کار در نروژ

9 / 10
از 1 کاربر

ویزای کار کشور نروژ

کار در نروژ و اخذ ویزای کار در نروژ و همچنین شرایط اقتصادی کشور نروژ و مشاغل مورد نیاز کشور نروژ و همچنین راه های اخذ اقمت و ویزای کار در نروژ از مطالبی هستند که در این مقاله به آنها اشاره شده است.

کشور نروژ با نام رسمی پادشاهی نروژ کشوری پادشاهی وکاملا مستقل است ، این  کشور در بخش غربی شبه جزیره ی اسکاندیناوی قرار دارد.

کار در نروژ

کشورنروژ 385.253 کیلومتر مربع وسعت دارد و این کشور از مشرق دارای یک نوار طولانی مرزی با کشور سوئد  بوده و همچنین از ناحیه ی شمال شرق با کشور های فنلاند  و روسیه و از جنوب با تنگهٔ اسکاژراک  هم‌ مرز است. سواحل کشور نروژ طولانی است و به اقیانوس اطلس و دریای بارتنز نیز متصل است.

نروژ کشوری کوهستانی است و دارای هوای بسیار سرد و قطبی می باشد.

جمعیت کشور نروژ تقریبا 6 میلیون نفر می باشد.

طبق دفتر آمار نروژ، در سال ۲۰۱۸ حدود ۲۱.۰۰۰ ایرانی‌ در کشور نروژ ساکن هستند که اغلب این جمعیت در شرق این کشور زندگی می کنند.

زبان نروژی در دو گویش خود، زبان رسمی کشور نروژ است.

از مردم نروژ ۸۳٫۶ درصد به عنوان مسیحی ثبت شده‌اند که ۷۹٫۴ درصد آن مربوط به پیروان آیین لوتری می‌شود. در نظرسنجی‌ها و سرشماری‌های انجام شده در این کشور، تنها ۲۰ درصد از مردم نروژ گفته ‌اند که دین در زندگی آن‌ها دارای نقش یا اهمیت است.

نروژ یکی از توسعه‌ یافته ‌ترین حکومت‌های  مبتنی بر قانون در جهان است. از ۱۸۱۴ تقریباً ۴۵٪ مردان (۲۵ سال یا بالاتر) حق رأی داشته ‌اند.

در حال حاظر هارالد پنجم  پادشاه نروژ است. ارنا سلبرگ با جانشینی ینس استوتنبرگ از سال ۲۰۱۳ نخست ‌وزیر قانونی نروژ می‌باشد.

اکثر دانشگاه‌های نروژ هزینه‌های تحصیلی از دانشجویان دریافت نمی‌کنند و رایگان هستند، بنابراین دانشجویان به راحتی می‌ توانند برای هر یک از دوره‌های تحصیلات عالی دانشگاه‌‌ های نروژ اقدام کنند. شما میتوانید با مراجعه به قسمت تحصیل در نروژ در همین سایت از اطلاعات بیشتر در زمینه ی تحصیل در این کشور برخوردار شوید.

شرایط اقتصادی کشور نروژ

واحد پولی رسمی کشور نروژ کرون است.

نروژ دارای ذخایر بسیار زیادی از منابع طبیعی شامل: نفت,گاز طبیعی,مواد معدنی،چوب ,آب شیرین است.  بخش اعظمی از صادرات خارجی کشور نروژ را  منابع نفتی تشکیل می‌دهد به طوری که نروژ روزانه 3 میلیون بشکه نفت خام صادر می ‌کند ولی عضو سازمان جهانی اوپک نیست. نروژ جزء کشور های اتحادیه ی اروپا نیست و شهروندان نروژ  در همه پرسی های  انجام شده در این کشور عضویت در این اتحادیه را رد کرده‌ اند. لازم به ذکر است که صنایع پتروشیمی یک چهارم تولید ناخالص ملی کشور نروژ را تشکیل می دهد.

مشاغل مورد نیاز کشور نروژ

افرادی که به دنبال کار در نروژ هستند می توانند در دفاتر بازنشستگی و یا دفاتر کاریابی در این کشور ثبت نام کنند، این دفاتر به صورت تخصصی روی مهارت های افراد کار می کنند تا افراد بتوانند بهترین شغل مورد نظر خود را به دست بیاورند. نروژ همچنین بازار غیر رسمی ای برای موقعیت های شغلی مختلف دارد.

شخص متقاضی کار در نروژ میتواند برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه ی پیدا کردن شغل های مورد نیاز کشور نروژ به سایت اداره مهاجرت نروژ مراجعه کرده و لیست شغل های مورد نیاز کشور نروژ(کار در نروژ) را مطالعه کنند.

روش های اخذ ویزای کاری کشور نروژ

اخذ ویزای(پیشنهاد کار) نروژ job offer

یکی از راه های اخذ ویزای کاری کشور نروژ(کار در نروژ)، اخذ ویزای job offer یا پیشنهاد شغلی است. در کشور نروژ نیز مانند اکثر کشور های اروپایی به شخص این اجازه را می دهند که قبل از اقدام برای اخذ ویزای کاری نروژ، اقدامات لازم را در زمینه ی پیدا کردن شغل مناسب و مرتبط با رشته ی تحصیلی شخص که کارفرما نیز آن را تایید می کند را انجام دهد. در صورتی که فرد موفق به پیدا کردن شغل مرتبط با رشته ی تحصیلی خود از یک کارفرمای معتبر در کشور نروژ شود ویزای او به مدت یکسال تمدید می شود. (کار در نروژ)این ویزا به صورت سال به سال تمدید شده و پس از گذشت 5 سال شخص اقامت دائم کشور نروژ را کسب می کند. شخص می تواند شغل مورد نظر خود را از آگهی های موجود در سایتهای مختلف کاریابی پیدا کند، لازم به ذکر است که این آگهی های استخدام ابتدا در داخل کشور نروژ ثبت می شود و در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر برای استخدام، این آگهی استخدام در کل اتحادیه ی اروپا آگهی  می شود و بازهم در صورت پیدا نشدن شخص مورد نظر برای استخدام ، کارفرما ها نسبت به استخدام افراد از خارج از اتحادیه ی اروپا اقدام می نمایند.(کار در نروژ) بنابراین اخذ ویزای کاری (کار در نروژ)به این طریق عملا کاری سخت  و دشوار و در بسیاری از مواقع غیر ممکن  می باشد .

اخذ ویزای کاریابی نروژ (Job seeker) (کار در نروژ)

نوعی دیگر از ویزای کار در نروژ وجود دارد که به آن ویزای جستجوی کار میگویند. (کار در نروژ)این ویزا همانند دیگر کشور های اروپایی به شخص متقاضی یک فرصت 6 ماهه داده می شود تا وی به دنبال شغل مورد نظر خود و مرتبط با رشته ی تحصیلی خود بگردد . اگر شخص در این مدت 6 ماهه توانست شغل مناسبی را پیدا کند ویزا ی 6 ماهه ی وی تا 1 سال تمدید می شود و اگر این ویزای کاری (کار در نروژ) به مدت 5 سال تمدید شود شخص می تواند اقامت دائم کشور نروژ را اخذ نماید.

شرایط لازم برای اخذ ویزای کاریابی نروژ(کار در نروژ)

1-  در ابتدا شخص باید مدرکی مبتنی بر داشتن تخصصی مرتبط با رشته ی تحصیلی خود داشته باشد و این مدرک باید به تایید اداره ی مهاجرت نروژ برسد.

2-  داشتن سابقه ی کاری مرتبط با رشته ی تحصیلی از اهمیت بالایی برخوردار است به گونه ای که شخص حداقل 2 سال سابقه ی کار مرتبط یا رشته ی تحصیلی خود داشته باشد.

3-  شخص متقاضی باید دارای حداقل مدرک تحصیلی لیسانس باشد.

4-  نشان دادن توانایی مالی یا به اصطلاح تمکن مالی در طول مدت زمانی که شخص در نروژ اقامت خواهد داشت یکی از شرایط اخذ این ویزا می باشد.                

هزینه ی زندگی برای هر فرد برای مدت 6 ماهه حدودا 120،000 کرون باید باشد که این مبلغ باید در یک حساب کوتاه مدت به نام خود فرد در مدت معلوم قرار داده شود.

لازم به ذکر است که از سال 2013 ویزای کاریابی (کار در نروژ) در نروژ لغو شده و مهاجرت به نروژ از طریق کار(کار در نروژ) و گرفتن ویزای کار نروژ صرفاً از طریق داشتن پیشنهاد شغلی از نروژ است. بهترین روش جایگزین مهاجرت به نروژ از طریق تحصیل در نروژ و اخذ ویزای تحصیلی این کشور است که در بخش تحصیل در نروژ به صورت مفصل توضیح داده شده است.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در نروژ، ویزای توریستی در نروژ،ویزای سرمایه گذاری در نروژ و همچنین ویزای توریستی این کشور از اطلاعات جامع و کاملتری درباره ی کشور نروژ برخوردار شده و با دید بازتری درباره ی مهاجرت به این کشور و کار در نروژ تصمیم گیری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور نروژ (کار در نروژ)می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید. 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :