تحصیل در آفریقای جنوبی

9 / 10
از 4 کاربر

آفریقای جنوبی یکی از کشورهای در حال توسعه است. در کنار امکان تحصیل به زبان انگلیسی یکی دیگر از خوبی‌های این کشور هزینه زندگی پایین میباشد. پس از اتمام تحصیل فارغ‌التحصیلان شانس خوبی برای پیدا کردن شغل دارند.

تحصیل در آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی در جنوبی ترین نقطه قاره آفریقا واقع شده است و با کشورهایی همچون زیمباوه، موزامبیک، لسوتو، بوتساوانا همسایه است. آفریقای جنوبی تنها کشوری در جهان است که دارای سه پایتخت پرتوریا، بلوم فونتن و کیپ تاون می باشد.

آفریقای جنوبی با بیش از 50 میلیون نفر جمعیت بیست و چهارمین کشور بزرگ جهان است و با اقیانوس اطلس و هند نیز مرز مشترک آبی دارد.

آفریقای جنوبی دارای نه استان است و یکی از شناخته ترین مناطق از دید توریست ها منطقه کیپ تاون می باشد که دارای مناظر منحصر به فرد است و به دلیل تقابل اقوام مختلف شهری با فرهنگ مدرن و به روز است و همچنین پرجمعیت ترین شهر این کشور ژوهانسبورگ می باشد.

کشور آفریقای جنوبی از نظر کیفیت سیستم آموزشی در سطح بسیار خوبی قرار دارد به طوری که دانشگاه کیپ تاون در سال های اخیر در رده بندی سایت ها جزء دانشگاه های برتر محسوب می شود و از آنجایی که تقریبا تعداد زیادی از مردم این کشور به زبان انگلیسی صحبت می کنند بسیاری از افراد خواهان کار و یا مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند، بنابراین در این نوشتار قصد داریم به معرفی تعدادی از دانشگاه های این کشور و شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی بپردازیم.

 

بهترین دانشگاه های آفریقای جنوبی

دانشگاه کیپ تاون

دانشگاه کیپ تاون در سال 1829 در شهر کیپ تاون آفریقای جنوبی تاسیس شده است و یکی از مطرح ترین و معتبرترین دانشگاه های آفریقا می باشد

در حال حاضر بیش از 19 هزار دانشجو در دانشگاه کیپ تاون در حال تحصیل هستند که بیش از 80 درصد از این میزان در مقطع کارشناسی و مابقی در باقی مقاطع در حال تحصیل می باشند و و تعداد دانشجویان بین المللی مشغول به تحصیل در این دانشگاه نیز در حدود 3 هزار دانشجو می باشد.

دانشگاه کیپ تاون تعداد بسیار زیادی از رشته ها از جمله: حسابداری، حقوق، علوم درمانی، باستان شناسی، مهندسی، تجارت و اقتصاد و... را ارائه می دهد.در واقع دانشگاه کیپ تاون از شش دانشکده ی: پزشکی، فنی، حقوق، علوم، بازرگانی و علوم انسانی تشکیل شده است.

دانشگاه ژوهانسبورگ

دانشگاه ژوهانسبورک یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه های آفریقای جنوبی می باشد که در سال 1976 فعالیت خود را آغاز کرده است. در حال حاضر تعداد دانشجویان این دانشگاه 50 هزار نفر است که در مقاطع مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل در آفریقای جنوبی هستند و ازاین تعداد 3000 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

این دانشگاه دارای رشته های تحصیلی مختلفی از جمله: طراح و معماری، هنر، جامعه شناسی، اقتصاد، مهندسی، آموزش و پرورش، پزشکی، حقوق و علوم پایه می باشد.

 

شرایط تحصیل در آفریقای جنوبی

همانطور که کمی قبل اشاره شد آفریقای جنوبی به دلیل دارا بودن دانشگاه های معتبر و همچنین امکان تحصیل به زبان انگلیسی متقاضیان زیادی را به خود جذب می کند

برای تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارائه مداراک پایان تحصیلات متوسطه الزامی است و از آنجا که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی در بسیاری از رشته ها وجود دارد دانشجویان بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6 را ارائه دهند.

تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد در تعداد زیادی از رشته ها به زبان انگلیسی ارائه می شود و متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بایستی مدرک زبان آیلتس  با نمره ی حداقل 6.5 را ارائه دهند و و برای تحصیل در مقطع دکترا ارئه ی یک رزومه قوی تحصیلی لازم است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در آفریقای جنوبی

مدت زمان تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است که شامل گذراندن واحدهای تئوری و عملی می باشد و هزینه ی تحصیل به طورمیانگین سالیانه از 3 تا 6 هزار دلار در سال بسته به دانشگاه و رشته ی انتخابی متغیر است .

مدت زمان تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 تا 3 ساله است و هزینه ی تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع سالیانه حدود 8 هزار دلار می باشد.

مدت زمان تحصیل در آفریقای جنوبی در مقطع دکترا یک دوره ی 4ساله است و هزینه ی تحصیل در آفریقای جنوبی در این مقطع بین 2 تا 8 هزار دلار در سال می باشد.

 

مزایا و معایب تحصیل در آفریقای جنوبی

مزایا

 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در آفریقای جنوبی
 • اجازه کار دانشجویی به صورت نیمه وقت در حین تحصیل درآفریقای جنوبی
 • هزینه های پایین زندگی نسبت به سایر کشورها

معایب

 • گذراندن دوره های زبان در این کشور هزینه بر خواهد بود
 • امکان یافتن فرصت شغلی مناسب تا حدودی دشوار است

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی

 • گذرنامه
 • ترجمه رسمی مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه رزومه شغلی و تحصیلی
 • مدرک زبان آیلتس
 • نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی
 • ارائه بیمه نامه معتبر

 

اقدام برای دریافت ویزای تحصیلی آفریقای جنوبی پیچیدگی و سختی‌های متعددی دارد. متخصصین راد مهاجر میتوانند این به بهترین شکل ممکن کارهای مربوط به مهاجرت شما را انجام دهند

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :