بهترین کشور ها برای اقامت

9 / 10
از 3 کاربر

بهترین کشور ها برای اقامت

کدام کشور بهترین مقصد برای مهاجرت است، در کدام کشور میتوان فرصت های شغلی بیشتری را یافت، کدام کشور شرایط بهتری برای اقامت دارد و سوالات مشابه، مواردی هستند که حتما در پس ذهن کسانی که به مهاجرت فکر میکنند خواهد بود. اگرچه میتوان گفت که در حالت کلی عنوان این مقاله یک عنوان اشتباه است، چرا که نمیتوان یک نسخه ی واحد را برای افراد با شرایط گوناگون در نظر گرفت. سوال درست تر میتواند این باشد که : با توجه به شرایط و هدف های من کدام کشور مقصد مناسب تری ست؟

بهترین کشور ها برای اقامت

پس در ابتدا مهمترین موضوع تعیین اهداف و انتظارات هر شخص از مهاجرت است. آیا این مهاجرت برای دستیابی به مراکز آموزشی و دانشگاه هایی با سطح کیفی بالاتر است یا برای بدست آوردن موقعیت شغلی مناسب یا هردو؟ آیا مقصود سرمایه گذاری در کشور مقصد است یا هدف اخذ پاسپورت و اقامت کشور مقصد در کمترین زمان ممکن است.  در این مقاله سعی ما بر این است که چند مورد از اهداف شناخته شده را بررسی کنیم.

مهاجرت برای ادامه ی تحصیل در خارج از کشور

تحصیل در مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، دکتری و فرصت های مطالعاتی برای بسیاری افراد در بسیاری از کشورها امکان پذیر است. اگر بخواهیم بهترین کشورها برای تحصیل را نام ببریم میتوان آنها را در چند دسته به تفکیک شرایط قرار داد. به لحاظ کیفیت آموزشی و دانشگاه های معتبر کشورهایی چون انگلستان، آمریکا، کانادا، آلمان و ... معمولا مقاصد مناسبی هستند، در حالی که به لحاظ پایین بودن هزینه های تحصیل میتوان کشورهایی چون آلمان، اتریش، فرانسه، نروژ و بلژیک را مجزا کرد. دانش آموزان زیر هجده سال نیز در کشورهایی چون انگلستان، کانادا و استرالیا امکان ادامه ی تحصیل دارند.

مهاجرت برای یافتن موقعیت شغلی در خارج از کشور

در این حالت باید به این موضوع توجه کرد که آیا فرد متقاضی از کشور خاصی پیشنهاد شغلی دارد یا نه؟ برای اطلاعات دقیق تر در این باره رو لینک ویزای کاری کلیک کنید. ولی در بسیاری از موارد نمیتوان پیشنهاد شغلی از کارفرمای کشور مقصد گرفت که در این حالت باید به کشورهایی فکر کرد که شرایطی برای ورود نیروی کار از خارج از مرزهای خود در نظر گرفته اند. در سطح اروپا ویزایی پون ویزای JOB SEEKER و کشورهایی چون آلمان، اتریش، سوئد و ... میتوانند مقاصد مناسبی باشند و همچنین کشورهای کانادا و استرالیا نیز با ویزایی تحت عنوان SKILLED WORKER به جذب نیرو از خارج میپردازند.

مهاجرت از طریق سرمایه گذاری در خارج از کشور

در حالت با توجه به میزان سرماییه ی موجودی فرد متقاضی میتوان رنج وسیعی از کشورها را در نظر گرفت. اگر سرمایه گذار مبالغی معادل 500 هزار دلار و بالاتر را مد نظر داشته باشد کشورهایی چون آمریکا، کانادا، استرالیا و انگلستان اهداف قابل قبولی هستند و اگر مبلغ سرمایه گذاری در حدود چند ده هزار دلار باشد کشورهای سطح دوم و سوم اروپایی چون گرجستان، یونان، اکراین و ... را میتوان به عنوان مقصد انتخاب کرد. و اگر با همین مبالغ یا کمی بیشتر و البته یک برنامه تجاری بسیار قوی و خاص قصد سرمایه گذاری در کشورهای سطح اول اروپایی را داشته باشید این امر میتواند امکانپذیر باشد.

در انتها اگر نیاز به دریافت اطلاعات دقیق تر در رابطه با ویزای کاری، ویزای تحصیلی، ویزای سرمایه گذاری و ... را دارید، میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ایشان بهره ببرید. 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :