای درخواست این نوع از ویزا متقاضیان باید در ابتدا فرم درخواست را به اداره مهاجرت سوئد ارائه دهند در صورتی که فرد خارج از سوئد می باشد این فرم درخواست را به یکی از سفارت خانه های سوئد ارائه می دهد و از آنجا که مدارک باید مورد بررسی قرار بگیرند برای فرد شامل هزینه ای در حدود 1500 کرون خواهد بود.

بررسی مدارک بیش از حدود 5 ماه زمان خواهد برد و پس از آن از شخص برای انجام یک مصاحبه دعوت به عمل می آید و هدف اصلی از این مصاحبه این است که فرد بتواند ثابت کند که این ارتباط و ازدواج حقیقی است و صرفا جهت اخذ اقامت نیست.

بعد از انجام مصاحبه در صورتی که فرد با مدارکی که ارائه کرده است بتواند حقیقی بودن ازدواج را به اثبات برساند یک ویزای دو ساله جهت اقامت به او تعلق خواهد گرفت که با این ویزا شخص می تواند در حوزهی شینگن نیز تردد داشته باشد.

همچنین ذکر این نکته ضروری است که ویزای ازدواج یا سامبو بعد از این مدت دو ساله قابل تبدیل به ویزای دائم خواهد بود.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج سوئد

با توجه به سوء استفاده ی بسیاری از افراد جهت اخذ ویزای ازدواج و صوری بودن تعداد بسیار زیادی از ازدواج ها متقاضیان دریافت این نوع ویزا بایستی آفیسر ویزا را با ارائه مدارک کامل قانع کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است و هدف از ازدواج صرفا گرفتن اقامت سوئد نیست.

مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه شود عبارتند از:

مدارک هویتی مانند: شناسنامه، گذرنامه، عقدنامه، کارت اقامت و ...

مدارک مربوط به ساپورت مالی شامل: فیش حقوقی، سند ملکی, حساب بانکی و مواردی از این دست است که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه می باشد.

و مدارک مربط به اثبات حقیقی بودن ازدواج مانند ثبت عکس های خانوادگی, رکورد تماس ها، بلیت های رزرواسیون هتل در سفرهای مشترک و ...

توصیه می شود متقاضیان پیش از اقدام برای اخذ ویزای ازدواج سوئد با افراد متخصص و مجرب در این امر برای آماده سازی مدارک خود مشاوره داشته باشند.

جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه اخذ ویزای ازدواج سوئد، شرایط اخذ ویزای ازدواج سوئد، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج سوئد می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

ثبت نظر
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :