تحصیل در چین

10 / 10
از 3 کاربر

چین با جمعیت بالای خود یکی به یکی از قویترین اقتصادهای دنیا تبدیل شده و دولت این کشور در حال حاضر توجه زیادی به تحصیل و جذب دانشجویان خارجی دارد. چین دارای دانشگاه‌های با کیفیتی میباشد که تحصیل در چین را برای خیلی از افراد جذاب میکند

مشاوره اخذ ویزای تحصیل در چین

کشور چین با جمعیتی در حدود یک میلیارد و سیصد هزار نفر پر جمعیت ترین کشور دنیاست و حدود سه درصد از این جمعیت را مسلمانان تشکیل می دهند. چین بیشتر مساحت آسیای شرقی را به خود اختصاص داده است و بعد از روسیه دومین کشور پهناور جهان به حساب می آید. پایتخت این کشور شهر پکن یکی از مهمترین پایتخت های جهان است که به دلیل قدمت، همه ساله تعداد زیادی از جهانگردان را به خود جذب می کند.

همچنین باید به این نکته اشاره کرد که کشور چین دارای اقتصادی پر رونق است و هم اکنون بزرگترین صادر کننده و دومین اقتصاد بزرگ دنیا بر پایه ی تولید ناخالص داخلی را در اختیار دارد و به همین علت تعداد بسیار زیادی از افراد به دنبال یافتن فرصت شغلی این کشور را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند

چین به دلیل دارا بودن سیستم آموزشی با کیفیت و داشتن مراکز تحقیقاتی بسیار مطرح در سطح دنیا و پایین بودن هزینه ی تحصیل در چین، همه ساله تعداد زیادی از دانشجویان را به منظور مهاجرت تحصیلی به خود جذب می کند. به همین دلیل قصد داریم در این نوشتار به معرفی تعدادی از دانشگاه های مطرح این کشور و شرایط تحصیل در چین بپردازیم.

 

بهترین دانشگاه های چین

دانشگاه چینهوا

دانشگاه چینهوا یکی از برترین و معتبرترین دانشگاه های چین می باشد که به طور معمول در رده بندی جهانی دارای رنکیگ زیر 50 است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1911 در شهر پکن بر می گردد.

دانشگاه چینهوا طیف وسیعی از رشته ها را در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می دهد و در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در 14 دانشکده ی این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند

14 دانشکده ی این دانشکده عبارتند از:

دانشکده داروسازی، دانشکده پزشکی، دانشکده معماری، دانشکده هوا فضا، دانشکده هنر، دانشکده حقوق، دانشکده روزنامه نگاری، دانشکده اقتصاد و مدیریت، دانشکده مهندسی عمران، دانشکده فناوری اطلاعات، دانشکده مدیریت مالی، دانشکده علوم انسانی، دانشکده مهندسی مواد و دانشکده علوم محیطی

دانشگاه فودان

دانشگاه فودان یکی از دانشگاه های برتر چین است که در شهر شانگهای واقع شده است و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1905 بر می گردد.

بیش از حدود شصت رشته در مقطع کارشناسی، حدود دویست رشته در مقطع کارشناسی ارشد و بیش از صد رشته در مقطع دکترا در این دانشگاه ارائه می شود.

بیش از چهل هزار دانشجو در این دانشگاه در حال حاضر مشغول به تحصیل هستند و حدود 10 هزار نفر از این جمعیت را دانشجویان بین المللی از بیش از 100 کشور جهان تشکیل داده اند.

دانشگاه فودان دارای 17 دانشکده است و از رشته هایی که در این دانشگاه ارائه می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

شیمی، اقتصاد، فلسفه، حسابداری، پزشکی، زبان و ادبیات انگلیسی، روانشناسی، فیزیک و ....

 

شرایط تحصیل در چین

همانطور که کمی قبل اشاره شد کشور چین به دلیل دارا بودن سیستم آموزشی با استاندردهای بالا و داشتن مراکز تحقیقاتی بسیار مطرح مقصد مهاجرتی بسیاری از دانشجویان می باشد

برای تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارائه مداراک پایان تحصیلات متوسطه یعنی دیپلم و پیش دانشگاهی با حداقل معدل 14 لازم است و نکته حائز اهمیت این است که تحصیل به زبان انگلیسی در  مقطع کارشناسی در تعداد بیشتری از رشته ها نسبت به سایر کشورها امکان پذیر است. در صورتی که متقاضیان قصد داشته باشند تا  به زبان انگلیسی ادامه ی تحصیل دهند بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6 و در صورت ادامه ی تحصیل در چین  به زبان چینی ارائه ی مدرک زبان اصلی الزامی است.

تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد به زبان انگلیسی امکان پذیر است و متقاضیان برای اخذ پذیرش از دانشگاه های این کشور بایستی مدرک زبان آیلتس  با نمره ی حداقل 6.5 را ارائه دهند و و برای تحصیل در چین در مقطع دکترا ارئه ی یک رزومه قوی تحصیلی و آیلتس با نمره 7 لازم است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در چین

مدت زمان تحصیل در چین در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 تا 5 ساله است و هزینه ی تحصیل در چین در  این مقطع به طور میانگین سالیانه بین 3 تا 4 هزار دلار می باشد.

مدت زمان تحصیل در چین در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره ی 2 تا 3 ساله است و هزینه تحصیل در چین در این مقطع  سالیانه چیزی در حدود 4 تا 5 هزار دلار است.

مدت زمان تحصیل در چین در مقطع دکترا یک دوره ی 3 ساله است و هزینه ی این دوره حدود 17000 یوان می باشد.

 

مزایا و معایب تحصیل در چین

مزایا

  • امکان تحصیل در چین در دانشگاه هایی که از نظر رنکینگ جهانی در جایگاه مناسبی هستند
  • بیش  از 50 دانشگاه در چین مورد تایید وزارت علوم ایران هستند
  • امکان تحصیل در چین به زبان انگلیسی در بیشتر رشته ها وجود دارد

معایب

  • هزینه های زندگی تا حدودی برای دانشجویان بالا می باشد
  • دانشجویانی که قصد تحصیل در چین به زبان اصلی را دارند ارائه مدرک زبان برایشان دشوار است

 

مدارک لازم جهت اخذ ویزای تحصیلی چین

  • گذرنامه
  • ارائه برگه تمکن مالی
  • ارائه مدرک زبان
  • رزومه تحصیلی و شغلی
  • ارائه نامه پذیرش تحصیلی

 

پیشنهاد میشود برای کسب اطلاعات بیشتر با راد مهاجر ارتباط برقرار کنید. اگر چین را به عنوان مقصد تحصیلی خود انتخاب کردید میتوانید با مشاوره‌ی ما برای اخذ ویزای تحصیلی خود اقدام کنید

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :