ویزای ازدواج

10 / 10
از 1 کاربر

مشاوره و راهنمای اخذ ویزای ازدواج کشورهای مختلف در سال 2024 میلادی

اخذ ویزای ازدواج و شرایط ویزای ازدواج، روش ها و مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج همچنین مدت زمان اخذ ویزای ازدواج از مواردی هستند که در این مفاله به آنها پرداخته شده است.

مفهوم ویزای ازدواج در واقع اجازه ی ورود به و اقامت در یک کشور در نتیجه ی ازدواج با یکی از اتباع آن کشور است که ویزای ازدواج صادر میشود.. اما چگونگی دریافت این ویزا و مدارک مورد نیاز برای ارائه به سفارت خانه ها و مسائل دیگر سوالاتی ست که ما قصد داریم در این مقاله به صورت اجمالی به آنها بپردازیم.

اگر شما با یکی از اتباع یک کشور خارجی ازدواج (و یا نامزد) کرده اید برای اخذ ویزای ازدواج و ملحق شدن به همسر خود در کشور مقصد میبایست مدارک مورد نظر را به سفارت ارائه دهید. توجه داشته باشید که منظور از تبعه یک کشور فردی ست که پاسپورت کشور مقصد را دارا باشد و ازدواج با کسانی که اقامت موقت یک کشور از طریق ویزای تحصیلی, ویزای کاری، ویزای سرمایه گذاری و ... را دارند منتهی به اخذ ویزای ازدواج نخواهد شد.

ویزای ازدواج

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای ازدواج

سه دسته مدارک برای ارائه به سفارتخانه ها  برای اخذ ویزای ازدواج مورد نیاز است.

دسته اول مدارک هویتی

منظور از مدارک هویتی مدارکی چون شناسنامه ها، گواهی های ثبت احوال، پاسپورت، برگه ی تجرد و مدارکی از این دست است. برگه ی تجرد مدرکی ست که در آن مشخص شده است که فرد مورد نظر در حال حاضر دارای همسر نیست.

دسته دوم مدارک ساپورت مالی

در این مورد در درجه ی اول شخصی که در کشور مقصد حضور دارد باید اثبات کند که استطاعت مالی ساپورت هزینه های زندگی همسر خود را در کشور میزبان دارد. از جمله مدارکی که در این دسته قرار میگیرند فیش حقوقی، حساب بانکی، نامه های بیمه و مالیات، سند ملکی و ... هستند. در مواردی که فرد میزبان در کشور مقصد نتواند مدارک مالی ارائه دهد، متقاضی ویزای ازدواج در کشور مبدا میبایست این کار را انجام دهد. تعیین مدارک مورد نیاز به صورت دقیق بسته به شخص متقاضی  ویزای ازدواج متفاوت است.

دسته سوم مدارک اثبات حقیقی بودن ازدواج

دسته ی سوم مهم ترین و تاثیرگذارترین مدارکی ست که باید  برای دریافت ویزای ازدواج ارائه شود. مدارکی که اثبات نماید ازدواج مورد بحث سوری نبوده است. طبیعتا پیش پا افتاده ترین مدرکی که به ذهن افراد خطور میکند سند ازدواج است. در حالی که سند ازدواج یکی از مدارک مورد نیاز است و به هیچ عنوان به تنهایی قابل قبول نیست. معمولا پیش فرض بازرسان سفارتخانه ها بر سوری بودن ازدواج است مگر اینکه شما بتوانید خلاف آن را ثابت کنید. مدارک مورد نیاز در این دسته کاملا بستگی به اشخاص داشته و شخص به شخص متفاوت است. برای مثال میتوان به مدارکی چون، پرینت تماس ها، پرینت پیام های متنی، عکس های شناسنامه دار، مستند سازی تاریخچه ی رابطه شکل گرفته و ... اشاره کرد. و همچنین نامه ای که باید به صورت سرنوشتی نوشته شود.

مدت زمان اخذ ویزای ازدواج

معمولا دریافت ویزای ازدواج در صورتی که با مشکل خاصی مواجه نشود بسته به کشور مقصد بین 7 تا 12 ماه به طول میانجامد. و همچنین افراد متعهد میگردند که رابطه ی خود را پس از اخذ ویزای ازدواج و ورود به کشور مقصد تا چند سال به صورت قابل اثبات ادامه دهند چرا که در غیر این صورت ویزای فرد باطل خواهد شد.

برای دریافت مشاوره در رابطه با ویزای ازدواج و  شرایط دریافت ویزای ازدواج و همچنین مسائل مربوط به ویزای ازدواج میتوانید با مشاورین ما در موسسه بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره متخصصان بهره ببرید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :