کار در نیوزیلند

10 / 10
از 1 کاربر

ویزای کاری نیوزیلند

معرفی کشور نیوزیلند

نیوزیلند یا زلاند نو کشوری است که در جنوب اقیانوس آرام قرار دارد ، این کشور یک جزیره ی بزرگ و چند جزیره ی کوچک را شامل می شود.

کار در نیوزیلند

زلاند نو کشوری است نسبتاً کوهستانی که جزیره ی شمالی آن دارای فعالیت های آتشفشانی است. سرتاسر جزیره ی جنوبی این کشور  را رشته کوه‌های آلپ جنوبی که ارتفاع قلل آن بیشتر از سه هزار متر است دربر گرفته و آب و هوای آن معتدل متمایل به سرد و مرطوب و بارانی است و از سمت شمال به جنوب از دمای هوا کاسته شده و به سردی میگراید.

لازم به ذکر است که شهر ولینگتون پایتخت کشور نیوزیلند که سومین شهر پر جمعیت نیوزیلند نیز به شمار می آید.

جمعیت کشور نیوزیلند حدودا 4.5 میلیون نفر جمعیت دارد که حدود 78 درصد آنها خود را اروپایی معرفی می کنند.

بالغ بر 49 درصد مردم این کشور مسیحی هستند و جالب است که بدانید بالغ بر 41 درصد مردم کشور نیوزیلند خود را بدون هیچ اعتقاد به دین و مذهبی معرفی کرده اند.

زلاندنو یک حکومت مشروطه ی سلطنتی است. مقام اول و ارشد در این حکومت شاهنشاهی ملکه ی الیزابت دوم است که در قانون این کشور نیوزیلند رئیس کشور لقب گرفته ‌است. فرماندار کل که با پیشنهاد نخست ‌وزیر زلاندنو منصوب می‌شود، نماینده ی رسمی ملکه و به صورت قانونی شخص اول کشور است. جرمیای ماتپارای در حال حاضر این سمت یعنی مقام اول کشور را برعهده دارد.

کشور نیوزیلند در طول تاریخ از پیشگامان جنبش رفع تبعیض جنسیتی بوده‌ است.

این کشور در سال ۱۸۹۳ اولین کشور جهان بود که حق رأی زنان در انتخابات را به رسمیت شناخت و این اجازه که حق قانونی هر شخصی است را برای زنان نیز معتبر دانست. البته تا سال ۱۹۱۹ زنان این کشور حق عضویت در پارلمان زلاندنو را نداشته اند. در حال حاضر زنان بخش بزرگی از کرسی‌های پارلمان، شوراهای شهر و شهرداری ها و وزارت خانه های دولتی را به تصرف خود درآورده‌اند.

شرایط اقتصادی کشور نیوزیلند

زلاندنو اقتصاد پیشرفته و پررونقی دارد و در رده ی کشورهای توسعه‌ یافته و بسیار  پیشرفته  قرار می‌گیرد .کشور نیوزیلند در سال ۲۰۱۳  از نظر شاخص توسعه ی انسانی در رتبه ی 7 امین کشور برتر دنیا بوده است. اقتصاد این کشور بسیار بر صادرات محصولات کشاورزی و دامپروری به دیگر کشور های خارجی تکیه دارد.

تولید ناخالص داخلی یا همان GDP این کشور در سال‌های ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ به صورت متمادی ۱۷۱ و ۱۸۲ میلیارد دلار بوده‌ است. در سالهای اخیر این کشور رشد اقتصادی 1.4 درصدی را نیز تجربه کرده است. نرخ بیکاری در کشور نیوزیلند هم تقریبا ۵ درصد است. واردات این کشور در سالهای متمادی ۲۰۱۳ و ۲۰۱۴ هم تقریبا 52 میلیارد دلار پیش بینی می ‌شود. ضمن اینکه درآمد سرانه در این کشور هم روند صعودی داشته و از 37.700 در سال ۲۰۱۳ به 39000 دلار آمریکا در سال ۲۰۱۴ دچار افزایش شده ‌است.

مشاغل مورد نیاز در کشور نیوزیلند

لیست مهارت های مورد نیاز برای اخذ ویزای کاری نیوزیلند و یا پیدا کردن شغل مناسب برای افراد مقاضی کار در این کشور در ادامه شرح داده می شود.

1-  مهارت های بلند مدت: این دسته از مشاغل شامل شغل ها و مهارت هایی است که به صورت دائمی نیازمند به کارگران ماهر در سراسر نیوزلند می باشد. مشاغلی مثل پروژه های ساختمان سازی و زیر مجموعه های آن، رشته های فنی مهندسی مثلا مهندسی شیمی، مهندس مواد، مهندس عمران، ژیوتکنیک و…، زیر شاخه های رشته ی پزشکی مثل روانشناسی، رادیولوژیست، پزشک متخصص زنان و زایمان و…. همچنین فعالان اقتصادی در زمینه های مربوط به خودرو مثل تکنسین خودرو و صنایع مربوط به خوراکی ها و غذا از این دست مهارت ها و مشاغل هستند.

2-  مهارت های فوری : این نوع ویزای کاری کارگران ماهر و متخصص در زمینه های مختلف که کشور نیوزلند نیاز فوری و ضروری به آن ها دارد و نشان دهنده این است که هیچ کدام از شهروندان نیوزلند یا ساکنان آن برای چنین مشاغلی وجود ندارند. مثل مشاغل جنگلداری و کشاورزی در مراتع، برخی از رشته های ساختمانی مثل بازرس و نقشه برداری ساختمان، ساختمان سازی و … یا مشاغل مربوط به دانشگاه ها مثل تحصیلات تکمیلی دکتری، مدرس دانشگاه و …

روش های اخذ ویزای کاری کشور نیوزیلند

اخذ ویزای کاری کشور نیوزیلند با توجه به رفاه اجتماعی و اقتصادی بالای این کشور ، نبود فساد اقتصادی و درصد پایین ارتکاب به جرایم و درصد بالای رضایت در زندگی متقاضیان  بسیار زیادی دارد.

کار در نیوزیلند و اخذ ویزای کاری این کشور شرایط خاص خود را دارد و لازم به ذکر است که برخی از انواع این ویزا ها منجر به اخذ اقامت این کشور می شود که این اقامت شامل اجازه ی کار، اجازه ی زندگی و تحصیل به مدت نا محدود در این کشور می باشد.

اشخاص متقاضی ویزای کار کشور نیوزیلند بعد از 2 سال در این کشور میتوانند برای اخذ ویزای کاری این کشور اقدام کنند. یک نکته ی مهم این است که افرادی که ویزای کاری این کشور را کسب می کنند میتوانند خانواده خود یعنی همسر و فرزندان زیر 18 سال خود را با خود همراه کنند و برای تحصیل و یا کارکردن آنها در این کشور شرایط را فراهم کنند.

سیستم ویزای کاری کشور نیوزیلند نیز به صورت یک سیستم امتیاز دهی می باشد که اگر شخص متقاضی ویزا ی کار امتیاز 100 را کسب کند میتواند برای این ویزا اقدام کند و اگر امتیاز 140 را کسب کند احتمال اخذ این ویزا برای او بالا می رود و شرایط بهتر در مدت زمان کوتاه تری برای اخذ این ویزا برای او فراهم میشود.

روش اخذ ویزای کاری این کشور نیز مانند تعدادی دیگر از کشور ای اروپایی به صورت یک سیستم امتیازدهی می باشد .

نمره ی آیلتس در این سیستم امتیاز دهی مطرح نشده است اما افراد متقاضی باید حداقل نمره ی 6.5 آیلتس را داشته باشند. لازم به ذکر است که حداقل نمره ی 5.5 نیز برای همراهان شخص از الزامات می باشد که در صورت نداشتن این مدرک باید مبلغ مشخص شده ای را که توسط دولت نیوزیلند تعیین شده را پرداخت نماید و بعد از ورود به این کشور اقدام به یادگیری زبان نمایند.

از نکته های مهم در امتیاز بندی ویزای مهارت و تخصص نیوزلند رشته تحصیلی و سابقه کار می باشد و چنانچه رشته شخص جزء رشته های مشخص شده توسط دولت نیوزلند باشد، شخص امتیازات مربوطه را اخذ می نماید. ولی از موارد مهم و قابل توجه ویزا تخصصی و مهارتی نیوزلند این است که بر خلاف ویزا کاری کانادا و ویزای کاری استرالیا رشته های خاصی مد نظر نیست این به این منظور است که فقط رشته هایی خاص را پذیرش نمی کنند و شخص متقاضی با هر رشته ای می تواند جهت اخذ ویزای مهارت کشور نیوزلند اقدام نماید فقط موضوع مد نظر مجموع امتیاز های نهایی اخذ شده توسط شخص متقاضی است.

پروسه ی زمانی دریافت ویزای کاری کشور نیوزیلند ارتباط مستقیمی با تعداد درخواست های ویزای کاری این کشور دارد. نهایت زمان لازم برای بررسی مدارک شخص متقاضی 6 ماه می باشد.

لازم به ذکر است که یکی از بهترین راه های ورود به کشور نیوزیلند اقدام از طریق ویزای تحصیلی کشور نیوزیلند است که به صورت جامع و کامل در قسمت تحصیل در نیوزیلند توضیح داده شده است.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در نیوزیلند، ویزای ازدواج در نیوزیلند، ویزای سرمایه گذاری در نیوزیلند و همچنین ویزای توریستی نیوزیلند از اطلاععات جامع و کاملتری درباره ی کشور نیوزیلند برخوردار شده و با دید گسترده تری درباره ی مهاجرت به این کشور تصمیم گیری نمایید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص اخذ ویزای کاری کشور نیوزیلند می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی تلفنی رایگان بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :