کار در بلژیک

9 / 10
از 1 کاربر

ویزای کاری بلژیک 

اخذ ویزای کار در بلژیک، شرایط اقتصادی کشور بلژیک، مشاغل مورد نیاز برای کار در بلژیک و راه های اخذ ویزای کار در بلژیک از جمله مواردی هستند که در این مطلب به آنها اشاره کردیم و اطلاعاتی را در اختیار شما گذاشتیم.

کشور بلژیک با نام رسمی پادشاهی بلژیک کشوری است که در غرب قاره ی اروپا قرار دارد و عضو اتحادیه ی اروپا نیز می باشد.

کار در بلژیک

کشور بلژیک از ناحیه ی شمال با هلند، در شرق با آلمان، در جنوب با فرانسه و در جنوب شرقی با لوکزامبورگ هم مرز است.کشور بلژیک با داشتن  تقریبا 30 هزار کیلومتر مربع وسعت ، تقریبا مساحتی برابر با کشور ارمنستان دارد.به دلیل تراکم بالای جمعیت در این کشور  و قرار داشتن در مرکز اروپای غربی، بلژیک با مشکلات محیطی مهمی روبه ‌رو است. یکی از نکات مهم محیط زیستی این کشور این است که آب رودخانه های این کشور از پایین ترین کیفیت در کل اروپا برخوردار است.

لازم به ذکر است که پایتخت و بزرگترین شهر بلژیک، شهر بروکسل است.کشور بلژیک تقریبا 10 میلیون نفر جمعیت دارد که بیشترین تراکم جمعیت آن در شهر بروکسل یعنی پایتخت آن ساکن هستند.

حدود 50 درصد از مردم بلژیک هلندی زبان، 41 درصد فرانسه زبان، و کمتر از 1 درصد آلمانی زبانند. طبق اخرین تحقیقات انجام شده در کشور بلژیک حدود 47 درصد از مردم این کشور عضو کلیسای کاتولیک می باشند. لازم به ذکر است که دین اسلام 10 درصد از جمعیت این کشور را در بر میگیرد و در رده ی دوم ادیانبا بیشترین پیرو در این کشور قرار دارند.

حدود 86 درصد جمعیت بلژیک  نژاد بلژیکی دارند و بقیه ی افراد از نژاد های دیگر از جمله: ایتالیایی، مراکشی، هلندی، فرانسوی، ترکی و درصد کمی از سایر نژاد ها هستند. بلژیک کشوری پادشاهی است و در حال حاظر بعد از آلبرت دوم بلژیک، پسرش آقای فیلیپ به مقام رسیده و هم اکنون او پادشاه بلژیک است.

شرایط اقتصادی کشور بلژيک

اقتصاد بلژیک، یه شدت به بازرگانی خارجی و صادرات به ویژه کالاهایی با ارزش افزوده وابسته‌ است.(کار در بلژیک) اغلام وارداتی عمده آن عبارتند از محصولات غذایی، ماشین آلات صنعتی، الماس خام، نفت خام و محصولات نفتی، البسه. صادرات عمده این کشور عبارتند از اتومبیل، محصولات غذایی، آهن و فولاد، منسوجات، محصولات پلاستیکی، محصولات تولید شده از نفت و فلزاتی که غیر آهنی هستند.

از سال ۱۹۲۲،کشور بلژیک و لوکزامبورگ توسط یک بازار تجاری مشترک با  واحد پول یکسان با هم در ارتباط بودند و سالهای متمادی تحت عنوان اتحادیه اقتصادی بلژیک لوکزامبورگ با هم فعالیت های اقتصادی داشتند. شریک های تجاری اصلی این کشور عبارتند از کشور های آلمان، هلند، فرانسه، بریتانیای کبیر، ایتالیا، ایالات متحده ی آمریکا  و اسپانیا. لازم توجه است که در گذشته واحد پول کشور بلژیک، فرانک بوده است ولی در حال حاظر یورو تنها واحد پولی رسمی کشور بلژیک می باشد.

مشاغل مورد نیاز کشور بلژیک

در نیمه دوم سال 2016 , نرخ بیکاری در این کشور حدود 7.6 درصد بود و این رقم از میانگین اتحادیه اروپا یعنی 8.3 درصد , فاصله بسیاری داشته است. البته , نرخ بیکاری جوانان ( یعنی افرادی که زیر 25 سال سن دارند ) بیش از 20 درصد برآورد شده بود . در سال های گذشته , نرخ بیکاری در میان آن دسته از افرادی بسیار زیاد شده است که دارای مدارک تحصیلی و درجه ی بالای علمی هستند .

اکثر مشاغلی که در کشور بلژیک وجود دارد مختص افراد با مهارت، باتجربه و متخصص است که در بخش های خدماتی مانند , امور مالی , موسسه های جهانی و تجارت , اداره های استان , آموزش و پرورش , بیمه عمومی و خدمات اجتماعی , مشغول به کار هستند .(کار در بلژیک) بر خلاف نرخ بیکاری در بلژیک , طبق آخرین گزارشات علام شده در این کشور کمبود نیروی کار در رشته های فنی و مهندسی به خصوص مهندسی It را نیز اعلام کرده است.

روش های اخذ ویزای کاری کشور بلژیک

ویزای جستجوی کار:

کشور بلژیک نیز مانند سایر کشور های عضو اتحادیه ی اروپا ویزای جستجوی کار یا (job seeker) را به جویندگان کار میدهد.(کار در بلژیک)

ویزای جستجوی کار یک ویزای 6 ماهه می باشد که به شخص این اجازه را می دهد که به کشور مورد نظر مثلا بلژیک سفر کرده و به جستجوی کار در این کشور بپردازد تا بتواند شغل مناسب خود که متناسب با تحصیلات و نیاز های مالی وی است را پیدا کرده و کارفرمایی بیابد که با درخواست کار وی موافقت کند.(کار در بلژیک) البته لازم به ذکر است که آگهی استخدام به مدت 3 ماه در کشور مورد نظر و در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر برای آن شغل آگهی به مدت 3 ماه در کل اتحادیه ی اروپا اعلام میشود و پس از آن افراد خارجی مجاز به درخواست برای شغل می باشند. نکته مهم این است که پروسه ی اقدام برای ویزای کاری کشور بلژیک (کار در بلژیک)  زمان بر می باشد.

با توجه به اینکه کشور بلژیک از لحاظ اقتصادی و همچنین از نظر سیاسی کشوری باثبات به حساب می آیند، و نسبت به سایر کشور های اروپایی مالیات کمتری دریافت می کند، بسیاری از افراد مهاجرت به بلژیک (کار در بلژیک)  را گزینه ی بسیار خوبی می بینند.

به دلیل معاف از مالیات بودن کشور بلژیک، این کشور برای سرمایه گذاری و احداث شرکت بسیار گزینه ی خوبی می باشد.(کار در بلژیک) افرادی که تصمیم به سرمایه گذاری در کشور بلژیک را  دارند میتوانند  به راحتی پس از گذشت 3 سال برای اخذ اقامت دائم کشور بلژیک اقدام نمایند، زیرا کشور بلژیک به نسبت دیگر کشور های عضو اتحادیه ی اروپا در مدت زمان کوتاه تری اقامت دائم را برای فرد صادر می کند.

باتوجه به سخت بودن و همچنین زمانبر بودن پروسه ی اخذ ویزای کاری بلژیک یکی از بهترین روش ها برای ورود به کشور بلژیک، اخذ ویزای تحصیلی این کشور می باشد، زیرا افرادی که در کشور بلژیک مشغول به تحصیل هستند اجازه ی کار پاره وقت دارند(کار در بلژیک) و میتوانند در کنار تحصیل به کار کردن نیز مشغول باشند. افراد محصل بلافاصله پس از اتمام دوره ی تحصیلی خود می توانند با پیدا کردن شغل مورد نظر خود به کار تمام وقت در این کشور بپردازند. (کار در بلژیک) لازم به ذکر است که افراد پس از 3 سال کار در این کشور و پرداخت بیمه و مالیات می توانند اقامت این کشور را اخذ نمایند.

لازم توجه است که در قسمت تحصیل در بلژیک در همین سایت به صورت جامع و کامل درباره ی نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی کشور بلژیک و پروسه ی انجام کار توضح داده شده است.

لازم به ذکر  است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در بلژیک، ویزای ازدواج در بلژیک، ویزای توریستی بلژیک، ویزای سرمایه گذاری بلژیک از اطلاعات کامل و جامع درباره ی کشور بلژیک برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به کشور بلژیک  و کار در بلژیک تصمیم بگیرید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور بلژیک و کار در بلژیک میتوانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :