ویزای ازدواج در استرالیا

9 / 10
از 2 کاربر

اگر قصد مهاجرت به استرالیا از طریق اخذ ویزای ازدواج را در سال 2024 دارید، با موسسه راد مهاجر ارتباط بر قرار کنید (مدارک مورد نیاز + شرایط + مشاوره رایگان دریافت ویزای ازدواج استرالیا)

اگر شخصی در استرالیا اقامت دائم دارد و سیتیزن این کشور میباشد، میتواند برای همسر خود تحت عنوان ویزای ازدواج دعوتنامه بفرستد و در نهایت برای اقامت دائم همسر خود نیز اقدام کند. پس اگر در استرالیا ساکن هستید یا با فردی در استرالیا آشنا شدید و قصد مهاجرت به این کشور را دارید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید

 

ویزای ازدواج استرالیا

 

در سال های گذشته تعداد زیادی از افراد از طریق ازدواج های صوری و غیر واقعی خود را به کشور مقصد می رساندند و از این راه اقامت این کشور را اخذ می کردند اما در سال های اخیر میزان سخت گیری آفیسر ویزا برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باعث شده تا افراد با تحقیق بیشتر و آماده سازی مدارک به دنبال اخذ ویزای ازدواج باشند.

ویزای ازدواج به این معنی می باشد که متقاضیان از طریق ازدواج با یک فرد که دارای اقامت کشور مقصد می باشد و یا ازدواج با یک شهروند در کشور مقصد انجام گردد. این نوع ویزا خود به دو دسته ی ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم می شود که هر دو دارای شرایطی نسبتا مشابه هستند، به این صورت که متقاضیان بایستی مداراک لازم را برای اثبات حقیقی بودن ازدواج به سفارت و یا مراجع قانونی دیگر ارائه دهند.

بنابراین افرادی که متقاضی دریافت ویزای ازدواج هستند بایستی با ارائه مدارک مستند ثابت کنند که هدف از ازدواج آنها کسب اقامت نیست، بنابراین در ادامه قصد داریم به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشور استرالیا بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج استرالیا

یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به استرالیا ویزای ازدواج و نامزدی استرالیا است و این ویزا به افرادی تعلق می گیرد که با یک تبعه ی استرالیا و یا شخصی که اقامت دائم استرالیا را دارد ازدواج کند.

در مورد ویزای نامزدی استرالیا باید به این نکته اشاره کردکه، مدت زمان این ویزا یک دوره ی 9 ماهه است و در صورتی که متقاضی برای ورود و ازدواج به استرالیا اقدام نکند این ویزا برای فرد لغو خواهد شد. البته ذکر این نکته ضروری است که برای صدور این ویزا یعنی ویزای نامزدی، لزومی نیست که حتما ازدواج در استرالیا انجام شود.

در صورتی که ازدواج در خارج از استرالیا انجام شود نامزد شخص می تواند به خاک استرالیا وارد شود و درخواست ویزای همسر را بدهد.

همچنین برای درخواست ویزای ازدواج لازم است که ازدواج زوجین در داخل و یا خارج از استرالیا به ثبت برسد و از جمله شرایط فرد متقاضی استرالیایی برای دریافت ویزا می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ سن فرد متقاضی درخواست کننده ویزای ازدواج باید بالای 18 سال باشد.

_ فرد درخواست کننده ویزا بایسنی یک نامه تعهد کتبی مبنی بر تامین هزینه های مالی همسر به مدت 2 سال را ارائه دهد.

به طور معمول در استرالیا اگر زوجین به مدت 2 سال پس از ازدواج، به صورت مشترک با م زندگی کرده و مدارکی دال بر اثبات این موضوع را به کارشناس امور مهاجرت ارائه دهند، می توانند جهت اخذ ویزای دائم اقدام کنند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج استرالیا

با توجه به سوء استفاده ی بسیاری از افراد جهت اخذ ویزای نامزدی و ازدواج و صوری بودن تعداد بسیار زیادی از ازدواج ها متقاضیان دریافت این نوع ویزا بایستی آفیسر ویزا را با ارائه مدارک کامل قانع کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است و هدف از ازدواج صرفا گرفتن اقامت استرالیا نیست.

مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه شود عبارتند از:

مدارک هویتی طرفین شامل: شناسنامه ها، عقدنامه، پاسپورت

مدارک مربوط به تمکن مالی همسری که در استرالیا ساکن است شامل: سند ملکی، حساب بانکی، فیش حقوقی و ...

و مدارک مربط به اثبات حقیقی بودن ازدواج مانند ثبت عکس های خانوادگی, رکورد تماس ها و.....

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در استرالیا، کار در استرالیا، ویزای سرمایه گذاری در استرالیا و یا همچنین ویزای توریستی استرالیا از اطلاعات جامع درباره ی کشور استرالیا برخوردار شده و با دید گسترده تری نسبت به مقوله ی هاجرت به کشور استرالیا تصمیم گیری نمایید.

در انتها توصیه می شود از آنجایی که میزان رد شدن ویزای ازدواج به علت بالا رفتن ازدواج های صوری بسیار زیاد است، افرادی که به دنبال اخذ ویزای ازدواج هستند برای تکمیل مدارک خود به طور دقیق وهمچنین دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید. 

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :