کار در آلمان

10 / 10
از 1 کاربر

کار در آلمان

کشور آلمان و اقتصاد آن، شرایط کار در آلمان و اخذ ویزای کار در آلمان، مشاغل مورد نیاز برای کار در آلمان و ویزای جستجوی کار در آلمان مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است.

کشور آلمان با نام رسمی جمهوری فدرال آلمان کشوری است که در قاره ی اروپا قرار دارد و پایتخت آن شهر برلین است.

کار در آلمان

کشور آلمان در همسایگی کشور هایی همچون لهستان، جمهوری چک، اتریش، سوئیس، فرانسه، بلژیک، هلند قرار دارد.

قلمرو کشور آلمان تقریبا 358 هزار کیلومتر مربع است که این وسعت کشور آلمان در رده ی 7 امین کشور بزرگ اروپا و 62 امین کشور بزرگ جهان قرار داده است.  این کشور دارای 16 ایالت است که بزرگترین ایالت آن، ایالت باواریا است که در جنوب آلمان قرار دارد. مونیخ، برلین، هامبورگ و کلن شهر های مهم کشور آلمان هستند.

به نقل از اداره ی فدرال کشور آلمان ،طبق اخرین امارهای ارائه شده در سال 2011 جمعیت کشور آلمان تقریبا 80 میلیون نفر است، از این تعداد جمعیت، 74 میلیون نفر دارای ملیت آلمانی و تقریبا 6 میلیون باقی مانده از اتباع خارجی و مهاجران کشور های گوناگون محسوب می شوند. بالاترین میزان اتباع خارجی در ایالت های هامبورگ، هسن، برلین، وورتمبرگ هستند.

زبان رسمی کشور آلمان، زبان آلمانی است و حدود 95 درصد مردم این کشور به این زبان صحبت می کنند، بعد از زبان آلمانی بیشترین تعداد افراد به زبان انگلیسی تکلم می کنند. دین مسیحیت در آلمان 41 میلیون نفر پیرو دارد یعنی بالغ بر 61 درصد مردم آلمان پیرو دین  مسیحیت هستند. دومین دین با بیشترین پیرو در کشور آلمان اسلام است که بیش از 2 میلیون نفر پیرو در این کشور  دارد.

آلمان 7 امین کشور پربازدید تعداد بالای گردشگر در جهان است که در طول سال ۲۰۱۲ در مجموع 406 میلیون نفر توریست برای بازدید از این کشور به آن سفر کرده اند. لازم به ذکر است که شهر برلین سومین شهر پرجمعیت در قاره ی اروپا به حساب می آید. رئیس جمهور کشور در  آلمان از طریق اجلاس فدرال انتخاب می شود.

آخرین رئیس جمهور آلمان که در انتخابات سال 2017 برای این مقام انتخاب شد اقای فرانک والتر اشتاین مایر است که هم اکنون (سال 2019) عده دار این مقام نیز می باشد.

شرایط اقتصادی کشور آلمان

صنعت گردشگری یکی از زمینه های مهم موثر در اقتصاد این کشور محسوب میشود اما در  برای این کشور عامل نخست پیشرفت اقتصادی نیست لذا با این حال آلمان دارای یک بازار اقتصادی و اجتماعی با نیروی کار مجرب، موجودی سرمایه ای بالا، سطح پایین فساد، و سطح بالا از نوآوری است.(کار در آلمان) کشور آلمان بزرگ‌ترین اقتصاد ملی در اروپا محسوب می شود لازم به توجه است که کشور آلمان جزو چهار تولیدکننده ی برتر دنیا در سال ۲۰۰۹ است.از بین 500 شرکت بزرگ دنیا از لحاظ سرمایه ای 37 شرکت بزرگ دنیا در آلمان قرار دارند.

کشور آلمان در رتبه ی چهارم جهان از نظر تولید ناخالص داخلی است و بزرگترین صادر کننده ی کالا در جهان نیز محسوب میشود. آلمان با توجه به قرار گیری در مرکز قاره ی اروپا و موقعیت جغرافیایی بسیار خوب یک مرکز حمل و نقل بین المللی برای این قاره محسوب می شود. شبکه ی جاده ای کشور آلمان استاندارد بوده و همچنین از کیفیت بالایی نیز برخوردار است.

به طور میانگین نرخ بیکاری در کشور آلمان 6.7 درصد است و این امر باعث شده که کشور آلمان با کمبودهایی در زمینه ی نیروی کار مواجه شود. سالانه بسیاری از افراد از کشور های مختلف با اخذ ویزای کاری کشور آلمان مشغول به کار در آلمان می شوند.

در ادامه مطلب به شرح روش های اخذ ویزای کاری کشور آلمان (کار در آلمان) می پردازیم.

مشاغل مورد نیاز کشور آلمان

در سالهای اخیر رکود اقتصادی  گریبان گیر کشور های اروپایی زیادی بوده است ولی کشور آلمان مستثنی از این رکود اقتصادی بوده و با کمبود نیروی کار جوان و با مهارت در رشته های تحصیلی و کاری(کار در آلمان)  مختلف مثلا در رشته های برق، الکترونیک، کامپیوتر، مکانیک، صنایع، الکتروتکنیک، شیمی، فیزیک، آی تی، گروه پزشکان ،پرستاران، دارو سازان و ... است.

این موضوع به این معنی است که این افراد از شانس بالاتری در زمینه ی اخذ ویزای کاری کشور آلمان برخوردار هستند (کار در آلمان) و با ریسک کمتری میتوانند برای اخذ ویزای کاری این کشور اروپایی اقدام کنند.

روش های اخذ ویزای کاری کشور آلمان

اخذ  Blue card آلمان

مزایای اخذ ویزای Blue card:

یکی از راه های اخذ اجازه ی ورود به کشور آلمان برای افراد متخصص Blue card این کشور است.

این نوع ویزا برای افراد دارای تخصص و با مهارت  است تا بتوانند به راحتی در اتحادیه ی اروپا به جزکشور های ایرلند، دانمارک و انگلستان کار و زندگی کنند.(کار در آلمان)

شخص با داشتن blue card کشور آلمان و مدرک B2 زبان آلمانی بسیار زودتر از مدت زمان تعیین شده یعنی مثلا 3 سال، اقامت دائم کشور آلمان را میتواند اخذ بنماید.

شرایط اخذ Blue card  کشور آلمان به شرح زیر است:

1-  شخص باید فارق التحصیل از دانشگاهی معتبر باشد یعنی دانشگاهی که مورد تایید کشور آلمان است.

2-  شخص متقاضی باید قرار داد کاری معتبر از یک شرکت آلمانی را داشته باشد، لازم به ذکر است که این نوع ویزا را نمیتوان بدون داشتن قرار داد کاری معتبر با کمپانی های آلمانی اخذ نمود.

3-  حقوق شخص حتما باید در قرار داد کاری او ذکر شده باشد که این مبلغ سالی حداقل 50.800 یورو می باشد.

یکی از نکات مهم در زمینه ی اخذ ویزای کاری کشور آلمان و کار در آلمان دانستن و تسلط زبان آلمانی است، این به این منظور است آنقدر که زبان آلمانی از اهمیت بالایی در این کشور برخوردار است داشتن مدرک IELTS یا TOFEL مورد اهمیت نمی باشد و این موضوع بع این دلیل است که کشور آلمان هیچگاه مستعمره ی انگلستان نبوه است.

لازم به ذکر است که داشتن مدرک زبان انگلیسی می تواند در امر گرفتن ویزای کاری کمک کننده باشد ولی داشتن مدرک زبان آلمانی لازم و ضروری است.(کار در آلمان)

 ویزای جستجوی کار یا Job seeker

کشور آلمان صرفا فقط یک کشور زیبا با جاذبه های دیدنی بسیار زیاد نیست بلکه کشوری با درصد رشد اقتصادی بالا و نرخ بیکاری  بسیار کم می باشد که توجه بسیاری از افرادی که قصد مهاجرت به خارج از کشور را دارند به خود جلب کرده است.(کار در آلمان)

کشور آلمان یکی از کشور هایی است که به دنبال نیرو ی کار جوان و با مهارت و تخصص برای شغل هایی با موقعیت اجتماعی خوب و حقوق نسبتا بالا می باشد و همه ی افراد جوان و با مهارت و تخصص را به بازدید و یا کار در این کشور دعوت می کند تا بتواند از میان آنها افرادی که علاقه به کار در آلمان را دارند جذب کند.

بنابراین اگر شما تصمیم به کار کردن در کشور آلمان گرفته اید اولین چیزی که به آن احتیاج خواهید داشت ویزای جستجوی کار کشور آلمان می باشد. ویزای جستجوی کار در  آلمان یک ویزای طولانی مدت محسوب میشود که به فرد اجازه میدهد تا در مدت 6 ماه اقامت در کشور آلمان کار پیدا کنند.

اگر فرد در پایان این 6 ماه شغل مورد نظر خود را پیدا کردن ویزای او به ویزای کاری آلمان یا همان اجازه ی کار در آلمان تغییر پیدا می کند و شخص مجاز به کار و زندگی در این کشور خواهد بود.

لازم به ذکر است که این نوع ویزا به شخص بلافاصله اجازه ی کار در آلمان را نمیدهد بلکه فرد فقط مجاز به بازدید از کشور و پیدا کردن شغل در آلمان است.

شخص متقاضی برای اخذ ویزای جستجوی کار در  آلمان باید مراحل زیر را طی کند:

1-  شخص باید واجد شرایط گرفتن ویزای جستجوی کار در  آلمان باشد.

2-  جمع آوری تمامی مدارک مورد نیاز برای کار در آلمان

3-  فرم درخواست ویزا را تکمیل و وقت سفارت را رزرو کنید.

 شرایط مورد نیازبرای متقاضیان ویزای جستجوی کار در  آلمان به شرح زیر است : داشتن مدرک لیسانس یا فوق لیسانس از دانشگاه های آلمان یا دانشگاه های مورد تایید کشور آلمان در ایران - داشتن حداقل 5 سال سابقه ی کاری در زمینه ی مرتبط با رشته ی تحصیلی – ثابت کردن داشتن تمکن مالی برای زندگی در مدت پیدا کردن کار در  آلمان

یکی دیگر از راه های ورود به کشور آلمان و کار در آلمان این است که شخص متقاضی کار در این کشور از طریق ویزای تحصیلی این کشور وارد آلمان شود. کشور آلمان به افراد مشغول به تحصیل در این کشور اجازه ی کار پاره وقت به افراد را می دهد و شخص میتواند حین تحصیل به کار در آلمان مشغول شود. لازم به ذکر است که افراد بلافاصله پس از اتمام تحصیل خود با پیدا کردن شغل مورد نظر خود میتوانند به انجام کار تمام وقت در کشور آلمان مشغول شوند. لازم توجه است که در قسمت تحصیل در آلمان در همین سایت به صورت کامل درباره ی نحوه ی اخذ پذیرش و پروسه ی انجام کار در آلمان به صورت مفصل توضیح داده شده است.

لازم به توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های ویزای ازدواج در آلمان، ویزای سرمایه گذاری در آلمان، ویزای توریستی آلمان از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور آلمان برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به کشور آلمان  و کار در آلمان تصمیم حاصل فرمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور آلمان و کار در آلمان می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :