ویزای ازدواج در بلژیک

9 / 10
از 9 کاربر

اخذ ویزای ازدواج بلژیک با موسسه راد مهاجر (شرایط + مدارک مورد نیاز + مشاوره رایگان ویزای بلژیک)

یکی از راه‌های جذاب اخذ اقامت و تابعیت در هر کشوری مهاجرت از طریق ویزای ازدواج می باشد به این صورت که فرد بایستی با یک تبعه ی بلژیکی ازدواج کند تا بتواند اقامت این کشور را درنهایت دریافت کند. این کشور شرایط آسانی را برای مهاجران ایجاد کرده به همین دلیل یکی از پر مزایانرین کشورهای اروپایی جهت امر مهاجرت میباشد

 

ویزای ازدواج بلژیک

در واقع ویزای ازدواج به این معنی می باشد که متقاضیان از طریق ازدواج با یک فرد که دارای اقامت کشور مقصد می باشد و یا ازدواج با یک شهروند در آن کشور انجام گردد.

در گذشته اقدام برای مهاجرت از طریق اخذ ویزای ازدواج یکی از سریع ترین و راحت ترین روش ها بود تا افراد بتوانند به اقامت کشور مد نظرشان برسند اما از آنجایی که بسیاری از افراد در سال های گذشته از طریق ازدواج های صوری و غیر واقعی خود را به کشور مقصد می رساندند و از این راه اقامت این کشور را اخذ می کردند در حال حاضر اقدام از این طریق تا حد زیادی دشوار شده است.

در حال حاضر متقاضیانی که قصد دارند از طریق ویزای ازدواج اقدام کنند بایستی مدارک مستدلی را جهت قانع کردن مسئول رسیدگی به پرونده به سفارت ارائه دهند و این مساله را ثابت کنند که هدف از ازدواج آنها صرفا کسب اقامت نیست و این ازدواج یک ازدواج حقیقی می باشد.

در ادامه قصد داریم به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشور بلژیک بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج بلژیک

یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به بلژیک، ویزای ازدواج است که اخذ اقامت از طریق ازدواجبه این معنی است که شخص با فردی که تبعه ی بلژیک است ازدواج کند تا بتواند تابعیت بلژیک را کسب کند.

ویزای ازدواج کشور بلژیک خود به دو دسته ی ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم می شود که هر دو دارای شرایطی نسبتا مشابه هستند، به این صورت که متقاضیان بایستی مداراک لازم را برای اثبات حقیقی بودن ازدواج به سفارت و یا مراجع قانونی دیگر ارائه دهند.

از جمله شرایطی که طرفین برای اخذ اقامت بلژیک از طریق ازدواج باید داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ از شروط اولیه ی ازدواج در بلژیک این مساله است که طرفین ازدواج باید بالای 18 سال سن داشته باشند .

_ متقاضیان ازدواج اگر قبلا ازدواج کرده باشند بایستی مدارکی مبنی بر اتمام ازدواج قبلی مانند گواهی فوت همسر  و یا حکم طلاق را ارائه دهند یعنی متقاضیان باید مجرد یا مطلقه باشند.

_در صورتی که مجوز اقامت فرد متقاضی زیر سه ماه باشد آن فرد برای اخذ اقامت باید با شریک بلژیکی خود به مدت 3 سال زندگی کند و در صورتی که مجوز اقامت فرد متقاضی بالای سه ماه باشد آن فرد برای اخذ اقامت باید به مدت شش ماه با شریک بلژیکی خود زندگی کند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج بلژیک

با توجه به سوء استفاده ی بسیاری از افراد جهت اخذ ویزای ازدواج و صوری بودن تعداد بسیار زیادی از ازدواج ها متقاضیان دریافت این نوع ویزا بایستی آفیسر ویزا را با ارائه مدارک کامل قانع کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است و هدف از ازدواج صرفا گرفتن اقامت بلژیک نیست.

مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه شود عبارتند از:

مدارک هویتی مانند: شناسنامه، گذرنامه، عقدنامه، کارت اقامت و ...

مدارک مربوط به ساپورت مالی شامل: فیش حقوقی، سند ملکی, حساب بانکی و مواردی از این دست است که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه می باشد.

و مدارک مربط به اثبات حقیقی بودن ازدواج مانند ثبت عکس های خانوادگی, رکورد تماس ها

بنابراین توصیه می شود متقاضیان پیش از اقدام برای اخذ ویزای ازدواج بلژیک با افراد متخصص و مجرب در این امر برای آماده سازی مدارک خود مشاوره داشته باشند.

جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه اخذ ویزای ازدواج بلژیک، شرایط اخذ ویزای ازدواج بلژیک، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج بلژیک می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
سام : ازدواج در بلژیک
8 2
سلام من ۳ سال میشه ک مقیم بلژیک هستم و همه مدارک برای اخذ ویزا رو دارم ،من و نامزدم ۶ سال هست که با همیم الان میخوام اقدام به اومدنشون کنم ،میتوام بدونم چقدر ممونه که با ویزای نامزدی موافقت نشه و منفی بگیرن؟
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :