ویزای ازدواج در آلمان

9 / 10
از 3 کاربر

پروسه دریافت ویزای ازدواج آلمان تا اقامت دائم در سال 2024 با موسسه راد مهاجر (مشاوره رایگان اخذ ویزای آلمان + مراحل + شرایط + مدارک لازم)

یکی از راه‌های مهاجرت به آلمان از طریق ازدواج با فردی که تابعیت این کشور را دارد میباشد. پس از دریافت ویزای این کشور میتواند اقامت دائم آلمان را کسب کنید. اگر همسر شما در آلمان اقامت دارد این بهترین روش شما برای الحاق به همسرتان میباشد

ویزای ازدواج آلمان

 

شرایط ویزای ازدواج آلمان به این صورت است که اگر فرد متقاضی با شخصی که تابعیت آلمان را دارد ازدواج کند می تواند به اقامت کشور آلمان و پس از آن به تابعیت این کشور دست یابد.

در سال های گذشته تعداد زیادی از افراد از طریق ازدواج های صوری و غیر واقعی خود را به کشور مقصد می رساندند و از این راه اقامت این کشور را اخذ می کردند اما در حال حاضر اخذ ویزای ازدواج بر خلاف گذشته تا حد زیادی دشوار است چرا که متقاضیان بایستی مدارک مستدلی را جهت قانع کردن سفارت ارائه دهند.

در واقع برای دریافت ویزای ازدواج هر دو طرف بایستی با ارائه مدارک مستند ثابت کنند که هدف از ازدواج کسب اقامت نیست و به این منظور ارائه ی مدارک متعدد از قبل و بعد از ازدواج توسط طرفین لازم می باشد.

در ادامه قصد داریم به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشورآلمان  بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج آلمان

یکی از انواع ویزاهای مهاجرتی به آلمان، ویزای ازدواج است که اخذ اقامت از طریق ازدواج به این معنی است که شخص با فردی که تبعه ی آلمان است ازدواج کند تا بتواند تابعیت آلمان را کسب کند.

از جمله شرایطی که طرفین برای اخذ اقامت آلمان از طریق ازدواج باید داشته باشند می توان به موارد زیر اشاره کرد:

_ حداقل شرایط سنی برای ازدواج در آلمان 18 سال است بنابراین سن فرد متقاضی درخواست کننده ویزا باید 18 سال باشد.

_ همسر شخص در کشور آلمان باید اثبات کند که منابع مالی کافی جهت تامین زندگی همسر خود در آلمان را دارد.

_ شخصی که به عنوان همسر قصد مهاجرت به آلمان را از طریق ویزای ازدواج دارد بایستی حداقل مدرک A1 زبان آلمانی را داشته باشد.

_ متقاضیان ازدواج اگر قبلا ازدواج کرده باشند بایستی مدارکی مبنی بر اتمام ازدواج قبلی مانند گواهی فوت همسر  و یا حکم طلاق را ارائه دهند.

متقاضیان بعد از ازدواج باید  مدارک فوق را به سفارت آلمان در کشور خود ارائه دهند و سفارت نیز پس از بررسی مدارک، در صورت تایید مدارک اقدام به صدور ویزای ازدواج خواهد کرد.

متقاضی پس از ورود به آلمان و 3 سال پس از اقامت در این کشور می تواند تابعیت کشور آلمان را کسب کند.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج آلمان

با توجه به سوء استفاده ی بسیاری از افراد جهت اخذ ویزای ازدواج و صوری بودن تعداد بسیار زیادی از ازدواج ها متقاضیان دریافت این نوع ویزا بایستی آفیسر ویزا را با ارائه مدارک کامل قانع کنند که این ازدواج یک ازدواج حقیقی است و هدف از ازدواج صرفا گرفتن اقامت آلمان نیست.

مدارکی که برای اثبات حقیقی بودن ازدواج باید به سفارت و یا مراجع قانونی ارائه شود عبارتند از:

مدارک هویتی طرفین شامل: شناسنامه، پاسپورت و کارت اقامت

مدارک مربوط به ساپورت مالی شامل: فیش حقوقی، سند ملکی, حساب بانکی و مواردی از این دست است که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه می باشد.

و مدارک مربط به اثبات حقیقی بودن ازدواج مانند ثبت عکس های خانوادگی, رکورد تماس ها و.....

بنابراین توصیه می شود متقاضیان پیش از اقدام برای اخذ ویزای ازدواج آلمان با افراد متخصص و مجرب در این امر برای آماده سازی مدارک خود مشاوره داشته باشند.

لازم به ذکراست که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در آلمان، کار در آلمان و همچنین ویزای سرمایه گذاری آلمان و ویزای توریستی آلمان از اطلاعات کامل و جامع درباره ی کشور آلمان برخوردار شده و با دید بازتری نسبت به مهاجرت تصمیم گیری نمایید.

جهت دریافت اطلاعات کامل در زمینه اخذ ویزای ازدواج آلمان، شرایط اخذ ویزای ازدواج آلمان، مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج آلمان می توانید با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :