ویزای ازدواج در آمریکا

9 / 10
از 3 کاربر

اخذ ویزای ازدواج آمریکا در سال 2024 (مراحل + مشاوره رایگان دریافت ویزای آمریکا + شرایط + مدارک لازم)

اقامت به واسطه ی ثبت ازدواج یکی از راه های سریع و ارزان برای دست یافتن به اقامت می باشد از این رو تعداد بسیار زیادی از افراد در سراسر دنیا به دنبال اخذ ویزای ازدواج هستند، به همین علت قصد داریم تا در این نوشتار به توضیح و تعریف ویزای ازدواج، شرایط دریافت ویزای ازدواج و مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج کشور آمریکا بپردازیم.

 

ویزای ازدواج آمریکا

ویزای ازدواج به این معنی می باشد که متقاضیان از طریق ازدواج با یک فرد که دارای اقامت کشور مقصد می باشد و یا ازدواج با یک شهروند در کشور مقصد انجام گردد. این نوع ویزا خود به دو دسته ی ویزای ازدواج و ویزای نامزدی تقسیم می شود که هر دو دارای شرایطی نسبتا مشابه هستند، به این صورت که متقاضیان بایستی مداراک لازم را برای اثبات حقیقی بودن ازدواج به سفارت و یا مراجع قانونی دیگر ارائه دهند.

در واقع برای دریافت ویزای ازدواج هر دو طرف بایستی با ارائه مدارک مستند ثابت کنند که هدف از اردواج کسب اقامت نیست و به این منظور ارائه ی مدارک متعدد از قبل و بعد از ازدواج توسط طرفین لازم می باشد.

در ادامه ی این نوشتار قصد داریم به توضیح شرایط اخذ ویزای ازدواج در آمریکا بپردازیم.

 

شرایط اخذ ویزای ازدواج در آمریکا

همانطور که کمی قبل اشاره شد ویزای ازدواج و نامزدی در آمریکا به دو شکل مختلف می باشد. ویزای ازدواج برای افراد مقیم و یا همان دارندگان گرین کارت و ویزای نامزدی فقط برای شهروندان آمریکایی و برای نامزد خارجی شخص امکان پذیر هست و در واقع باید به این نکته اشاره کرد که ویزای نامزدی در واقع یک ویزای موقت است و متقاضیان پس از ازدواج، فرآیند دریافت گرین کارت را طی خواهند کرد ولی در ویزای ازدواج در همان ابتدا گرین کارت گرفته خواهد شد.

همچنین به طور کلی مدت زمان انجام پروسه ی ویزای نامزدی یک دوره ی 1.5 تا 3 ساله و مدت زمان دریافت ویزای ازدواج به طور متوسط حدود 1 تا 2 سال است.

در واقع برای دریافت ویزای ازدواج یکی از مهمترین نکته ها این است که کشوری که ازدواج می خواهد در آن صورت بگیرد آیا این اجازه را به صورت قانونی به شهروندان این کشورمی دهد که بتوانند همسران خود را بیاورند و این مساله آیا به نسبت جنسیت افراد متفاوت خواهد بود یا خیر؟

به عنوان مثال اگر یک مرد ایرانی با یک زن در هر نقطه از دنیا ازدواج کند، قانون ایران این اجازه را به آن زن می دهد تا بتواند تابعیت و اقامت ایران را داشته باشد ولی اگر یک زن ایرانی با یک مرد در هر نقطه از ایران ازدواج کند به آن مرد فقط اجازه ی اقامت داده می شود و اجازه ی شهروندی داده نمی شود، در واقع این مساله به این معنی است که به محض این که این ازدواج منتفی شود اقامت آن شخص هم از بین خواهد رفت.

یا برای مثال در کشوری همچون فیلیپین، چه زن و چه مرد اگر با یکی از اتباع خارجی ازدواج کنند اجازه اقامت به آن افراد داده خواهد شد ولی اجازه تابعیت وجود نخواهد داشت. پس قوانین کشورها در این زمینه متفاوت می باشد.

بنابراین در کشور آمریکا نیز قانون به این صورت است که چه یک مرد آمریکایی و چه یک زن آمریکایی با یکی از اتباع کشور دیگر ازدواج کنند اول به شخص اقامت داده خواهد شد و پس از طی کردن یک مدت زمان مشخص که در آمریکا معمولا سه سال می باشد تابعیت و اقامت به آن شخص تعلق می گیرد.

 

مدارک لازم برای اخذ ویزای ازدواج آمریکا

همانطور که کمی پیش تر گفته شد متقاضیان اخذ ویزای ازدواج بایستی مداراک لازم را برای اثبات حقیقی بودن ازدواج به سفارت و یا مراجع قانونی دیگر ارائه دهند که این مدارک شامل:

مدارک هویتی طرفین شامل: شناسنامه، پاسپورت و کارت اقامت

مدارک مربوط به ساپورت مالی شامل: فیش حقوقی، سند ملکی, حساب بانکی و مواردی از این دست است که نشان دهنده ی تمکن مالی فرد تبعه می باشد.

و مدارک مربط به اثبات حقیقی بودن ازدواج می باشند.

لازم به ذکر است که شما میتوانید با مراجعه به قسمت های تحصیل در آمریکا و همچنین ویزای توریستی آمریکا و ویزای سرمایه گذاری آمریکا از اطلاعات جامع و کامل درباره ی کشور آمریکل برخوردار شده و با دید گسترده تری نسبت به مقوله ی مهاجرت به کشور آمریکا تصمیم گیری نمایید.

در انتها توصیه می شود از آنجایی که میزان رد شدن ویزای ازدواج به علت بالا رفتن ازدواج های صوری بسیار زیاد است، افرادی که به دنبال اخذ ویزای ازدواج هستند برای تکمیل مدارک خود به طور دقیق وهمچنین دریافت اطلاعات کامل در این زمینه با شماره های موسسه ی بین المللی راد تماس گرفته و از مشاوره ی رایگان تلفنی با مشاورین متخصص در این زمینه بهره مند شوید.

نظرات کاربران
عنوان نظر :
نام شما :
ایمیل :