کار در فنلاند

10 / 10
از 1 کاربر

کار در کشور فنلاند

کار در فنلاند، اخذ ویزای کار در فنلاند و مشاغل مورد نیاز در کشور فنلاند، و همچنین اطلاعاتی در خصوص کشور فنلاند و روش های اخذ ویزا کار در فنلاند مواردی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است. در ادامه مطلب همراه ما باشید.

کشور فنلاند با نام رسمی جمهوری فنلاند، کشوری است که در منطقه ی اسکاندیناوی و در شمال اروپا قرار دارد. کشور فنلاند  از نظر مساحت هشتمین کشور بزرگ در قاره ی اروپا محسوب می باشد.

کار در فنلاند

پایتخت کشور فنلاند شهر هلسینکی است که تقریبا 1 میلیون نفر در آن زندگی می کنند. یک سوم کشور فنلاند بالای مدار شمالگان قرار دارد و این کشور پس از ایسلند ، شمالی ترین کشور دنیا محسوب می شود.

در شمالی ‌ترین نواحی کشور فنلاند در فصل تابستان‌ها خورشید برای ۷۳ روز غروب نمی ‌کند و همه ۲۴ ساعت روز هوا روشن است. در فصل زمستان نیز ۵۱ روز خورشید طلوع نمی‌کند. به علت نامساعد بودن شرایط جوی و  آب و هوای شمال کشور فنلاند، جمعیت بسیار کمی در این مناطق سکونت دارند.کشورفنلاند سرزمینی پَست و هموار است که شامل چندین دریاچه می باشد. کشور فنلاند معروف به کشور هزار دریاچه میباشد. 86 درصد از طبیعت کشور فنلاند پوشیده از جنگل های توندرا و تایگا است. رشته کوه‌ های آن اغلب درنواحی شمالی این کشور واقع شده‌اند. بزرگ ‌ترین دریاچه ی موجود در کشور فنلاند سایمای بزرگ نام دارد.جمعیت کشور فنلاند حدودا 6 میلیون نفر می باشد. میانگین سنی  افراد ساکن در کشور فنلاند 41.6 درصد در سال است. میانگین امید به زندگی برای زنان 82.31 سال و برای مردان 75.15 سال است. 84.2 درصد از جمعیت این کشور مسیحی و پیرو کلیسای لوتری فنلاند هستند. ادیان اسلام و یهود نیز به ویژه میان مهاجران خارجی فنلاند رایج است. همچنین درصد قابل توجهی از مردم این کشور بدون اعتقاد به هیچ درن و مذهبی  می‌باشند.

بیشتر مردم فنلاند به زبان فنلاندی تکلم میکنند. این زبان که تا حدی با زبان کشور مجارستان نیز نزدیکی دارد و به همراه زبان‌های استونیایی، مجاری و مالتی، زبان‌های رسمی غیر هندو اروپایی اتحادیه اروپا می‌باشند. گاهی اوقات کشور فنلاند را به دلیل تناسبات فرهنگی زیاد با کشورهای سوئد و نروژ و دانمارک، در رده کشورهای  اسکاندیناوی قرار می‌دهند اما لازم به توجه است که این کشور جزو کشور های اسکاندیناوی نیست.

نظام سیاسی کشور فنلاند جمهوری ای است که برپایه ی مجلس اداره می‌شود.

در این کشور رئیس جمهور، مسئول معرفی نخست وزیر است و کابینه را نیز نخست‌ وزیر اداره می‌کند. نخست وزیر و کابینه‌ اش باید توانایی داشته باشند که از مجلس رای اعتماد  بگیرند تا بتوانند در سمت خود شروع به فعالیت کنند.

مجلس این کشور ۲۰۰ کرسی دارد که نمایندگان آن برای دوره های چهار ساله انتخاب می‌شوند. مسئولیت اصلی رئیس جمهور هدایت سیاست‌ های خارجی است و او هر شش سال یکبار توسط انجمن انتخاباتی برگزیده می‌ شود. سن رأی دهندگان در این کشور  ۱۸ سالگی است و رأی دادن حق عمومی همه ی افراد بالای 18 سال است.

در حال حاضر آقای سائولی نینیسته، رئیس ‌جمهور کنونی این کشور می باشد که در سال ۲۰۱۲ میلادی برای مقام ریاست جمهوری این کشور انتخاب شد. نخست ‌وزیر فنلاند یوها سیپیلا است که او نیز از سال 2015 به این مقام نایل آمد.

شرایط اقتصادی کشور فنلاند

با اینکه فنلاند یکی از کشورهای عضو منطقه یورو  است ولی در حال حاضر به ‌صورت رسمی در رکود اقتصادی به سر می ‌برد، ولی با وجود این شرایط وضع اقتصادی این کشور بهتر از سایر کشورهای منطقه یورو به نظر می رسد. اقتصاد فنلاند وابستگی فراوانی به صادرات این کشور دارد و بحران اقتصادی سایر کشور های اروپایی تأثیر زیادی روی بخش صادرات این کشور گذاشته ‌است. فنلاند تنها کشور منطقه یورو است که بر اساس اعلام سه نهاد مطرح مالی در زمینه اعتبار و درستی سنجی ، از وضع باثبات (AAA) برخوردار است. لازم به ذکر است که واحد پول رسمی کشور فنلاند یورو می باشد.

مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند

مشاغل مورد نیاز یا همان مشاغلی که  کشور فنلاند با کمبود آنها موجه است در سال ۲۰۱۹ متفاوت با سالهای گذشته می باشد.(کار در فنلاند) اکثر کمبود در زمینه ی نیروی کار در کشور فنلاند در بخش صنعت ، تکنولوژی ، کار فنی ، کار هنری و مدیریت و بخش های اداری می باشد. برخی مشاغل نظیر مهندسی برق و دیجیتال مارکتینگ و دندان پزشکی از مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند می باشند که در این بخش ها نیاز به نیروی کار با مهارت احساس می شود ولی طبق آخرین آمار رسمی منتشر شده، مشاغل زیر مورد نیاز ترین مشاغل در کشور فنلاند می باشند: نماینده فروش تجاری/دستیار فروشنده فروشگاه/آشپز/نظافتچی دفاتر ، هتل و…/سرپرست/دستیار مراقبت های بهداشتی/متخصصان پرستاری/کارکنان مراقبت های شخصی خانه/آرایشگاه/مکانیک خودرو و تعمیر خودرو...

لازم به ذکر است که لیست مشاغل مورد نیاز کشور فنلاند هر ساله به روز رسانی و دچار تغییر دگرگونی می شود که شما میتوانید با مراجعه به سایت اداره ی مهاجرت کشور فنلاند از این لیست مطلع شوید و با دید بازتری نسبت به مهاجرت کاری (کار در فنلاند)به کشور فنلاند اقدام نمایید.

روش های اخذ ویزای کاری کشور فنلاند

اخذ ویزای کار در  فنلاند طی مراحل خاصی قابل انجام است. نکته ی قابل توجه این است که برای اخذ ویزای کاری کشور فنلاند شخص متقاضی ابتدا باید حتما اجازه ی اقامت در این کشور را داشته باشد که این امر مستلزم داشتن پیشنهاد کار از یک کارفرمای معتبر در کشور فنلاند می باشد.(کار در فنلاند)

اخذ ویزای کاری از طریق پیشنهاد کار (job offer)

این روش به این صورت است که شخص متقاضی باید ابتدا یک پیشنهاد کاری از کارفرمای معتبر در کشور فنلاند داشته باشد تا بتواند برای ویزای کاری (کار در فنلاند)کشور فنلاند اقدام کند.

سیستم پیدا کردن شغل در کشور فنلاند (کار در فنلاند) و به طور کلی در قاره ی اروپا به این صورت است که کارفرما برای پیدا کردن ، کارمند برای شغل خود، آگهی استخدام را ابتدا به مدت 3 ماه در کشور فنلاند و سپس به مدت 3 ماه در کل اروپا منتشر میکند. در آخر در صورت پیدا نکردن شخص مورد نظر افراد از کشور های دیگر مانند ایران می توانند برای این شغل اقدام کنند که این کار عملا سخت و دشوار می باشد. شخص پس از پیدا کردن شغل(کار در فنلاند) مورد نظر خود و دریافت پیشنهاد شغلی و اخذ اقامت متناسب با تخصص در زمینه ی شغلی خود می تواند با ارائه ی مدارک خود به سفارت این کشور می تواند ویزای کاری کشور فنلاند را اخذ نماید.

یکی از روش های اخذ ویزای کاری فنلاند (کار در فنلاند) این است که شخص از طریق ویزای توریستی وارد این کشور شده و در آنجا به صورت حضوری به دنبال کار بگردد که امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی و دسترسی آسان به اطلاعات گوناگون در سرتاسر دنیا این کار عملا کاری بیهوده می باشد، زیرا شخص میتواند با مراجعه به وب سایت های کاریابی فنلاند به دنبال شغل مورد نظر خود بگردند ،در این صورت روند انجام کار (کار در فنلاند)  زمان کمتری نسبت به جستجوی کار از طریق حضور در این کشور دارد.

یکی دیگر از روش های اخذ ویزای کاری کشور فنلاند(کار در فنلاند) این است که شخص متقاضی کار در فنلاند از طریق ویزای تحصیلی وارد کشور فنلاند شود که پروسه ی انجام کار به صورت کاممل در قسمت تحصیل در فنلاند توضیح داده شده است. لازم به ذکر است که کشور فنلاند به دانشجویان و افراد مشغول به تحصیل اجازه ی کار پاره وقت (کار در فنلاند)می دهد و شخص میتواند در کنار تحصیل خود به کارکردن در این کشور بپرازد. لازم به ذکر است که افراد مشغول به تحصیل در فنلاند میتوانند بلافاصله بعد از اتمام تحصیل خود به صورت تمام وقت به شغل مورد نظر خود مشغول شوند(کار در فنلاند). لازم توجه است که درباره ی ویزای تحصیلی کشور فنلاند به طور کامل در بخش تحصیل در فنلاند توضیح داده شده است.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در فنلاند، ویزای ازدواج در فنلاند، ویزای سرمایه گذاری در فنلاند و همچنین ویزای توریستی فنلاند از اطلاعات کلی تری در زمینه ی مهاجرت به فنلاند و کار در فنلاند بدست بیاورید. 

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور فنلاند (کار در فنلاند) می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :