تحصیل در فنلاند

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای تحصیلی فنلاند

شرایط تحصیل در فنلاند، درباره ی کشور فنلاند، مدارک لازم جهت اخذ پذیرش در دانشگاه های فنلاند، معرفی دانشگاه های برتر فنلاند، مزایا و معایب تحصیل در فنلاندو همچنین مدت زمان و هزینه های تحصیل در فنلاند و مدارک و شرایط لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی فنلاند و تحصیل در فنلاند مواردی هستند که در این مقاله به آنها پرداختیم و اطلاعاتی را در اختیار شما قراردادیم. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

فنلاند یکی از زیباترین کشورهای اروپایی واقع در شمال قاره ی اروپاست. فنلاند جمعیتی در حدود 5.5 میلیون نفر دارد که حدود یک میلیون نفر از این جمعیت در پایتخت این کشور، هلسینکی زندگی میکنند.

تحصیل در فنلاند

فنلاند یکی از کشورهای تاریخی اروپاست و زبان اصلی مردم در این کشور زبان فنلاندی و سوئدی است. واحد پول این کشور یورو است و این کشور از نظر بزرگی مساحت هشتمین کشور اروپا می باشد. کشور فنلاند عضو اتحادیه اروپا می باشد و از شرق با روسیه، از شمال با نروژ، از جنوب با استونی و از غرب با سوئد همسایه است.

کشور فنلاند دارای یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در دنیاست و در سال 2012 سیستم آموزشی این کشور بهترین سیستم آموزشی دنیا معرفی شد و برای تحصیل در این کشور (تحصیل در فنلاند) نیازی به دانستن زبان فنلاندی نیست و بیش از 300 رشته در دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی تدریس می شوند.

به دلایل ذکر شده بسیاری از افراد در سراسر دنیا تمایل دارند از طریق مهاجرت تحصیلی به این کشور مهاجرت کرده و در دانشگاه این کشور مشغول به تحصیل شوند، (تحصیل در فنلاند)  از این رو در این نوشتار قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل در فنلاند بپردازیم.

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر فنلاند

دانشگاه آلتو

زمان تاسیس دانشگاه آلتو به سال 1904 در شهر هلسینکی پایتخت این کشور بر می گردد. دانشگاه آلتو دومین دانشگاه معتبر فنلاند است و در حال حاضر بیش از 18000 هزار دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند. (تحصیل در فنلاند) دانشکده آلتو از نظر پژوهشی و علمی از جایگاه بسیار خوبی برخوردار است و در رتبه ی 187 جهانی قرار دارد.

دوره ها و زمینه های آموزشی این دانشگاه در رشته های معماری،هنر و طراحی، تجارت، مهندسی برق و ... می باشد. از دانشکده های دانشگاه آلتو می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دانشکده مهندسی شیمی، دانشکده مهندسی برق، دانشکده طراحی، هنر و معماری، دانشکده علوم، دانشکده تجارت و دانشکده مهندسی

دانشگاه هلسینکی

دانشگاه هلسینکی جزء 100 دانشگاه برتر دنیاست که در سال 1640 در شهر تورکو تاسیس شد و در سال 1829 به هلسینکی پایتخت فنلاند انتقال یافت.(تحصیل در فنلاند)

در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در مقاطع مختلف تحصیلی در دانشگاه هلسینکی فنلاند مشغول به تحصیل هستند و بیش از 20 درصد از این جمعیت را دانشجویان خارجی تشکیل داده اند. این دانشگاه دارای 11 دانشکده در 6000 رشته ی مختلف است که این دانشکده ها عبارتند از:

دانشکده دامپزشکی، دانشکده حقوق، دانشکده فلسفه، دانشکده پزشکی، دانشکده علوم کشاورزی، دانشکده هنر، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم پایه، دانشکده علوم زیستی، دانشکده داروسازی و دانشکده علوم رفتاری.

 

شرایط تحصیل در فنلاند

دانشگاه های فنلاند تحصیلات عالی را به زبان انگلیسی ارائه می دهد و در مجموع، موسسات آموزش عالی فنلاند بیش از 400 برنامه آموزشی را به زبان انگلیسی ارائه می دهند و همانطور که کمی قبل اشاره شد کشور فنلاند دارای یکی از بهترین و با کیفیت ترین سیستم های آموزشی در دنیاست.(تحصیل در فنلاند)

برای تحصیل در فنلاند در  مقطع کارشناسی همانند سایر کشورها متقاضیان باید در ابتدا مدارک مربوط به پایان دوره ی دبیرستان یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی و رزیز نمرات این دوره را ارائه نمایند و در صورتی که رشته ی مورد نظر شخص متقاضی به زبان انگلیسی ارائه شود شخص بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل 6 را ارائه دهد.

تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد در تعداد بسیار زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است و دانشجویان برای تحصیل در این مقطع بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5 را ارائه دهند و برای تحصیل  در فنلاند در مقطع دکترا ارئه ی یک رزومه قوی تحصیلی لازم است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در فنلاند  بسته به رشته ی انتخابی و دانشگاه محل تحصیل از 8 تا 10 یورو در سال متغیر است.

مدت زمان تحصیل در فنلاند در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و هزینه ی تحصیل در فنلاند در  این دوره به طور متوسط سالیانه چیزی در حدود 10 تا 12 هزار یورو در سال است.

مدت زمان تحصیل در  فنلاند در مقطع دکترا یک دوره ی سه تا پنج ساله است و دانشجویان در صورت اخذ بورسیه هزینه ای بابت این دوره پرداخت نمی کنند.

مزایا و معایب تحصیل در فنلاند

مزایا

امکان تحصیل در فنلاند  به زبان انگلیسی 

اجازه ی کار پاره وقت در زمان تحصیل  در فنلاند برای دانشجویان

امکان دریافت اقامت پس از اتمام تحصیلات در یک کشور مرفه

امکان تحصیل در  فنلاند در دانشگاه هایی با کیفیت بالا و مورد تایید وزارت علوم و بهداشت

معایب

هزینه ی زندگی در شهرهای شمالی فنلاند تا حدودی بالاست.

در صورت عدم تسلط به زبان فنلاندی امکان یافتن شغل دشوار است.

 

مدارک لازم جهت  اخذ ویزای تحصیلی فنلاند

پاسپورت

نامه پذیرش دانشگاه فنلاند

اصل شناسنامه

مدرک زبان

رزومه شغلی و تحصیلی

ارائه نامه تمکن مالی

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در فنلاند، ویزای ازدواج در فنلاند، ویزای سرمایه گذاری فنلاند و همچنین ویزای توریستی فنلاند از اطلاعات جامع و کامل تری در زمینه ی مهاجرت برخوردار شده و با دید گسترده تری درباره ی موضوع مهاجرت به کشور فنلاند و تحصیل در فنلاند  تصمیم حاصل نمایید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به فنلاند و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور و تحصیل در فنلاند می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :