تحصیل در کانادا

9 / 10
از 22 کاربر

راهنمایی و مشاوره جامع جهت اخذ ویزای تحصیل در کانادا ویژه سال 2024 ( شرایط + هزینه های تحصیل در کانادا  )

در ذیل توضیحات کاملی درباره کشور کانادا که به عنوان مقصد مورد نظر شما برای تحصیل انتخاب کرده اید ، قرار دادیم. اطلاعات ذیل را مطالعه کنید و برای سوالات بیشتر درباره اخذ ویزای تحصیل در کانادا با ماشورین برتر ما در تماس باشید.

حال که قصد مهاجرت تحصیلی به کانادا را دارید بهتر است بدانید که کانادا شمالی ترین کشور قاره ی آمریکا و دومین کشور بزرگ جهان است. مساحت کلی این کشور 9،215،430 کیلومتر مربع است و از شمال به اقیانوس منجمد شمالی، از غرب و شرق به اقیانوس اطلس و اقیانوس آرام و از جنوب و شمال غرب با ایالت متحده ی آمریکا همسایه است.

تحصیل در کانادا

این کشور بیش از 35 میلیون نفر جمعیت دارد و 98 درصد جمعیت این کشور به یکی از زبان های انگلیسی یا فرانسوی صحبت می کنند.

در این مقاله قصد داریم به بررسی نحوه ی اخذ ویزا تحصیلی این کشور و کسب اقامت این کشور بپردازیم.

از جمله محبوب ترین استان های کانادا که مقاصد بسیار مهمی برا افراد علاقه مند به تحصیل در کانادا هستند میتوان به استان های کبک، انتاریو و همچنین بریتیش کلمبیا اشاره کرد.

همانطور که آگاه هستید برای مهاجرت به یک کشور و اخذ ویزای تحصیلی کشور مورد نظر باید مراحل خاص همراه با شرایط خاصی طی شود.

اولین قدم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا، اخذ پذیرش از دانشگاه مربوطه می باشد.

در ادامه به بررسی عوامل تاثیر گذار در روند اخذ پذیرش از دانشگاه های کانادا میپردازیم.

از جمله مهمترین و تاثیر گذار ترین عوامل در زمینه ی اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا سن فرد، نمره ی مدرک زبان و تمکن مالی فرد می باشد.

سن فرد یکی از مهمترین عوامل در زمینه ی اخذ پذیرش می باشد هرچه از تاریخ اخذ آخرین مدرک تحصیلی شخص گذشته باشد یا در اصطلاح گپ تحصیلی بیشتری داشته باشد احتمال اخذ پذیرش تحصیلی این کشور کمتر می شود.

عامل مهم دیگر تاثیر گذار در این زمینه نمره ی مدرک زبان فرد می باشد که از اهمیت بالایی برخوردار است. برای توضیح بیشتر لازم به ذکر است که برای اخذ پذیرش درمقطع کارشناسی نمره ی آیلتس 6 ، برای مقطع کارشناسی ارشد نمره ی آیلتس بالای 6.5 و برای اخذ پذیرش دکترا آیلتس 7 الزامی می باشد.

و در نهایت تمکن مالی فرد است که میتواند تاثیر به سزایی در زمینه ی اخذ ویزای تحصیلی شخص داشته باشد به این صورت که شخص باید بتواند ثابت کند که هزینه ی 1 سال زندگی دراین کشور را در حساب خود دارا می باشد که این مبلغ به صورت متغیر و حدودا سالی بین 15 هزار تا 40 هزار دلار کانادا می باشد.

در ادامه ی این مقاله به شرح نحوه ی ادامه تحصیل در مقاطع تحصیلی مختلف در کشور کانادا میپردازیم.

 

تحصیل در مقطع کارشناسی در کشور کانادا

برای اخذ پذیرش در مقطع کارشناسی در کشور کانادا ارائه ی گواهی تحصیلی 12 ساله و مدرک زبان آیلتس 6 الزامی است. هر کدام از دانشگاه های کشور کانادا قوانن و مقررات منحصر به فردی در زمینه ی اخذ پذیرش میتوانند داشته باشند. مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی 3 تا 4 سال می باشد.

هنگامی که شخص درخواست پذیرش خودرا برای دانشگاه ارسال مینماید در پاسخ ایمیلی حاوی تاییدیه ی دریافت درخواست شخص برای او فرستاده می شود و به فرد اعلام میگردد که در دانشگاه در حال بررسی درخواست شخص و اعتبار سنجی مدارک شخص می باشند.

از جمله رشته های تحصیلی محبوب و پر طرفدار در کشور کانادا علوم کامپیوتر، مهندسی، روانشناسی، زبان و ریاضیات می باشد.

از جمله مهمترین مدارک لازم برای اخذ ویزای تحصیلی کشور کانادا میتوان به موارد زیر اشاره کرد.

 1. ارائه ی نامه ی پذیرش تحصیلی از یکی از دانشگاه های معتبر کشور کانادا
 2. پاسپورت دارای اعتبار
 3. ارائه ی آخرین مدرک تحصیلی به همراه ترجه
 4. مدرک زبان آیلتس
 5. ریز نمرات مرتبط با 3 سال آخر تحصیل

 

تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در کشور کانادا

دوره ی تحصیلی کارشناسی ارشد در کشور کانادا یک دوره ی 1 تا 2 ساله می باشد که برای تحصیل در این مقطع مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی می باشد.

همانطور که کمی بالاتر ذکر شد گپ تحصیلی در زمینه ی اخذ پذیرش تحصیلی بسیار با اهمیت می باشد به این صورت که اگر 2 سال از اخذ مدرک کارشناسی شخص گذشته باشد به جهت اخذ پذیرش تحصیلی در مقطع کارشناسی ارشد شخص باید برای این 2 سال گپ تحصیلی سابقه ی کار ارائه دهد.

تحصیل در کانادا 2 

دانشگاه های برتر کانادا

دانشگاه مک گیل

دانشگاه مک گیل یک دانشگاه دولتی واقع شده در شهر مونترال کبک می باشد که زمان تاسیس آن به سال 1821 میلادی برمی گردد و یکی از قدیمی ترین دانشگاه های کانادا به حساب می آید.

این دانشگاه بیش از 300 رشته ی مختلف را ارئه می دهد و دانشجویان این دانشگاه از بیش از 150 کشور دنیا گرد هم جمع شده اند. دانشگاه مک گیل دارای 10 دانشکده با بیش از 40000 دانشجو می باشد که در مقاطع مختلف تحصیلی همراه با اخذ ویزای تحصیلی مشغول به تحصیل در کانادا هستند و این دانشگاه در رتبه بندی وزارت علوم ایران جزء دانشگاه های برتر و ممتاز در دنیا می باشد.

دانشگاه تورنتو

دانشگاه تورنتو هفدهمین دانشگاه برتر در دنیا شناخته شده است و یکی از برترین دانشگاه های آموزشی و تحقیقاتی در جهان محسوب میشود. زمان تاسیس این دانشگاه به سال 1827 میلادی برمی گردد و تقریبا در تمامی رشته های تحصیلی دانشجو می پذیرد. در حال حاضر بیش از 70000 دانشجو در مقاطع تحصیلی مختلف در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و تعدادی از دانشکده های این دانشگاه عبارتند از:

دانشکده  پزشکی، دانشکده علوم سیاسی، دانشکده مدیریت، دانشکده حقوق، دانشکده علوم اجتماعی، دانشکده دندانپزشکی و ...

 

شرایط تحصیل در کانادا

هزینه زندگی و هزینه ی تحصیل دانشجویان بین المللی به طور کلی کمتر از سایر کشورها مانند ایالات متحده و انگلستان است به همین دلیل و همچنین استانداردهای بالای تحصیل در کانادا یکی از محبوبترین مقاصد تحصیلی در بین دانشجویان در سراسر جهان است.

از شرایط ورود و پذیرش تحصیلی در دانشگاه های کانادا و تحصیل در کانادا ارائه مدارک تحصیلی و ریز نمرات می باشد و از آنجا که تحصیل در کانادا در اکثر دانشگاه های این کشور به زبان انگلیسی است ارائه مدرک زبان آیلتس نیز از الزامات می باشد.

برای تحصیل در کانادا در  مقطع کارشناسی متقاضی می بایست مدرک پایان دوره ی 12 ساله ی تحصیل با حداقل معدل 14 را ارائه دهد و همچنین ارائه مدرک زبان آیلتس 6 الزامی است.

برای تحصیل در کانادا در مقطع کارشناسی ارشد ارئه ی مدرک کارشناسی 4 ساله با معدل بالای 14 و همچنین ارائه ی مدرک زبان آیلتس 6.5 الزامی می باشد.

برای تحصیل در کانادا در مقطع دکترا متقاضی می بایست دارای یک رزومه ی قوی از جمله مقالات ISI، سابقه ی کار پژوهشی و تالیف و کتاب باشد و ارائه ی مدرک زبان آیلتس با نمره ی 7 الزامی است.

 

مدت زمان و هزینه ی تحصیل در کانادا

مدت زمان تحصیل در مقطع کارشناسی یک دوره ی 4 ساله است و هزینه تحصیل در کانادا با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در کانادا در این مقطع بین 14 تا 18 هزار دلار در سال است.

مدت زمان تحصیل در کانادا مقطع کارشناسی ارشد در بیشتر رشته ها یک دوره ی دو ساله است و هزینه تحصیل در کانادا با توجه به دانشگاه و محل تحصیل متغیر می باشد اما متوسط هزینه ی تحصیل در  کانادا در این مقطع بین 12 تا 25 هزار دلار در سال است.

مدت زمان تحصیل در کانادا در دوره ی دکترا یک دوره ی 4 تا 6 ساله است و هزینه ی تحصیل در کانادا در این مقطع بین 10 تا 20 هزار دلار در سال می باشد.

 

مزایا و معایب تحصیل در کانادا

مزایا

 • اعتبار علمی و کیفیت بسیار بالای سیستم آموزشی کانادا و تحصیل در کانادا
 • هزینه ی تحصیل در کانادا نسبت به آمریکا و استرالیا کمتر است.
 • امکان انجام کار پاره وقت در زمان تحصیل در کانادا
 • اعتبار مدارک تحصیلی دانشگاه های کانادا در سراسر دنیا

معایب

 • قوانین تحصیلی  اقامتی این کشور مرتبا در حال تغییر است.
 • شرایط آب و هوایی سرد و خشک در این کشور
 • قوانین مهاجرت به این کشور تا حدودی سخت گیرانه است.

 

مدارک لازم جهت  اخذ ویزای تحصیلی کانادا

 • گذرنامه
 • نامه ی ادمیشن یا پذیرش تحصیلی
 • نامه تمکن مالی
 • مدرک آیلتس یا تافل
 • رزومه ی شغلی و تحصیلی
 • فرم های تکمیل شده ویزای دانشجویی
 • رسید شهریه

برای بدست آوردن مشاوره کامل درباره شرایط تحصیل در کانادا و پذیریش در دانشگاه های این کشور با مشاورین ما در تماس باشید. راد مهاجر بهترین شرایط تحصیل در کانادا را برای شما فراهم خواهد نمود.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :