کار در فرانسه

9 / 10
از 1 کاربر

ویزای کار کشور فرانسه

کار در فرانسه و شرایط اخذ ویزای کار در فرانسه، مشاغل مورد نیاز در کشور فرانسه، روش های اخذ ویزای کار در فرانسه،شرایط اقتصادی کشور فرانسه،اطلاعاتی در خصوص خود کشور فرانسه از جمله مواردی است که در این مقاله به آنها پرداختیم.

فرانسه با نام رسمی جمهوری  فرانسه یکی از کشور های اروپای غربی است که هم در دریای مدیترانه و هم در اقیانوس اطلس دارای ساحل می باشد.

کار در فرانسه

فرانسه از ناحیه ی شمال شرق، شرق و جنوب غرب دارای مرزهای مشترک با کشور های بلژیک، لوکزامبورگ، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، سوئیس، موناکو،آندورا است. خاک کشور فرانسه در اروپا شامل مساحتی بالغ بر 547.030 کیلومترمربع می باشد. کشور فرانسه بزرگترین کشور در اروپای غربی و همچنین بزرگترین کشور در اتحادیه ی اروپا می باشد. همچنین لازم به ذکر است که کشور فرانسه سومین کشور بزگ از نظر مساحت در قاره ی اروپا به شمار می آید. پایتخت کشورفرانسه شهر زیبای پاریس می باشد که بزرگترین شهر و مرکز اصلی تجارت و فرهنگ در این کشور محسوب می شود.(کار در فرانسه)

از نظر آب و هوا بخش‌های شمال و شمال شرقی کشور فرانسه دارای  آب و هوای معتدل  است. بخش‌های جنوبی نیز آب و هوای مدیترانه ای  دارند. بخش‌های غربی فرانسه نیز تقریبا دارای اقلیم اقیانوسی می باشد. در حال حاظر جمعیت فرانسه در حال گذر از87 میلیون نفر است و همین امر کشور فرانسه را در رتبه ی دوم اتحادیه ی اروپا از نظر جمعیت قرار داده است.

در کشور فرانسه حاکمیت و بیشترین درصد دینداری در مردم با مسیحیت کاتولیک است ولی پروتستان ، یهودی ها و مسلمانان نیز در این کشور زندگی میکنند اما درصد کمی از افراد را به خود اختصاص می دهند. کشور زیبای فرانسه در سال 2013 میلادی با 85 میلیون گردشگر  از کشور های خارجی  به عنوان محبوب ‌ترین مقصد برای گردشگران از سراسر جهان و سومین کشور پر درآمد از صنعت گردشگری نام گرفت که این آمار، کشور فرانسه را به عنوان یکی از قطب های گردشگری اروپا معرفی می کند. سالانه تعداد بسیار زیادی از افراد علاقه مند به سفر به  کشور فرانسه با اخذ ویزای توریستی فرانسه به این کشور سفر کرده و از جاذبه های گردشگری این شور دیدن می کنند..

فرانسه یکی از کشورهای عضو سازمان ملل متحد و یکی از اعضای دائمی شورای امنیت در این سازمان می‌باشد که حق وتو کردن دارد. فرانسه همچنین از اعضای سایر گروه‌های بین‌المللی همچون گروه هشت، گروه بیست، ناتو، سازمان همکاری اقتصادی و توسعه، سازمان تجارت جهانی است.

شرایط اقتصادی کشور فرانسه

امروزه دولت سوسیالیست فرانسه، بسیاری از شرکت‌های بزرگ، بانک‌ها و بیمه‌ها را خصوصی اعلام نموده‌است؛ ولی چندین شرکت بزرگ همچون ایرفرانس، فرانس تله کوم، رنو، تالس  در اختیار دولت است و در برخی از امور به ویژه نیرو، ترابری و حمل ونقل همگانی و صنایع دفاعی دولت حاکمیتی دارد.

از جمله مهم‌ترین محصولات صنعتی کشور فرانسه که این کشور در آن سرآمد است می‌توان به صنایعی همچون  فلزکاری، ماشین آلات، فلزکاری، ماشین آلات، شیمیایی، وسایل نقلیه، مواد خوراکی، مشروبات، منسوجات، هواپیماسازی ، کشتی سازی، اتمی و نظامی اشاره نمود. معادن آهن فرانسه در شمال شرق آن کشور است و نزدیک آن محل کارخانه‌های فولادسازی بسیاری تأسیس شده ‌و در حال حاضر مشغول به فعالیت هستند. میلیون‌ها نفر از مردم فرانسه در کارخانه ها  اشتغال دارند. در فرانسه چند هزار کیلومتر شاهراه آبی وجود دارد و قایق‌ها در سراسر این راه‌ها رفت ‌و آمد می ‌کنند.

مشاغل مورد نیاز کشور فرانسه

یکی از مشکلات زندگی در کشور فرانسه این است که اگر بخواهید در این کشور شغل پیدا کنید،(کار در فرانسه) دانستن زبان فرانسه از اهمیت بالایی برخوردار است زیرا این زبان زبان رسمی این کشور به حساب می آید. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی مشاغل مورد نیاز کشور فرانسه می توانید به سایت اداره ی مهاجرت کشور فرانسه مراجعه کنید و از لیست مشاغل مورد نیاز این کشور آگاه شوید.(کار در فرانسه)

روش های اخذ ویزای کاری فرانسه

کشور فرانسه یکی از کشور های مطرح اروپایی است که تعداد افراد بسیار زیادی علاقه مند به اخذ روادید و یا ویزای کاری (کار در فرانسه) این کشور می باشند. اخذ ویزای کاری برای افرادی که خارج از فرانسه و اتحادیه ی اروپا زندگی می کنند، تقریبا غیر ممکن است زیرا کشور فرانسه به نیروی کار خارجی احتیاجی ندارد، زیرا جمعیت کشور فرانسه از اغلب کشور های اروپایی بیشتر است وهمین امر سبب شده تا کشور فرانسه نیروی کار ماهر را خود از شهروندان فرانسه تامین کند.(کار در فرانسه)

لازم به ذکر است که افرادی که از طریق ویزای تحصیلی فرانسه وارد این کشور می شوند به آنها اجازه ی کار (کار در فرانسه) نیز داده می شود و می توانند در کنار تحصیل به کار پاره وقت یا همان پارت تایم نیز مشغول شوند ولی نکته ی مهم این است که این ویزا به ویزای کاری تبدیل نمی شود. عموما وقتی اشخاص با ویزای تحصیلی وارد کشور فرانسه می شوند ، به آنها در مقطع لیسانس 20 ساعت و در مقطع دکترا 30 ساعت اجازه ی کار قانونی در هفته داده می شود و مانعی برای کار آنها وجود ندارد.

لازم به ذکر است که تنها راهی که میتوان از طریق آن ویزای تحصیلی همراه با کار (کار در فرانسه) را به اقامت دائم تبدیل کرد این است که ، اشخاص در حال تحصیل شغلی را پیدا کنند که کارفرما آنها را بیمه کند در این صورت می توانند در پایان تحصیل خود برای اخذ اقامت دائم خود اقدام کنند. جالب توجه است که در قسمت تحصیل در فرانسه به صورت جامع و کامل در زمینه ی نحوه ی اخذ ویزای تحصیلی کشور فرانسه توضیح داده شده است.

 

ویزای سرمایه گذاری فرانسه

یکی از روش های کار در فرانسه سرمایه گذاری و یا ثبت شرکت در این کشور می باشد، افراد می توانند با ثبت شرکت در فرانسه علاوه بر گسترش زمینه های فعالیت های تجاری و اقتصادی خود در فرانسه از مزایای متعددی از جمله اقامت دائم خود و خانواده ی خود بهره مند شوند.(کار در فرانسه)

یکی از روشهای جایگزین ویزای کار فرانسه (کار در فرانسه) ، ویزای سرمایه گذاری فرانسه است. دولت فرانسه برای افرادی که مایل به سرمایه گذاری درکشور فرانسه هستند شرایطی را فراهم نموده است که متقاضیان می توانند با خرید یک واحد صنفی برای کار  و یا راه اندازی یک  شغل در کشور فرانسه سرمایه گذاری کنند و اقامت این کشور را برای خود و خانواده خود اخذ نمایند. فرد متقاضی به روش مهاجرت به فرانسه از طریق سرمایه گذاری در فرانسه  ابتدا باید یک واحد صنفی (مثلا یک مغازه یا کارگاه) را خریداری نماید که در این صورت به فرد یک ویزا به مدت زمان یک سال داده می شود که البته این ویزا به مدت 5 سال دیگر نیز قابلیت تمدید شدن دارد. چنانچه فرد بتواند شغل خود را در این 5 سال حفظ کرده و به خوبی اداره نماید پس از گذشت این مدت اقامت دائم فرانسه را دریافت می کند.

لازم به ذکر است که مراحل درخواست ویزای سرمایه گذاری کشور فرانسه بدین صورت است که ابتدا شخص درخواست یک ویزای کوتاه مدت را می نماید و پس از اخذ ویزا و وارد شدن به کشور فرانسه باید یک واحد صنفی مثلا یک مغازه یا کارگاه خریداری نماید و یک حساب بانکی نیز ایجاد نماید.(کار در فرانسه) لازم به ذکر است که با پایان این ویزای کوتاه مدت شخص باید به کشور خود برگشته و حال درخواست ویزای بلند مدت 6 ماهه را به سفارت فرانسه بدهد. در این مرحله  فرد باید به حساب فرانسه خود پول واریز نماید و پس از ورود مجدد به فرانسه درخواست اقامت یک ساله می نماید که در این مرحله شخص متقاضی باید شرکت خود را تاسیس نماید و مدارک تاسیس شرکت را به دولت ارائه می نماید . این اقامت به مدت 5 سال تمدید می گردد و نهایتاً تبدیل به اقامت 10 ساله می شود.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در فرانسه، ویزای ازدواج در فرانسه، ویزای سرمایه گذاری در فرانسه و همچنین ویزای توریستی فرانسه از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور فرانسه برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به این کشور و کار در فرانسه تصمیم گیری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی اخذ ویزای کاری کشور فرانسه و کار در فرانسه میتوانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :