تحصیل در ایسلند

9 / 10
از 1356 کاربر

مشاوره جامع برای گرفتن و اخذ ویزای تحصیل در ایسلند ویژه سال 2024 + راهنما و شرایط تحصیل در کشور ایسلند

ایسلند با طبیعت بکر و زیبا سال‌هاست که به عنوان یکی از جاذبه‌های گردشگری اروپا شناخته میشود. تحصیل در این کشور کمتر شناخته شده است در صورتی که شرایط و مزایای خوبی را برای دانشجویانی که متقاضی تحصیل در این کشور هستند ایجاد کرده است.

تحصیل در ایسلند

ایسلند کشوری کوچک با جمعیتی در حدود سیصد هزار نفر در شمال اروپا می باشد. پایتخت و بزرگترین شهر این کشور ریکیاویک است که در واقع شمالی ترین پایتخت در جهان است و حدود دو سوم از جمعیت این کشور در پایتخت این کشور ساکن هستند.

ایسلند جزء کشورهایی ست که کمترین آمار جرم و جنایت را دارد و به دلیل ثبات سیاسی و همچنین اقتصاد مسالمت آمیز به ویژه در بخش کشاورزی، صنایع شیلات و ماهیگیری و صنایعی از این دست برای بسیاری از افراد قابل توجه است.

در ایسلند هفت دانشگاه وجود دارد که از این تعداد سه دانشگاه خصوصی و چهار دانشگاه دیگر دولتی هستند و متقاضیان تحصیل در ایسلند در دانشگاه های دولتی هزینه ای را برای دانشگاه پرداخت نمی کنند و صرفا هزینه ای جزئی بابت ثبت نام در دانشگاه می پردازند، به همین دلیل متقاضیان خواهان اخذ پذیرش تحصیلی و در نهایت مهاجرت تحصیلی به این کشور هستند.

 

معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر ایسلند

دانشگاه آکوریری

زمان تاسیس دانشگاه آکوریری به سال 1987 بر می گردد و این دانشگاه در بخش شمالی ایسلند قرار دارد. تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل در حال حاضر در حدود 2000 نفر است و تعداد کارکنان نیز در حدود 200 نفر می باشد. زبان اصلی آموزش در این دانشگاه ایسلندی ست و کتاب های درسی به طور عمده به زبان انگلیسی و ایسلندی می باشد. تعدادی از دانشکده های این دانشگاه به دانشجویان بین المللی اجازه می دهند تا امتحانات خود را به زبان انگلیسی بگذرانند. برای تحصیل در ایسلند در رشته هایی که به زبان انگلیسی ارائه می شوند شخص به مدرک زبان آیلتس 6.5 احتیاج دارد.

دانشگاه آکوریری در حال حاضر در سه حوزه ی: تجارت و علوم بازرگانی، علوم انسانی و اجتماعی و علوم بهداشت فعالیت دارد.

تعدادی از دانشکده های این دانشگاه می توان به:

دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده علوم طبیعی، دانشکده آموزش، دانشکده کار درمانی و پرستاری و ..

دانشگاه ایسلند

دانشگاه ایسلند یک موسسه آموزشی پیشرفته و علمی است که در زمینه های تحقیقاتی در جامعه علمی جهان بسیار مطرح است. دانشگاه ایسلند یک دانشگاه دولتی ست که در قلب ریکیاویک، پایتخت ایسلند قرار دارد. این دانشگاه فرصت مطالعه و تحقیق در موضاعات مختلف از جمله: علوم اجتماعی، علوم بهداشتی، علوم انسانی، آموزش و پرورش، علوم طبیعی و مهندسی را ارائه می دهد.

دانشگاه ایسلند بزرگترین و قدیمی ترین دانشگاه این کشور است که 25 دانشکده دارد و در حدود 400 برنامه آموزشی مختلف را ارائه می دهد. در مقطع کارشناسی ارشد از رشته های موجود می توان به: مدیریت بازرگانی، اقتصاد، حقوق، علوم سیاسی، علوم اجتماعی و انسانی، خدمات اجتماعی و .. اشاره کرد. این دانشگاه بیشتر رشته ها در مقطع کارشناسی ارشد را به زبان انگلیسی ارئه می دهد که فرد تنها به مدرک زبان آیلتس 6.5 احتیاج دارد. در حال حاضر در حدود 13000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند که از این تعداد حدود 1100 نفر را دانشجویان بین المللی تشکیل می دهند.

 

شرایط تحصیل در ایسلند

از آنجا که ایسلند کشوری با جاذبه های بسیار زیبا می باشد و امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های این کشور وجود دارد و همانطور که کمی قبل اشاره شد تحصیل در ایسلند و دانشگاه های این کشور نیمه رایگان است بسیاری از افراد خواهان تحصیل در این کشور هستند.

در ابتدا متقاضیان بایستی مدارک 12 ساله یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را داشته باشند. برای اخذ پذیرش تحصیلی در ایسلند در  مقطع کارشناسی باید این را بدانید که مانند سایر کشورها تحصیل در این مقطع به زبان اصلی کشور یعنی زبان ایسلندی می باشد و در تعداد بسیار محدودی از رشته ها امکان تحصیل در ایسلند به زبان انگلیسی وجود دارد که در این صورت فرد متقاضی بایستی مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره 6 را ارئه دهد.

تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی در بیشتر رشته ها امکان پذیر است بنابراین دانشجویان برای تحصیل در ایسلند در این مقطع بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره حداقل 6.5را ارائه دهند و برای تحصیل در ایسلند در  مقطع دکترا ارئه ی یک رزومه قوی تحصیلی لازم است.

تحصیل در ایسلند 2

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در مقاطع مختلف تحصیلی ایسنلد

مدت زمان تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله هست و متقاضیان بایستی 180 واحد درسی را پاس کنند و تحصیل در ایسلند در دانشگاه های دولتی هزینه ای ندارد و دانشجویان صرفا هزینه ی اندکی برای ثبت نام پرداخت می کنند.

مدت زمان تحصیل در ایسلند در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و دانشجویان بایستی 120 واحد درسی را پاس کنند و همانطور که کمی قبل اشاره شد تحصیل در ایسلند در دانشگاه های دولتی به جر هزینه ی ثبت نام، هزینه ی دیگری ندارد.

مدت زمان تحصیل در ایسلند در مقطع دکترا یک دوره ی سه تا پنج ساله است و دانشجویان بایستی 180 واحد درسی را در این دوره پاس کنند.

 

مزایا و معایب تحصیل در ایسلند

مزایا

 • تحصیل در ایسلند در دانشگاه های دولتی این کشور هزینه ای ندارد و رایگان است
 • امکان تحصیل در ایسلند در دانشگاه های معتبر با کیفیت آموزسی بسیار بالا و پیشرفته
 • امکان تحصیل به زبان انگلیسی در دانشگاه های ایسلند وجود دارد.
 • امکان انجام کاره پاره وقت در زمان تحصیل در ایسلند

معایب

 • آب و هوای این کشور در مناطق شمالی برای بسیاری از افراد خوشایند نیست
 • تحصیل در ایسلند در  مقطع کارشناسی به زبان اصلی میباشد و شانس تحصیل در ایسلند به زبان انگلیسی پایین است.

 

مدارک لازم جهت  اخذ ویزای تحصیلی ایسلند

 • گذرنامه
 • ارائه گواهی عدم سوء پیشینه
 • ارائه بیمه نامه معتبر
 • ارائه تمکن مالی
 • نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های ویزای ازدواج در ایسلند، ویزای توریستی ایسلند و همچنین ویزای سرمایه گذاری این کشور از اطلاعات جامع و کاملتری در زمینه ی مهاجرت به کشور ایسلند برخوردار شوید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به ایسلند و  تحصیل در ایسلند و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور و تحصیل در ایسلند و دانشگاه های برتر آن می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
آزاده : نقد
1 0
اطلاعات بسیار خوبی ارائه دادین با تشکر. برای مشاوره ی بیشتر چه کار کنم؟؟
مدیریت : پاسخ
0 0
لطفا با شماره های موسسه تماس بگیرید.
نوید جهان مهر : ریسک ویزا تحصیلی
1 0
با سلام. 45 ساله هستم و دارای مدرک مهندسی مکانیک (سراسری ) و سابقه کار مرتبط در صنعت نفت و گاز. همچنین آیلتس آکادمیک 6.5دارم. آیا میتوانم برای مقطع تحصیلی ارشد در کشور ایسلند اقدام کنم؟ ریسک ریجکتی ویزا بالاست ؟ وضعیت پذیرش در دانشگاههای دولتی در ایسلند برای ایرانیان چگونه است؟ (سابقه اخذ ویزای شینگن را دارم) با تشکر
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام وقتتون بخیر ، بله بهتر هست با یکی از شماره های زیر تماس بگیرید و مشاوره رایگان دریافت کنید. 09210901201-02144124814
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :