تحصیل در ژاپن

9 / 10
از 11 کاربر

اگر شرایط تحصیل در ژاپن را میخواهید بدانید و نیاز به مشاوره برای اخذ ویزای تحصیلی ژاپن در سال 2024 را دارید موسسه راد مهاجر در خدمت شما است

معرفی دانشگاه های برتر کشور ژاپن برای تحصیل در ژاپن، شرایط + مدارک لازم جهت اخذ پذیرش تحصیلی در ژاپن + مدت زمان و هزینه تحصیل در ژاپن را در این بخش نیز برای شما درج نمودید تا شرح مختصری درباره آن بدانید و سپس با مشاورین پذیرش و اخذ ویزای تحصیلی ما برای کشور ژاپن در تماس باشید.

تحصیل در ژپن

ژاپن کشوری واقع شده در غرب ساحل شرقی آسیا می باشد. ژاپن با مرزهای آبی با کشورهای چین، کره جنوبی، روسیه و کره شمالی همسایه است. توکیو پایتخت ژاپن گران ترین و بزرگترین پایتخت جهان است و این کشور یکی از قدرت های اصلی اقتصادی جهان به شمار می رود.

ژاپن با بیش از 128 میلیون نفر جمعیت یکی از کشورهایی ست که دارای تراکم جمعیتی بسیار بالایی است و فرهنگ این کشور تحت تاثیر آیین و رسوم کهن ژاپن قرار دارد.

همه ساله تعدادی زیادی از افراد به دلایلی همچون یافتن فرصت شغلی مناسب، آزادی مذهبی و سیاسی و همچنین ادامه تحصیل در کشوری که از درجه ی علمی بالایی برخوردار است ژاپن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند.

از آنجا که سیستم آموزشی این کشور بسیار با کیفیت و پیشرفته است همه ساله تعداد زیادی از افراد خواهان ادامه ی تحصیل در این کشور و در واقع مهاجرت تحصیلی به ژاپن هستند به همین علت قصد داریم تا در این مطلب به معرفی تعدادی از دانشگاه های برتر ژاپن و شرایط تحصیل در این کشور بپردازیم.

 

بهترین دانشگاه های ژاپن

دانشگاه توکیو

دانشگاه توکیو اولین دانشگاه ملی ژاپن می باشد که در سال 1877 تاسیس شده است و یکی از بزرگترین و معتبرترین دانشگاه های ژاپن می باشد.

دانشگاه توکیو در مقاطع مختلف تحصیلی از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا در طیف بسیار وسیعی از رشته ها دانشجو می پذیرد و در حال حاضر بیش از 30 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.همچنین ذکر این نکته ضروری ست که دانشکده ی پزشکی دانشگاه توکیو جزء پیشرفته ترین دانشگاه ها در سطح بین المللی است و در تمام سطوح پزشکی دانشجو می پذیرد.

دانشکده های دانشگاه توکیو عبارتند از:

دانشکده کشاورزی، دانشکده اقتصاد، دانشکده هنر، دانشکده ادبیات، دانشکده پزشکی، دانشکده آموزش و تربیت, دانشکده داروسازی و دانشکده مهندسی

دانشگاه کیو

دانشگاه کیو یکی از قدیمی ترین دانشگاه های ژاپن می باشد و زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1858 بر می گردد. تعداد بسیار زیادی از رشته ها در مقاطع تحصیلی مختلف از جمله کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا ارائه می شود .

 در حال حاضر بیش از 35 هزار دانشجو در این دانشگاه که دارای رتبه 3 در ژاپن و 119 در سطح جهانی است مشغول به تحصیل هستند. سیستم قبول شدن در این دانشگاه بر اساس آزمون ورودی است و به همین میزان پذیرش و قبولی در بسیاری از رشته ها دشوار می باشد.

از دانشکده های دانشگاه کیو می توان به دانشکده های زیر اشاره کرد:

 • دانشکده ادبیات
 • دانشکده حقوق
 • دانشکده اقتصاد
 • دانشکده مدیریت

 

شرایط تحصیل در ژاپن

همانطوری که کمی قبل اشاره شد بسیاری از دانشگاه های ژاپن دارای سیستم آموزشی بسیار با کیفیت و پیشرفته هستند به همین علت تعداد بسیار زیادی از افراد برای ادامه تحصیل و امکان یافتن فرصت شغلی، ژاپن را به عنوان مقصد مهاجرتی خود انتخاب می کنند و به تحصیل در ژاپن میپردازند.

برای تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی ارائه مداراک پایان تحصیلات متوسطه الزامی است و نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که امکان تحصیل به زبان انگلیسی در این مقطع وجود ندارد و تحصیل فقط به زبان ژاپنی امکان پذیر است.

تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد در برخی از رشته ها به زبان انگلیسی امکان پذیر است اما در رشته های مربوط به علوم انسانی تسلط داشتن به زبان ژاپنی لازم است و در صورتی که دانشجویان موفق به تحصیل به زبان انگلیسی باشند بایستی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 6.5 را ارائه دهند.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در ژاپن

مدت زمان تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه ی تحصیل در ژاپن در این مقطع بین 550.000 تا 4.380.550 ین در سال است.

مدت زمان تحصیل در ژاپن در مقطع کارشناسی ارشد یک دوره 2 ساله است و هزینه تحصیل در ژاپن در این مقطع بین 665.676 تا 1.229.530 ین در سال می باشد.

و همچنین هزینه ی تحصیل در ژاپن در مقطع دکترا سالیانه بین 554.900 تا 1.213.100 ین در سال می باشد.

 

مزایا و معایب تحصیل در ژاپن

مزایا

 • اعتبار علمی دانشگاه های ژاپن
 • امنیت اجتماعی بالای کشور ژاپن
 • اجازه کار به صورت پاره وقت در حین تحصیل در ژاپن  برای دانشجویان

معایب

 • زبان تحصیل در ژاپن در اکثر رشته ها در دانشگاه های ژاپن، ژاپنی است و یادگیری این زبان دشوار است.
 • هزینه زندگی و تحصیل در این کشور نسبتا زیاد است.

 

مدارک لازم جهت  اخذ ویزای تحصیلی ژاپن

 • گذرنامه
 • ارائه اصل و ترجمه مدارک تحصیلی و شغلی
 • ارائه نامه تمکن مالی
 • ارائه گواهی پزشکی
 • نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی
 • ارائه بیمه نامه معتبر

 

برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره ی مهاجرت تحصیلی ژاپن و تحصیل در ژاپن و شرایط پذیرش از دانشگاه های این کشور می توانید با شماره های موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :