تحصیل در سوئد

9 / 10
از 157 کاربر

مهاجرت تحصیلی به سوئد در سال 2024 ( شرایط + هزینه + دانشگاه های برتر سوئد + مشاوره اخذ ویزای تحصیلی سوئد )

برای تحصیل در سوئد میبایستی ابتدا از دانشگاه های سوئد برای اخذ پذیرش تحصیلی اقدام نمود و بعد از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاه های سوئد برای دریافت ویزای تحصیلی از کشور سوئد اقدام کرد. در این نوشتار بعد از بررسی شرایط تحصیل در سوئد و اخذ ویزای تحصیلی سوئد به شرایط اقامت در سوئد بعد از تحصیل نیز پرداخته میشود.

سوئد جزو معدود کشورهای غیر انگلیسی زبانی است که دوره های تحصیلی متنوع و بسیاری به زبان انگلیسی در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد دارد. دانشجویان برای ورود به دانشگاه نیاز به اخذ مدرک زبان آیلتس 6.5 و یا معادل را دارند. البته تحصیل در سوئد در دانشگاه های با رنکینگ بالای سوئد و کسب دانش به روز در این دوره ها در محیطی بین المللی دنشجویان را به سطح آمادگی بالایی برای ورود به محیط کار و تعیین شغل میرساند. همچنین تحصیل در سوئد و در دوره دکتری سوئد با  دریافت حقوق برای دانشجویان به همراه میباشد و شرایط اقامتی سوئد نیز برای دانشجویان دوره دکتری در سوئد فراهم میگردد.

تحصیل در سوئد

سوئد کشوری بسیار زیبا در شمال اروپاست که بیش از 9 میلیون نفر جمعیت دارد که از غرب با نروژ، از شمال شرق با فنلاند و از جنوب غربی با کشور دانمارک همسایه است.

کشور سوئد از رفاه اجتماعی بسیار بالایی برخوردار است و یک کشور بسیار مهاجر پذیر است، به همین دلیل بسیاری از افراد این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

زبان رسمی این کشور سوئدی ست اما اکثریت مردم این کشور به زبان انگلیسی تسلط دارند و اکثر رشته ها و دوره های تحصیلی در دانشگاه های این کشور که برای دانشجویان بین المللی با اخذ ویزای تحصیلی به زبان انگلیسی تدریس می شود.

 

شرایط تحصیل در سوئد

کشور سوئد به علت سیستم آموزشی با کیفیت و نرخ بیکاری بسیار پایین مقصد بسیاری از مهاجرین می باشد و متقاضیان علاقه مند به تحصیل در سوئد هستند و یکی از روش ها و راه های ورود به این کشور اخذ ویزای تحصیلی سوئد است.

افرادی که متقاضی تحصیل در  این کشور هستند بایستی در مرحله اول برای پذیرش، مدارک مربوط به پایان تحصیلات متوسطه یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی را ارائه دهند و از آنجا که سوئد یکی از معدود کشور های غیر انگلیسی زبان است که بسیاری از رشته ها را در مقطع کارشناسی به زبان انگلیسی ارائه می دهد متقاضیان می بایست مدرک زبان آیلتس با حداقل نمره ی 6 را برای دوره کارشناسی و 6.5 برای دوره ی کارشناسی ارشد را ارئه دهند. 

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در سوئد

مدت زمان تحصیل در سوئد در  مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 ساله هست و هزینه ی تحصیل در  سوئد در این دوره بسته به رشته ی تحصیلی بین 8 تا 10 هزار یورو در سال می باشد. همان طور که گفتیم زبان رسمی سوئد، سوئدی میباشد و اکثر رشته های ارائه شده در مقطع لیسانس به زبان سوئدی میباشد، ولی رشته ها و گرایش های بسیاری نیز به زبان انگلیسی در دانشگاه های مختلف سوئد ارائه میشود. دانشجویانی که قصد تحصیل در مقطع لیسانس در سوئد را دارند میبایستی برای پذیرش در این دوره ها اقدام نمایند. در نظر داشته باشید که چنانچه قصد تحصیل در سوئد و دوره های کارشناسی که به زبان سوئدی ارائه میشود را دارید حتما میبایستی مدرک زبان سوئدی خود را در هنگام پذیرش به دانشگاه ارائه نمایید. از آن جایی که تعداد افرادی که به زبان سوئدی تسلط دارند کم میباشد و اکثر متقاضیان تحصیل در سوئد قصد دارند به زبان انگلیسی تحصیل نمایند، توجه به زبان دوره ارائه شده در دانشگاه اهمیت بسیاری دارد.

بسیاری از متقاضیان تحصیل در سوئد این سوال را از مشاورین ما میپرسند که آیا امکان یادگیری زبان سوئدی قبل از تحصیل در دانشگاه و در کشور سوئد وجود دارد؟ در پاسخ باید گفته شود که پذیرش گرفتن برای دوره های زبان سوئدی از دانشگاه های سوئد امکان پذیر میباشد، ولی در نظر داشته باشید که سفارت سوئد در ایران معمولا برای دوره های زبان سوئدی، ویزای تحصیلی سوئد را صادر نمی نماید. بنابراین توصیه میشود که برای تحصیل در سوئد در دوره کارشناسی و همجنین دوره کارشناسی ارشد از دوره های انگلیسی زبان ارائه شده توسط دانشگاه پذیرش دریافت نمایید تا احتمال دریافت ویزای تحصیلی سوئد بالاتر باشد.

مدت زمان تحصیل در  سوئد در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 ساله است و هزینه ی تحصیل در سوئد در  این دوره بسته به رشته ی تحصیلی بین 10 تا 12 هزار یورو است. در نظر داشته باشید که برخی از دوره های کارشناسی ارشد در سوئد دوره های یک ساله نیز میباشد. این دوره ها تنها در برخی از رشته ها مانند رشته MBA برگزار میگردد. دوره ها و رشته های بسیار متنوعی در دانشگاه های سوئد و در مقطع کارشناسی ارشد برگزار میگردد. لازم به ذکر است که تعداد دوره های کارشناسی ارشد که به زبان انگلیسی در دانشگاه های سوئد ارائه میشود به مراتب بسیار بیشتر از دوره های کارشناسی میباشد. 

در نظر داشته باشید که دانشگاه های سوئد بورس هایی را نیز برای افراد مستعد هر ساله در نظر میگیرند که برای استفاده از این بورس های تحصیلی باید در زمان مقرر اقدام نمود و مدارک لازم برای دریافت بورس را به دانشگاه ارائه نمود.

مدت زمان تحصیل در سوئد در دوره ی دکترا یک دوره ی 3 تا 5 ساله است و هزینه تحصیل در سوئد در  این مقطع رایگان است اما ذکر این نکته ضروری است که امکان پذیرش برای این مقطع از خارج از کشور به راحتی امکان پذیر نیست. به دلیل رایگان بودن دوره دکتری در سوئد و همچنین برخوردار بودن دانشجویان از حقوق در این دوره و امکان دریافت اقامت سوئد بعد از تحصیل در دوره دکتری، همواره متقاضیان و دانشجویان بسیاری برای پذیرش دوره دکتری از دانشگاه های سوئد اقدام مینمایند، که همین مسئله باعث رقابت بسیار بالا در دریافت پذیرش دکتری از سوئد میباشد و دانشجویانی که رزومه قوی دارند میتوانند پذیرش دوره دکتری از دانشگاه های سوئد را دریافت نمایند.

تحصیل در سوئد 2

بهترین دانشگاه های سوئد

دانشگاه لوند

دانشگاه لوند یکی از قدیمی ترین و معتبرترین دانشگاه های سوئد می باشد(تحصیل در سوئد) و در بین 100 دانشگاه برتر جهان قرار دارد. زمان تاسیسی دانشگاه لوند به سال 1666 بر می گردد و در حال حاضر بیش از 40000 دانشجو از سراسر دنیا در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

تعدادی از دانشکده های دانشگاه لوند عبارتند از:

دانشکده ی علوم طبیعی، دانشکده ی علوم انسانی، دانشکده ی علوم اجتماعی، دانشکده ی حقوق، دانشکده ی داروسازی، دانشکده ی فلسفه، دانشکده مهندسی و دانشکده ی مدیریت.

دانشگاه استکهلم

دانشگاه استکهلم یکی از دانشگاه های دولتی سوئد است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1877 بر می گردد. دانشگاه استکهلم چهارمین دانشگاه قدیمی سوئد و از دانشگاه های برتر جهان می باشد و در حال حاضر بیش از 30000 دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.

دانشکده های دنشگاه استکهلم عبارتند از:

دانشکده حقوق، دانشکده علوم انسانی، دانشکده علوم اجتماعی و دانشکده علوم طبیعی

دانشگاه های بسیاری در سوئد وجود دارند که بین 200 دانشگاه برتر جهان میباشند، که متقاضیان تحصیل در سوئد میتوانند برای بررسی شرایط دانشگاه های سوئد به مقالات مختلفی که در مورد دانشگاه های سوئد در همین سایت وجود دارد مراجعه نمایند و اطلاعات مفیدی در مورد دانشگاه های سوئد و شرایط تحصیل در سوئد و دانشگاه های معتبر سوئد دریافت نمایند.

 

مزایا و معایب تحصیل در سوئد

مزایای تحصیل در سوئد

 • امکان انجام کار نیمه وقت در حین تحصیل در سوئد
 • امکان تحصیل در سوئد  به زبان انگلیسی در تعداد بسیار زیادی از رشته ها
 • امکان تحصیل در سوئد در  دانشگاه هایی با رتبه ی بالای علمی
 • دریافت همزمان ویزای همراه برای همسر و فرزندان 
 • امکان دریافت ویزای کاری برای همراه (همسر دانشجویان اجازه کار تمام وقت در سوئد دریافت مینماید.)
 • تحصیل رایگان برای فرزندان
 • تحصیل در کشوری با رفاه اجتماعی بالا و امکانات آموزشی قوی 

معایب تحصیل در سوئد

 • هزینه ی زندگی و تحصیل  در این کشور تا حدودی بالاست.
 • شرایط آب و هوایی در مناطق شمالی این کشور برای بسیاری از افراد خوشایند نیست.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی سوئد

همان طور که گفته شد بعد از دریافت پذیرش تحصیلی از دانشگاههای سوئد برای دریافت ویزای تحصیلی سوئد از سفارت سوئد در ایران باید مدارکی را به سفارت سوئد ارائه نماییم که این مدارک به شرح زیر میباشد. در نظر داشته باشید که مدارک ممکن است برای افراد مختلف تا حدی متفاوت باشد. برای مشاوره بیشتر در مورد دریافت ویزای تحصیلی سوئد میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس بگیرید و از مشاوره های آنان استفاده نمایید.

 • گذرنامه
 • نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی
 • نامه تمکن مالی
 • مدرک آیلتس
 • رزومه ی شغلی و تحصیلی
 • نامه کاری

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی به سوئد و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور و تحصیل در سوئد می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
لیلا : سوال
1 1
سلام ببخشید یه سوالی دارم از شما آیا برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های سوئد میشه با دیپلم انجام داد؟ یعنی برای خوندن مقطع لیسانس اقدام کرد؟
سمانه : تشکر و سوال
0 0
ممنون از اطلاعات خوبتون من اگر بخواهم که برای تحصیل در سوئد اقدام کنم حتما نیاز به مدرک زبان دارم؟
ایمان عسگری : مشاوره
0 0
آیا تحصیل در سوئد شرایط سنی داره؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام تا حدودی بله ولی زیاد در مورد سن حساسیت وجود ندارد. برای مشاوره میتونید تماس بگیرید.
زهرا رجبی : سوال
0 0
آیا سوئد برای همراه نیز ویزا صادر میکنه و ایااین ویزا همزمان صادر میشه؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام بله به صورت همزمان صادر میکند
رضا اکبری برزوی ... : مشاوره
0 0
سلام ممنون از اطلاعات خوبتون برای پذیرش گرفتن از دانشگاه های سوئد باید چه مدارکی را تهیه کنیم آیا آیلس نیز لازم هست؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام روزتون بخیر میتونید با شماره های ما تماس بگیرید و راهنماییتون میکنند.
صدرا : تشکر
0 0
مطالب بسیار خوبی بود ممنون ایا برای مشاوره میتونم هماهنگ کنم چطوری اینکار رو انجام بدم
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام روزتون بخیر میتونید با شماره های ما تماس بگیرید و مشاوره دریافت کنید.
جواد میاندوآبی : سوال
0 0
سلام من پزشک هستم آیا میشه برای تحصیل تخصص در سوئد اقدام کنم ؟
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام بله برای اطلاعات بیشتر میتونید با ما تماس بگیرید
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام بله برای اطلاعات بیشتر میتونید با ما تماس بگیرید
نازنین سیما طلب : نظر
0 0
سلام ممنون ا زاطلاعات کامل
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام خواهش میکنم
شیما صادقی مطلق : سوال
0 0
پذیرش دانشگاه های سوئد در چه زمانی هست؟ ممنون از اطلاعات خوبتون
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام برای اطلاعات بیشتر با مشاورین ما تماس بگیرید.
هادی : نظر
0 0
به نظرم اطلاعات میتونست کاملتر باشه
مدیریت : پاسخ
0 0
سلام ممنون از توجه و نظرتون حتما مطالب اپدیت خواهند شد
شراره عرب وند : سوال
0 0
سوالی که دارم اینه ایا بدون آیلس میشه پذیرش گرفت از دانشگاه های سوِید؟
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام خیر نمیشه اما در ابتدا به مدرک نیازی نیست اما در ادامه به آیلتس نیاز دارید
غلام رضا سرلک : سوال در مورد دانشگاه
0 0
در چه رشته هایی در سوئد برای کارشناسی میشه پذیرش گرفت و رشته ها به چه زبانی هستن؟
فاطمه السادات ن ... : -
1 0
خیلی خوب بود
مدیریت : پاسخ
1 0
سلام ممنون از نظرتون
شیما : سوال در مورد ویزا
0 0
سلام آیا برای ویزای سوئد منظورم ویزای تحصیلی سوئد شرایط سنی مهم هست؟
رسول : نظر
0 0
مطالب تحصیل در سوئد بسیار خوب بود ممنون از شما
سیاه رودی : عالی
0 0
مطالب عالی بود البته من با شرکت شما الان دارم کار تحصیل در سوئد رو انجام میدم . ممنون
رها زیدی : سوال
0 0
مدت زمان صدور ویزا چقدر هست ممنون از اطلاعات خوبتون در مورد تحصیل در سوئد
مهیار رسالتی : سوال
0 0
در مورد تحصیل در دکتری در سوئد لطفا بیشتر توضیح دهید ممنون از اطلاعات خوبتون
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :