021-44124850

ویزای کار در فنلاند

9 / 10
از 4 کاربر

یکی از راه‌های ایده‌آل اخذ اقامت فنلاند در سال 2024 از طریق دریافت ویزای کاری این کشور میباشد (با راد مهاجر پروسه مهاجرت خودتان را شروع کنید)

فنلاند فرصت های کاری بسیار خوبی دارد. این کشور به عنوان هشتمین کشور ثروتمند اروپا رتبه بندی شد و تعداد زیادی از مردم فرصت کار در فنلاند را می خواهند و به دنبال اخذ ویزای کار فنلاند هستند با این حال، برای کار آزادانه در آنجا، اتباع کشورهای ثالث نیاز به ویزای کار فنلاند دارند. ویزای کار کمی با سایر ویزاها متفاوت است زیرا یک مجوز طولانی مدت است و به دارنده اجازه می دهد مدت زمان بیشتری از محدودیت 90 روزه معمولی اقامت داشته باشد.

کار در فنلاند

آیا برای کار در فنلاند به ویزا نیاز دارم؟

اگر اهل هیچ یک از کشورهای ذکر شده در زیر نیستید، به ویزا نیاز دارید:

 • منطقه شنگن و EEA/EU
 • کشورهای شمال اروپا
 • ایالات متحده، نیوزیلند، استرالیا، سن مارینو، واتیکان، جمهوری آندورا، و ژاپن.

کسانی که برای کار در فنلاند به ویزا نیاز ندارند فقط می توانند 90 روز کار کنند و پس از آن باید به عنوان مقیم برای کار در فنلاند ثبت نام کنند.شرایط واجد شرایط بودن برای ویزای کار فنلاند:
برای واجد شرایط بودن برای ویزای کار در فنلاند، باید معیارهای خاصی را رعایت کنید

 • شما باید یک قرارداد کاری معتبر در فنلاند داشته باشید.
 • شما باید مدرک دانشگاهی داشته باشید
 • شما باید به صورت حرفه ای در رشته خود کار کنید.
 • شما باید از هرگونه اتهام جنایی مبرا باشید.
 • شما نباید خطری برای فنلاند داشته باشید.
 • شما باید تمام قوانین فنلاند را رعایت کنید.
 • شما نباید تحت هیچ گونه ممنوعیت سفر در منطقه شینگن قرار بگیرید.
 • برای ویزای تخصصی: شما باید به عنوان یک کارگر بسیار ماهر واجد شرایط باشید.
 • برای ویزای استارت آپ: باید طرح راه اندازی و حمایت مالی داشته باشید.
 • برای ویزای تخصصی و کارت آبی اتحادیه اروپا:
 • شما باید حقوقی بالاتر از حد متوسط داشته باشید.
 • شما باید شایستگی بالایی در تکمیل کار مورد نیاز داشته باشید
 • برای ویزای پژوهشی: شما باید گواهی معتبری داشته باشید که وضعیت تحقیق شما را ثابت کند.
 • برای تحقیقات علمی: برای کار بر روی یک پروژه علمی باید دعوتنامه داشته باشید.

 

چگونه برای ویزای کار فنلاند اقدام کنیم؟

در اینجا لیستی از مراحلی است که باید هنگام درخواست ویزای کار فنلاند انجام دهید:

 • پیدا کردن یک موقعیت شغلی
 • برای مجوز کار اقدام کنید
 • منتظر جواب بمانید

 

پیدا کردن یک موقعیت شغلی

قبل از درخواست ویزای کاری خود، باید در فنلاند شغلی پیدا کنید. ارائه یک قرارداد کار معتبر با بقیه برنامه الزامی است. بدون کار، پاسخ مثبتی در مورد ویزای خود دریافت نخواهید کرد.

 

برای مجوز کار اقدام کنید

هنگامی که شغلی در فنلاند به دست آوردید، می توانید برای مجوز کار اقدام کنید. شما می توانید از طریق خدمات الکترونیکی به صورت آنلاین و یا می توانید به صورت حضوری درخواست مجوز دهید. استفاده از برنامه های خدمات الکترونیکی آسان تر است.

 

منتظر جواب باشید

باید بدانید که درخواست شما به دو صورت بررسی می شود. اولاً، یک اداره اشتغال و توسعه اقتصادی به درخواست شما رسیدگی می کند و تصمیمی جزئی اتخاذ می کند. پس از آن، خدمات مهاجرت فنلاند روند درخواست شما را نهایی کرده و تصمیم گیری خواهد شد. اگر در خارج از کشور درخواست داده اید، نمی توانید به فنلاند سفر کنید و منتظر تصمیم باشید. در صورت درخواست آنلاین، از طریق خدمات الکترونیکی نتیجه نهایی به شما اطلاع داده می شود، اگر به صورت حضوری درخواست داده اید، اداره مهاجرت در فنلاند تصمیم را به نمایندگی محلی فنلاند شما در کشور محل اقامت شما ارسال می کند، که از طریق ایمیل یا پست مطلع خواهید شد.

 

مدت زمان ویزای کار فنلاند چقدر است؟

به طور معمول، ویزای کار صادر شده توسط مقامات فنلاند حدود یک سال طول می کشد. با این حال، مدت زمان بسته به نوع ویزا شما متفاوت خواهد بود. اگر مجوز B داشته باشید که در غیر این صورت مجوز موقت نامیده می شود، فقط یک سال اعتبار دارد. اگر مجوز A دارید که به آن مجوز مداوم نیز می گویند، تا زمانی که در فنلاند کار داشته باشید معتبر خواهد بود.

 

آیا می توانم مجوز کار فنلاند را تمدید کنم؟

بسته به نوع مجوز شما می توانید هر سال یا هر چهار سال یک بار برای تمدید درخواست دهید. مجوز موقت باید هر سال تمدید شود، در حالی که مجوز مستمر بعد از چهار سال باید تمدید شود. شما باید حداقل سه ماه قبل از انقضای مجوز خود برای تمدید درخواست دهید. بعد از اینکه حدود 5 سال با یک مجوز مستمر زندگی کردید، می توانید برای اجازه اقامتی که برای مدت نامحدودی معتبر است درخواست دهید، مگر اینکه دلیلی برای لغو اقامت شما وجود داشته باشد.

 

آیا می توانم با ویزای کار فنلاند کارفرما را تغییر دهم؟

اگر بر اساس یک کارفرمای خاص برای مجوز کار درخواست داده اید، نمی توانید کارفرما را تغییر دهید. اگر می خواهید کارفرمای خود را تغییر دهید، باید برای یک مجوز کار جدید درخواست دهید. اگر برای مجوز کاری درخواست داده اید که به شما امکان می دهد کار خود را مطابق میل خود تغییر دهید، نباید مشکلی داشته باشید، اما مطمئن شوید که از قبل حق کار بر اساس مجوز را هنگام درخواست بررسی کنید. اگر می خواهید برای چندین کارفرما کار کنید، باید گزینه "چند کارفرما" را به برنامه خود اضافه کنید.

 

انواع دیگر ویزای کار فنلاند

انواع مختلفی از ویزای کار فنلاند وجود دارد، برخی از انواع آن بر اساس نوع کاری که شما واجد شرایط آن هستید متفاوت است، در حالی که برخی از آنها بر اساس مدت زمان متفاوت است.

 • ویزای جویای کار
 • کارت آبی اتحادیه اروپا
 • کارآفرین
 • متخصص
 • کار فصلی

 

ویزای جستجوی کار فنلاند

اگر یک برنامه تحصیلی را در فنلاند تکمیل کرده اید، واجد شرایط درخواست ویزای جستجوی کار هستید. این ویزا برای یک سال اعتبار دارد و به شما اجازه می دهد تا زمانی که به دنبال کار هستید در فنلاند بمانید. هنگامی که یک قرارداد کاری معتبر دارید، می توانید برای یک مجوز موقت یا یک مجوز مداوم درخواست دهید.

 

کارت آبی اتحادیه اروپا

کارت آبی اتحادیه اروپا به افراد واجد شرایطی که مایل به کار در فنلاند هستند اعطا می شود. در کنار الزامات عمومی، شما باید مدرک تحصیلی عالی داشته باشید و حقوق شما باید از عدد متوسط عبور کند. درآمد ناخالص شما باید حداقل 4929 یورو در ماه باشد. این نوع مجوز که توسط فنلاند صادر می شود به شما امکان می دهد فقط در فنلاند کار کنید و نه در سایر کشورهای شینگن. این ویزا معمولاً 2 سال اعتبار دارد و تا زمانی که شغل خود را دارید باید هر 2 سال یکبار تمدید شود.

 

ویزای کارآفرینی فنلاند

برای واجد شرایط بودن برای این نوع مجوز باید دارای چنین شرایطی باشید:

 • یک کارآفرین خصوصی
 • شریک در شرکت تضامنی
 • شریک عام در شرکت تضامنی
 • عضو یک تعاونی که مسئولیت نامحدودی برای تامین مالی مجدد دارد
 • یک کارآفرین در یک شرکت با مسئولیت محدود

اگر می خواهید به عنوان یک فریلنسر یا به عنوان یک کارآفرین کار کنید، این نوع مجوز برای شما مناسب تر است. به منظور کسب مجوز کار برای این نوع کار، کسب و کار شما باید سودآور باشد، مرکز توسعه اقتصادی، حمل و نقل و محیط زیست ارزیابی خواهد کرد که آیا کسب و کار شما این شرایط را برآورده می کند یا خیر.

 

ویزای تخصصی فنلاند

در صورتی که واجد شرایط رده کارگری با مهارت بالا هستید که می تواند به عنوان متخصص در هر زمینه ای در فنلاند کار کند، باید برای این مجوز اقدام کنید. حقوق درآمد شما باید حداقل 3000 یورو در ماه برای این مجوز باشد.

 

ویزای کار فصلی فنلاند

برای کار فصلی باید برای ویزای کوتاه مدت اقدام کنید. این ویزا معمولا فقط برای سه ماه اعتبار دارد.آیا در صورت داشتن ویزای کار می توانم خانواده ام را به فنلاند بیاورم؟بله، اعضای خانواده شما تا زمانی که ویزای کاری معتبر داشته باشید می توانند بر اساس روابط خانوادگی برای اجازه اقامت اقدام کنند.

 

هزینه ویزای کار فنلاند چقدر است؟

اگر به صورت آنلاین درخواست دهید، هزینه پرداخت 490 یورو است، اما اگر بهصورت حضوری درخواست دهید 690 یورو هزینه خواهد داشت.

در انتها اگر شما از متقاضیان مهاجرت به فنلاند از طریق اخذ ویزای کاری فنلاند هستید می توانید برای کشب اطلاعات بیشتر با شماره های موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره رایگان تلفنی بهره مند شوید.

ویزای کار در فنلاند

پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است که تقریبا 1 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. یک سوم کشور فنلاند بالای مدار شمالگان قرار دارد و این کشور پس از ایسلند ، شمالی ترین کشور دنیا محسوب می شود.

در شمالی ‌ترین نواحی کشور فنلاند در فصل تابستان‌ها خورشید برای ۷۳ روز غروب نمی ‌کند و همه ۲۴ ساعت روز هوا روشن است. در فصل زمستان نیز ۵۱ روز خورشید طلوع نمی‌کند. به علت نامساعد بودن شرایط جوی و  آب و هوای شمال کشور فنلاند، جمعیت بسیار کمی در این مناطق سکونت دارند.کشورفنلاند سرزمینی پَست و هموار است که شامل چندین دریاچه می باشد. کشور فنلاند معروف به کشور هزار دریاچه میباشد. 86 درصد از طبیعت کشور فنلاند پوشیده از جنگل های توندرا و تایگا است. رشته کوه‌ های آن اغلب درنواحی شمالی این کشور واقع شده‌اند. بزرگ ‌ترین دریاچه ی موجود در کشور فنلاند سایمای بزرگ نام دارد.جمعیت کشور فنلاند حدودا 6 میلیون نفر می باشد. میانگین سنی  افراد ساکن در کشور فنلاند 41.6 درصد در سال است. میانگین امید به زندگی برای زنان 82.31 سال و برای مردان 75.15 سال است. 84.2 درصد از جمعیت این کشور مسیحی و پیرو کلیسای لوتری فنلاند هستند. ادیان اسلام و یهود نیز به ویژه میان مهاجران خارجی فنلاند رایج است. همچنین درصد قابل توجهی از مردم این کشور بدون اعتقاد به هیچ درن و مذهبی  می‌باشند.

بیشتر مردم فنلاند به زبان فنلاندی تکلم میکنند. این زبان که تا حدی با زبان کشور مجارستان نیز نزدیکی دارد و به همراه زبان‌های استونیایی، مجاری و مالتی، زبان‌های رسمی غیر هندو اروپایی اتحادیه اروپا می‌باشند. گاهی اوقات کشور فنلاند را به دلیل تناسبات فرهنگی زیاد با کشورهای سوئد و نروژ و دانمارک، در رده کشورهای  اسکاندیناوی قرار می‌دهند اما لازم به توجه است که این کشور جزو کشور های اسکاندیناوی نیست.

نظام سیاسی کشور فنلاند جمهوری ای است که برپایه ی مجلس اداره می‌شود.

در این کشور رئیس جمهور، مسئول معرفی نخست وزیر است و کابینه را نیز نخست‌ وزیر اداره می‌کند. نخست وزیر و کابینه‌ اش باید توانایی داشته باشند که از مجلس رای اعتماد  بگیرند تا بتوانند در سمت خود شروع به فعالیت کنند.

مجلس این کشور ۲۰۰ کرسی دارد که نمایندگان آن برای دوره های چهار ساله انتخاب می‌شوند. مسئولیت اصلی رئیس جمهور هدایت سیاست‌ های خارجی است و او هر شش سال یکبار توسط انجمن انتخاباتی برگزیده می‌ شود. سن رأی دهندگان در این کشور  ۱۸ سالگی است و رأی دادن حق عمومی همه ی افراد بالای 18 سال است.

در حال حاضر آقای سائولی نینیسته، رئیس ‌جمهور کنونی این کشور می باشد که در سال ۲۰۱۲ میلادی برای مقام ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد. نخست ‌وزیر فنلاند یوها سیپیلا است که او نیز از سال 2015 به این مقام نایل آمد.

 

شرایط اقتصادی کشور فنلاند

با اینکه فنلاند یکی از کشورهای عضو منطقه یورو  است ولی در حال حاضر به ‌صورت رسمی در رکود اقتصادی به سر می ‌برد، ولی با وجود این شرایط وضع اقتصادی این کشور بهتر از سایر کشورهای منطقه یورو به نظر می رسد. اقتصاد فنلاند وابستگی فراوانی به صادرات این کشور دارد و بحران اقتصادی سایر کشور های اروپایی تأثیر زیادی روی بخش صادرات این کشور گذاشته ‌است. فنلاند تنها کشور منطقه یورو است که بر اساس اعلام سه نهاد مطرح مالی در زمینه اعتبار و درستی سنجی ، از وضع باثبات (AAA) برخوردار است. لازم به ذکر است که واحد پول رسمی کشور فنلاند یورو می باشد.

 

مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند

مشاغل مورد نیاز یا همان مشاغلی که  کشور فنلاند با کمبود آنها موجه است در سال ۲۰۱۹ متفاوت با سالهای گذشته می باشد. اکثر کمبود در زمینه ی نیروی کار در کشور فنلاند در بخش صنعت ، تکنولوژی ، کار فنی ، کار هنری و مدیریت و بخش های اداری می باشد. برخی مشاغل نظیر مهندسی برق و دیجیتال مارکتینگ و دندان پزشکی از مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند می باشند که در این بخش ها نیاز به نیروی کار با مهارت احساس می شود ولی طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده، مشاغل زیر مورد نیاز ترین مشاغل در کشور فنلاند می باشند: نماینده فروش تجاری/دستیار فروشنده فروشگاه/آشپز/نظافتچی دفاتر ، هتل و…/سرپرست/دستیار مراقبت های بهداشتی/متخصصان پرستاری/کارکنان مراقبت های شخصی خانه/آرایشگاه/مکانیک خودرو و تعمیر خودرو...

لازم به ذکر است که لیست مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند هر ساله به روز رسانی و دچار تغییر دگرگونی می شود که شما میتوانید با مراجعه به سایت اداره ی مهاجرت کشور فنلاند از این لیست مطلع شوید و با دید بازتری نسبت به مهاجرت کاری به کشور فنلاند اقدام نمایید.

 

روش های اخذ ویزای کاری کشور فنلاند

اخذ ویزای کار در  فنلاند طی مراحل خاصی قابل انجام است. نکته ی قابل توجه این است که برای اخذ ویزای کاری کشور فنلاند شخص متقاضی ابتدا باید حتما اجازه ی اقامت در این کشور را داشته باشد که این امر مستلزم داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای معتبر در کشور فنلاند می باشد.

 

اخذ ویزای کاری فنلاند از طریق پیشنهاد کار (job offer)

این روش به این صورت است که شخص متقاضی باید ابتدا یک پیشنهاد کاری از کارفرمای معتبر در کشور فنلاند داشته باشد تا بتواند برای ویزای کاری کشور فنلاند اقدام کند.

سیستم پیدا کردن شغل در کشور فنلاند و به طور کلی در قاره ی اروپا به این صورت است که کارفرما برای پیدا کردن ، کارمند برای شغل خود، آگهی استخدام را ابتدا به مدت 3 ماه در کشور فنلاند و سپس به مدت 3 ماه در کل اروپا منتشر میکند. در آخر در صورت پیدا نکردن شخص مورد نظر افراد از کشور های دیگر مانند ایران می توانند برای این شغل اقدام کنند که این کار عملا سخت و دشوار می باشد. شخص پس از پیدا کردن شغل مورد نظر خود و دریافت پیشنهاد شغلی و اخذ اقامت متناسب با تخصص در زمینه ی شغلی خود می تواند با ارائه ی مدارک خود به سفارت این کشور می تواند ویزای کاری کشور فنلاند را اخذ نماید.

یکی از روش های اخذ ویزای کاری فنلاند این است که شخص از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شده و در آنجا به صورت حضوری به دنبال کار بگردد که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان به اطلاعات گوناگون در سرتاسر دنیا این کار عملا کاری بیهوده می باشد، زیرا شخص میتواند با مراجعه به وب سایت های کاریابی فنلاند به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند ،در این صورت روند انجام کار زمان کمتری نسبت به جستجوی کار از طریق حضور در این کشور دارد.

یکی دیگر از روش های اخذ ویزای کاری کشور فنلاند این است که شخص متقاضی کار در فنلاند از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور فنلاند شود که پروسه ی انجام کار به صورت کاممل در قسمت تحصیل در فنلاند توضیح داده شده است. لازم به ذکر است که کشور فنلاند به دانشجویان و افراد مشغول به تحصیل اجازه ی کار پاره وقت می دهد و شخص میتواند در کنار تحصیل خود به کارکردن در این کشور بپرازد. لازم به ذکر است که افراد مشغول به تحصیل در فنلاند میتوانند بلافاصله بعد از اتمام تحصیل خود به صورت تمام وقت به شغل مورد نظر خود مشغول شوند. لازم توجه است که درباره ی ویزای تحصیلی کشور فنلاند به طور کامل در بخش تحصیل در فنلاند توضیح داده شده است.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور فنلاند می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

ارسال نظر و نظرات ثبت شده