تحصیل در انگلستان

9 / 10
از 1405 کاربر

بهترین شرایط تحصیل در انگلستان را برای شما فراهم خواهیم کرد، برای اخذ ویزای تحصیلی انگلیس در سال 2024 با موسسه مهاجرتی راد در تماس باشید (هزینه های تحصیل در انگلیس + شرایط + دانشگاه های برتر انگلیس + مشاوره)

یکی از با کیفیت‌ترین دانشگاه‌ها و مورد تاییدترین مدرک‌های تحصیلی دنیا در انگلیس میباشند. این کشور شرایط خوبی را نیز برای متقاضیان تحصیل در این کشور ایجاد کرده است در این نوشتار قصد داریم در مورد شرایط و چگونگی تحصیل در کشور انگلستان در مقاطع مختلف تحصیلی ذیل بپردازیم :

 • تحصیل در دوره دبستان در انگلستان
 • تحصیل در دوره دبیرستان در انگلستان
 • تحصیل در دوره فاندیشن در انگلستان
 • تحصیل در دوره A level  در انگلستان
 • تحصیل در دانشگاه های انگلستان در مقاطع لیسانس، فوق لیسانس و PhD
 • و همچنین شرایط و چگونگی دریافت ویزای تحصیل انگلستان
 • و مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای تحصیلی انگلستان

در ادامه به طور مفصل در مورد چگونگی دریافت پذیرش تحصیلی از انگلستان و چگونگی دریافت ویزای تحصیلی از انگلستان توضیح خواهیم داد. ولی در ابتدا نگاهی به تاریخچه کشور انگلستان و شرایط اقتصادی و جعرافیایی و آب و هوایی انگلستان می اندازیم؛ بدین دلیل که اشخاصی که قصد تحصیل در انگلستان و دریافت پذیرش تحصیلی و ویزای تحصیلی از انگلستان را دارند ابتدا سعی میکنند اطلاعات خودشان را در مورد کشور انگلستان افزایش دهند و شناخت خود را از انگلستان بیشتر کنند. به این دلیل توضیحاتی در مورد کشور انگلستان را نیز ارائه مینماییم.

تحصیل در انگلستان

شرایط تحصیل در انگلستان

در ابتدا می خواهیم درباره تحصیل در انگلستان و شرایط تحصیل در انگلستان در مدارس و دانشگاه های انگلستان اطلاعاتی را ارائه نماییم. وزارت آموزش و پرورش یک اداره دولتی است که مسئول موارد و مسائل مربوط به تحصیل افراد تا سن 19 سالگی میباشد. تقریباً 93 درصد از دانش‌آموزان انگلیسی در مدارس دولتی و با بودجه دولتی تحصیل میکنند. مسئولیت آموزش و پرورش بر عهده وزیر آموزش و پرورش میباشد.

تحصیل در انگلستان دردوران کودکی و مدارس ابتدایی به صورت زیر است :
کودکانی که بین 3 تا 5 سال سن دارند در مهدکودک شرکت می کنند. کودکان بین سنین 5 تا 11 سال به مدرسه ابتدایی می روند و در دبیرستان دانش آموزان 11 تا 16 سال تحصیل می کنند. دروس اصلی عبارتند از ادبیات انگلیسی، زبان انگلیسی، ریاضیات، علوم، هنر و طراحی، شهروندی، تاریخ، جغرافیا، آموزش مذهبی، طراحی و فناوری، محاسبات، زبان های باستانی و مدرن، موسیقی و تربیت بدنی. بیش از 90 درصد مدارس انگلیسی دانش آموزان را ملزم به پوشیدن لباس فرم می کنند. یونیفورم مدرسه توسط مدارس جداگانه تعریف می شود، با این محدودیت که مقررات یکنواخت نباید بر اساس جنسیت، نژاد، ناتوانی، گرایش جنسی، تغییر جنسیت، مذهب یا عقیده تبعیض قائل شود. ممکن است مدارس شلوار دخترانه یا لباس مذهبی را مجاز کنند.
برنامه ارزیابی دانش آموزان بین المللی که توسط OECD هماهنگ شده است در حال حاضر دانش و مهارت های کلی نوجوانان 15 ساله بریتانیایی را در رتبه سیزدهم در جهان در سواد خواندن، ریاضیات و علوم با میانگین نمره دانش آموزان انگلیسی 503.7 در مقایسه با میانگین OECD رتبه بندی می کند. که این رتبه بالاتر از ایالات متحده آمریکا و بالاتر از بسیاری از کشورهای اروپایی میباشد. اگرچه اکثر مدارس متوسطه انگلیسی جامع هستند، مدارس دستور زبان انتخابی وجود دارند که ورود به آنها منوط به قبولی در آزمون یازده پلاس است. حدود 7.2 درصد از دانش‌آموزان انگلیسی در مدارس خصوصی تحصیل می‌کنند که توسط منابع خصوصی تأمین می‌شود. استانداردها در مدارس دولتی توسط دفتر استانداردهای آموزش و پرورش و در مدارس خصوصی توسط بازرسی مدارس مستقل نظارت می شود.

پس از اتمام تحصیلات اجباری، دانش آموزان در امتحانات GCSE شرکت می کنند. سپس دانش‌آموزان می‌توانند به مدت دو سال ادامه تحصیل دهند. کالج های آموزش بیشتر (به ویژه کالج های فرم ششم) اغلب بخشی از یک سایت دبیرستان را تشکیل می دهند. امتحانات سطح A توسط تعداد زیادی از دانشجویان تحصیلات تکمیلی برگزار می شود و اغلب مبنای درخواست برای دانشگاه است. آموزش بیشتر (FE) برنامه درسی گسترده ای از تحصیل و کارآموزی، از جمله سطوح T، BTEC، NVQ و موارد دیگر را پوشش می دهد. کالج های عالی دوره های آکادمیک و حرفه ای را ارائه می دهند. در ادامه مطلب در مورد هر کدام از این دوره ها به تفصیل توضیح خواهیم داد.

دانشجویان آموزش عالی معمولاً از سن 18 سالگی به بعد در دانشگاه حضور می یابند و در آنجا برای یک مدرک علمی تحصیل می کنند. بیش از 90 دانشگاه در انگلستان وجود دارد که همه آنها به جز یکی از موسسات دولتی هستند. دپارتمان کسب و کار، نوآوری و مهارت، اداره دولتی مسئول آموزش عالی در انگلستان است. دانشجویان عموماً برای پوشش هزینه‌های شهریه و هزینه‌های زندگی حق دریافت وام‌های دانشجویی دارند. اولین مدرکی که به دانشجویان ارائه می‌شود مدرک کارشناسی است که معمولاً سه سال به طول می انجامد که دانشجویان بتوانند مدرک لیسانس خود را از دانشگاه های انگلستان دریافت نمایند. سپس دانشجویان میتوانند برای تحصیلات تکمیلی، که معمولاً یک سال طول میکشد، یا دکترا، که سه سال یا بیشتر طول میکشد، اقدام نمایند.

در مورد تحصیل در انگلستان مقطع لیسانس در دانشگاه های انگلستان و همچنین تحصیل در مقطع فوق لیسانس و دکترا در دانشگاه های انگلستان به تفصیل در ادامه مطلب توضیح خواهیم داد.

دانشگاه های انگلستان شامل برخی از دانشگاه های با رتبه برتر در جهان است. دانشگاه کمبریج، دانشگاه آکسفورد، کالج امپریال لندن، کالج دانشگاهی لندن و کینگز کالج لندن همگی در رتبه‌بندی بالایی در بین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. مدرسه اقتصاد لندن به عنوان مؤسسه پیشرو علوم اجتماعی در جهان برای آموزش و پژوهش قرار دارد و همچنین مدرسه بازرگانی لندن یکی از مدارس تجاری پیشرو در جهان به شمار میرود. مدرسه کینگ، کانتربری و مدرسه کینگ، روچستر قدیمی ترین مدارس در دنیای انگلیسی زبان هستند. بسیاری از مشهورترین مدارس انگلستان، مانند کالج وینچستر، ایتون، مدرسه سنت پل، مدرسه هارو و مدرسه راگبی جزو مدارسی هستند که هزینه دریافت میکنند.
اگر بخواهیم تحصیل در انگلستان و مدارس انگلستان را دسته بندی کنیم باید بگوییم که تحصیل در مدارس و دبیرستانهای انگلستان میتواند در مدارس دولتی و غیر دولتی باشد. تحصیل مدارس دولتی انگلستان به صورت رایگان میباشد و هزینه مدارس دولتی انگستان را دولت انگلستان تامین میکند. تحصیل در مدارس غیر انتفاعی انگلستان شامل هزینه میباشد و این هزینه توسط والدین دانش آموزان تامین میشود. در مدارس غیر انتفاعی انگلستان هم دانش آموزان بین المللی و هم شهروندان انگلستان میتوانند تحصیل نمایند. بازرسی و ثبت نام در دبیرستانهای غیر انتفاعی انگلستان زیر نظر دولت انگلستان میباشد. و این مدارس به طور مداوم مورد ارزیابی قرار میگیرند. یاد آور میشویم دانش آموزانی که قصد تحصیل در انگلستان را دارند میتوانند از این مدارس غیر انتفاعی جهت تحصیل استفاده نمایند و از دبیرستانها و مدارس غیر انتفاعی در انگلستان پذیرش دریافت کنند و به واسطه پذیرش دریافت شده ویزای تحصیلی انگلستان را دریافت نمایند.

 

تحصیل در انگلستان در دوره ابتدایی

تحصیل در انگلستان در دوره ابتدایی مربوط به سنین کودکی میباشد. به طور کلی بین سنین 5 تا 11 سالگی کودکان در انگلستان در دبستانها تحصیل میکنند. بسیاری از دبستانهای انگلستان دولتی هستند و هزینه ای جهت تحصیل دریافت نمیکنند. ولی توجه به این نکته الزامی هست که تحصیل رایگان برای افرادی هست که یا شهروند انگلستان باشند و یا به نحوی اقامت انگلستان را داشته باشند. به طور مثال فرزندان دانشجویان در انگلستان که اقامت دانشجویی در انگلستان دارند میتوانند از تحصیل رایگان در مدارس انگلستان استفاده نمایند. افرادی که قصد دارند جهت تحصیل فرزندان خود را برای دوره ابتدایی در کشور انگلستان اقدام نمایند باید هزینه تحصیل فرزند خود در انگلستان را پرداخت نمایند. به طور کلی تحصیل دانش آموزان ابتدایی بین المللی در دبستانهای انگلستان به صورت شبانه روزی که اصطلاحا بدان Boarding school گفته میشود.
مدارس شبانه روزی انگلستان دارای کیفیت بسیار بالای آموزشی و هم چنین از نظر مراقبت و سایر آموزشها در سطح بسیار بالایی قرار دارد. در این مدارس در پایان یازده سال تحصیل از سن 5 سالگی تا 15 یا 16 سالگی در انگلستان (در سن 15 یا 16 سالگی، بسته به روز تولدشان) دانش آموزان معمولاً در امتحانات گواهی عمومی آموزش متوسطه (GCSE) یا سایر مدارک سطح 1 یا سطح 2 شرکت می کنند. برای دانش‌آموزانی که مدارک تحصیلی را تا پایان سال 13 دنبال نمیکنند، این مدارک تقریباً معادل اتمام دبیرستان در بسیاری از کشورهای دیگر یا فارغ‌التحصیلی از دبیرستان در ایالات متحده و کانادا است. همان طور که قبلا گفته شد تحصیل تا 18 سالگی در انگلستان اجباری میباشد ، و لیکن تحصیل در مدرسه در کشور انگلستان تا 16 سالگی اجباری است: بنابراین آموزش پس از 16 سالگی می تواند به اشکال مختلفی باشد و ممکن است آکادمیک یا حرفه ای باشد. این می تواند مستلزم ادامه تحصیل در کالج باشد . لازم به ذکر است که تحصیل در انگلستان (تحصیل در انگلیس) در دبستانها و دبیرستان های آن دارای کیفیت بالایی در سطح جهانی میباشد و دانش آموزانی که مدارک سطح A (A LEVEL) را دریافت میکنند میتوانند در بهترین دانشگاه های انگلستان و جهان ادامه تحصیل داشته باشند.

تحصیلات عالی اغلب با مدرک سه ساله لیسانس شروع می شود. مدارک تحصیلات تکمیلی شامل مدرک کارشناسی ارشد، به صورت تدریس یا تحقیقاتی، و مدارک تحقیقاتی در سطح دکترا است که معمولاً حداقل سه سال طول می کشد. هزینه تحصیل برای مقاطع اول در دانشگاه های دولتی 9250 پوند در هر سال تحصیلی برای دانشجویان انگلیسی، ولزی و اتحادیه اروپا است.در ادامه مطلب به توضیح هر کدام از مقاطع تحصیلی انگلستان به طور مفصل پرداخته میشود.

 

مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school)

مدرسه شبانه روزی مؤسسه ای است که در آن کودکان در حالی که آموزش رسمی به آنها داده می شود در داخل محل زندگی می کنند. کلمه پانسیون در معنای اتاق و تخت یعنی اسکان و غذا به کار می رود. این مدارس سالها وجود داشته‌اند و اکنون در بسیاری از کشورها گسترش یافته‌اند، کودکان در مدارس شبانه روزی در طول سال تحصیلی با دانش آموزان و احتمالاً معلمان یا مدیران خود درس می خوانند و زندگی می کنند. برخی از مدارس شبانه روزی نیز دانش آموزان روزانه دارند که هر روز در مؤسسه حضور می یابند و عصرها خارج از مدرسه نزد خانواده های خود باز می گردند.
دانش‌آموزان بین المللی مدارس ابتدایی در انگلستان ( شبانه‌روزی در انگلستان (Boarding school) ) معمولاً به عنوان "شبانه‌روز" شناخته می‌شوند. کودکان ممکن است تا سن هجده سالگی برای یک سال تا دوازده سال یا بیشتر به مدرسه شبانه روزی فرستاده شوند. بسته به فواصل زمانی که دانش آموزان با خانواده خود ملاقات می کنند متفاوت میباشد. به عنوان مثال دانش آموزانی در مدارس شبانه روزی انگلستان هستند که تمام ترم در مدرسه هستند و تنها در پایان یک سال تحصیلی به خانه های خود و یا به کشورهای خود باز میگردند. مدارس شبانه روزی در بریتانیا، هند، چین و بخش هایی از آفریقا نسبتاً شایع تر هستند. این کشورها مدارس شبانه روزی را در سنین پایین و برای مدت طولانی تری شروع می کنند. با این حال، مدارس شبانه روزی در اروپا و ایالات متحده نسبتاً کمتر رایج هستند، جایی که بیشتر برای کلاس های هفتم یا نهم تا کلاس دوازده - سال های دبیرستان دیده می شود. برخی برای پسران یا دختران هستند در حالی که برخی دیگر به صورت مختلط هستند .در برخی از جوامع و فرهنگ ها، مدارس شبانه روزی نخبه ترین گزینه آموزشی هستند (مانند ایتون و هارو که چندین نخست وزیر را تربیت کرده اند.)
بسیاری از والدین که قصد دارند با کیفیت تحصیلی بالاتر به کودکان خود آموزش دهند مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) را برای تحصیل کودکان خود در نظر میگیرند و کودکان خود را از دوران ابتدایی در مدارس شبانه روزی انگلستان ثبت نام میکنند.طبیعتا تحصیل در انگلستان و تحصیل در بوردینگ اسکول‌های این کشور مستلزم پرداخت هزینه میباشد. که این هزینه هم شامل هزینه تحصیل و هم شامل هزینه زندگی و نگهداری کودکان میباشد. لازم به ذکر است که هزینه تحصیل کودکان در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) بسته به نوع مدرسه و این که در کدام شهر انگلستان باشد دارای هزینه متفاوتی میباشد. به طور کلی هزینه مدارس شبانه روزی انگلستان سالانه در حدود 30 هزار پوند انگلستان میباشد. البته این مبلغ متوسط مبلغی هست که در این مدارس وجود دارد. طبیعتا با پایین بودن سن دانش آموزان هزینه مدارس شبانه روزی نیز میتواند بالاتر باشد.

تحصیل در انگلستان و تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) با کیفیت بسیار بالای آموزشی و تربیتی همراه میباشد. دانش آموزان در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) علاوه بر دروس عمومی به فعالیتهای ورزشی و هنری و اجتماعی اهمیت بسیار بالایی داده میشود، و معمولا کودکان در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) علاوه بر یادگیری دروس به یادگیری یک یا دو رشته ورزشی به صورت تخصصی و همچنین به یادگیری موسیقی و سایر رشته های هنری میپردازند. هم چنین در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) برای دانش آموزان اردوهای تفریحی و بازدید از کشورهای مختلف و فرهنگهای مختلف در نظر گرفته میشود.

 

تحصیل رایگان در مدارس ابتدایی و مدارس شبانه روزی انگلستان(Boarding school)

اگر بخواهیم اطلاعاتی در مورد تحصیل رایگان در مدارس شبانه روزی انگلستان ارائه نماییم باید بگوییم که در کل تحصیل رایگان در مدارس ابتدایی و مدارس شبانه روزی انگلستان(Boarding school) به صورت غیر رایگان و همراه به پرداخت هزینه میباشد. به خصوص برای دانش آموزان بین المللی که شامل هزینه تحصیل و هزینه نگهداری و هزینه زندگی دانش آموزان میباشد. ولی مواردی وجود دارد که تحصیل رایگان در مدارس ابتدایی و مدارس شبانه روزی انگلستان(Boarding school) وجود دارد که بستگی به شرایط دانش آموزان دارد . در واقع برای مدارس ممکن است بورسهای تحصیلی تعریف شود و در برنامه ریزی این مدارس دستورالعمل تحصیل رایگان به صورت محدود برای تعداد مشخصی از دانش آموزان بین المللی تعریف شده باشد که در این صورت میتوان از تحصیل رایگان در مدارس ابتدایی و مدارس شبانه روزی انگلستان(Boarding school) برخوردار شد. برای برخورداری از این بورسهای تحصیلی میبایستی در زمان مشخص برای دریافت پذیرش اقدام کرد ولی به طول کلی در نظر داشته باشید تحصیل رایگان در مدارس ابتدایی و مدارس شبانه روزی انگلستان(Boarding school) وجود ندارد و تحصیل در مدارس شبانه روزی انگلستان و مدارس ابتدایی انگستان با پرداخت هزینه برای دانش آموزان بین المللی امکان پذیر میباشد. جهت اطلاع از زمان اقدام برای پذیرش و تحصیل رایگان در مدارس ابتدایی و مدارس شبانه روزی انگلستان(Boarding school) میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.

 

مدارکی که برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) نیاز هست عبارتند از:

1- پاسپورت
2- شناسنامه
3- کارنامه آخرین سال تحصیلی دانش آموز ( در صورتیکه اشتغال به تحصیل داشته باشد)
4- نامه اشتغال به تحصیل
5- گذراندن امتحاناتی که معمولا مدارس برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس شبانه روزی (Boarding school) در نظر میگیرند.
6- عکس

مدارک گفته شده مدارکی است که معمولا برای ثبت نام دانش آموزان در مدارس شبانه روزی انگلستان (Boarding school) مورد نیاز هست. بعد از گرفتن پذیرش و در واقع ثبت نام دانش آموزان در مدارس شبانه روزی (Boarding school) باید برای دریافت ویزای انگلستان به سفارت انگلستان مراجعه شود. ویزای دریافت شده ویزای تحصیلی میباشد که تنها برای خود دانش آموز صادر میشود. طبیعتا مدارکی نیز برای دریافت ویزای تحصیلی باید به سفارت انگلستان ارائه شود که این مدارک عبارتند از:

1- نامه پذیرش مدرسه که اصطلاحا بدان CAS گفته میشود.
2- پاسپورت
3- تکمیل فرم سفارت
4- رسیدهای مربوط به پرداخت هزینه سفارت
5- پرینت بانکی (لازم به ذکر است که والدین دانش آموزان متقاضی دریافت ویزا ی تحصیلی در انگلستان باید ثابت کنند که هزینه های فرزند خود را میتوانند تقبل نمایند. به این علت نیاز هست که پرینت حساب بانکی والدین دانش آموزان متقاضی دریافت ویزا ی تحصیلی انگلستان حتما به سفارت ارائه گردد. مبلغ مورد نیاز در پرینت حساب مالی والدین بسته به نوع مدرسه و مقدار هزینه میتواند متفاوت باشد که مبلغ دقیق آن پس از دریافت پذیرش از مدراس شبانه روزی برای دانش آموزان مشخص میشود.)
6- مدارکی که تمکن مالی والدین را ثابت نماید.

طبیعتا مدارک موردنیاز برای دریافت ویزا ی تحصیلی از سفارت انگلستان میتواند با شرایط شخص بسیار متفاوت باشد. برای اطلاعات بیشتر در این مورد میتوانید با مشاوران موسسه راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.

 

تحصیل در انگلستان در دوره دبیرستان

همان طور که قبلا گفته شد مدارس ابتدایی انگلستان تا سن 11 سالگی به آموزش دانش آموزان میپردازند و بعد از سن 11 سالگی دانش آموزان وارد دبیرستان در انگلستان میشوند. و شامل دو دوره میباشد که تا سن 16 سالگی دوره ای میباشد که به آن دوره GCSE گفته میشود و بعد از این دوره معمولا دانش آموزان با توجه به علاقه مندی خود و همچنین سطح نمرات خود در دوره های تکمیلی مانند دوره فاندیشن شرکت میکنند که معمولا دوره ای یک تا دو ساله میباشد.دبیرستان های انگلستان در سطح اروپا و جهان از کیفیت بسیار بالایی برخوردارند. دانش آموزانی که در دبیرستان های انگلستان تجصیل میکنند و فارغ التحصیل میشوند میتوانند برای ادامه تحصیل در دانشگاه از دانشگاه های برتر انگلستان و جهان پذیرش دریافت نمایند. تحصیلات دوره دبیرستان از 11 سالگی تا 16 سالگی میباشد. که در نهایت دانش آموزان مدرکی به نام GCSE دریافت مینمایند. دانش آموزان بین المللی در ابتدای ورود به دبیرستان بسته به سطح زبان انگلیسی خود ممکن است از چندین ماه تا یک سال دروس مربوط به زبان انگلیسی را مطالعه نمایند. البته در کنار زبان انگلیسی دروس دیگر را هم آموزش میبینند.
GCSE مخفف کلمات General Certificate of Secondary Education میباشد. که در واقع همان گواهی عمومی آموزش متوسطه میباشد. در دوره دبیرستان در انگلستان، دانش آموزان معمولا دروسی مانند ریاضی، فیزیک، شیمی، زیست و زبان را مطالعه مینمایند و البته دروس دیگری نیز وجود دارد که در بسیاری از موارد به انتخاب خود دانش آموزان میباشد.
دبیرستان های متعددی در انگلستان وجود دارند که دانش آموزان بین المللی را میپذیرند که طبیعتاً کیفیت و هزینه های این مدارس با هم متفاوت میباشد. دانش آموزان ممکن است 6 سال یا کمتر را در این دبیرستان ها مشغول به تحصیل باشند.

 

از مزایای تحصیل در انگلستان و تحصیل در دبیرستان های انگلستان میتوان به نکات زیر اشاره کرد:

1- تحصیل در انگلستان به زبان انگلیسی و در محیط انگلیسی زبان مقدور میباشد.
2- تحصیل در انگلستان در یک محیط بین المللی میباشد.
3- امکان دریافت پذیرش و بورس از دانشگاه های معتبر بعد از فارغ التحصیل شدن از دبیرستان در انگلستان امکان پذیر است.
4- تحصیل در انگلستان امکان دریافت پذیرش از سایر کشورهای اروپایی و آمریکا و کانادا برای دانشگاه های معتبر این کشورها را مقدور میسازد.
5- تحصیل در انگلستان امکان دریافت اقامت از کشور انگلستان فراهم میسازد.
6- تحصیل در انگلستان کلاسهای کم جمعیت و امکان استفاده از بهترین امکانات آموزشی را فراهم میسازد.
7- تحصیل در انگلستان امکان شرکت در اردوهای بین المللی و آشنایی با فرهنگ سایر کشورهای اروپایی را فراهم میکند.

 

ویزای همراه برای تحصیل در مدارس انگلستان

والدین دانش آموزانی که در انگلستان تحصیل میکنند چنانچه قصد داشته باشند ویزای انگلستان را دریافت نمایند میتوانند از ویزای توریستی استفاده نمایند. در واقع انگلستان ویزای بلند مدت برای والدین صادر نمیکند و معمولا ویزاهای چند ماهه برای دیدار والدین از دانش آموزان برای آنان در نظر میگیرد. لازم به ذکر است که ویزای توریستی انگلستان تبدیل به ویزای دیگری نمیشود و دریافت کننده ویزای توریستی انگلستان تنها در مدت زمانی که ویزای توریستی برای وی صادر شده است میتواند در انگلستان حضور داشته باشد و بدیهی است که قبل از اتمام زمان ویزای شخص باید از انگلستان خارج شود.


برای دریافت این ویزا والدین علاوه بر مدارک معمول که به سفارت داده میشود ( مدارک ویزای توریستی انگلستان شامل: شناسنامه ، پاسپورت، عکس، مدارکی که دال بر تمکن مالی شخص میباشد و ...) نامه ای از مدرسه دریافت میکند که این نامه نشان دهنده این است که فرزند آنها در مدرسه تحصیل میکند. و در واقع به نوعی دعوتنامه از آن یاد میشود.برای مشاوره در مورد تحصیل در انگلستان و دریافت ویزای توریستی انگلستان و همچنین راه های دریافت اقامت انگلستان و همچنین دریافت پذیرش از مدارس انگلستان و دریافت ویزای تحصیلی انگلستان میتوانید با مشاورین موسسه راد تماس گرفته و از مشاوره های آنان بهره مند شوید و در صورت نیاز میتوانید جهت انجام امور کار خود را به موسسه راد بسپارید.

 

تحصیل در انگلستان در دوره های فاندیشن و A level

دوره های فاندیشن و سطح A (A level) در انگلستان بعد از سن 16 سالگی و بعد از دریافت مدرک GCSE میباشند. و بیشتر دانش آموزانی در این دوره شرکت میکنند که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه را دارند . دوره های فاندیشن برای بسیاری از رشته ها مانند حقوق، هنر، مهندسی، مدیریت و ... به صورت جداگانه برگزار میشود. این دوره معمولا یک ساله میبیاشد. سوال اساسی میتواند این باشد که دروه های فاندیشن برای چه کسانی مناسب میباشد و چه مدارکی برای ثبت نام در دوره فاندیشن نیاز میباشد، و مزایای دوره فاندیشن چیست. در ادامه به بررسی این سوالات میپردازیم.

 

دوره فاندیشن برای چه افرادی مناسب میباشد؟

دوره فاندیشن در انگلستان در واقع پیوند دهنده دبیرستان و دانشگاه میباشد. این دوره برای افرادی که تحصیلات 11 ساله در خارج از انگلستان دارد میتواند مناسب باشد. و همچنین برای افرادی که تحصیلات 12 ساله خارج از انگلستان دارند ولی برای ورود به دانشگاه از دوره فاندیشن استفاده میکنند. و یا کسانی که سطح نمرات دیپلم آنها پایین هست دوره فاندیشن میتواند برای ورود به دانشگاه و رشته مد نظر آنها کمک نماید.مزایای دوره فاندیشن نسبت به دوره A level کوتاه تر بودن و همچنین ساده تر بودن سطح دروس میباشد.افرادی که وارد دوره فاندیشن میشوند به شرط آنکه سن آنها زیر 17 سال باشد میتوانند با آیلتس سطح 5/4 وارد این دوره شوند. و اگر سن آنان بالاتر از 17 سال باشد باید آیلتس 5/5 را ارائه نمایند.

از مدارک دیگر برای ثبت نام در دوره فاندیشن علاوه بر مدرک زبان که بستگی به سن دانش آموزان ممکن است اجباری و یا اختیاری باشد، مدارک هویتی و تحصیلی متقاضیان تحصیل در انگلستان میباشد. دوره سطح A (A level) در انگلستان نسبت به فاندیشن از سطح تحصیلی بالاتری برخوردار است و معمولا دانش آموزانی که قصد دارند در دانشگاه های با رنکینگ بالا ادامه تحصیل دهند و یا دانش آموزانی که قصد دارند در رشته هایی چون پزشکی، دندان پزشکی و .. ادامه تحصیل دهند در این دوره تحصیل میکنند. معمولا طول دوره سطح A در انگلستان 2 سال میباشد، و سطح دروس نیز از سطح بالاتری برخورد دار میباشد.

تحصیل در انگلستان

تحصیل در مقطع کارشناسی در انگلستان

دوره لیسانس در انگلستان در سه سال ارائه میشود و دانش آموزان بعد از کالج و طی کردن دوره فاندیشن و یا A level وارد دانشگاه و دوره لیسانس میشوند. همانطور که گفته شد تحصیل در انگلستان در رشته های متنوعی در دوره لیسانس امکان پذیر میباشد، دانشگاه های انگلستان در هر سال تحصیلی دو بار اقدام به پذیرش دانشجویان میکنند که به ترم سپتامبر و به ترم ژانویه معروف میباشد. البته برخی از دانشگاه های انگلستان برای ترم اپریل نیز دوره هایی را برای ورود دانشجویان ارائه میدهندکه تعداد این دوره ها بسیار محدود میباشد. در واقع ترم سپتامبر از تنوع بیشتری برای ارائه رشته ها و گرایش ها برخوردار میباشد. دانشجویان در هنگام تحصیل در دانشگاه میتوانند از خدمات اقامتی دانشگاه نیز برخوردار باشند و معمولا دانشگاه های انگلستان از خوابگاه های بسیار مدرن برای اسکان دانشجویان برخوردار هستند.

قبلا نیز گفته ایم که تحصیل در انگلستان و همچنین تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان به صورت رایگان نمیباشد و معمولا با صرف هزینه برای متقاضیان تحصیل در انگلستان و دانشجویان به همراه میباشد. هزینه های تحصیل با توجه به دانشگاه و رشته تحصیلی متقاضیان میتواند تا حدی متفاوت باشد ولی متقاضیان تحصیل در انگلستان میبایستی هزینه متوسط 12 هزار پوند سالیانه را باید برای تحصیل خود در نظر بگیرند.هزینه دانشگاه معمولا به صورت ترمیک دریافت میشود. و متقاضیان تحصیل در انگلستان میتوانند این هزینه را در دو قسط پرداخت نمایند.

 

متقاضیانی که قصد تحصیل در انگلستان و تحصیل در دوره لیسانس را دارند همواره از مزایای تحصیل در دوره انگلستان سوال مبپرسند.

از مزایای تحصیل در دوره لیسانس در انگلیس میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

1- تحصیل به زبان انگلیسی و در کشوری انگلیسی زبان
2- مدت تحصیل کوتاه تر از بقیه کشورها
3- هزینه کمتر به علت مدت زمان تحصیل کمتر
4- امکان کار دانشجویی در زمان تحصیل در انگلستان
5- امکان دریافت بورس و اسکالر شیپ بعد از سال اول
6- امکان دریافت پذیرش از دانشگاه های برتر جهان برای دوره های بعدی تحصیل
7- امکان کاریابی بعد از تحصیل و اخذ اقامت دائم انگلستان بعد از تحصیل در دوره لیسان در انگلستان

مواردی که گفته شد میتوان از موارد اصلی مزایای تحصیل در انگلستان برشمرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان و همچنین دانشگاه های مناسب برای تحصیل در دوره لیسانس در انگلستان میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرد و از مشاوره های آنان بهره مند شوید.

 

تحصیل در انگلستان در دوره فوق لیسانس

تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان نیز همواره متقاضیان بسیار زیادی را از سراسر جهان دارد. مدت زمان تحصیل کوتاه تر باعث میشود که دانشجویان بسیاری قصد تحصیل در انگلستان در دوره فوق لیسانس را داشته باشند. همان طور که گفته شد مدت تحصیل در دوره فوق لیسانس در انگلستان نه ماه تا یک سال تحصیلی میباشد، و دانشجویان به جای زمان دو ساله که معمولا در اکثر کشورها برای دوره فوق لیسانس در نظر گرفته میشود زمان کوتاه تری را صرف میکنند. همچنین دانشگاه هایی با رنکیگ بالای جهانی نیز میتواند در انتخاب دانشجویان برای تحصیل در انگلستان نقش بسزایی داشته باشد. بیشتر متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان دانشگاه هایی با رنکیگ بالای جهانی نیز میتواند در انتخاب دانشجویان برای تحصیل در انگلستان نقش بسزایی داشته باشد. بیشتر متقاضیان تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان به ادامه تحصیل در دکتری و دریافت بورس و اسکالرشیپ از دانشگاه های انگلستان و دیگر دانشگاه های برتر جهان نیز فکر میکنند. دانشگاه های انگلستان در دوره کارشناسی ارشد از تنوع بسیار بالایی در ارائه رشته ها برخوردار میباشند. مدت زمان کوتاه تحصیل در دوره کارشناسی ارشد انگلستان و به سبب آن صرفه جویی در هزینه میتواند از مزایای اصلی تحصیل در دوره کارشناسی ارشد در انگلستان باشد.

 

تحصیل در انگلستان در دوره دکتری

دوره دکتری در انگلستان دوره سه ساله میباشد و در این دوره برای بسیاری از متقاضیان بورسهای تحصیلی در نظر گرفته میشود که باعث مبشود بسیاری از دانشجویان متقاضی تحصیل در دوره دکتری انگلستان باشند. برای دریافت پذیرش در دوره دکتری در انگلستان دارا بودن رزومه قوی برای متقاضیان از شروط اصلی میباشد همچنین در نظر داشته باشید که همخوان بودن رشته کارشاسی ارشد و دکتری نیز بسیار مهم و پر اهمیت میباشد.
لازم به ذکر است که ارائه دوره های دکتری با پرداخت هزینه نیز برای متقاضیان امکان پذیر میباشد که در این صورت باید هزینه سالیانه بالغ بر 15 هزار پوند را در نظر گرفت. برای تحصیل در انگلستان در دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری متقاضیان تحصیل در انگلستان در ابتدا باید مدارک خود را برای دریافت پذیرش به دانشگاه ارائه نمایند و پذیرش در رشته مذکور را دریافت نمایند، و سپس بعد از دریافت پذیرش تحصیلی، جهت اخذ ویزای تحصیلی به سفارت مراجعه نمایند تا بتوانند ویزای تحصیلی را دریافت نمایند.

مدارک مورد نیاز برای دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان و همچنین برای دریافت ویزای تحصیلی به شرح زیر میباشد:

1- مدارک هویتی
2- مدارک تحصیلی مقاطع تحصیلی پیشین
3- رزومه و انگیزش نامه
4- معرفی نامه از اساتید قبلی
5- پرینت بانکی
6- مدارکی دال بر تمکن مالی فرد
7- تکمیل فرم های مربوط به پذیرش و فرم های مربوط به ویزای تحصیلی انگلستان

 

نکات مهم:

1- مدارک گفته شده میتواند برای برخی رشته ها متفاوت باشد. (به عنوان مثال برای دریافت پذیرش در برخی از رشته ها شخص نیاز به ارائه پورتفولیو دارد.)
2- مدارک میبایستی به زبان انگلیسی ترجمه شود.
3- پرینت بانکی ارائه شده برای سفارت انگلستان تنها از برخی بانک های ایرانی قابل قبول میباشد.
4- مدارک مالی اشخاص بنا به وضعیت و شرح حال افراد تا حد زیادی میتواند متفاوت باشد.

برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد دریافت پذیرش تحصیلی و دریافت ویزای تحصیلی انگلستان میتوانید با مشاورین موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از شرایط دریافت تحصیل در انگلستان و شرایط دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های انگلستان و همچنین دریافت ویزای تحصیلی انگلستان اطلاعات دریافت نمایید.

 

معرفی دانشگاه های برتر انگلستان

دانشگاه کمبریج انگلستان

دانشگاه کمبریج سومین دانشگاه قدیمی در جهان است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1231 بر می گردد دانشگاه کمبریج دارای بیش از 18 هزار دانشجو و 9 هزار کارمند است و حدود 31 کالج دارد که قدمت بعضی از آنها به قرن سیزده برمی گردد. همچنین این دانشگاه به دلیل برتری در مبحث ریاضیات بسیار شناخته شده است و بسیاری از معروف ترین دانشمندان بریتانیا در این دانشگاه تحصیل کرده اند.دانشگاه کمبریج در شهر شهر کمبریج در جنوب لندن قرار دارد و به عنوان یکی از برتریم و معتبرترین دانشگاه های بریتانیا شناخته شده است. تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از: الهیات، مهندسی، حقوق، روانپزشکی، موسیقی، اقتصاد، مدیریت و بازرگانی، زبان انگلیسی، مهندسی، زیست شناسی و ....
هزینه ی تحصیل دانشگاه کمبریج نیز به نسبت مقطع تحصیلی و رشته ی شخص متغیر است و حدود شهریه تحصیل در دانشگاه کمبریج بین 20 تا 30 هزار پوند می باشد.

دانشگاه آکسفورد انگلستان

دانشگاه آکسفورد قدیمی ترین دانشگاه انگلیسی زبان است و استانداردهای ورودی این دانشگاه بسیار بالا و شرایط پذیرش نیز بسیار رقابتی استبیش از 11 میلیون جلد کتاب در کتابخانه این دانشگاه وجود دارد و در واقع دانشگاه آکسفورد مالک بزرگترین کتابخانه در سراسر بریتانیا می باشد.دانشگاه آکسفورد دارای 38 دانشکده است و رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود عبارتند از: شیمی، فلسفه، پزشکی، حقوق، زبان، ریاضیات، اقتصاد و مدیریت، موسیقی، مهندسی، باستان شناسی، الهیات و ...
در خصوص هزینه ی تحصیل همچنین باید به این نکته اشاره کرد که بسته به مقطع و نوع رشته ی تحصیلی هزینه ها از 25 تا 35 هزار پوند در سال متغیر است.

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در انگلیس برای مقاطع مختلف تحصیلی

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی بر خلاف سایر کشورها یک دوره ی3 ساله است است و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل 6 الزامی است و هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 10 تا 15 هزار پوند است.

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز در انگلستان یک دوره ی یک تا یک و نیم سال است و و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی حداقل 6.5 الزامی است و هزینه تحصیل با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در این مقطع بین 12 تا 20 هزار پوند است.

مدت زمان تحصیل در مقطع دکتری نیز در انگلستان یک دوره ی سه ساله است و ارائه ی مدرک زبان آیلتس 7 برای این مقطع لازم است همچنین هزینه ی تحصیل برای این مقطع بالای 20 هزار پوند می باشد.

 

مزایا و معایب تحصیل در انگلیس

مزایا

 • فرصت های ارائه شده بسیار مناسب توسط سیستم آموزش بریتانیا
 • هزینه ی تحصیل در این کشور نسبت به آمریکا و استرالیا تا حدودی پایین تر است.
 • امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل
 • دانشگاه های شناخته شده ی بین المللی

معایب

 • هزینه ی زندگی در انگلستان نسبتا بالاست

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی انگلستان

 • نامه تمکن مالی
 • مدرک آیلتس یا تافل
 • رزومه ی شغلی و تحصیلی
 • گذرنامه
 • نامه پذیرش تحصیلی
 • اصل مدارک تحصیلی و ریز نمرات

 برای مشاوره کامل جهت اخذ ویزای تحصیلی انگلستان با ما در تماس باشید

لازم به توجه است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های کار در انگلستان ، ویزای ازدواج در انگلستان ، ویزای توریستی انگلستان از اطلاعات جامع و کامل در زمینه ی مهاجرت به انگلستان بهره مند شوید.برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به انگلستان و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
احد اسلامی : -
1 0
من 16 سالم هستم میخوام برم اینکلیس؟ میتونم در مدرسه های اینگلیس ثبت نام بشم؟ متشکر از شما
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام برای تحصیل در مدارس انگلستان و مهاجرت به انگلستان با شماره های ما تماس بگیرید.
ساغر داوری : -
1 0
برای پذیرش گرفتن در مقطع دکتری شما کمک میکنید؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام بله برای پذیرش مقطع دکتری در انگلستان اقدام میکنیم با ما تماس بگیرید
سلاله احمدی : -
1 0
من پذیرش از دانشگاه های خوب انگلستان مد نظرم هست آیا میشه پذیرش گرفت در مقطع ارشد هم منظورم هست.
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام برای اطلاع از تحصیل در انگلستان با مشاورین ما تماس بگیرید
تشکر : -
3 0
ممنون از اطلاعات خوب و کامل و صحیح در مورد کشور انگلستان
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام ممنون از نظرتون در خصوص مطلب تحصیل در انگلستان
سادیا نعیمی : -
2 0
آیا دانشگاه های انگلستان مورد تایید وزارت علوم ایران هستند؟
سحر نعیمی : -
2 0
خیلی مطالب جامع بود ممنون
شادی روحی : -
2 0
ایا بدون مدرک آیلس میتوان از دانشگاه های انگلستان پذیرش گرفت
سیما فرین نیا : -
2 0
من چطور میتونم به انگلستان مهاجرت کنم؟ برای مهاجرت به انگلستان فقط راه تحصیلی وجود داره؟ یعنی باید برای تحصیل به انگلستان بریم؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام وقت بخیر با مشاورین ما تماس بگیرید.
مینا دباغی نژاد : -
2 0
در مطلب نوشته شده که دانشگاه های انگلستان دارای سه ترم تحصیلی هستند آیا برای هر سه ترم میشه پذیرش گرفت؟ ممنون از اطلاعات ارائه شده در صفحه انگلستان
جواد زنجیرانی : -
2 0
کلا تحصیل در انگلستان برای مقطع ارشد چقدر هزینه داره؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام برای اطلاعا از هزینه های تحصیل در انگلستان با مشاورین ما تماس بگیرید
آزمین مومنی : -
2 0
ممنون از اطلاعات کامل یه سوال دارم و اینکه آیا میشه برای تحصیل در کالج های انگلستان پذیرش گرفت عرض کنم که من 30 ساله هستم و متاهل هستم و رشته تحصیلی لیسانس من برق هست
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام ممنون از نظرتون ، برای دریافت این اطلاعات در خصوص تحصیل در انگلستان و اخذ ویزای انگلستان بهتر هست با مشاورین ما تماس بگیرید
جاناتان : تشکر
2 0
خیلی هم عالی
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام ممنون از نظرتون
فلاح : سوال و مشاوره
2 0
من چطوری میتونم مشاوره برای تحصیل در انگلستان بگیرم؟
مدیریت : پاسخ
2 0
سلام برای دریافت مشاوره در خصوص تحصیل در انگلستان با شماره های ما تماس بگیرید
ارسلان عزیزی : -
1 0
آیا تحصیل در انگلستان در دانشگاه های انگلستان و مقطع کارشناسی ارشد در انگلستان منجر به اقامت انگلستان میشود؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام بله این امر ممکن هست و شما امکان اقامت در انگلستان را دارید.
زهره شاکری : -سلام و تشکر
4 0
ممنون از اطلاعات کامل و خوب اطلاعاتی که در مورد تحصیل در انگلستان ارائه شده کامل هست و دقیق ممنون
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام ممنون از نظرتون در مورد مطلب تحصیل در انگلستان
قاسمی : اطلاعات کامل
1 0
ممنون از اطلاعات کامل تون
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام ممنون از نظرتون
مدت تحصیل در ان ... : سلام
0 0
نظر شما چیست ؟
سیما عین الهی : سلام
0 0
ایا میشه برای بچه های کوچکتر از 10 سال نیز برای تحصیل در انگلستان اقدام کرد و براشون از یه مدرسه پذیرش گرفت؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام بله برای مدارس شبانه روزی میتوان اقدام کرد و پذیرش گرفت
امیر احسان آباد ... : تشکر
0 0
سلام تشکر میکنم از اطلاعات خوبتون آیا برای مهاجرت به انگلستان فقط از طریق تحصیل میشه اقدام کرد؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام، خیر با مشاورین ما تماس بگیرید راهنمایی تون میکنن در خصوص مهاجرت به انگلستان
حسن مقبلی : سلام
0 0
ممنون از شما بابت مطلبتون
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ممنون از نظر شما
رها : تشکر
0 0
سلام آیا دانشگاه های انگلستان هزینه تحصیل را به صورت یکجا دریافت میکنند؟ ممنون از اطلاعات خوبتون
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام، خیر معمولا دانشگاه های انگلستان در چند مرحله هزینه ها را دریافت میکنند.
ملیکا : تشکر
0 0
در مدت تحصیل میشه کار هم کرد یا نه؟
علی رضا : نظر دهی
0 0
مقاله بسیار خوبی بود اطلاعات خوبی در احتیار من گذاشت وقتی زنگ زدم و با مشاورها صحبت کردم اطلاعات کاملتری بهم دادن بسیار تشکر میکنم
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ممنون از نظرتون.
سیما : تشکر
0 0
بسیار عالی هست
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ممنون از نظرتون.
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :